Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika mietowa

mietowa

#6851962 Napisano: 29.03.2022 20:17:18 w Wkurza mnie...
domenicasun napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

Sama pomogłam, pomagam i będę dalej pomagać. Nikt z tych ludzi nie został pozostawiony na ulicy, bez jedzenia, opieki zdrowotnej  i dachu nad głową. Pisałam o szerzeniu szarej strefy. Dlatego nie "od razu", bo ta wojna trwa dopiero miesiąc (niech się szybko skończy), bo w Polsce dalej istnieje bezrobocie, zwłaszcza w małych miejscowościach, bo Polacy też miesiącami szukają zatrudnienia. Produkcja żywności i wykonywanie zabiegów kosmetycznych wymagają stosownych zezwoleń. Martwię się o tych ludzi, tak samo mocno jak o swoją rodzinę i nasz kraj. Pytasz: Jakie widzisz rozwiązanie? Na pewno nie jest nim praca na czarno. 

Oczywiście, że nie. I miejmy nadzieję, że to chwilowa sytuacja, wynikająca z przeładowania wszystkich instytucji.  Wyświetl w wątku >>

mietowa

#6851961 Napisano: 29.03.2022 20:15:10 w Wkurza mnie...
sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

Ależ oczywiście, że są tacy, którzy mają majątki. Zapewniam Cię, że nie zobaczysz ich na organizowanych obecnie halach, w których znajduje się 60 łóżek. Nie będą też mieszkać u kogoś kątem, a to z prostego powodu - to żadna przyjemność, a jedynie ostateczność. Dla każdego z nas. A skoro mowa o oszczędnościach - poczytaj sobie, ilu Polaków je ma i w jakiej wysokości. A przecież Ukraina jest, jak mówisz, uboższym krajem."media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy."Większość jest w Polsce od 2-3 tygodni. Kiedy mieli "wziąć się do pracy"? W sumie nawet nie wiem, jak to skomentować, zwłaszcza to wspomnienie traumy w umniejszający jej znaczenie sposób. Twoje słowa wskazują tylko, że nie masz pojęcia, z czym zmagają się ci ludzie. Uwierz, bo nie życzę przekonania się na własnej skórze, że większość natychmiast wróciłaby do swojego dotychczasowego życia, bez tych naszych darmowych tramwajów i wejść do zoo. Ech, ludzie, ludzie... 

Tak to prawda, nie wiem z czym zmagają się ci ludzie, bo sam tego nie doświadczyłem. Jednak codziennie doświadczam szarej rzeczywistości w polskich sklepach.
Ceny rosnące z weekendu na weekend. Dawanie każdemu jak leci po 500 + i być może innych socjali z automatu to pomysł, który wyczerpie ekonomicznie nasz kraj przy przyroście ludności w granicach 8-9 %. Nie kupuję tłumaczenia, że tylko biedni uciekli. Uciekli ludzie, którzy po prostu bali się o swoje życie, niezależnie od stanu posiadania. Uciekli ludzie, którzy mieli blisko granicę UE. Dlatego ocena finansowa tych ludzi byłaby jak najbardziej zasadna, ale tego nie ma. Nie żyjemy w średniowieczu, by nie dało się tego uczynić. Rozumiem, że musi minąć ten pierwszy szok, ale ci ludzie muszą się ogarnąć z sytuacją i po jakimś czasie podjąć pracę i wspierać polską gospodarkę. Inaczej utoniemy w cenach, gdzie chleb będzie kosztował 10 zł, a masło 20. Co do umniejszania traumy to się znacznie mylisz. Ja jej w żaden sposób nie umniejszam. Mają traumę i mają prawo ją mieć, po tym co ich spotkało. Uciekli i zachowali życie i bardzo się z tego cieszę. Jednak po pewnym okresie powinna przyjść refleksja u tych ludzi, że trzeba podjąć pracę, bo nasza kulejąca gospodarka tego nie udźwignie. Chyba, że jesteś w ch. bogata/y i jest Ci wszystko jedno. Mi nie jest. 

W Polsce źle dzieje się od dawna i to nie tylko pod względem ekonomicznym. Sama jestem przerażona tym, jak ceny rosną. Ok, zgadzam się z pomysłem, aby do pewnego stopnia weryfikować to, komu daje się pieniądze i pomóc Ukraińcom w znalezieniu pracy - bo wbrew pozorom wcale nie będzie im aż tak łatwo, na pewno trudniej niż nam. Chodzi mi jednak o to, o czym zresztą też piszesz - dajmy im trochę czasu. Bo to właśnie teraz jest dla wielu z nich etap szoku i oswajania się z sytuacją.  Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6851948 Napisano: 29.03.2022 19:35:41 w Wkurza mnie...
sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

Ależ oczywiście, że są tacy, którzy mają majątki. Zapewniam Cię, że nie zobaczysz ich na organizowanych obecnie halach, w których znajduje się 60 łóżek. Nie będą też mieszkać u kogoś kątem, a to z prostego powodu - to żadna przyjemność, a jedynie ostateczność. Dla każdego z nas. A skoro mowa o oszczędnościach - poczytaj sobie, ilu Polaków je ma i w jakiej wysokości. A przecież Ukraina jest, jak mówisz, uboższym krajem.

"media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy."

Większość jest w Polsce od 2-3 tygodni. Kiedy mieli "wziąć się do pracy"? W sumie nawet nie wiem, jak to skomentować, zwłaszcza to wspomnienie traumy w umniejszający jej znaczenie sposób. Twoje słowa wskazują tylko, że nie masz pojęcia, z czym zmagają się ci ludzie. Uwierz, bo nie życzę przekonania się na własnej skórze, że większość natychmiast wróciłaby do swojego dotychczasowego życia, bez tych naszych darmowych tramwajów i wejść do zoo. Ech, ludzie, ludzie...  Wyświetl w wątku >>

mietowa

#6851910 Napisano: 29.03.2022 16:55:43 w Wkurza mnie...
domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana? Wyświetl w wątku >>

mietowa

#6851356 Napisano: 25.03.2022 13:47:16 w Czy informują/ informowali?
giti napisał(a):

W sms pisalo ze maja 14 dni roboczych wiec jeszcze duzo czasu maja

Według regulaminu mają 7 dni roboczych. Regulamin jest najbardziej wiążącym dokumentem. ale wątpię, żeby dziś dzwonili - to jednak siedemdziesiąt kilka osób do poinformowania. Wyświetl w wątku >>
1 pikawka 0

mietowa

#6851153 Napisano: 24.03.2022 10:55:28 w Zapowiedzi konkursów
incendio12 napisał(a):

anaesth napisał(a):

incendio12 napisał(a):

domika napisał(a):

od 4.04

Nie dość że tyjemy od Chipsów, to teraz jeszcze na dokładkę frytki emotka

I to jeszcze te ohydne z KFC! emotka

Prawda, nie dziwię się że je rozdają za darmo emotka  

Posunę się dalej: wszystko w KFC jest ohydne emotka . Co innego pyszniutki drwal z maczka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6850970 Napisano: 23.03.2022 13:55:45 w Smolar
rooney napisał(a):

marzenier napisał(a):

Jest już brylantowa zakładka.

To ja jednak wolałam, jak jej nie było... emotka

Ja też. Od października nie miałam tak paskudnego miesiąca.  Wyświetl w wątku >>
1 rooney 0

mietowa

#6850818 Napisano: 22.03.2022 15:19:16 w Czy informują/ informowali?
monisss napisał(a):

mietowa napisał(a):

monisss napisał(a):

czy ktoś nie dostał sms ze jedzie zestaw FA? 

ja emotka

dzięki emotka   bo już myślałam,że coś jest nie tak emotka    

Może jest, w sensie że może obie nie dostaniemy nagród po prostu emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6850816 Napisano: 22.03.2022 15:17:11 w Czy informują/ informowali?
monisss napisał(a):

czy ktoś nie dostał sms ze jedzie zestaw FA? 

ja emotka Wyświetl w wątku >>
1 monisss 0

mietowa

#6850807 Napisano: 22.03.2022 14:54:43 w Smolar
edzia21 napisał(a):

gregory napisał(a):

a to dziady. nie umieśclili mnie na liście. Wyjatkowo nie mogę wbić sie w gust smolara. ale wszystko przede mną.

dopóki nie ma info w "wynikach" jest nadzieja emotka  wyniki mogą być niepodpięteA swoją drogą...ten konkurs cieszył się takim zainteresowaniem, że jaaacięęę (chociaż stosunkowo niewielka liczba nagród).

No i pamiętajmy, że jakiegoś wyjątkowego szczęściarza formularz nie przepuści emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6850791 Napisano: 22.03.2022 14:32:42 w Smolar
Komu trochę emocji emotka ?

Jest zakładka Bref w laureatach. Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6849877 Napisano: 16.03.2022 12:56:55 w Smolar
flinta_13 napisał(a):

Czy były dziś wyniki z Centrum? Może być priv. Bo nie wiem czy się łudzić emotka

Ja też poproszę info emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6849127 Napisano: 11.03.2022 11:38:04 w Smolar
flinta_13 napisał(a):

To teraz czekamy na wyniki Henkel C4 emotka

Mam nadzieję, że jednak Auchan, bo tam kupowałam emotka Wyświetl w wątku >>
2 monisss, myja 0

mietowa

#6848789 Napisano: 09.03.2022 16:40:22 w Smolar
tad_pole napisał(a):

W jaki sposób najlepiej kontaktować się ze Smolarem?Wygrałam bon do Rossmanna z konkursu "Wyraź się zapachem W Rossmann". Dostałam link do formularza, ale nie jestem pewna, który paragon był zwycięski. Od razu napisałam do nich maila na biuro, ale mi nie odpisują. Wie ktoś jak można to rozwiązać? emotka  

Niezwycięski Cię nie przepuści w formularzu. Poza tym sprawdź w wynikach, podając po kolei wszystkie paragony. Wyświetl w wątku >>
1 tad_pole 0

mietowa

#6848777 Napisano: 09.03.2022 16:00:39 w Avanti
montezuma napisał(a):

mietowa napisał(a):

Chyba się już dzisiaj nie doczekamy. Choć tydzień temu maila zaczęły się dokładnie po tym, jak wysłałam w tym wątku podobną odpowiedź emotka

Ale chyba nieco wcześniej emotka  - ok. 13-14... choć byłoby miło, gdyby dziś jeszcze puścili 

O 15:03 emotka Wyświetl w wątku >>
1 montezuma 0

mietowa

#6848771 Napisano: 09.03.2022 15:46:15 w Avanti
marzenier napisał(a):

A na który etap teraz czekamy?Na przed ostatni?

Chyba na 8 emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6848767 Napisano: 09.03.2022 15:33:42 w Avanti
muzasa88 napisał(a):

No dalej Avanti czas już na rozstrzygnięcie kolejnego etapu w Cheetosemotka

Chyba się już dzisiaj nie doczekamy. Choć tydzień temu maila zaczęły się dokładnie po tym, jak wysłałam w tym wątku podobną odpowiedź emotka Wyświetl w wątku >>

mietowa

#6848583 Napisano: 08.03.2022 18:29:06 w Czy wysyłają juz nagrody z... ???
agaolech89 napisał(a):

mietowa napisał(a):

Czy wszyscy dostaliście już nagrody z II etapu Cheetos?

Ja jeszcze nie mam 

Dziękuję za odpowiedź emotka Wyświetl w wątku >>

mietowa

#6848578 Napisano: 08.03.2022 17:45:01 w Czy wysyłają juz nagrody z... ???
Czy wszyscy dostaliście już nagrody z II etapu Cheetos? Wyświetl w wątku >>
0 0

mietowa

#6848566 Napisano: 08.03.2022 17:10:00 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Wedel... ałć! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0