Do zakończenia 5 dni

Ogólnopolski konkurs plastyczny "A może morze"

Opis konkursu

Malarstwo marynistyczne to sztuka, która czerpie główną inspirację z morza.W sztuce XIX wieku morze było studiowaniem barwy, światła wraz z wszelakimi zjawiskami pogody. Morze Bałtyckie pojawia się w twórczości polskich malarzy dosyć późno.
Jednym z pierwszych jego twórców był Stanisław Witkiewicz. Tematyką morską zajmował się również Wojciech Weiss, Ferdynand Ruszczyc, Julian Fałat, Wojciech Kossak.
W XX wieku tematyka marynistyczna pojawia się można powiedzieć „okazjonalnie”.
Do najciekawszych należą morskie widoki z cyklu „Błękitne” Edwarda Dwurnika, jak również awangardowe obrazy – dalekie od konwencjonalnego malarstwa marynistycznego - piękne morskie kompozycje Władysława Strzemińskiego.
TEMATYKA PRAC
Tematem konkursu jest dowolna interpretacja tytułu „ A MOŻE MORZE ”.
Malownicze morze jest piękne o każdej porze… ma w sobie coś, co przyciąga… ma wyjątkowy klimat, niezwykła uroda polskich plaż jest pełna cudownych barw, zachwycające są też wschody i zachody słońca, pachnące lasy sosnowe, nawet groźny czar sztormów, piaszczysta plaża, gorący piasek, szum morza, mewy spacerujące przy brzegu, muszle i kamienie, bursztyny, latarnie morskie, wydmy, mola, … kutry rybackie, chmury i zwiewne żagle…
Symbolika morza jest bardzo różnorodna, morze symbolizuje czas, nieskończoność, pramaterię, stworzenie, potęgę, chaos, zmienność, niezmienność, tajemnicę, mądrość, prawdę, życie, śmierć, zapomnienie, samotność, sumienie, niezdecydowanie, niepewność, bunt, przygodę, wytchnienie.
Niech więc młodzi artyści dadzą upust wyobraźni i zaprezentują światu niestworzoną ilość pomysłów i interpretacji tego tak nośnego i przewrotnego tytułu.
Zapraszamy serdecznie do wyrażenia się we wszelakiej formie plastycznej i szklanej na powyższy temat.

FORMAT:
Maksymalny: 50 X 70 cm - formy płaskie.

UCZESTNICY:
Konkurs skierowany jest do uczestników zajęć placówek wychowania pozaszkolnego oraz do wszystkich typów szkół. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, wychowanków młodzieżowych domów kultury, świetlic środowiskowych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
W konkursie może wziąć udział każdy uczestnik, liczący między 7 – 20 lat, niezależnie od
rodzaju placówki, również przyjmujemy zgłoszenia indywidualne.
Nagrody i wyróżnienia będą przyznawane w poszczególnych kategoriach wiekowych:
  • 4-6 LAT
  • 7-9 LAT
  • 10-12 LAT
  • 13-15 LAT
  • 15-17 LAT
  • 17-20 LAT

Nagrody

Autorom najlepszych prac przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia.
Nagrodzone prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Przejdź do strony z konkursem
Zobacz regulamin

Nadesłane przez: MDK-F

Podobne konkursy

pionas
23.02.2024 13:17:50

Dostałem informację od Organizatora że konkurs został przedłużony do 30 kwietnia br.

0 0