Reklama na e-Konkursy.infoTychy: Konkurs fotografii prasowej "Tychy Press Photo"


Tychy: Konkurs fotografii prasowej Tychy Press Photo

Opis konkursu

Do 22 stycznia 2019 roku przyjmujemy prace na konkurs fotografii prasowej Tychy Press Photo 2019. W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach.

Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Wszystkie zgłoszone zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2018 roku. Jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.

Zdjęcia można dostarczyć albo wysłać do Teatru Małego w Tychach, który jest głównym organizatorem imprezy. Pamiętajcie, że liczy się data dotarcia zgłoszenia do organizatora, więc wysłanie przesyłki pocztą w ostatniej chwili to zły pomysł!

Co nowego w regulaminie? Dodano wymóg, aby na odbitkach zdjęć umieścić – na odwrocie – nie tylko numer kolejny, tytuł i godło, ale i opis zdjęcia. Zwracamy też uwagę, że z opisów odbitek powinno wynikać, czy są one zdjęciami pojedynczymi czy częścią fotoreportażu. W związku z wejściem w życie przepisów RODO rozbudowaliśmy część dotyczącą ochrony danych osobowych.

Wystawa pokonkursowa w Pasażu Kultury Andromeda zostanie otwarta w sobotę, 9 marca 2019 r. Tradycyjnie ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej połączone zostaną ze slide show i wernisaż wystawy gościa specjalnego. W poprzednich edycjach TPP gośćmi byli m.in. Chris Niedenthal, Mariusz Forecki, Arkadiusz Ławrywianiec i Arkadiusz Gola.

Będzie to już 19. edycja imprezy, inspirowanej słynnym World Press Photo, która początkowo miała charakter corocznego przeglądu, w którym brali udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami.

Nagrody

Pula nagród to 3000 złotych. Funduje je Teatr Mały w Tychach.
Jury przyzna nagrody w kategoriach:

  • najlepsza fotografia
  • najlepszy fotoreportaż
  • najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach

Nadesłane przez: TPP Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz