Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika radziosny

radziosny

#7111389 Napisano: 25.07.2023 12:24:34 w WC - rozmowy o wszystkim
@gnieszk@ napisał(a):

radziosny napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

radziosny napisał(a):

joan napisał(a):

radziosny napisał(a):

Czyli co uważasz, że marketowa karma truje koty czy jak?


Wiesz, to trochę jak zapytać, czy żywienie dziecka chipsami, batonikami i colą je truje, czy nie. Można je legalnie nabyć w każdym sklepie z żywnością! W sumie to "tylko" warzywa (ziemniaki), przyprawy, tłuszcze (olej), kakao z magnezem, słodziutki cukier z roślin i życiodajna woda. I teraz dasz dziecku cukinię z ogrodu, kalafior ugotowany na parze plus kompot z grejpfruta... nie zawsze się spotkasz z entuzjazmem.

Karmy marketowe = shit. To odpowiednik najtańszych produktów dla ludzi, tych najgorszej jakości. Czy można coś takiego jeść całe życie? Można. Czy warto to robić z premedytacją? Sobie? Kotu? W mojej opinii: nie.

PS: Nawet schroniska (oprócz tych najbiedniejszych) wskazują, jakich karm absolutnie nie kupować. Szczególnie w okresie ślubów, bo goście weselni kupują najtańszy towar i przywożą do schronisk na zasadzie "kto kupił większy wór".

Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. Trochę przesadziłeś z tą colą, chipsami.. gdyby tak było to moje koty już dawno nie miałyby zębów (koty nie myją ich pastami jak człowiek po spożywaniu syfu)  emotka  Ta karma w odróżnieniu od niektórych konserw w puszkach dla człowieka całkiem przyzwoicie pachnie. Poza tym duże firmy, mają dużą kontrolę nad procesem produkcji, wiem bo trochę pisałem z tymi firmami. A to, że nie daję im droższej karmy nie wynika z chęci oszczędzenia na kocie. Sam jem bułki z carrefoura za 35 groszy za sztukę i nie mogę sobie pozwolić na bułeczkę z piekarni.

No i fakt są karmy podejrzane, jak te z biedronki, lidla itp., ale ten Winston uważam, że jest całkiem ok.

Tylko, że to akurat nie jest oszczędność  a przekręt stulecia. Winston zawiera np. "Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% drób), zboża, substancje mineralne, cukier". Produkty pochodzenia zwierzęcego czyli po prostu odpady. Cena pewnie z 4 zł za 100g? Kilogram w takim razie 40 zł. A ile kosztuje teraz kg piersi z kurczaka? Tanie karmy to McDonald's  dla kota. Ładnie pachnie i większości smakuje, a cena tak naprawdę wysoka.

1,29 zł za 100g

To faktycznie niska cena. Widzę natomiast, że jest jakiś Winston Nature, który ma nieco lepszy skład i też jest tanihttps://www.rossm...iem-85-g,411882,8379
To może chociaż ten emotka ?
A odnośnie bułek z marketu (tych z mrożonego ciasta) warto poczytać z czego pozyskiwana jest cysteina.
https://hipoalerg...zym-jest-l-cysteina/

Zbadam temat składu. Wiadomo ta nature widać, że ma lepszy..  emotka Wyświetl w wątku >>
1 @gnieszk@ 0

radziosny

#7111354 Napisano: 25.07.2023 11:49:43 w WC - rozmowy o wszystkim
@gnieszk@ napisał(a):

radziosny napisał(a):

joan napisał(a):

radziosny napisał(a):

Czyli co uważasz, że marketowa karma truje koty czy jak?


Wiesz, to trochę jak zapytać, czy żywienie dziecka chipsami, batonikami i colą je truje, czy nie. Można je legalnie nabyć w każdym sklepie z żywnością! W sumie to "tylko" warzywa (ziemniaki), przyprawy, tłuszcze (olej), kakao z magnezem, słodziutki cukier z roślin i życiodajna woda. I teraz dasz dziecku cukinię z ogrodu, kalafior ugotowany na parze plus kompot z grejpfruta... nie zawsze się spotkasz z entuzjazmem.

Karmy marketowe = shit. To odpowiednik najtańszych produktów dla ludzi, tych najgorszej jakości. Czy można coś takiego jeść całe życie? Można. Czy warto to robić z premedytacją? Sobie? Kotu? W mojej opinii: nie.

PS: Nawet schroniska (oprócz tych najbiedniejszych) wskazują, jakich karm absolutnie nie kupować. Szczególnie w okresie ślubów, bo goście weselni kupują najtańszy towar i przywożą do schronisk na zasadzie "kto kupił większy wór".

Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. Trochę przesadziłeś z tą colą, chipsami.. gdyby tak było to moje koty już dawno nie miałyby zębów (koty nie myją ich pastami jak człowiek po spożywaniu syfu)  emotka  Ta karma w odróżnieniu od niektórych konserw w puszkach dla człowieka całkiem przyzwoicie pachnie. Poza tym duże firmy, mają dużą kontrolę nad procesem produkcji, wiem bo trochę pisałem z tymi firmami. A to, że nie daję im droższej karmy nie wynika z chęci oszczędzenia na kocie. Sam jem bułki z carrefoura za 35 groszy za sztukę i nie mogę sobie pozwolić na bułeczkę z piekarni.

No i fakt są karmy podejrzane, jak te z biedronki, lidla itp., ale ten Winston uważam, że jest całkiem ok.

Tylko, że to akurat nie jest oszczędność  a przekręt stulecia. Winston zawiera np. "Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% drób), zboża, substancje mineralne, cukier". Produkty pochodzenia zwierzęcego czyli po prostu odpady. Cena pewnie z 4 zł za 100g? Kilogram w takim razie 40 zł. A ile kosztuje teraz kg piersi z kurczaka? Tanie karmy to McDonald's  dla kota. Ładnie pachnie i większości smakuje, a cena tak naprawdę wysoka.

1,29 zł za 100g Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7111342 Napisano: 25.07.2023 11:25:31 w WC - rozmowy o wszystkim
joan napisał(a):

radziosny napisał(a):

Czyli co uważasz, że marketowa karma truje koty czy jak?


Wiesz, to trochę jak zapytać, czy żywienie dziecka chipsami, batonikami i colą je truje, czy nie. Można je legalnie nabyć w każdym sklepie z żywnością! W sumie to "tylko" warzywa (ziemniaki), przyprawy, tłuszcze (olej), kakao z magnezem, słodziutki cukier z roślin i życiodajna woda. I teraz dasz dziecku cukinię z ogrodu, kalafior ugotowany na parze plus kompot z grejpfruta... nie zawsze się spotkasz z entuzjazmem.

Karmy marketowe = shit. To odpowiednik najtańszych produktów dla ludzi, tych najgorszej jakości. Czy można coś takiego jeść całe życie? Można. Czy warto to robić z premedytacją? Sobie? Kotu? W mojej opinii: nie.

PS: Nawet schroniska (oprócz tych najbiedniejszych) wskazują, jakich karm absolutnie nie kupować. Szczególnie w okresie ślubów, bo goście weselni kupują najtańszy towar i przywożą do schronisk na zasadzie "kto kupił większy wór".

Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. Trochę przesadziłeś z tą colą, chipsami.. gdyby tak było to moje koty już dawno nie miałyby zębów (koty nie myją ich pastami jak człowiek po spożywaniu syfu)  emotka  Ta karma w odróżnieniu od niektórych konserw w puszkach dla człowieka całkiem przyzwoicie pachnie. Poza tym duże firmy, mają dużą kontrolę nad procesem produkcji, wiem bo trochę pisałem z tymi firmami. A to, że nie daję im droższej karmy nie wynika z chęci oszczędzenia na kocie. Sam jem bułki z carrefoura za 35 groszy za sztukę i nie mogę sobie pozwolić na bułeczkę z piekarni.

No i fakt są karmy podejrzane, jak te z biedronki, lidla itp., ale ten Winston uważam, że jest całkiem ok. Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7111330 Napisano: 25.07.2023 11:09:03 w WC - rozmowy o wszystkim
joan napisał(a):

radziosny napisał(a):

Moje przepadały za Gourmetem, ale w którymś momenci jedna zaczęła wymiotować po niej. Teraz jadą na Winstonie z Rossmanna i jest ok.. wiadomo są bardziej wyszukane karmy.. alee po co przepłacać x3 jak kotą smakuje (oblizują się po zjedzeniu) i nic im z żołądkami się nie dzieje.


Chciałam coś napisać, ale słów mi brak; polecam zapytać dobrego weterynarza o opinię w tej sprawie (albo przynajmniej wolontariuszki ze schroniska).

banka-manka -> jeśli chodzi o karmy RC, to się je stosuje, jeśli masz kota spoza standardowej puli, czyli przewlekle chorego albo kocie maleństwo. Jest tylko kilka marek, które produkują karmy specjalistyczne.

Czyli co uważasz, że marketowa karma truje koty czy jak? Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7111316 Napisano: 25.07.2023 10:40:36 w WC - rozmowy o wszystkim
nanajka81 napisał(a):

banka-manka napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

banka-manka napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

banka-manka napisał(a):

Możecie polecić jakieś strony lub konta na IG/FB, gdzie rzetelnie opisane są karmy dla kotów?
Mamy kota przybłędę, do tej pory jadła wygraną karmę Royal Canin.
Przyszedł czas by zacząć coś kupować i nie mam pojęcia na co postawić, żeby jej nie dawać najgorszego syfu, ale też w rozsądnej cenie.
Ostatnio kota miałam za dzieciaka i wtedy karmiło się je całkiem inaczej.


Royal to akurat kiepska choć nietania karma. Np. Orijen, Acana mają dobry skład

No właśnie tak słyszałam. Ale jak wygrane 15 kg, to trzeba było zużyć.
Nie chciałabym teraz jej wybrać jak mam możliwość kupić cokolwiek. 
Dzięki, zapisuje te dwie marki.


Jeśli chodzi o dobre mokre karmy to taniej niż one wychodzi ugotowanie np. piersi z kurczaka z niewielkim dodatkiem warzyw.

Jak dostaje mokrą to wyliże sos i resztę zostawi.
Z domowym jedzeniem jest jeszcze więcej cyrków. Próbowałam i surowe i gotowane. Mięsa, podroby. W różnej postaci i konsystencji i nic. Powącha, pomarudzi i nie zje. 
Bardzo bym się cieszyła jakbym mogła coś dla niej ugotować   
Nie wiem czy jakby od małego ją mieć i inaczej ukształtować to jadłaby inaczej.

Mój z Winston je tylko karmy o smaku: kurczak w sosie jogurtowym oraz łosoś w sosie kremowym. Ugotowane - nie, surowe - nie. Kaczka, dzik - zapomnij. W galaretce - nie. Luksusowe - nie. Badziewne z biedronki - nie. Sucha Felix - innej nie... Znam więc ból posiadania marudnego kota. Z moim tak od 13 lat mam.


Moje przepadały za Gourmetem, ale w którymś momenci jedna zaczęła wymiotować po niej. Teraz jadą na Winstonie z Rossmanna i jest ok.. wiadomo są bardziej wyszukane karmy.. alee po co przepłacać x3 jak kotą smakuje (oblizują się po zjedzeniu) i nic im z żołądkami się nie dzieje. Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7110788 Napisano: 22.07.2023 20:08:38 w co chcielibyście wygrać?
Kajak z konkursu intermarche.. dopływałbym do pracy rzeką emotka Wyświetl w wątku >>

radziosny

#7110735 Napisano: 22.07.2023 11:39:09 w moje dzisiejsze wygrane :)
Wafle familijne 50zl - szok, pierwsza bramka w tym roku chyba Wyświetl w wątku >>

radziosny

#7107118 Napisano: 08.07.2023 17:06:23 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Ale kaszanka w tym roku.. Wyświetl w wątku >>
1 mia 0

radziosny

radziosny

#7102250 Napisano: 20.06.2023 20:38:10 w moje dzisiejsze wygrane :)
Po kilku miesiącach posuchy wpadł bon z Listerine.. emotka Wyświetl w wątku >>

radziosny

#7101687 Napisano: 18.06.2023 20:19:48 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
inska napisał(a):

czy z kabanosów Duda przychodzi jakieś potwierdzenie zgłoszenia? cokolwiek się wyświetla po dodaniu? mnie przeniosło na pusty formularz emotka

Mi przyszło na maila, spróbuj jeszcze raz dodać emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7101653 Napisano: 18.06.2023 15:46:55 w Czy informują/ informowali?
Czy z przysnacków orzechowych i Dr Witt było jakieś info odnośnie głównych? Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7101620 Napisano: 18.06.2023 12:43:38 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Tydzień mija
Nagród nima emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7099649 Napisano: 11.06.2023 21:01:32 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Nowy tydzień idzie
Będę trwać w tej bidzie?emotka Wyświetl w wątku >>
2 ReneK, mia 0

radziosny

#7099598 Napisano: 11.06.2023 13:55:02 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Shifo napisał(a):

elmas napisał(a):

Niebieska_Laguna napisał(a):

Czy NAV Agency w konkursach Orlenu życzy sobie standardowy numer paragonu z góry z literką "W"? Czy ten z dołu bez litery "F", który jest na paragonie wyróżniony jako jego numer? Już chyba raz organizowali tam konkurs, może ktoś pamięta, który numer akceptowali? W regulaminie nie ma żadnej wzmianki na ten temat.

W ich poprzednim konkursie podałam ten dolny numer - pomyślałam, że skoro nie zamieścili żadnego wzoru, a na paragonie wyraźnie zaznaczono, gdzie szukać numeru, nie będą mogli się czepiać. Nagroda dotarła bez żadnych problemów emotka

Kurcze a ja wczoraj puściłam z tym nr wyżej zaczynającym się od W emotka

Nie daję głowy, ale kiedyś chyba pisałem do nich w tej sprawie i odpowiedzieli, że najlepiej podać ten numer w prawym górnym rogu.. więc raczej nie będą robić problemów z żadnym numerem. Wyświetl w wątku >>

radziosny

#7099513 Napisano: 10.06.2023 19:54:45 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Jak wysyłacie konkursy sms-owe np. tam gdzie jest 160 znaków? Kiedyś w regulaminach pisali, żeby nie używać polskich znaków i było łatwiej, a teraz niby można, ale jak się tak zrobi to chyba operator dzieli wiadomość na kilka sms-ów i drożej wychodzi? Piszecie z polskimi znakami? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

radziosny

#7099485 Napisano: 10.06.2023 17:11:41 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Dużo wysyłam, efektów prawie żadnych.. a nie pamiętam kiedy było tyle konkursów jak teraz.. w zeszłym roku myślałem, że było słabo, ale ten rok przebił poprzedni emotka Wyświetl w wątku >>
1 sabaka 0

radziosny

#7098656 Napisano: 07.06.2023 08:00:37 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Nie ma wody na pustyni
Ani nagród w mojej skrzyni Wyświetl w wątku >>

radziosny

#7097886 Napisano: 03.06.2023 22:26:11 w co chcielibyście wygrać?
Cokolwiek wartościowego.. by podreperować budżet emotka Wyświetl w wątku >>
1 Ostin789 0

radziosny

#7097034 Napisano: 31.05.2023 18:38:56 w Wkurza mnie...
cb656 napisał(a):

mariellea napisał(a):

Wkurza mnie, że w konkursach często wygrywają mało pomysłowe i niskiej jakości zgłoszenia... Nie mówię, że moje są najlepsze ale (...) Aż się przestaje człowiekowi chcieć.

Witaj w dzikiej dżungli konkursowiczów... emotka

Tak mi się skojarzyło emotka

Wyświetl w wątku >>
1 sabaka 0