Konkurs na Facebooku. Jak go przeprowadzić? O czym należy pamiętać?

Facebook to świetnie miejsce do pozyskania nowej grupy odbiorców oraz klientów. Dzięki konkursom organizowanym za pośrednictwem fanpeaga mamy możliwość promocji firmy, marki oraz produktu. Oprócz zalet są także wymagania. Jak dobrze stworzyć zaplecze informacyjne dla konkursu organizowanego za pośrednictwem Facebooka?

Co musi się znaleźć na ścianie?

Regulamin. Każdy konkurs musi go posiadać. Regulamin powinien być przede wszystkim przejrzysty i czytelny. Dodatkowo powinien zawierać najważniejsze informacje związane z organizatorem, nagrodą główną, sposobem zgłaszania udziału itd. – więcej na Regulamin konkursu. Dlaczego jest taki ważny?
Zasady konkursu. Najważniejszą radą przy określeniu zasad konkursu jest prostota. Im większy współczynnik akcji oraz skomplikowania tym większy współczynnik
prawdopodobieństwa, że konkurs okaże się klapą. Oczywiście wszystko zależy od wartości nagród w konkursie, natomiast zasady zabawy powinny, być na tyle czytelne i przejrzyste, aby każdy użytkownik mógł je szybko przeczytać i zrozumieć.
Czas trwania. Konkurs musi być prowadzony w czasie określonym w regulaminie. Nie ma żelaznej zasady ile konkurs powinien trwać. Warto jednak zaznaczyć, że czas
trwania konkursu powinien być związany z wartością nagrody głównej. Jeżeli konkurs, w którym nagrodą główną jest pendrive, będzie trwał miesiąc, to jego skuteczność może być mocno ograniczona.
Nagrody. Nagrody w konkursach muszą przykuwać uwagę, dlatego powinny być wartościowe. Oczywiście, nie w każdym konkursie nagrodą główną musi być
smartfon, ale nagroda w postaci firmowego kubka do kawy lub długopisu, może zniechęcać użytkownika do wzięcia udziału w takim konkursie.
Konkurs na Facebooku. Jak go przeprowadzić? O czym należy pamiętać?
Dodaj komentarz