Wiosenne porządki...

Od chyba początku serwisu ciągle pojawiają się uwagi i komentarze dotyczące wyboru kategorii w której opublikowany został konkurs.
Może wiosna (połowa wiosny) to dobry moment na takie działania?

Obecna propozycja:
 1. Konkursy w których trzeba coś zakupić trafiają do kategorii Konkursy promocyjne, jeśli można coś otrzymać przy zakupie to trafia do na forum do Co można dostać gratis?
 2. Konkursy Nagrody Gwarantowane to takie gdzie wystarczy wypełnić ankietę i czekać na listonosza!
 3. Konkursy NON STOP - Konkursy trwają cały czas, mogą być podzielone na tury, etapy, ale zawsze masz drugą szansę.
 4. Konkursy SMSowe - takie w których trzeba wysłać sms'a *
 5. Konkursy lokalne - tutaj zamieszczone są aktualne konkursy skierowane dla określonego miasta*
 6. Konkursy fotograficzne - kategorii nie trzeba tłumaczyć jednak też jest problem **
 7. Konkursy plastyczne - j.w. **
 8. Konkursy dla uczniów i studentów - j.w. **
 9. Konkursy na blogach
 10. Konkursy Social Media - są 3 podkategorie Facebook, Instagram, YouTube ***
* to jest pierwszy problem, konkursy smsowe lokalne powinny trafiać do kategorii konkursy SMSowe i na początku dodana nazwa miasta czy jednak powinny być w kategorii konkursy lokalne?
** konkursy w których trzeba wykonać np rysunek i go sfotografować powinien trafić do kategorii konkursy fotograficzne z dopiskiem że to konkurs plastyczny, czy odwrotnie? A co w przypadku kiedy konkurs fotograficzny bądź plastyczny jest dla uczniów/studentów?
*** jeśli konkurs jest promocyjny a reszta przebiega na Facebooku (np. wysłanie odpowiedzi) to powinien trafić do Konkursy promocyjne czy do Konkursy na facebooku ze wzmianką w tytule konkurs promocyjny? Jeśli w Social Media jest tylko opublikowana informacja o konkursie to trafia on do kategorii Konkursy aktualne lub innej odpowiadającej konkursowemu zadaniu (np. zrobienie zdjęcia = konkursy fotograficzne, narysowanie dinozaura = konkursy plastyczne)

Wizja pionasa:
 1. Jeśli trzeba coś kupić to konkurs trafia do konkursy promocyjne (nawet jeśli później wysyłamy sms'a, robimy zdjęcie czy odpowiadamy na zadane pytanie na Facebooku czy w innych Social Media)
 2. Jeśli trzeba wysłać sms'a to miasto nie ma znaczenia, konkurs trafia do Konkursy smsowe z dopiskiem z nazwą miasta.
 3. Jeśli trzeba zrobić zdjęcie i wysłać na maila lub dodać na stronie to konkurs trafia do kategorii konkursy fotograficzne, jeśli zdjęcie trzeba opublikować na Facebooku to konkurs trafia do kategorii Konkursy na Facebooku z dopiskiem że jest to konkurs fotograficzny, jeśli konkurs odbywa się w określonym rejonie też trafia do tej kategorii tylko z dopiskiem dla jakiego regionu jest skierowany
 4. Jeśli trzeba wykonać jakąś pracę plastyczną a później ją sfotografować konkurs trafia do Konkursy plastyczne
 5. Jeśli trzeba wykonać rysunek bądź zdjęcie, ale konkurs jest tylko dla studentów lub uczniów to konkurs trafia do Konkursy dla uczniów i studentów
 6. Jeśli konkurs odbywa się na Facebooku, Instagramie bądź YouTube to trafia do konkretnej kategorii, jeśli odbywa się w kilku miejscach (blog, ale trzeba polubić Instagrama, Facebook'a) lub w innych Social Media (np. Twitter) to trafia do kategorii Konkursy Social Media
 7. Jeśli konkursy odbywa się na blogu (kategorię ostatecznie ocenia admin*) to trafia do Konkursy na blogach, chyba że dodatkowo trzeba np. polubić profil na Facebooku to patrz pkt. 6.
 8. Nagrody gwarantowane i konkursy NON STOP są chyba jasne
 9. Jeśli do wzięcia udziału w konkursie nie trzeba dokonać żadnego zakupu, zrobić zdjęcia, posiadać konta w Social Media, wysłać SMS'a, a wystarczy tylko być w odpowiednim mieście/regionie to konkurs trafia do Konkursy lokalne
 10. W pozostałych przypadkach konkurs trafia do konkursy aktualne...
* czasami ktoś dodaje do tej kategorii konkurs który odbywa się w normalnym serwisie, czasami ktoś dodaje do konkursów aktualnych a widać, że jest to blog

Jakie jest Wasze zdanie?
Proszę nie pisać i nie czepiać się że są obecnie jakieś konkursy w złych kategoriach pomimo określonej wizji Pionasa, tamte konkursy kiedyś się skończą, ale musimy ustalić zasady na przyszłość emotka

Niech moc wygranych będzie z Wami
Wiosenne porządki...

Lista komentarzy

Gość ~cb656

19.04.18 22:42:47

Konsekwentnie (inni powiedzą: z uporem emotka ) wracam do nazwy GRATIS. Słownikowa definicja nie pozostawia wątpliwości: gratis (przedmiot dany lub otrzymany bezpłatnie)

Nielogiczne jest używanie tego słowa w sytuacji, kiedy trzeba coś kupić, by coś dostać. To nie jest gratis. To jest bonus, dodatek, prezent dodawany do zakupów, ale nie gratis czyli za totalne zero kosztów własnych. Gratis to mogą być "nagrody gwarantowane" choć też nie zawsze.

Do brzegu - proponuję zmienić w końcu nazwę topu na forum i zamiast "gratis" wprowadzić coś bardziej odpowiadającego prawdzie i logice. Jak na przykład wspomniany bonus. Jeśli ktoś nie lubi obcych słów, można napisać po prostu "Bezpłatne dodatki do zakupów". emotka

0 0

Gość ~cb656

19.04.18 22:30:22

W punkcie 5 proponuję konsekwentnie stosować dopisek w tytule, że chodzi o fotograficzny/plastyczny - no bo skoro dopiski stosuje się przy innych kategoriach, to dlaczego nie tu?

"Jeśli trzeba wykonać rysunek bądź zdjęcie, ale konkurs jest tylko dla studentów lub uczniów to konkurs trafia do Konkursy dla uczniów i studentów z dopiskiem fotograficzny lub plastyczny".

0 0

Gość ~cb656

19.04.18 22:24:51

Proponuję DROBNE doprecyzowanie w punkcie trzecim pionasa, bo uważam, że z powodu składni (chodzi o zwrot "też do TEJ kategorii") może być niewłaściwie odczytany. Moja propozycja (obszar zmian zaznaczyłem kolorem):

"Jeśli trzeba zrobić zdjęcie i wysłać na maila lub dodać na stronie to konkurs trafia do kategorii konkursy fotograficzne; jeśli zdjęcie trzeba opublikować na Facebooku to konkurs trafia do kategorii Konkursy na Facebooku z dopiskiem że jest to konkurs fotograficzny; jeśli konkurs odbywa się w określonym rejonie też trafia do kategorii konkursy fotograficzne, tylko z dopiskiem dla jakiego regionu jest skierowany."

0 0

renata1107

19.04.18 12:43:18

Jak dla mnie wizja Pionasa jest logicznym i najlepszym rozwiązaniem. Czasami oczywiście pojawią się błędy i wątpliwości, ale od tego są administratorzy i opcja "zgłoś błąd".

Pozdrawiam wszystkich emotka

Dodaj komentarz