Zakończony

Konkurs "We Art Water Film Festival"

Opis konkursu

Dokument, animacja oraz film w formacie na Instagram – w tych kategoriach będą oceniane prace podczas drugiej edycji We Art Water Film Festival. Do udziału w międzynarodowym konkursie zaproszeni są pasjonaci kina: profesjonaliści i amatorzy, dla których problem niedoboru wody na świecie jest ważny i godny uwagi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja We Are Water powołana z inicjatywy firmy Roca.
We Art Water Film Festival to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych. Jego celem jest propagowanie talentu twórców, którzy jednocześnie potrafią swoją pracą zwrócić uwagę innych na problem deficytu wody na świecie. Temat przewodni drugiej edycji wydarzenia to „Woda i infrastruktura sanitarna”, a jego uroczyste rozpoczęcie miało miejsce podczas Festiwalu Filmowego w San Sebastian 27 września.
W skład jury konkursu wchodzą wybitni przedstawiciele świata filmu oraz fundacji zajmujących się problemami sanitarnymi na świecie: Carl Hensman, Judith Colell, Ned Breslin, Agustí Villaronga, Ginés Garcia Millán, María Emma Mejía, Emilio Mayorga, José Luis Rebordinos, Carlos Jiménez Renjifo, Xavier Torras i Pascal Edelman. Kapituła konkursowa będzie oceniać zgłoszone prace w trzech kategoriach: dokument (nagroda główna to 2 000 euro), animacja (1 500 euro) oraz Instagram (1 000 euro). Czwartą nagrodę o wartości 1 000 euro przyzna publiczność.
Uczestnicy mogą rejestrować się i zamieszczać prace konkursowe do 31 marca 2014 roku poprzez stronę internetową: www.wearewater.org. Film powinien być podporządkowany odpowiedniej kategorii, a jedynym warunkiem zgłoszenia jest ukończony 18. rok życia. Lista finalistów zostanie ogłoszona podczas ceremonii w maju 2014 roku.
Bilans pierwszej edycji konkursu to ponad 500 uczestników z 80 różnych krajów i sukces Polki, Anny Barańskiej, której animacja Give me water, please okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii.

Nagrody

Laureaci zostają wyróżnieni nagrodami finansowymi w wysokości:
2 500 euro (dokument),
1 500 euro (animacja)
oraz 1 000 euro (Instagram i gratyfikacja ze strony publiczności)

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: S4PR

Podobne konkursy

Brak komentarzy.