Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika zof83

zof83

#7093400 Napisano: 15.05.2023 13:58:06 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
adamo86 napisał(a):

atlantydek napisał(a):

Czy dostał ktoś jakąś odpowiedź od Albedo na maila ze zgłoszeniem Netto Żywiec Źdrój?

Odpisali i potwierdzili przyjęcie zgłoszenia emotka

Chyba jakoś wybiórczo odp, bo u mnie i u męża cisza, pomimo wysłania maili na rożne adresy - info@... i uwagi@... Trochę to niepoważne, bo w sumie nie wiemy na czym stoimy..., a woda kupiona. Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080921 Napisano: 21.02.2023 22:02:58 w Podatkowo-konkursowe know how
A nigdy nie wiadomo, czy nie trafimy na jakąś dobrą duszyczkę, która chętnie doniesie, gdy nie sprzedamy jej czegoś za połowę wystawionej ceny, która ona chętnie oferuje 😁 Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080920 Napisano: 21.02.2023 22:00:34 w Podatkowo-konkursowe know how
A tak wracając do meritum to może jednak ktoś podpowie z własnego doświadczenia, jak najlepiej rozliczyć sprzedane nagrody, bo ustawa ustawą, ale jak z jakiegoś powodu fiskus prześwietli konto, a będą tam wpływy np z olx, których potem nie rozliczyliśmy w pit to wesoło już nie będzie.... Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080755 Napisano: 21.02.2023 11:14:50 w Podatkowo-konkursowe know how
@gnieszk@ napisał(a):

zof83 napisał(a):

notta napisał(a):

zof83 napisał(a):

Najlepiej jakby ktoś, kto faktycznie rozlicza się z fiskusem ze sprzedanych nagród dał jakaś wskazówkę - czy sprzedaż rozlicza w Pit jako odpłatne zbycie rzeczy, w przychody wpisuje wszystkie sprzedane nagrody, a w koszty wartość regulaminową i de facto zawsze ma z tego tytułu stratę - podatku po prostu nie płaci? Co ewentualnie zrobić, gdy uda się sprzedać nagrodę, do której nie posiadamy dokumentów - wg mnie wtedy mamy sam przychód do opodatkowania, ale gdy do tego dodamy koszty z pozostałych sprzedanych i udokumentowanych nagród to powinniśmy wyjść bez płacenia podatku? Pytań coraz więcej się mnoży, zwłaszcza że teraz US może od tak wejść sobie na konto i sprawdzić, co i jak - gdy w zeznaniu rocznym faktycznie to rozliczymy to pół biedy, ale gdy nie to już może być niewesoło emotka Tłumacz się co sprzedałeś, komu, skąd to miałeś i ile czasu, czemu nie rozliczyłeś itd 
A i jeszcze jedno mnie nurtuje, czy dla US mail o wygranej i do tego powiedzmy dołożony regulamin to jest potwierdzenie wygrania nagrody???

Pamiętaj że jak doliczasz nagrody zbywane przed 6 miesiącem do pitu. To zwiększy Ci się przychód całościowo. Więc jak pracujesz na etacie, masz inne ekstra zlecenia i wykrecisz jakieś kilkanascie tysięcy na nagrodach, to może Cię dopaść wyższy podatek dochodowy. 

Do 32% to daleka jeszcze u mnie drogaemotka ale jak ktoś jest na granicy, to musi faktycznie uważaćemotka
Choć progi są liczone chyba od dochodu?

Tak, powyżej 120 tys dochodu drugi próg i 32%

To w sumie jak się sprzedaje nagrody poniżej wartości regulaminowej, to można nawet sobie obniżyć całkowity dochód do opodatkowania emotka tylko pewnie nasi agenci z US uznali by ze celowo sprzedajemy taniej, by podatków mniej płacić - nieważne , ze nikt po cenie rynkowej nie kupi od nas nagrodyemotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080750 Napisano: 21.02.2023 10:55:34 w Podatkowo-konkursowe know how
notta napisał(a):

zof83 napisał(a):

Najlepiej jakby ktoś, kto faktycznie rozlicza się z fiskusem ze sprzedanych nagród dał jakaś wskazówkę - czy sprzedaż rozlicza w Pit jako odpłatne zbycie rzeczy, w przychody wpisuje wszystkie sprzedane nagrody, a w koszty wartość regulaminową i de facto zawsze ma z tego tytułu stratę - podatku po prostu nie płaci? Co ewentualnie zrobić, gdy uda się sprzedać nagrodę, do której nie posiadamy dokumentów - wg mnie wtedy mamy sam przychód do opodatkowania, ale gdy do tego dodamy koszty z pozostałych sprzedanych i udokumentowanych nagród to powinniśmy wyjść bez płacenia podatku? Pytań coraz więcej się mnoży, zwłaszcza że teraz US może od tak wejść sobie na konto i sprawdzić, co i jak - gdy w zeznaniu rocznym faktycznie to rozliczymy to pół biedy, ale gdy nie to już może być niewesoło emotka Tłumacz się co sprzedałeś, komu, skąd to miałeś i ile czasu, czemu nie rozliczyłeś itd 
A i jeszcze jedno mnie nurtuje, czy dla US mail o wygranej i do tego powiedzmy dołożony regulamin to jest potwierdzenie wygrania nagrody???

Pamiętaj że jak doliczasz nagrody zbywane przed 6 miesiącem do pitu. To zwiększy Ci się przychód całościowo. Więc jak pracujesz na etacie, masz inne ekstra zlecenia i wykrecisz jakieś kilkanascie tysięcy na nagrodach, to może Cię dopaść wyższy podatek dochodowy. 

Do 32% to daleka jeszcze u mnie drogaemotka ale jak ktoś jest na granicy, to musi faktycznie uważaćemotka
Choć progi są liczone chyba od dochodu? Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080727 Napisano: 21.02.2023 08:14:10 w Podatkowo-konkursowe know how
Ami12 napisał(a):

A jak to jest w wypadku osób które się nie roliczają z US (chodzi o osoby na ryczałcie ) i jak to jest w wypadku kiedy nagrodę komuś podarujemy w prezencie ? 

Jak podarujesz komuś w prezencie to chyba nie masz nigdzie śladu o tym, czyli na koncie bankowym itd, więc US nie ma wiedzy o tym fakcie. Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080724 Napisano: 21.02.2023 08:05:19 w Podatkowo-konkursowe know how
Najprościej to było sprzedawać nagrody bez potwierdzeń  i inne przedmioty, które posiadamy mniej zin 6 m-cy lub w celach typowo zarobkowych w ramach działalności nierejestrowanej, byle trzymać się limitu coś ok 1700 zł i generować koszty w ramach tej działalności typu paliwo, zakup laptopa itd, a nagrody, które mamy dokumentowane jako odpłatne zbycie rzeczy, ale czy tak można to pewnie sam fiskus nie wieemotka No i jeszcze dochodzi do tego sprzedaż rzeczy, które posiadamy powyżej 6 m-cy, których nigdzie nie musimy wykazywać... Jednym słowem stosy paragonów, dokumentów itd Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080723 Napisano: 21.02.2023 07:57:13 w Podatkowo-konkursowe know how
Najlepiej jakby ktoś, kto faktycznie rozlicza się z fiskusem ze sprzedanych nagród dał jakaś wskazówkę - czy sprzedaż rozlicza w Pit jako odpłatne zbycie rzeczy, w przychody wpisuje wszystkie sprzedane nagrody, a w koszty wartość regulaminową i de facto zawsze ma z tego tytułu stratę - podatku po prostu nie płaci? Co ewentualnie zrobić, gdy uda się sprzedać nagrodę, do której nie posiadamy dokumentów - wg mnie wtedy mamy sam przychód do opodatkowania, ale gdy do tego dodamy koszty z pozostałych sprzedanych i udokumentowanych nagród to powinniśmy wyjść bez płacenia podatku? Pytań coraz więcej się mnoży, zwłaszcza że teraz US może od tak wejść sobie na konto i sprawdzić, co i jak - gdy w zeznaniu rocznym faktycznie to rozliczymy to pół biedy, ale gdy nie to już może być niewesoło emotka Tłumacz się co sprzedałeś, komu, skąd to miałeś i ile czasu, czemu nie rozliczyłeś itd 
A i jeszcze jedno mnie nurtuje, czy dla US mail o wygranej i do tego powiedzmy dołożony regulamin to jest potwierdzenie wygrania nagrody??? Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080693 Napisano: 20.02.2023 20:07:57 w Podatkowo-konkursowe know how
A może mógłby ktoś tutaj podpowiedzieć, kto był oczywiście w takiej sytuacji - jakie dokumenty ewentualnie trzeba posiadać przy takiej kontroli, co w ogóle sprawdzają? Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080676 Napisano: 20.02.2023 19:04:55 w Podatkowo-konkursowe know how
Nie😁 Chodzi o to jak US potraktuje sprzedaż nagród przed upływem pół roku od nabycia, zwłaszcza jak wygrasz kilka takich samych nagród i szybko je chcesz spienieżyć - czy wg skarbówki będzie to tylko odpłatne zbycie rzeczy z Twojego majątku prywatnego, czy też podciągną to potem pod działalność gospodarczą, gdyż sprzedajesz w sposób ciągły i zarobkowy, a wiadomo, że większość pozbywa się wygranych na portalach typu olx, czy allegro i koło się zamyka, po nikt nie poprzestaje na jednej nagrodzie i kończy z tym przygodę 😁 Chcesz być uczciwy to rozliczasz się z US, ale jakby było potem ewentualnie kontrola to są już małe obawy jak oni to w sumie potraktują, druga sprawa nie na każdą wygraną są papiery 🙃 Wyświetl w wątku >>

zof83

#7080640 Napisano: 20.02.2023 14:55:45 w Podatkowo-konkursowe know how
notta napisał(a):

zof83 napisał(a):

A może ktoś się orientuje jak wygląda sprzedaż wygranych kosmetyków, czy sprzętu AGD, których nie obejmuje zwolnienie podmiotowe z VAT - prowadząc np. działalność nierejestrowaną musimy się wtedy stać czynnymi płatnikami Vat, a sprzedając jako osoby fizyczne?

Mowisz o wygranych kosmetykach i sprzętach? Ja bym to potraktowała jako nie - działalność nierejestrowaną tylko sprzedaż rzeczy ruchomych z majątku własnego. Wtedy po 6 miesiacach od wygranej. Ale nie znam granicy. Kiedy taka działalność zaczyna się działalnoscia gospodarczą bo nikt w us moim nie jest w stanie mi wskazać, gdzie jest limit i jakiwgo przepisu się trzymać.

I jeszcze jedno dla mnie jest lekko zastanawiające, na jakich zasadach mamy ewentualnie udowodnić w US, że akurat wygraliśmy dany przedmiot - często jest tylko informacja SMS, a przy otrzymanych wygranych nie żadnego protokołu czy wydania nagrody? A nie oszukujmy się, jeśli wygramy np. zestawy kosmetyków, których akurat nie używamy to chcemy się tego jak najszybciej pozbyć, bo mają jakiś tam termin ważności nie czekając tych przysłowiowych 6 m-cy... Ach jak się wgłębić to więcej pytań, niż odp w tym naszym prawie... A czy ktoś się może orientuje, czy jest jakiś limit przychodu przy odpłatnym zbyciu rzeczy (nigdzie takowego nie znalazłam, ale...), czyli sprzedaży nagrody przed upływem pół roku, bo pomimo sprzedaży poniżej wartości regulaminowej, czyli straty trzeba to wykazać w rocznym Pit? Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7080612 Napisano: 20.02.2023 11:57:45 w Podatkowo-konkursowe know how
A może ktoś się orientuje jak wygląda sprzedaż wygranych kosmetyków, czy sprzętu AGD, których nie obejmuje zwolnienie podmiotowe z VAT - prowadząc np. działalność nierejestrowaną musimy się wtedy stać czynnymi płatnikami Vat, a sprzedając jako osoby fizyczne? Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7076022 Napisano: 23.01.2023 17:37:28 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Ja próbowałam wypłacić w piątek te z datą ważności do 21.01, a dziś te do 29.01 i nie dało rady, więc może poblokowali wcześniej, choć nie powinni 🙁 Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7076014 Napisano: 23.01.2023 17:32:55 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
flinta_13 napisał(a):

zof83 napisał(a):

katrin1 napisał(a):

Czy ktoś miał problem z wypłatą kasy z Desperadosa? Wczoraj próbowaliśmy w bankomacie pko bp, komunikat że nie można wypłacić środków, dziś w euronet na tym samym bliku co wczoraj próbowaliśmy taki sam komunikat, na nowym bliku komunikat że brak środków emotka

Właśnie miałam w piątek i dziś to samo, w kilku bankomatach próbowałam i nie dało rady nic wypłacić.... Trzeba pewnie pisać do nich.

Wydaje mi się że.jakis termin ważności tych blików był, bo ja normalnie odebrałam 

Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7076009 Napisano: 23.01.2023 17:11:39 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
katrin1 napisał(a):

Czy ktoś miał problem z wypłatą kasy z Desperadosa? Wczoraj próbowaliśmy w bankomacie pko bp, komunikat że nie można wypłacić środków, dziś w euronet na tym samym bliku co wczoraj próbowaliśmy taki sam komunikat, na nowym bliku komunikat że brak środków emotka

Właśnie miałam w piątek i dziś to samo, w kilku bankomatach próbowałam i nie dało rady nic wypłacić.... Trzeba pewnie pisać do nich. Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7075518 Napisano: 20.01.2023 07:56:01 w Kupię...
Kod/voucher Kinder do sklepu Trigar za 150 zł Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7062589 Napisano: 22.11.2022 19:05:46 w Smolar
Dziękuję wszystkim za informację, jutro podjadę do Kauflandu i wyślę wszystko razem, mam nadzieję że się uda 😁 Wyświetl w wątku >>
1 byekitty 0

zof83

#7062585 Napisano: 22.11.2022 18:58:04 w Smolar
byekitty napisał(a):

zof83 a masz może niefiskalny paragon z płatności kartą? jak tak, to problem solved  emotka
bbibbiz niestety na kopii paragonu może nie być numeru górnego, bo to nie jest numer paragonu, np. biedronka i c4 nie mają (może w końcu agencje się nauczą, że górnego nru nie da się zweryfikować w sklepie, eh marzenie...)

Niestety nie mam... Mam sam paragon, te niebieskie paragony to chyba trzeba w ramkę oprawiać, żeby były czytelne  Wyświetl w wątku >>
1 byekitty 0

zof83

#7062572 Napisano: 22.11.2022 18:18:45 w Smolar
Może miał ktoś taki przypadek - na paragonie z Kauflandu ( ten niebieski) zamazała się część nr paragonu i nie da się odczytać 3 cyfr, czy jest szansa, że Smolar taki uzna? Fajna nagroda i szkoda trochę ja stracić emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zof83

#7058117 Napisano: 04.11.2022 19:15:57 w SZUKAM....
Czy ktoś miał problem z wysłaniem zgłoszenia na konkurs Merci? W ogóle nie reaguje przycisk "prześlij" pomimo zmian przeglądarki, zmniejszenie zdjęcia itd Wyświetl w wątku >>
0 0