Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika justfine

justfine

#6632232 Napisano: 21.08.2019 21:37:43 w Pomocy!!!!
warcik napisał(a):

Czy ktoś może wysyłał w tym roku duży rower w kartonie( wymiar 196x30x103). Przed chwilą Pani z TNT wyceniła przesyłkę na 560 zł:-(.

To chyba żarty. Najważniejsze to umiejętne pakowanie. Przeczytaj artykuł na Furgonetce.
https://furgonetka.pl/pomoc/148,jak_wyslac_rower_kurierem
Wysyłam za ich pośrednictwem najróżniejsze paczki i tak kosmicznej ceny jeszcze za nic nie płaciłam. Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6611686 Napisano: 20.06.2019 17:07:18 w Wkurza mnie...
joan napisał(a):

ziolko napisał(a):

(...) Od razu wzięłam 2 koszyczki, chociaż cena była o 1 zł wyższa, niż ostatnio, czyli po 6 zł za kg. 
(...)


W ubiegłym tygodniu kupiliśmy skrzynkę od stojących na przystanku panów w cenie 7 zł / skrzynka.
W okolicznych sklepach truskawki po 7 zł / kg.
W Lidlu truskawki po prawie 14 zł / kg.

BTW - czemu borówki amerykańskie takie drogie? Kosztowały ok. 20 zł / kg, a teraz powyżej 42 zł / kg. Wydawało mi się, że to łatwy w uprawie i transporcie owoc rosnący w Polsce emotka

W czasie gdy część świata zastanawia się, jak zmniejszyć swój ślad węglowy, LIDL w czerwcu sprowadza do Polski czereśnie prosto z Grecji oraz groszek zielony z Afryki, zdaje się. Witki opadają. Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

justfine

#6589362 Napisano: 11.04.2019 21:54:06 w Wkurza mnie...
@gnieszk@ napisał(a):

tamlin111 napisał(a):

cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo.

" Przy normalnym wymiarze godzin " - czyli ile ? 170-180h/ miesiąc emotka
Niech pokażą PIT wtedy każdy sobie policzy ile zarabiają miesięcznie. A w to, że nie mają "trójki" z przodu, nie wierzę emotka

Ja mogę podpowiedzieć, bo kilka dni temu rozliczałam, nauczycielka klas 1-3, wiek około 35 lat, jedno miejsce pracy, przychód roczny 64000zł.  


Mam podobne dane emotka W biurze rachunkowym żaden z rozliczanych przez nas w przeciągu ostatnich lat nauczycieli nie miał przychodu (w przeliczeniu na miesiąc) niższego nIz 5300 brutto co daje jakieś 3800 na rękę. Być może to przypadek.

Mam nadzieję, że to nie przypadek, bo chcę poznać tę rajską krainę i czym prędzej się do niej przenieść! Dziwnym trafem ja mam 48 000, ale brutto. Pozostaje mi się łudzić, że w tej branży jest taka dziwna prawidłowość, że im więcej i lepiej robisz, tym mniej zarabiasz. Bo przecież źli i niekompetentni nauczyciele znani z TVPiS są w stanie wyciągnąć z publicznej szkoły grube miliony. Wyświetl w wątku >>

justfine

#6587652 Napisano: 06.04.2019 15:05:45 w Wkurza mnie...
Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo. Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6564635 Napisano: 17.01.2019 19:46:01 w Pomocy!!!!
Czy moglibyście mi polecić operatora, u którego nie będzie problemów z wysyłaniem smsów Premium? Chodzi mi o numery na kartę. Będę wdzięczna za opinie osób, które zmieniały sieć w ciągu ostatniego roku. Mam Virgin Mobile, nie są w stanie rozwiązać tego problemu, w a2mobile z kolei nie wszystkie numery premium są dostępne i też nic nie da się z tym zrobić. Liczę na Wasze wskazówki. Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6530888 Napisano: 22.09.2018 20:05:35 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
masza napisał(a):

mampytanie napisał(a):

Co wychodzi najtaniej na loterię lindt?

batonik w Rossmanie za 3.99 emotka

W moim szczęśliwie kończy im się data przydatności i sprzedają już za 1,99 zł :-D Wyświetl w wątku >>

justfine

#6521670 Napisano: 23.08.2018 18:21:41 w Pomocy!!!!
karolkas napisał(a):

Pomocy, potrzebuję wysłać rower kurierem,ktoś może coś polecić, dzwonie po znanych firmach kurierskich i sie okazuje że nie biorą do wysyłki.

Przy zamawianiu kuriera korzystam z tego pośrednika (to nie jest link sponsorowany emotka furgonetka.pl Na swoim blogu mają krótki wpis o pakowaniu roweru, może to coś pomoże. Powodzenia!
https://blog.furg...andardowa-przesylke/ Wyświetl w wątku >>
1 karolkas 0

justfine

#6518250 Napisano: 10.08.2018 22:29:32 w Dziś cieszę się z.....
taalvikki napisał(a):

justfine napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

justfine napisał(a):

cudaczek121

Dzięki za wyczerpującą relację! Myślę, że Twoje zadanie było dosyć ambitne, biorąc pod uwagę to, że byłaś "tylko" statystką. My mamy wystąpić z mężem w serialu historycznym "Stulecie Winnych" w pobliskim skansenie. Mnie przypadnie przemarsz w procesji razem z innymi kobietami, a mąż ma być jednym z poborowych z 1917r. Zobaczymy, jak to się będzie różniło od typowego serialu obyczajowego, o którym pisałaś.

Stulecie winnych to zdaje się,że w Wawie kręcą, bo moja koleżanka jest właścicielką agencji statystów w stolicy i często udostępnia na fb zapotrzebowanie na statystów do tego serialu.

My akurat byliśmy w skansenie w Sierpcu. Zgodnie z zapowiedzią zostaliśmy przebrani za chłopskie małżeństwo emotka Razem z innymi chłopami słuchaliśmy odezwy carskiego oficera przed wioskową karczmą, a potem robiliśmy tło do różnych scenek rozgrywających się w majątku. Doświadczenie było pozytywne, mimo niewielkiej stawki (70 zł) i długich godzin (byliśmy tam o 9, a skończyliśmy o 19). Film będą tam kręcić jeszcze jakiś tydzień, ale nie mamy z kim zostawić dzieci, więc dla nas była to jednorazowa przygoda. Niemniej polecam filmy historyczne emotka  


wiesz, jednorazowo to może być zabawa, ale, litości, gdy widzę ludzi, którzy odwalają sporą pracę za taką kwotę, to myślę o tych - bo tacy są - którzy z tego głównie żyją. i przez osoby, które sobie idą ot tak, dla jaj, godząc się na głodowe pensje, potem stawki są, jakie są.

ja pamiętam czasy, kiedy z zwykłe pałętanie się po planie w byle koszulce było 120 złotych, a teraz, z tego, co czytam, za 70 PLN każą się już przebierać. dla mnie to farsa i kpina, a nie przygoda. z powodu takich stawek parę lat temu zrezygnowałam z tej "zabawy" (hehe, a to ci zabawa, sterczeć od rana na planie i czekać do wieczora, aż ktoś cię zechce do sceny), ale ludzie tam chodzą, bo chcą zarobić. weźcie to pod uwagę, zanim kolejny raz pójdziecie się pobawić za 10 złotych. proszę. 

i nie, nie polecam filmów, w trakcie kręcenia których "gwiazdom" płaci się miliony, a epizodystom daje się ochłap. bo to ciężka praca dla jednych i dla drugich. a bez epizodystów i statystów wielu filmów w ogóle by nie było. szkoda, że producenci tego nie dostrzegają.

-------------------------------------------------------------------
a ja dziś cieszę się z tego, że jestem z kimś bardzo fajnym i wiem, że tak już będzie. i z tego, że nawet chrapanie brzmi idealnie. 

To w końcu "spora praca" czy "sterczenie i czekanie"? Bo jeśli ktoś to traktuje jako pracę, to chyba pora pomyśleć o zmianie branży, bo z tego się nie wyżyje. Jeśli natomiast sterczenie i czekanie, to i tak plus, że za coś takiego płacą. Nie poszłam "dla jaj", tylko po to, żeby zobaczyć, jak się kręci film, na co dzień nie mam takiej możliwości. Zdecydowana większość statystów była tam właśnie po to. Sierpc to nie Warszawa, nie ma ryzyka, że gdy raz na kilka lat przyjedzie tu ekipa filmowa, to zaintrygowani światem kina miejscowi statyści zniszczą rynek swoimi niskimi stawkami emotka Ale dzięki, że zwróciłaś mi uwagę również na tę kwestię.  Wyświetl w wątku >>

justfine

#6517657 Napisano: 08.08.2018 21:06:10 w Dziś cieszę się z.....
cudaczek121 napisał(a):

justfine napisał(a):

cudaczek121

Dzięki za wyczerpującą relację! Myślę, że Twoje zadanie było dosyć ambitne, biorąc pod uwagę to, że byłaś "tylko" statystką. My mamy wystąpić z mężem w serialu historycznym "Stulecie Winnych" w pobliskim skansenie. Mnie przypadnie przemarsz w procesji razem z innymi kobietami, a mąż ma być jednym z poborowych z 1917r. Zobaczymy, jak to się będzie różniło od typowego serialu obyczajowego, o którym pisałaś.

Stulecie winnych to zdaje się,że w Wawie kręcą, bo moja koleżanka jest właścicielką agencji statystów w stolicy i często udostępnia na fb zapotrzebowanie na statystów do tego serialu.

My akurat byliśmy w skansenie w Sierpcu. Zgodnie z zapowiedzią zostaliśmy przebrani za chłopskie małżeństwo emotka Razem z innymi chłopami słuchaliśmy odezwy carskiego oficera przed wioskową karczmą, a potem robiliśmy tło do różnych scenek rozgrywających się w majątku. Doświadczenie było pozytywne, mimo niewielkiej stawki (70 zł) i długich godzin (byliśmy tam o 9, a skończyliśmy o 19). Film będą tam kręcić jeszcze jakiś tydzień, ale nie mamy z kim zostawić dzieci, więc dla nas była to jednorazowa przygoda. Niemniej polecam filmy historyczne emotka   Wyświetl w wątku >>

justfine

#6516797 Napisano: 06.08.2018 16:42:50 w Dziś cieszę się z.....

cudaczek121

Dzięki za wyczerpującą relację! Myślę, że Twoje zadanie było dosyć ambitne, biorąc pod uwagę to, że byłaś "tylko" statystką. My mamy wystąpić z mężem w serialu historycznym "Stulecie Winnych" w pobliskim skansenie. Mnie przypadnie przemarsz w procesji razem z innymi kobietami, a mąż ma być jednym z poborowych z 1917r. Zobaczymy, jak to się będzie różniło od typowego serialu obyczajowego, o którym pisałaś. Wyświetl w wątku >>

justfine

#6516281 Napisano: 04.08.2018 21:07:03 w Dziś cieszę się z.....
cudaczek121 napisał(a):

Cieszę się, że na jutro zaprosili mnie do statystowania w serialu Pierwsza Miłość. Niby to tylko 40 zł, no,ale i tak mam urlop, a za sam fakt siedzenia w domu nikt mi 4 dyszek nie zapłaci emotka

Cudaczku, mogłabyś napisać, jak wygląda praca statysty? Też mam przed sobą debiut w tej roli - bardziej dla przygody niż dla kasy - i zastanawiam się, co mnie czeka. Z góry dziękuję! Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6478134 Napisano: 29.03.2018 10:25:09 w Wkurza mnie...
... moja skłonność do odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę. Kupiłam 2 "Kasie", ułożyłam całkiem przyzwoity tekst, zasiadam dumna do kompa i odkrywam, że konkurs skończył się wczoraj. Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6474938 Napisano: 20.03.2018 17:51:28 w Wkurza mnie...
joan napisał(a):

Tak sobie chrupię i chrupię konkowe Pringles Original i coraz bardziej mnie wargi pieką, ale chrupię dalej... aż w lustro patrzę: spuchły mi usta emotka

Miałam ten sam efekt! Ale tylko przy pierwszej tubce - przy drugiej organizm już się dostosował emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6472360 Napisano: 12.03.2018 20:41:16 w Wkurza mnie...
Wkurzył mnie - ba! to mało powiedziane! - pan ze skarbówki, który zadzwonił do mnie z rana z wątpliwością, czy aby na pewno dobrze wypełniłam swoje  PIT-y z ostatnich kilku lat. Oczywiście największą konsternację wywołał u niego fakt, że sprzedając nagrody, wykazałam stratę. Dobrze, że rozmawialiśmy przez telefon, bo za samą minę wytoczyłby mi pewnie proces o znieważenie :-/ Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6471629 Napisano: 09.03.2018 22:39:15 w Wkurza mnie...
Wkurza mnie przemoc psychiczna w szkole. Po całym tygodniu uczniowskich hejtów rzucanych na prawo i lewo śnię o samotnym pobycie na stacji orbitalnej. Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6468842 Napisano: 01.03.2018 21:46:06 w Wkurza mnie...
jokan napisał(a):

ilonaxx5 napisał(a):

cb656 napisał(a):

ilonaxx5 napisał(a):

la_kiya napisał(a):

sieci VIRGIN nie obsluguje niketorych numerow premium

virgin miałam dokładnie to samo wyrzuciłam starter ciągle było to samo emotka

Aha. Po wyrzuceniu z telefonu startera SIM nadal telefon nie pozwalał wysłać SMSa. Ciekawe, ciekawe... emotka

emotka

nietety ja to przerabialam....tam jest tak, ze jak masz stary numer to na wszystkie numery premium hula, a jak masz nowy starter, to juz na niektore nie mozna wyslac - wlasnie pojawia sie ten komunikat - namietnie i seryjnie rozmawialam z virginem na ten temat i tak tam juz jest to to jakies inne platformy, gdzie te numery nie sa obslugiwane.....i nie mozna nic zrobic

Ostatnio przynajmniej dodali ten komunikat, bo przez długie tygodnie źródło problemu nie było znane, wprawiając w konsternację konsultantów mailowych i telefonicznych :-/ Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6468839 Napisano: 01.03.2018 21:42:25 w Wkurza mnie...
joan napisał(a):

norweska20 napisał(a):

zapis w loterii Nescafe : (...) z jednego adresu może wygrać maksymalnie 1 (słownie: jedna) osoba.
Nie żebym miała seryjne szczęscie w loteriach i na zapas się bała - ale jedno 100 zł na  1 adres domowy  emotka


Oj przecież wiadomo, że gdy przychodzą dwie nagrody na jeden adres, to ludziom się w d* przewraca! Biegają nago po ulicach wykrzykując wywrotowe hasła, myją nogi szamponem na porost włosów i łykają Apap na noc, choć słońce w zenicie. Na szczęście niektórzy organizatorzy dbają o jedność rodziny oraz należny szacunek wobec miru domowego... i właśnie dlatego nie możesz wygrać np. dwóch płynów do mycia naczyń. Bo by Cię zwyczajnie po* od tego dobrobytu! emotka

joan, czy Ty masz swój fan page? emotka Wyświetl w wątku >>
1 pini 0

justfine

#6462417 Napisano: 12.02.2018 12:23:53 w Wkurza mnie...
... że jestem taką pesymistką. Wyświetl w wątku >>
0 0

justfine

#6460501 Napisano: 06.02.2018 20:59:37 w Wkurza mnie...
sylzab2294 napisał(a):

Niebieska_Laguna napisał(a):

Wkurzają mnie niesympatyczne kasjerki. Rozumiem, że to ciężka praca, ale zmęczenie raczej nie usprawiedliwia chamskiego zachowania. Pomijając, że Pani wcale nie wyglądała na zmęczoną... Mały Carrefour, średni ruch, jedna otwarta kasa i ona siedzi tam jak królowa. Już z daleka widzę, że co chwilę sięga po jakiegoś cukierka i przegryza między kasowaniem produktów. No rozumiem... może nie ma czasu zjeść, może głodna. Ale czy musi tym cukierkiem tak głośno ciamkać  emotka  Oczywiście nie odpowiada na "dzień dobry", tylko wywraca oczami... na "dziękuję" też nie wie, co powiedzieć, więc z "do widzenia" już rezygnuję... Ale za to jak dałam pięćdziesiąt złotych, to mi tylko burknęła, że drobniej, bo nie wyda towaru  emotka  Serio? No ok, gdyby to było rano, ledwo otwarta kasa, ja biorę bułkę za 49 groszy i rzucam 200 złotych, ale popołudnie, zakupy za ponad 30 zł i ona nie może wydać z 50... Jak otwiera kasę, to widzę, że spokojnie ma z czego wydać... no żeby chociaż milej to powiedziała. Nie oczekuję całowania po stopach, ale uważam, że na kasach powinny pracować bardziej sympatyczne osoby i że od kasjerek powinno się egzekwować jakiejś prezencji... a nie ciamkania cukierków i nieodpowiadania na "dzień dobry"  emotka

to samo miałam w Milii... Zamiast cukierka ciamkać, Pani żuła gumę i robiła strzelające balony... A jak zobaczyła, że kolejka nie ma końca, to kasowała jeszcze wolniej, robiąc jeszcze większe balony... Ech emotka  

To samo w przychodniach różnorakich. Korzystając z okazji, że jestem w tak zwanym mieście, chciałam odebrać swoje wyniki. Na drzwiach informacja: "Wyniki cytologii - odbiór WYŁĄCZNIE osobisty po godzinie 12" (i wiem, że małżonkom, rodzicom, ani nikomu innemu nie wydadzą, choćby dysponowali oficjalnym wnioskiem). Patrzę na zegarek - 11. Korytarz pusty, pacjentek brak, więc postanowiłam zaryzykować. Położna wygłosiła mi tyradę na temat mojego niegodnego zachowania, po czym z bólem serca (oraz - jak podejrzewam - innej części ciała) wydała mi upragniony papierek. Oczywiście trwało to zdecydowanie krócej niż jej wykład. Wkurzają mnie takie zasady dla zasady, zwłaszcza, że pracuję i między 12 a 14 przeważnie jestem właśnie w pracy. Wyświetl w wątku >>
1 atyde25 0

justfine

#6459243 Napisano: 02.02.2018 21:57:42 w Dziś cieszę się z.....
joan napisał(a):

glena napisał(a):

trendy lunch bulgur pęczak soczewica też jest super i do tego teraz promo poniżej 5zł - tylko niestety w osobnych saszetkach więc raczej nie dla less/zero waste 


Bea sugeruje w swojej książce, żeby się nie spinać i podejść do ZW na spokojnie - z mojej strony to wygląda tak, że w konkursach ZW sobie czasami odpuszczam, jeśli inaczej się nie da. A w każdej innej dziedzinie staram się podwójnie.

Mnie też boli, że konkursy są tak bardzo niezgodne z moim pragnieniem bezśmieciowego życia :-/ Wyświetl w wątku >>
1 joan 0