Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano postów użytkownika caramela

caramela

#6868756 Napisano: 06.07.2022 21:35:20 w WC - rozmowy o wszystkim
monnikk napisał(a):

caramela napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka  

Chyba wszystko zależy od tego, jak dobrze zna się tę osobę. Mój tata w tym roku po 40 latach pracy w jednym miejscu też przeszedł na emeryturę. Było to dla niego bardzo trudne przeżycie, choć miał nadal pracować jakąś część etatu. Współpracownicy zorganizowali mu miesiąc przed emeryturą niespodziankę-pożegnalny poczęstunek, dostał książkę i kartkę o tresci w stylu: teraz to czas na ryby, hobby a nie na pracę. Było mu przykro, bo trochę wyglądało to tak, jakby już go tam nie chcieli. Znam cześć tych ludzi i wiem, że chcieli dobrze. Ale wyszło, jak wyszło.  Jeśli ktoś się cieszy na "nowe życie",  pewnie chętnie będzie świętować, jak ktoś nie wyobraża sobie życia poza pracą, przejście na emeryturę to bardzo trudny temat. 

Bardzo Ci dziękuję za to co napisałaś. Dużo mi to nakreśliło. Właśnie świadomie czy nie świadomie nie chciałabym osobiście urazić tej osoby. Wiem, że to taka trochę ciężka sprawa. W każdym razie dziekuje Wam za odpowiedzi emotka   Wyświetl w wątku >>
1 cb656 0

caramela

#6868752 Napisano: 06.07.2022 21:15:06 w WC - rozmowy o wszystkim
cb656 napisał(a):

caramela napisał(a):

No właśnie nie jesteśmy pewni. Nic nie mówi na ten temat. I właśnie nie jestem przekonana do imprezy niespodzianki, dla mnie osobiście takie coś trzeba uzgodnić z drugą stroną, nie wiadomo czy kogoś to nie gryzie od środka. Ja osobiście bym nie chciała, nie lubię takiej akcji "wyciągania" różnych rzeczy ku uciesze publiczności. Dzięki za odpowiedź emotka  

Cóż... Wychodzi na to, że więzi łączące emeryta z załogą były liche. To odpuść akcję, bo to nie ma sensu moim zdaniem. emotka

Może nie nazwałabym liche, ale takie neutralne emotka  myślę że chyba tu trzeba jakoś delikatnie zacząć temat czy coś planuje  Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6868742 Napisano: 06.07.2022 20:29:17 w WC - rozmowy o wszystkim
cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6868740 Napisano: 06.07.2022 20:26:04 w WC - rozmowy o wszystkim
cb656 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

Hm... Ja na przykład nie widzę w tym niczego niestosownego, wszystko zależy jedynie od tego, jak czyste i szczere są intencje.
 Sprawianie ludziom bezinteresownej przyjemności nigdy nie było złe. Lubiliście gościa? Znacie go dobrze, by ocenić, jak zareaguje na takie coś? No to jazda! Niech zapamięta miły akcent.

No właśnie nie jesteśmy pewni. Nic nie mówi na ten temat. I właśnie nie jestem przekonana do imprezy niespodzianki, dla mnie osobiście takie coś trzeba uzgodnić z drugą stroną, nie wiadomo czy kogoś to nie gryzie od środka. Ja osobiście bym nie chciała, nie lubię takiej akcji "wyciągania" różnych rzeczy ku uciesze publiczności. Dzięki za odpowiedź emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6868712 Napisano: 06.07.2022 18:29:18 w WC - rozmowy o wszystkim
Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę?  Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6863487 Napisano: 06.06.2022 21:31:23 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Dawno mnie tu nie było, bo w sumie mało co grałam. Więc ma początek może być cos  nawet małego, ale fajnego Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6857030 Napisano: 03.05.2022 11:09:02 w Pomocy!!!!
andii napisał(a):

Halo. Szukam kogoś  aplikacja Mcdonalds😁.Mam swoje 3kody z Coli emotka
I chce żeby ktos zamienil  mi to na ten zestawemotka

Powiem tak, lepiej pobrać aplikacje MacDonalda, bo jak wygenerujesz kod to możesz go odebrać w każdej chwili, ale jak już go aktywujesz to masz 20 minut na odebranie zestawu. Potem przepada Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

caramela

#6852886 Napisano: 05.04.2022 05:51:33 w Co można dostać gratis?
Trysha napisał(a):

Czy zgłoszenie do Kawy Tchibo da się zrobić tylko zaraz po północy? 

Niestey tak emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6851951 Napisano: 29.03.2022 19:44:28 w Wkurza mnie...
sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

Nie generalizuje wszystkich, ale połowa ma lepsze oszczędności niż kilka osób tutaj razem wziętych. Samo to że w bankach większość klientów ostatni czasy mówi łamaną polszczyzną. Więc raczej nie idą tam po kredyt na 30 lat. A poza tym sami swoi nie spieszą się z pomocą wobec własnych rodaków. Wiem, bo widzę na codzień. Rozumiem traumę, pomoc ale powoli wychodzi na to że Polak zawsze musi ustąpić, mieć gorszą pracę itp. Teraz jest dobrze ale jak przyjdą podwyżki za prąd, gadanie, śmieci a pensja ani drgnie nie będzie tak kolorowo.  Wyświetl w wątku >>

caramela

#6851950 Napisano: 29.03.2022 19:44:27 w Wkurza mnie...
sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

Nie generalizuje wszystkich, ale połowa ma lepsze oszczędności niż kilka osób tutaj razem wziętych. Samo to że w bankach większość klientów ostatni czasy mówi łamaną polszczyzną. Więc raczej nie idą tam po kredyt na 30 lat. A poza tym sami swoi nie spieszą się z pomocą wobec własnych rodaków. Wiem, bo widzę na codzień. Rozumiem traumę, pomoc ale powoli wychodzi na to że Polak zawsze musi ustąpić, mieć gorszą pracę itp. Teraz jest dobrze ale jak przyjdą podwyżki za prąd, gadanie, śmieci a pensja ani drgnie nie będzie tak kolorowo.  Wyświetl w wątku >>
1 Ferdia 0

caramela

#6840969 Napisano: 28.01.2022 11:38:53 w SZUKAM....
Czy byłby ktoś chętny poratować radą co lubi Kinder odnośnie pinaty? Został mi trzeci ostatni paragon, a nie wiem jak to ugryźć emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6836290 Napisano: 08.01.2022 14:37:50 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
domika napisał(a):

caramela napisał(a):

Czy są jakieś konkursy w carrefour? Mi wyszukuje tylko zakończone

Raczej teraz nic nie ma. Z początkiem roku zwykle tak bywa.

Dziękuję Ci za odpowiedź! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6836289 Napisano: 08.01.2022 14:37:49 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
domika napisał(a):

caramela napisał(a):

Czy są jakieś konkursy w carrefour? Mi wyszukuje tylko zakończone

Raczej teraz nic nie ma. Z początkiem roku zwykle tak bywa.

Dziękuję Ci za odpowiedź! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6836287 Napisano: 08.01.2022 14:33:06 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Czy są jakieś konkursy w carrefour? Mi wyszukuje tylko zakończone Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6833009 Napisano: 22.12.2021 22:24:36 w Wkurza mnie...
Moze spróbuj tą samą metodą co ona robi Tobie. Myślę tutaj o wmawianiu Ci jakoś chorób lub czegokolwiek. Wiem ze może być ciężko i nie da się nagle obrócić o 180 stopni i Nie wie wiem tylko czy pomoże. Choć moim zdaniem to już jest nękanie, skoro dochodzi do tego że źle się czujesz i masz obawy przed wyjściem i tym że ja spotkasz. Albo zacznij nagrywać z tą osobą rozmowy. Im dalej tym będzie gorzej.  Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6831729 Napisano: 16.12.2021 19:55:54 w Wkurza mnie...
Wkurza mnie to, że z niczym sobie nie radzę, a co wezmę w ręce po prostu mi się rozpada. Zaczynają mnie dogadać bardzo niedobre myśli.  Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6828977 Napisano: 08.12.2021 07:14:13 w Pomocy!!!!
maagiczna napisał(a):

Hej, może ktoś z Was był/jest w podobnej sytuacji. Po wygraniu nagrody Tymbark otrzymałam wiadomość e-mail: "Za chwile sprawdzimy Twoje zgłoszenie. Po prawidłowej weryfikacji nagroda zostanie wysłana w ciągu 7 dni roboczych."
Minęło 12 dni i nadal nie otrzymałam odpowiedzi. Czy powinnam się niepokoić, czy może uzbroić w cierpliwość i to zupełnie normalne, że tak długo to trwa?  emotka

Ja raz wygrałam w jakiejś loterii zimowej Tymbarku. Nie dostałam maila od organizatora i napisałam do nich. Okazało się że nie formularz zwrotu nie doszedł mi na maila. Ja bym napisała do nich.  Wyświetl w wątku >>
1 maagiczna 0

caramela

#6819188 Napisano: 06.11.2021 13:03:13 w Wygrane na wymianę/sprzedaż
Sprzedam tanio doładowanie Xbox game pass z Nestlé emotka
Sprzedane. Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6818915 Napisano: 04.11.2021 19:07:38 w WC - rozmowy o wszystkim
ziolko napisał(a):

caramela nawet wcześniej wracają. Jak kupiłam tacie nowy numer w orange, to dzwonili do niego z Krakowa i Małopolski, żeby przyjechał po paczki. Sprawdziłam w necie, to jeszcze rok przed zakupem startera numer był podawany, jako numer kuriera. 

To mam troszkę nie aktualne informacje emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

caramela

#6818881 Napisano: 04.11.2021 17:32:21 w WC - rozmowy o wszystkim
lusienka napisał(a):

Kupiłam dziś starter z Plusa i zarejestrowalam. Gy włożyłam kartę do telefonu od razu przyszedł mi sms o treści "Plus.SMS dla konta Klienta 2.....9 Infofmujemy o zaległości 160.97zl za sprzęt zakupiony w systemie ratalnym. Konto do wplaty(i podany nr konta bankowego). Czy mial ktoś podobną sytuację,  nie wiem co robić? 

Nie wiem czy dobrze mowie, ale podobno jest tak, że po jakimś czasie nieużywane czy zablokowane numery wracają na rynek. Chyba pod dwoch/trzech latach. Ja podeszłabym do salonu plusa, najlepiej z opakowaniem i rachunkiem i wyjaśniła na początku póki "świeży numer". Wydaje mi się że powinni mieć adnotacje w systemie skąd ten numer  Wyświetl w wątku >>
0 0