Zakończony

Konkursy dotyczące ks. Stanisława Konarskiego i twórczości Kornela Makuszyńskiego

Opis konkursu

Konkursy dotyczące ks. Stanisława Konarskiego i twórczości Kornela Makuszyńskiego
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie zapraszają do udziału w konkursach.
VII Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o dokonaniach księdza Stanisława Konarskiego, rozpropagowanie głoszonych przez niego wartości i odniesienie ich do czasów współczesnych, doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.

VI Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą” ma na celu zainteresowanie młodzieży twórczością Kornela Makuszyńskiego, poszukiwanie wzorców osobowych wśród bohaterów dzieł literackich, rozwijanie talentów literackich, popularyzacja czytelnictwa. W przedsięwzięciu uczestniczyć mogą uczniowie szkół podstawowych, a prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: klasy I – IV oraz V – VIII.

Nagrody

???

Przejdź do strony z konkursem
Zobacz regulamin

Nadesłane przez: kachna1111

Podobne konkursy

Brak komentarzy.