Zakończony

Międzynarodowy konkurs Wiki Science Competition 2021

Opis konkursu

Wikimedia Polska – stowarzyszenie promujące i wspierające polskojęzyczną Wikipedię, serdecznie zaprasza wszystkich naukowców, instytucje naukowe oraz miłośników nauki i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym Wiki Science Competition.

Tegoroczna edycja konkursu ruszyła 5 listopada i trwa do 20 grudnia 2021 r.
Celem Wiki Science Competition jest zachęcanie do tworzenia i dzielenia się twórczością obrazującą świat nauki. Zgłoszone w konkursie pliki (zdjęcia, pliki audio i wideo, obrazy generowane przez komputer, itp.) pokazujące m.in. obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą, pomogą zilustrować tysiące artykułów w różnych wersjach językowych Wikipedii, przyczyniając się w ten sposób do promowania nauki, pracy naukowców i efektów badań naukowych.

W tym roku zdjęcia i inne formy zapisu mogą być zgłaszane w siedmiu kategoriach konkursowych (Ludzie nauki, w tym Kobiety w nauce, Zdjęcia mikroskopowe, Media niefotograficzne, Zestawy zdjęć, Natura, nowa kategoria - Astronomia, Kategoria ogólna).
W 2019 r. główną nagrodę w konkursie krajowym i międzynarodowym otrzymał Polak - Marek Miś, za swoją niesamowitą fotografię mikroskopową rodzącej dafni (MarekMiś, CC BY 4.0).

Nagrody

Nagrodami w tegorocznej edycji są karty podarunkowe w wysokości 1600, 1000 i 800 zł.
Przyznanych zostanie również 7 wyróżnień z nagrodami w wysokości 100 zł.
Dodatkowo w tegorocznym konkursie specjalna nagroda czeka również na instytucję naukową, która udostępni największą ilość zdjęć.
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu.

Przejdź do strony z konkursem
Zobacz regulamin

Nadesłane przez: ILoveScience

Podobne konkursy

Brak komentarzy.