Reklama na e-Konkursy.info

Co jest zbędne, co potrzebne a co mogłoby być??

ziolko

Cytuj wiadomość#5800896 sobota, 4 styczeń 2014, 09:37:38
no bo ludziom nie chce się podawać informacji, bo przecież każdy może wejść w reg, prawda? emotka
0 0

pawel1615

Cytuj wiadomość#5800923 sobota, 4 styczeń 2014, 10:50:44
bocin napisał(a):


Drugi problem jest taki, że wiele konkursów na facebooku ma ogromnie ambitne zadanie konkursowe - polub, udostępnij i licz na farta, że spośród kilkuset zgłoszeń wylosujemy właśnie Twoje. emotka Tylko tracę czas, gdy nieświadomie otwieram syf tego rodzaju. Gdyby zależało to ode mnie, do konkursów facebookowych dodałbym podkategorię "polub i udostępnij". Zresztą w innych także pododawałbym podkategorie na konkursy loteryjne. Niektórzy, na przykład ja, przegrywają nawet w loterii ze stoma nagrodami i stoma jeden chętnych na nie, także nie mają nawet co się bezskutecznie siłować. Stwórca wie, że drzemie we mnie ogromny potencjał, toteż poprzez obdarzanie niefartem, motywuje mnie do ciężkiej, produktywnej pracy. Inni zaś, nie potrafią dodać nic od siebie, za to farcą tak niemiłosiernie, że aż wstyd im zasmucać znajomych, co ciężko harują na marny grosz. W takim przypadku, ludzie tacy nie mają potrzeby nawet zaglądać w konkursy wymagające stworzenia wypowiedzi/rysunku/filmu/zdjęcia/ose.


też już kiedyś to proponowałem emotka
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5800998 sobota, 4 styczeń 2014, 13:10:59
ziolko napisał(a):

no bo ludziom nie chce się podawać informacji, bo przecież każdy może wejść w reg, prawda? emotka


Ja przyznaję tutaj rację Ziolko, zwłaszcza że regulaminy niestety ulegają zmianie, co często jest w nich zapisane. Czytając skrót tylko z naszej bazy można wysłać całkiem błędne zgłoszenie. Ja jestem za każdorazowym wchodzeniem w regulamin i dogłębnym jego czytaniem oraz - za wchodzeniem na stronę konkursową, bo wielokrotnie bywa, że organizator na prośby konkursowiczów przesuwa termin zakończenia konkursu i wtedy cały wpis z bazy jest niewłaściwy, bynajmniej - nie z winy zgłaszającego. emotka
0 0

taalvikki

Cytuj wiadomość#5801138 sobota, 4 styczeń 2014, 18:12:31
bocin napisał(a):

Natknąłem się też na kolejny problem. Dużo sporo większy, a właściwie to nawet na dwa problemy. Przeglądam sobie bazę z konkursami i widzę że bardzo wielu użytkowników w treści pisze: "Należy odpowiedzieć na jedno pytanie"... pod którymś z konkursów napisałem nawet swoją propozycję wpisywania w treści każdego konkursu: "Aby wygrać nagrodę, należy wykonać zadanie konkursowe", bo to jedno i to samo przecież. Apeluję wielce o wpisywanie treści tego jednego pytania, na które trzeba odpowiedzieć, a króla Pionasa proszę o nie akceptowanie propozycji takiej treści.Popieram.
Jak już sobie pomagamy i tworzymy bazę i nawet (o zgrozo) klikamy sobie wzajemnie, to niby dlaczego nie możemy podać tego jednego pytania (które przecież zazwyczaj nie jest ukryte w przepastnych głębinach regulaminów, tylko zaraz pod konkursem)? Wysiłek niewielki, a spora pomoc i oszczędność czasu.

ziolko napisał(a):

no bo ludziom nie chce się podawać informacji, bo przecież każdy może wejść w reg, prawda? emotkamhm. tyle, że taki niewielki wysiłek, jak podanie pytania (parę sekund roboty), pomagałoby innym w selekcji. bo przecież nie jest tak, że każdy chce grać w każdym konkursie. i tak np jak pytanie mi się spodoba, to wejdę w regulamin, by dowiedzieć się wszystkich szczegółów, a pominę wczytywanie się w regulaminy konkursów, które mało mnie obchodzą, bo pytanie jest żenujące.

tak więc wg mnie ten problem nie ma nic wspólnego z czytaniem regulaminu - bo o tym, że warto znać regulamin konkursu, w którym bierze się udział, wie każdy trochę zorientowany konkursowicz.
temat jest inny, a mianowicie: nie odwalanie chały i nie jechanie na ilość, tylko na jakość tego, co się tutaj umieszcza, gdyż dodawanie konkursu z tekstem "żeby wygrać, należy zagrać" jest jak dla mnie robieniem czegoś na tzw "odwal się", a to ma dla mnie wartość taką jak, np "polub udostępnij", czyli żadną, bo uważam, że jak już coś się robi, to warto robić to porządnie.

koza.k90 napisał(a):

bocin, wprowadzanie dodatkowej kategorii LOTERIE wprowadzałoby tylko dodatkowy mętlikrównie dobrze można uznać, że mętlik powoduje każdy podział na jakiekolwiek kategorie, kiedy ja np cieszę się z każdej kolejnej wydzielonej, bo wiem, że np w konkursy na blogach wchodzić nie ma co (tym samym oszczędzam czas).

wg mnie wydzielenie loterii byłoby dobre , bo są ludzie, którzy rzeczywiście chcą grać i się wykazać, a nie liczyć na farta i "polub udostępnij".
jakby bliżej się przyjrzeć to jest to właściwie podstawowy podział konkursów - bo, przynajmniej dla mnie, czymś innym jest "wygranie", a czymś innym "wylosowanie".
dlatego też sądzę, że skoro są inne podziały, to tym bardziej wydzielone powinny być loterie - co by literaccy/fotograficzni/inni twórcy nie musieli marnować czasu na otwieranie i zamykanie całej ławicy pseudokonkursików, które nie wymagają niczego poza tępym klikiem.

a co do konkursów na żebry, to powtórzę to kolejny już raz - dla mnie to nie konkursy, to żenada i poniżenie emotka
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5801139 sobota, 4 styczeń 2014, 18:17:50
taalvikki, wystarczy podawać w nazwie KONKURS lub LOTERIA

z reguły PROMOCYJNE dzielą się na takie 2 grupy i innej opcji nie ma

a KLIKANE najczęściej są w FOTOGRAFICZNYCH lub kulinarnych, a tej kategorii akurat brak
0 0

taalvikki

Cytuj wiadomość#5801140 sobota, 4 styczeń 2014, 18:27:33
koza.k90 napisał(a):

taalvikki, wystarczy podawać w nazwie KONKURS lub LOTERIA

z reguły PROMOCYJNE dzielą się na takie 2 grupy i innej opcji nie ma

a KLIKANE najczęściej są w FOTOGRAFICZNYCH lub kulinarnych, a tej kategorii akurat brakno tak, tyle, że nie zawsze jest to podawane, więc stąd apel do dodających: głoście, że loteria to loteria i głoście, co zrobić należy, a nie tylko "jest konkurs".

co do konkursów facebookowych, to wg mnie tam właśnie najwięcej czai się polubudosptępniaczoklikoloterii, w efekcie czego człowiek, który chce coś skrobnąć w komentarzu i liczyć na wybór najciekawszego tekstu, musi przedzierać się przez morze głupot. można powiedzieć, że taki już los konkursowicza - i dlatego właśnie napisałam, że podział na loterie i konkursy to podział podstawowy i najlepiej byłoby, gdyby był on podziałem pierwszym, tzn drzewko z dwiema gałęziami: 1. loterie, 2. konkursy, a dalej już normalnie, tak jak teraz.

ale nie oburzaj się, ludu, to tylko taka luźno - logiczna myśl, a nie domaganie się przewartościowania całego forum. emotka

a co do wydzielenia gastronomicznych, to nie mam nic przeciwko - jak dla mnie im więcej konkretnych kategorii tym lepiej dla wszystkich grających.
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5801148 sobota, 4 styczeń 2014, 18:40:26
taalvikki napisał(a):

apel do dodających: głoście, że loteria to loteria i głoście, co zrobić należy, a nie tylko "jest konkurs".

co do konkursów facebookowych, to wg mnie tam właśnie najwięcej czai się polubudosptępniaczoklikoloterii, w efekcie czego człowiek, który chce coś skrobnąć w komentarzu i liczyć na wybór najciekawszego tekstu, musi przedzierać się przez morze głupot. można powiedzieć, że taki już los konkursowicza - i dlatego właśnie napisałam, że podział na loterie i konkursy to podział podstawowy i najlepiej byłoby, gdyby był on podziałem pierwszym, tzn drzewko z dwiema gałęziami: 1. loterie, 2. konkursy, a dalej już normalnie, tak jak teraz.


W sumie masz sporo racji, ale problem w tym, że takie "zaszufladkowanie" nie jest możliwe. Sama od pewnego czasu znajduję masę "morza głupot" na FB. Niestety, często organizatorzy proponowanych tam konkursów podają dwa w jednym - np. "jedna osoba będzie wylosowana, drugą wybierzemy za... np. wierszyk, ilość polubień, ciekawą odpowiedź na zadany temat itp.". Wówczas, przy jednoznacznym "drzewku": loterie i konkursy, będę miała problem i w końcu konkursu nie dodam do bazy, bo nie pasuje ani tu, ani tam.
Na pewno mądra jest Twoja rada, by dodając konkurs bardziej samemu wczytywać się w jego szczegółowe zasady, bo o to w końcu chodzi. emotka
0 0

zdolnabestia

Cytuj wiadomość#5801153 sobota, 4 styczeń 2014, 18:49:05
bocin napisał(a):

Przeglądam sobie bazę z konkursami i widzę że bardzo wielu użytkowników w treści pisze: "Należy odpowiedzieć na jedno pytanie"...


Jeżeli pytanie jest opisowe - wklejam jego treść. Jeżeli to jest zwykłe pytanie na zasadzie testu wiedzy, to nie widzę sensu.
0 0

mimbla

Cytuj wiadomość#5801158 sobota, 4 styczeń 2014, 18:52:33
A ja chciałabym żeby konkursy na blogach były jakoś osobno sklasyfikowane.
Bo choć czasem maja interesujące mnie nagrody, wkurza mnie że wszyscy chcą by je lubić, albo zostać fanami!!!!
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5801161 sobota, 4 styczeń 2014, 19:01:32
mnie brakuje wśród kategorii konkursów:

- kulinarnych, gdzie trzeba zamieścić przepis, często fotkę, a nie tylko kupić jakiś produkt (choć czasem bez zakupów też można)

- medialnych: szeroko pojęta prasa, TV, radio
te konkursy trafiają do AKTUALNYCH i gubią sie w ich natłoku

- dla dzieci i młodzieży (rysunkowe, Media Zawada i inne)

- artystycznych (sama literatura i plastyka)

byłby większy porządeki zdecydowanie nie podobają mi się te obrazkowe zajawki na pierwszej stronie - chaos i pomieszanie z poplątaniem
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#5801620 poniedziałek, 6 styczeń 2014, 00:50:51
a ja bym chciała, żeby wszyscy, co dodają konkursy do bazy szczegółowo dodawali tagi do nich, czyli słowa, po których można znaleźć nagrodę, zakup, czy co tam, co interesuje daną osobę

np. to co ostatnio było głośno o jakimś konkursie z parówkami (właśnie nadrobiłam zaległości w czytaniu), to oprócz "abc i bony" powinno też być "parówki, berlinki".
Bo jeśli nie wie się, w jakim sklepie jest konkurs i co jest do wygrania, to logiczne, że ktoś szuka po nazwie produktu do kupienia.

Jeśli piwo to dany sklep (strzelam teraz, więc proszę nie szukać takiego konkursu, bo przykład jest wymyślony!!!) np. Tesco, żywiec, piwo, auto, otwieracze, magnesy... itp.
Jak najwięcej szczegółowych słów, po których można znaleźć to, co ktoś szuka.
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#5801652 poniedziałek, 6 styczeń 2014, 11:09:47
czy wszyscy widzą mój wcześniejszy wpis o tagach?
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5801657 poniedziałek, 6 styczeń 2014, 11:18:47
ziolko napisał(a):

a ja bym chciała, żeby wszyscy, co dodają konkursy do bazy szczegółowo dodawali tagi do nich, czyli słowa, po których można znaleźć nagrodę, zakup, czy co tam, co interesuje daną osobę

np. to co ostatnio było głośno o jakimś konkursie z parówkami (właśnie nadrobiłam zaległości w czytaniu), to oprócz "abc i bony" powinno też być "parówki, berlinki".
Bo jeśli nie wie się, w jakim sklepie jest konkurs i co jest do wygrania, to logiczne, że ktoś szuka po nazwie produktu do kupienia.

Jeśli piwo to dany sklep (strzelam teraz, więc proszę nie szukać takiego konkursu, bo przykład jest wymyślony!!!) np. Tesco, żywiec, piwo, auto, otwieracze, magnesy... itp.
Jak najwięcej szczegółowych słów, po których można znaleźć to, co ktoś szuka.ale w ABC grało akurat 14 producentów, nie same parówki z Morlin

a gdyby w tagach było słowo Morliny, i tak nikt by nie znalazł

i chyba jednak nie o ten sklep chodziło emotka
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#5801672 poniedziałek, 6 styczeń 2014, 12:14:36
napisałam ogólnie, ale na przykładzie parówek (weszłam tam w nocy, więc reg już był niedostępny), żeby zamieszczać więcej tagów
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5803797 czwartek, 9 styczeń 2014, 09:39:04
W przypadku dodawania do bazy konkursów z facebook'a mam największe wątpliwości oraz obawy, ponieważ organizatorzy wielokrotnie zmieniają te właśnie zasady oraz ilość nagród (np. za więcej "polubień" dodają nowe) i dlatego z reguły kopiuję prawie całą treść zasad, podaną na stronie wtedy, gdy sama ten konkurs znajdę i tutaj dodam.
0 0

isiulka

Cytuj wiadomość#5804111 czwartek, 9 styczeń 2014, 15:59:15
Mam problem z forum, nie wiem gdzie to pisać, więc może tu mnie ktoś zauważy. Mniej więcej od czasu kiedy pojawiły się na 1 stronie te obrazki, nie ładuje mi się co drugi temat na forum, w sensie są widoczne posty , ale nie ma tła i stylów- jakby samo pole tekstowe bez przycisków czy czegokolwiek. Za którymś odświeżeniem wraca do normy ale dzieję się to już kilka dni z rzędu, da się coś z tym zrobić?
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5804189 czwartek, 9 styczeń 2014, 17:55:24
Ach, to były piękne czasy bez tych obrazków. U mnie w telefonie forum też nie działa od tamtej pory, nie mogę otworzyć poszczególnych stron, czasami ładuje się tylko ostatnia z danego wątku. Inne strony na internecie śmigają bez problemów. Na komputerze z kolei częściej się wszystko zawiesza od czasu zmian. Na dodatek wcale nie podobają mi się te rozstrzelone konkursy w wersji obrazkowej. Poprzedni układ był bardziej czytelny i można było zmieścić więcej konkursów na jednej stronie. No cóż, jestem pewnie w mniejszości, skoro nikt nie protestuje innym pewnie się podoba, ale chociaż sobie tu ponarzekam trochę. Mi akurat te zmiany nie wyszły na dobre i bardzo ale to bardzo brakuje mi możliwości przeglądania forum w komórce emotka
0 0

ekuc2

Cytuj wiadomość#5805196 sobota, 11 styczeń 2014, 14:35:54
od wczoraj mam informację o tym że mam tylko jeden dodany konkurs do bazy bo reszta już się przeterminowała i uważam że powinno tak zostać na stałe bo chyba nikt nie chce blokady bez uprzedzenia emotka
0 0

Gość

Cytuj wiadomość#5810396 środa, 22 styczeń 2014, 10:22:14
A mi brakuje nowego tematu REZERWA- teraz większość gra ze starterów- a wiadomo-później leżą w szufladzie czy w kopercie.Jeżeli się taki starter po 3 dniach włoży już nic nie przyjdzie , ani że ktoś dzwonił , ani sms.Wiem że jest top informują -ale tam nikt nie pisze że np dzisiaj przyszły sms-ki z Woseby -.Co sądzicie .Albo do topu informują dopisać Teraz i z Rezerwy emotka
0 0

aerdna

Cytuj wiadomość#5812875 poniedziałek, 27 styczeń 2014, 08:53:48
diabe napisał(a):

A mi brakuje nowego tematu REZERWA- teraz większość gra ze starterów- a wiadomo-później leżą w szufladzie czy w kopercie.Jeżeli się taki starter po 3 dniach włoży już nic nie przyjdzie , ani że ktoś dzwonił , ani sms.Wiem że jest top informują -ale tam nikt nie pisze że np dzisiaj przyszły sms-ki z Woseby -.Co sądzicie .Albo do topu informują dopisać Teraz i z Rezerwy emotka


A skąd informacja, że po 3 dniach nic nie przyjdzie ?
0 0