Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano postów użytkownika southlander

southlander

#7078028 Napisano: 03.02.2023 13:58:26 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Na mailu nic, w spamie nic, w powiadomieniach na FB nic, w telefonie nic. Dziś okrągłe nic.
Szkoda, bo piątki (i poniedziałki) bywają zwykle lepsze niż reszta tygodnia, ale jak widać nie tym razem.  Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7077570 Napisano: 01.02.2023 12:18:49 w Dyskusje o wynikach konkursu
VeryBlackCat napisał(a):

Moim zdaniem to celowe działanie, a nie żadne losowanie. 

Czy tak było - nie wiem, ale jedna z osób w komentarzach twierdzi że kontaktowała się do organizatora przez priv, i tam napisali jej że było losowanie jakimś programem. Żeby było jasne: pretensji oczywiście mieć absolutnie nikt mieć nie może, nie było regulaminu, więc każdy brał udział na własne ryzyko.  Bardziej zamieszczam jako ciekawostkę, że nawet przy tak dużych markach mających setki tysięcy obserwujących, konkursy mogą być przeprowadzone tak... hmmm... specyficznie i że konkursowa nadgorliwość to czasem jednak strata czasu. emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7077273 Napisano: 31.01.2023 13:09:50 w Dyskusje o wynikach konkursu
https://www.faceb...218/2172393256299845

Niektórzy się naprodukowali, a tu Astratex zrobił psikusa i wylosował laureatkę.
Tak właśnie się kończą konkursy bez oficjalnych regulaminów. emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7077260 Napisano: 31.01.2023 12:04:21 w PRZEPROSINY
Przepraszam użytkowniczkę @carrrolinax3 za słowa o oszukiwaniu, w dyskusji o autoplagiatach w jednym z wątków. Choć status etyczny autoplagiatów będzie dla mnie dalej dyskusyjny, to po głębszym dokształceniu się, muszę z pokorą przyznać że sprawa jest o wiele bardziej złożona niż byłem przekonany, więc z pewnością nie powinienem szafować tak łatwo zerojedynkowymi stwierdzeniami. emotka   Wyświetl w wątku >>

southlander

#7077244 Napisano: 31.01.2023 11:08:31 w moje dzisiejsze wygrane :)
Bon 100 zł Dino. 
2 zgłoszenie, 2 wygrana.  emotka  
Chyba zaraz znowu jadę po kabanosy.  Wyświetl w wątku >>

southlander

#7076744 Napisano: 27.01.2023 11:01:57 w Wkurza mnie...
asantesana napisał(a):

southlander napisał(a):

Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. 

Hola, hola! Twój tekst jest Twoim tekstem, dajesz prawo do używania Twojego tekstu, a nie pozbywasz się jego autorstwa! I co, nagle tekst nie jest Janka Nowaka, tylko Tomasza Kowalskiego? 
ps. Nie odnoszę się do konkretnej sytuacji, tylko do blednie rozumianego oddawania prawa autorskiego.  

Ale przecież nie pisałem o utracie autorstwa, a co najwyżej o utracie praw do użycia, co wyraźnie podkreśliłem.  emotka  I widziałem już takie wykluczenia. Co do reszty już się nie kłócę, ale skoro się myliłem, to w takim razie otwieram archiwa i zaczynam żniwa. emotka   
VeryBlackCat napisał(a):

Po prostu gdybyś teoretycznie wygrał oba, z jednego nie otrzymasz nagrody, bo nie będziesz miał już praw, którymi dysponowałeś w momencie dokonywania zgłoszenia.

Jeśli mamy być już aż tak precyzyjni: nagrodę się otrzyma, chyba że ktoś wykryje sytuację i zgłosi reklamację. Oczywiste jest, że nikt reklamacji nie zgłasza w czasie konkursu, jeśli już to po ogłoszeniu wyników, ale i na to często nikt nie ma ochoty. A i spora część osób jakoś często magicznie "zapomina" wycofać pracę z drugiego konkursu wygrywając w jednym, co też już widywałem. emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7076463 Napisano: 25.01.2023 22:34:48 w Wkurza mnie...
ktosiek1 napisał(a):

southlander napisał(a):

carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Czyli po prostu oszukiwałaś tych do których wysyłałaś zgłoszenie, oraz wszystkich współkonkursowiczów. Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego.

No ale skoro moim marzeniem noworocznym jest x to czemu skoro same agencje plagiatują to pytanie to ja mam jednej napisać prawdę, że marzę o x a innym już skłamać żeby autoplagiatu nie popełniać? czy nie brać udziału w konkursach bo pytania się powtarzają przecież .... 

Oni nie biorą udziału w konkursie, to Ty bierzesz i to Ty masz wykonać autorski oryginalny tekst. A jeśli Twoim marzeniem noworocznym jest X i chcesz ściśle się tego trzymać, to przecież możesz w 3 różnych konkursach, napisać 3 kompletnie różne teksty o X. Naprawdę trzeba używać identycznych zdań? Skupiać się zawsze na tym samym w ramach jednej odpowiedzi? Jeśli Twoim marzeniem na 2023 jest posiadanie domu, to np.:
- jeden tekst piszesz w luzackim klimacie
- drugi tekst piszesz wierszykiem
- trzeci tekst piszesz poważny
A jeśli pisujesz tylko w jednym stylu, też jest proste rozwiązanie:
- jeden tekst piszesz wprost o tym że marzysz o pięknym domu,
- w drugim piszesz że nigdzie nie czujesz się jak u siebie, stąd chcesz to wreszcie zmienić i wreszcie to się staje możliwe
- w trzecim piszesz że potrzebujesz przestrzeni, więc dom będzie idealny żeby to osiągnąć

Możesz różnicować wypowiedzi stylem, formą, długością, nastrojem, jest przecież tyle możliwości że głowa mała. I tak, zdarzało mi się odpuścić bo już nie byłem w stanie wysmażyć kolejnego tekstu na ten sam temat. Lepsze to niż plagiat, ale widocznie powinienem zmienić podejście. emotka Ileż to oszczędności czasu, a ja jak cenzura wysilam mózg, tłukę palcami w klawiaturę i to co mi zajmuje pół godziny ktoś zrobi kilkoma klikami w pół minuty i jeszcze nie widzi problemu. Na wspomnianego wcześniej Heinekena, napisałem chyba kilkanaście różnych tekstów zanim w końcu wygrałem, jak widać byłem głupi że nie zachowałem zwycięskiego z tamtego roku skoro to takie powszechne. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7076433 Napisano: 25.01.2023 20:12:33 w Wkurza mnie...
carrrolinax3 napisał(a):

southlander napisał(a):

Czy w pogoni za kolejnymi wygranymi naprawdę nie da się uczciwie...? Znany części forumowiczom śpiewający pan, tym razem bez wideo, za to z ordynarnym autoplagiatem, polecam odnaleźć jego komentarze. To samo zdjęcie, tekst praktycznie kopiuj/wklej. 

https://www.faceb...et=a.449929500504299
https://www.faceb...360/216443820774261/

Ręce opadają. 

Tutaj akurat nie za bardzo rozumiem problem, niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie wysłał dwa razy tego samego (albo podobnego) zgłoszenia na różne konkursy. Sama niejednokrotnie wysyłałam ten sam tekst kilka razy np do Heinekena. Jeśli kopiuje siebie, jego sprawa, co innego gdyby kopiował innych.

Proponuję poczytać regulaminy. Wysyłając zgłoszenie oddajesz prawa autorskie do tego tekstu, więc potem to już nie jest TWÓJ tekst i nie masz prawa go używać. Koniec, kropka. To elementarna etyka. Ja mogę rzucić kamieniem, a nawet głazem. Gdybym się bawił w ten sposób, to bym tylko krążył po konkursach z poprzednimi zwycięskimi tekstami i bezwysiłkowo kosił nagrody śmiejąc się w twarz wszystkim którzy próbują grać uczciwie. Nigdy nie wysyłałem tego samego tekstu. Nawet nieraz są identyczne pytania konkursowe, np. z okazji Nowego Roku "jakie masz postanowienia noworoczne?", zawsze, ale to zawsze piszę nowy tekst.

Nigdy nie byłem konkursowym romantykiem ale zaczynam tracić resztki wiary w uczciwą rywalizację, skoro są ludzie którzy nie tylko się nie wstydzą autoplagiatów, ale nawet twierdzą że to nic złego. Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7076218 Napisano: 24.01.2023 17:17:20 w Wkurza mnie...
Wkurza mnie dziś Poczta Polska. emotka

1. Dostaję SMS około 16, że dzisiaj będzie przesyłka. Nigdy tak późno nie dostawałem powiadomienia, ale OK, akurat wracam z treningu więc jestem w domu.
2. Zamiast iść pod prysznic po wysiłku, chodzę spocony przy oknie przez godzinę wypatrując Pocztexu
3. Około 17, aktualizuje się status śledzenia przesyłki, że podobno dostarczenie przesyłki nieudane. To ciekawe, bo cały czas czuwałem.
4. Żeby było śmieszniej, przyglądam się i  "doręczenie nieudane" zostało wklepane w system tuż po przekazaniu do doręczenia, a więc widocznie od początku kurier stwierdził że przesyłki mi dzisiaj nie dostarczy. Miłe że nikt nie raczył mnie o tym powiadomić. Miłe, że system potrzebował 2 minut na wysłanie SMS że przesyłka będzie dzisiaj, a potem potrzebował godziny żeby stwierdzić że jednak nie. 

Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7076096 Napisano: 24.01.2023 09:30:42 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
jagodzianka napisał(a):

Ogólnie to tez macie wrażenie ze mało teraz fajnych konkursów? Zawsze miałam pełna kopertę z paragonami do wysłania przy sobie i w wolnej chwili w pracy zawsze rozwiązywałam konkursy albo myślałam nad zdjęciem, a teraz mam pusta, mnóstwo konkursów z najgorszymi produktami typu energetyki i ciagle słodycze ale tez żeby super extra nagrody były to nie, nagród jak już malutko a produkty drogie

I to nawet nie kwestia tylko konkursów z paragonami, ale w ogóle wszystkich. No cóż, takie czasy, ale i weźmy pod uwagę że teraz jest trochę taki naturalny martwy sezon, bo konkursy zimowe zwykle są robione w grudniu pod Święta. Teraz to musimy się jakoś doturlać do wiosny, zawsze zmiana pory roku to wysyp konkursów. emotka  Po drodze jeszcze Walentynki, myślę że za tydzień agencje na chwilę się obudzą z tej hibernacji.  Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7075955 Napisano: 23.01.2023 14:00:21 w Dziś dotarła nagroda z.... (tylko info!)
Zestaw od Beefeater Gin. Paczka od góry muśnięta solidną plamą pachnącą ginem, więc któryś ze zwycięzców będzie miał niemiłą niespodziankę w postaci rozbitej butelki.

Kurier DPD, żadnego wcześniejszego info o przesyłce. Konieczne wypełnienie formularza laureata przy kurierze. Wyświetl w wątku >>
2 lager, mili05 0

southlander

#7075943 Napisano: 23.01.2023 13:04:46 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Poprzedni tydzień zaczął się porannym poniedziałkowym mailem ze słowami "gratulujemy", więc już wiedziałem że będzie niezły. I rzeczywiście był.
Obecny tydzień, zaczyna się kilkoma porażkami w wynikach i totalnym zerem w nagrodach, więc zaczynam się obawiać jak zakończę styczeń. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

southlander

#7075136 Napisano: 18.01.2023 10:42:58 w moje dzisiejsze wygrane :)
Bon 100 zł do Dino od Dudy. emotka  
Nigdy nic nie wygrywałem z promocyjnych, w tamtym roku okrągłe zero nagród nawet dużo lepszymi zgłoszeniami, a tu nagle takie coś. emotka Wyświetl w wątku >>

southlander

#7074953 Napisano: 17.01.2023 13:27:00 w Wkurza mnie...
moskala22 napisał(a):

W tamtym roku narzekałam na ceny wakacji w Polsce. W tym roku po prostu brak mi słów. Ceny nawet 100% większe emotka  
Oj przydałby się spory przypływ gotówki 

No to za granicę. Ja w tamtym roku machnąłem ręką, poleciałem na południe Włoch na własną rękę, i ostatecznie wydałem mniej niż gdybym wydał na tydzień nad Bałtykiem w podobnych warunkach. W erze tanich linii lotniczych, wynajmu na booking i airbnb, naprawdę da się dość łatwo ogarnąć całą podróż samemu w dobrej cenie. Wyświetl w wątku >>

southlander

#7074654 Napisano: 16.01.2023 11:24:06 w moje dzisiejsze wygrane :)
I u mnie 50 zł eBilet. Przyjemny początek tygodnia, oby tak dalej. emotka   Wyświetl w wątku >>

southlander

#7073981 Napisano: 12.01.2023 12:49:07 w Wkurza mnie...
Kiedyś kupowałem tam regularnie, to był idealny sklep do wszystkich pierdółek za grosze których się nie opłacało brać na Allegro gdzie koszt wysyłki czasem był taki sam jak przedmiotu. Tymczasem na Shopee darmowe dostawy były często już od zakupów 0 zł, czasem od 10 zł, do tego częste i sensowne kupony (np. -5 zł przy MWZ 10 zł , albo -50% max -10 zł). Gdy potrzebowałem płynu do auta, np. do spryskiwaczy, to tam zamawiałem. Gdy potrzebny mi był jakiś klej jakiego nie dostałem w najbliższym markecie, to tam zamawiałem. Potem zaczęli ucinać kupony, coraz wyższe MWZ, coraz częstsze wyższe progi dla darmowych wysyłek. Więc pożegnałem się bez żalu, już nic tam nie kupowałem.  

I jak to w sklepach, pewne rzeczy rzeczywiście były dużo tańsze niż na Allegro, inne dużo droższe. Dla nas jako klientów generalnie dobrze gdy rozwija się konkurencja, więc mimo że olewałem ten sklep już od dość dawna, to wolałbym żeby został i pompował kasę w rozwój na naszym rynku. Wyświetl w wątku >>
1 sabart 0

southlander

southlander

#7073779 Napisano: 11.01.2023 13:49:52 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
katrin1 napisał(a):

sabart napisał(a):

Czuję się jak cenzura kolejny dzień się tu wpisując. Im więcej porażek tym człowiekowi się bardziej nie chce, ale w środku i tak naiwnie myśli, że te następne wyniki to jest to, co się kumulowało od dłuższego czasu i tak czekam naiwnie...

Jakbym o sobie czytała emotka

I u mnie to samo. Niby zmieniła się tylko cyferka w roku, a mam wrażenie jakby nagle wszystko związane z konkursami stało się całkowicie nowe. Fatalna skuteczność, a nie zanosi się na poprawę w najbliższych dniach. Pozostaje przybić sobie piątkę. emotka Wyświetl w wątku >>
2 sabart, rooney 0

southlander

#7073567 Napisano: 10.01.2023 14:32:49 w Czy wysyłają juz nagrody z... ???
nelunia napisał(a):

Czy wszyscy, którzy wygrali otrzymali już paczki od Heinekena?
U mnie cały czas nie otrzymały osoby obdarowane emotka

Ani ja, ani osoba obdarowana, nie dostaliśmy paczki. Moja jest od wczoraj w przygotowaniu,  a ta osoby obdarowanej - nie wiem - bo nie używa apki inPostu. Wyświetl w wątku >>
1 nelunia 0

southlander

#7073546 Napisano: 10.01.2023 13:38:31 w Oddam za darmo
Voucher na 2 bilety do Cinema CIty na film "Pan Zabawka", ważne do 12.01 . I tak nie zdążę wykorzystać, więc jeśli ktoś chce to zapraszam.
priv
ODDANE Wyświetl w wątku >>
0 0