Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika emdeka

emdeka

#6132219 Napisano: 15.12.2015 14:55:14 w Czy informują/ informowali?
krseta napisał(a):

pytanie do osób z konkursu leroy atlas. czy mieliście telefony z potwierdzeniem?


Nie. Znaku życia. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6033249 Napisano: 17.06.2015 20:41:32 w SZUKAM....
Szukam informacji, jaki jest producent i jaka przekątna telewizora, który był II nagrodą w konkursie urodzinowym Bricomarche.

Wiem, jaki model jest w regulaminie i liście nagród.

Interesuje mnie, jaki konkretnie (do rąk własnych) model tv otrzymali laureaci II miejsca w Bricomarche.
Bardzo proszę o odpowiedź. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6031053 Napisano: 12.06.2015 14:10:46 w Biedronka
superkonek napisał(a):

Dzwonili do kogoś z III etapu? ;-  

Oni nie dzwonią. Przychodzi email. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6024891 Napisano: 29.05.2015 18:30:45 w Biedronka
Są wyniki I etapu. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6010368 Napisano: 28.04.2015 14:06:07 w Visa Konkursy
lavedor napisał(a):

fryteczka napisał(a):

Czytam powyższy post i pierwsze odczucie : komuś się nie spodobało ,ze nie wygrał a,ze nas jest dużo to fajnie jakby wszyscy napisali do visy w tej sprawie. 1 dzień,1 post a taka solidaryzacja z forumowiczami,ze hej


Nic dodać, nic ująć emotka


- Różowa wyścigówka! To dopiero nagroda!
Hania bardzo chciała wziąć udział w tym wyścigu. Marzyła o tym, odkąd poszła do szkoły. Nie miała jednak wcześniej roweru.
W tym roku tatuś powiedział, że pomoże jej doprowadzić do porządku rower po bracie. Mateusz dostał go na komunię - i jak to chłopcy - szybko wyrósł. Dla Hani byłby w sam raz! 
Za pieniądze odłożone za pomoc podczas zbierania truskawek kupiła różowe siodełko i śliczny dzwonek z kotkiem Hello Kity. Tatuś wszystkie weekendy marca spędził w szopie. Polerował, dokręcał, czyścił i smarował! Hania pomagała, jak tylko mogła, jej małe rączki czyściły z rdzy każdą szprychę. W końcu rower był gotowy. Kierownica była trochę za wysoko, ale tatuś nie mógł już bardziej jej obniżyć...
Hania jeździła każdego dnia. Po szkole i przed, jeżeli miała na późno. Czasem nie jadła obiadu, żeby zdążyć pojeździć, zanim zrobi się ciemno! 
* * *
Nadszedł dzień wyścigu...
- Wszystko będzie dobrze córeczko! - powiedział tata. - Trenowałaś długo i wytrwale!
Rower trochę za wysoki,  ale wierzę, że dasz sobie radę i do domu wrócisz na ślicznej różowej wyścigówce!
* * *
Wygrała Dżesika. 
Dzień przed wyścigiem wujek dał jej bardzo szybkiego bemiksa.
Śmiał się, że "zanim Warsiawiaki na łosiedlu sie zorientujo i powiedzom pałom, fant bedzie hen daleko,
a ty se dziecko pojeżdzij! Na wyścig w budzie jak się patrzy!". Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009399 Napisano: 25.04.2015 16:10:42 w Wkurza mnie...
zaczytana-pola napisał(a):

sporo osób myśli, że pewnie plagiat, bo inaczej wygrać nie można.


Tak zawsze było, jest i będzie. Zawsze znajdzie się osoba, która na przykład nienawidzi laurek  emotka   Zdarzyło mi się kiedyś, że wygrałem duży ogólnopolski konkurs i do organizatora przyjechał rozżalony, wściekły facet - 300 kilometrów, żeby osobiście udowodnić jurorom, że "moje zdjęcie było lepsze!". Historia z życia. Oboje wiemy przecież, że można wygrać inaczej - uczciwie. I to nie raz, prawda? Psy szczekają więc, a karawana swoje.

doczeka czasów, kiedy nagród będzie się gratulowało, a nie szukało pomysłów jakby tu nagrodę odebrać


Pamiętam też wielokrotnie chwile, gdy po prostu gratulowało się auta. Tak, na tym forum. Działo się to w chwilach, gdy sprawa była jasna i czytelna. Pisałem w innym wątku na ten temat: nikt nigdy nie chciał mi odebrać żadnej z wygranych; z prostej przyczyny: nie było się do czego przyczepić. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009396 Napisano: 25.04.2015 15:58:13 w Visa Konkursy
andzi18 napisał(a):

Tak rygorystyczny regulamin istnieje przede wszystkim po to by organizator nie odpowiadał za to, że uczestnicy wykorzystali czyjąś pracę. Inaczej mówiąc cała odpowiedzialność spada na uczestnika, który złamał regulamin. Organizatorzy nie będą sprawdzali każdej pracy czy nie złamała czyiś praw autorskich, bo to po prostu nierealne. W większości przypadków ich to wali, do momentu gdy ktoś zgłosi naruszenie praw autorskich, szczególnie gdy zgłosi się do nich autor. 


Dlatego biorąc udział w jakimkolwiek konkursie - czy nagrodą jest puszka piwa, czy bmw, należy wziąć to pod uwagę; w myśl zasady, że kłamstwo ma krótkie nogi, oliwa sprawiedliwa i prawda wychodzi na jaw. Jak piszesz, internet jest nieograniczony, ale jest również takim dobrodziejstwem, że nie da się dziś ukryć "zapożyczeń" z cudzej pracy. Jeżeli więc regulamin zabrania takich praktyk, to zgłosić naruszenie może nie tylko autor, ale też każdy inny uczestnik konkursu. To na złodzieju czapka gore, a  organizator musi wtedy się stosować do prawa, które sam stanowił.
Parafrazując rzymską sentencję: nieznajomość regulaminu szkodzi. Tym bardziej jego naginanie.

Jak potrzebuje ściągnąć obrazek z różowym trójkątem do filmu, to wchodzę w google grafika i już go mam. Gdybym miał się interesować czy mogę ten trójkąt użyć w moim filmie, to chyba zalałbym nie krew. W końcu to tylko różowy trójkąt. Po prostu w tym przypadku uważam to za mało istotną sprawę. Może się mylę, ale ja nie widzę w tym nic złego. 


Być może prowadzisz studio foto-video. Być może robisz filmy dla pary młodej. Jeżeli jest w nich zawarty różowy trójkąt, to bardzo mała szansa, że ujrzy go w Twojej pracy autor, chyba że jest akurat nowożeńcem, a to już graniczy z cudem (albo pechem).
Mamy tu jednak różnicę poglądów, która jest chyba nie do przeskoczenia. Nieważne, czy jest to różowy trójkąt, czy słoneczko, czy babcia z drewnianą łyżką w dłoni, jeżeli nie jest to moja twórczość - nie używam jej w zadaniach konkursowych. Tylko i wyłącznie dlatego moje imię i nazwisko nigdy nie pojawiło się na tym forum, gdy ogłaszano wyniki różnych konkursów. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009357 Napisano: 25.04.2015 12:33:37 w Visa Konkursy
andzi18 napisał(a):

W takim razie szybko napisz reklamację. Czas nagli.

Ponoszą kolegę nerwy  emotka   A po co? Pogoda tak piękna...
Stwierdzam, że dyskusja została wyczerpana z powodu braku argumentów jednej ze stron i nie ma co już strzępić klawiatury.  Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009355 Napisano: 25.04.2015 12:27:05 w Wkurza mnie...
zaczytana-pola napisał(a):

Wkurzają mnie dyskusje na temat Visy... Dlaczego takich dyskusji nie ma, gdy w grę wchodzi nagroda w postaci kosmetyków, czy książek itp.,
gdy w filmikach też dodawane są cudze utwory dźwiękowe jako podkład muzyczny albo jakieś zdjęcia gdzieś w tle. Jak widać ranga nagrody robi
swoje, a pewnie jeszcze większą satysfakcję mieliby co niektórzy, gdyby tej pani auto odebrali, bo to przecież bardziej boli, niż odebrać nagrodę w postaci zestawu jakiś kosmetyków.
Albo fakt, że ktoś z forum wygrał 3, czy 5 samochodów. Bo jak jej nie wstyd? Dlaczego gra, skoro już ma? Niech innym zostawi. Ba, ta to ma szczęście, na pewno ma układy z organizatorem. I wszędzie spiski, spiski, spiski. Ech, gdzie to forum sprzed lat emotka


Ilonko, gdy swego czasu napisałem o łamaniu praw przez pewną panią z e-konków, to mój post został usunięty. Ponieważ śmiałem obrazić zasłużoną uczestniczkę tego forum! A przecież nie kala się własnego gniazda i w ogóle jak śmiałem uderzyć w kółko wzajemnej adoracji. Więc dałem sobie spokój. W VISA jednak brałem udział robiąc wszystko samodzielnie i reaguję tylko na pozbawianie mnie szansy uczciwej rywalizacji.
To nie nagroda robi swoje. Uwierz mi proszę, że nie chodzi tu o nagrodę. Chodzi o zasady. Jeżeli wszystko będzie ok i pani laureatka to udowodni, VISA stanie po jej stronie. Nikt jej nie chce zabrać samochodu, jeżeli wszystko jest w porządku. To naprawdę miło przegrać z kimś lepszym w uczciwy sposób, ponieważ podnosi też Twoją wartość. Jeśli jednak zachodzi podejrzenie łamania regulaminu, to dlaczego mam się z tym pogodzić? Moja praca także kosztowała mnie wiele trudu i wysiłku.
Jeżeli grasz o kosmetyki lub książki i również zachodzi podejrzenie łamania zasad, reaguj.
Ja po prostu nie biorę udziału w takich konkursach. Książki kupuję, kosmetyków nie używam. Raz grałem o panele podłogowe, pani zrobiła plagiat, narobiliśmy jej wstydu. Nagroda trafiła do laureata II miejsca. To nie byłem ja. Ale cieszę się, że praca kolejnej osoby była własną twórczością osobistą, bo to nie wstyd być ciut gorszym od kogoś, kto jest uczicwy. Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009334 Napisano: 25.04.2015 11:18:31 w Visa Konkursy
andzi18 napisał(a):

Pewnie zdjęcie wieży Eiffla, koloseum itp. też powinno być zrobione przez nią? Na prawdę przesadzacie emotka


Nie musi być zrobione przez nią, o ile posiada prawa - regulamin 10d. Tak trudno pojąć, o co chodzi???
Jak nie mam do czegoś praw, to nie wykorzystuję tego w pracy konkursowej, Jezu.
"posiada praw autorskich lub praw zależnych do Zadania Konkursowego i jego wszystkich elementów w zakresie wskazanym w Regulaminie". Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009332 Napisano: 25.04.2015 11:14:21 w Visa Konkursy
mcookie napisał(a):

Bardzo fajnie z wyborem nagród głównych postąpił Play - samochodami nagrodził dwa filmy przy których osoby dość się natrudziły i nie ma co do  oryginalności i praw autorskich żadnych obaw - jest prawdziwa babcia, dziadek, własnoręcznie wycięte gwiazdki 


To samo pisałem wczoraj o 22:17:56.
Co do konkursów i loterii: wolę, żeby było ich mniej, ale za to uczciwych i zgodnych z regulaminem. Loterie nie pozwalają się spełnić.  Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009239 Napisano: 24.04.2015 23:50:22 w Visa Konkursy
No i super. I o to właśnie nam chodzi. O nic więcej.
Sam jestem zszokowany odkryciami i wolałbym, żeby nie było takich niespodzianek.
Ja gram fair. Tego samego oczekuję od innych.
Jeżeli myślimy podobnie, to pomóżcie wyplewić chwasty, a nie będzie więcej takich sytuacji.
Aspirowanie do głównej nie ma tu nic do rzeczy. Żalu też brak.

Po prostu
uczciwa przegrana nie boli.

  Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009233 Napisano: 24.04.2015 23:33:43 w Visa Konkursy
Taa. Gdyby ukradli wam rower z piwnicy, to byście płakali za komisją śledczą. Ale cudzą pracę, grafikę czy muzykę można, co? 
Ojejku jejku tam. To się nie liczy, nie? Postawa żenująca.  Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009216 Napisano: 24.04.2015 22:54:34 w Visa Konkursy
R4di napisał(a):

Ciuchcia: długi link:)



I teraz zrobiło mi się smutno.

Firma Fideli, z miejscowości Przemęt koło Zielonej Góry, zatrudniła artystę plastyka i kupiła od niego projekt graficzny do kolorowanek na płótnie. Plastyk wywiązał się z zadania i firma Fideli sprzedaje zestawy artystyczne Artello. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Chyba, że to stock, w co wątpię, bo nie ma w necie żadnej takiej grafiki. R4di nie znalazł. 
Zresztą zawsze się można dowiedzieć u producenta, kto im to projektował.

http://sklep.cogd...-dzieci-zabawki.html

Jeżeli Pani Kaja nie jest tym plastykiem, to...?
Nie mam więcej pytań.




Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009203 Napisano: 24.04.2015 22:17:56 w Visa Konkursy
siasiolka napisał(a):

Kupując zdjęcia ze "stocku" kupuje się je z prawami do wykorzystywania, a sprzedawca oświadcza, że posiada wszelkie prawa do zdjęć i zgody na wykorzystywanie wizerunku. Prawa autorskie dzielą się na osobiste i majątkowe. Te drugie podlegają odsprzedaży i kupując zdjęcie kupujemy je właśnie z tymi prawami.

 
Nie jestem zawodowym grafikiem, więc nie kłócę się. 
Organizator nie przewidział chyba jednak korzystania z czegoś takiego, jak wizerunek stockowy. Wizerunek, to wizerunek. 

Powtórzę raz jeszcze fragment regulaminu:
16.W przypadku, gdy Zgłoszenie zawiera wizerunek osób trzecich,  Uczestnik zobowiązany jest uzyskać zgodę takich osób na wykorzystanie ich wizerunku.
Nikogo w powyższym punkcie nie interesuje, że wizerunek jest ze stocka. Uczestnik ma uzyskać zgodę takich osób.
Bezlitosne to, ale tak mówi regulamin.

W punkcie 13 Uczestnik oświadcza i gwarantuje, że jest wyłącznie uprawniony do utworów słownych, audiowizualnych oraz fotograficznych, które dodaje w Zadaniu Konkursowym.
Rozumiem to tak, że uczestnik musi zrobić wszystko sam, od a do zet, skoro ma gwarantować, że jest wyłącznie uprawniony.

Punkt 10  Wykluczenie gdy Uczestnik nie posiada praw autorskich lub praw zależnych do Zadania Konkursowego i jego wszystkich elementów.
W przypadku reklamacji (a czytając ten wątek tak się pewnie stanie), to Pani Kaja będzie musiała udowodnić posiadanie praw zależnych do każdego elementu Zadania Konkursowego. Jeżeli więc wizerunek jest takim elementem Zadania Konkursowego, to patrz punkt 16 ^.

Odnośnie uwag: nie jestem nowym kontem; niedługo minie 10 lat. Dlaczego zniknęły moje stare posty, nie wiem.
Moja praca nie zawiera niczego ze stocka albo na licencji, więc nie boję się rozbierania na części pierwsze.
I nie zazdroszczę Pani Kaji, bo nie ma czego w takiej sytuacji. 

Z mojej strony to wszystko. Dobranoc Państwu.

ps. Pani Agata, która wygrała właśnie Jeepa, zrobiła pracę bardzo podobną do zgłoszenia Pani Kaji - ta sama metoda animacji; pojawia się i nurkowanie w wodzie i kosmos... Proszę jednak zobaczyć, że nie ma tam ani grama stocka, grafik i muzyki. Sprawa jest czysta. Da się? Da się. I tu zazdroszczę, bo brałem udział w tym konkursie emotka
http://mamstandar...ubmissions/winners  Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6009175 Napisano: 24.04.2015 21:27:28 w Visa Konkursy
siasiolka napisał(a):

Haha... Pani Kaja mogla kupic te grafiki.. To nie jest drogie.. 


Idąc tym tropem, mogła kupić cały filmik  To nie musi być drogie, gdy nagroda jest warta 81.332 złote.

Ktoś pisał powyżej o odpowiedzi organizatora: 
"Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Regulaminem Konkursu „Spróbuj czegoś nowego z Visa”, musi Pan posiadać prawo autorskie do wszystkich elementów Zadania Konkursowego, w tym również muzyki." 

Jeżeli do muzyki, to i do grafiki też - tak to rozumiem. To również jest element zadania konkursowego. 
Wyobraźcie sobie to zgłoszenie bez połowy elementów graficznych, albo bez muzyki. Kicha, nie?

Załóżmy jednak, że grafika została nabyta i nie ma z tym problemu - w sensie: martwa natura, czyli rybka, słoneczko itd.
Ale co z... babcią? W myśl punktu nr 16 regulaminu? 

16.W przypadku, gdy Zgłoszenie zawiera wizerunek osób trzecich,
Uczestnik zobowiązany jest uzyskać zgodę takich osób na wykorzystanie ich wizerunku.


Słownik języka polskiego rozwiewa wątpliwości:
http://sjp.pwn.pl...zerunek;2579940.html
1. «czyjaś podobizna na rysunku, obrazie, zdjęciu itp.»

W imieniu organizatora proszę o przedstawienie pisemnej zgody babci na użycie jej wizerunku
oraz skanu dokumentu z widoczną fotografią twarzy  emotka



A wizerunki tych osób? Dostali zapewne gażę za udział w kampanii.
Czy wyrazili zgodę na publikację wizerunku w "zadaniu konkurowym"?
http://www.powsze...5x482_ryba%20(2).jpg
https://www.skokc.../visa-1424676959.jpg

Czy organizator naprawdę jest tak niefrasobliwy, mówiąc delikatnie?
Nie było innch dobrych prac, które nie łamały własnego regulaminu organizatora?
No ludzie, błagam....

To nic osobistego, bo film i pomysł fajny, ale wykonanie łamie zasady konkursu.

Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6005927 Napisano: 16.04.2015 20:32:23 w Visa Konkursy
mamadwojga napisał(a):

Nie bliźniaczki bo ta na górze to jaaaaa emotka

Gratuluję wygranej emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6005853 Napisano: 16.04.2015 17:27:26 w Visa Konkursy
mikki85 napisał(a):

Jakby to były bliźniaczki to strzeliłyby sobie wspólną fotę i nagroda tygodniowa jak nic

Widzisz? To genialny pomysł. Jestem pewien, że jakaś parka wykorzysta go w przyszłorocznej "loterii" emotka
Bliźniaczki. Obok siebie. W uśmiechach. Trzymają się pod ręce. Jedna płaci zbliżeniowo, druga na PIN.

Karta 1000. Dziękuję.
Scenariusz © emdeka 2015 Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6005591 Napisano: 16.04.2015 07:09:26 w Visa Konkursy
mikki85 napisał(a):

bywają też... klony

A jeśli te Panie, to bliźniaczki? Wyświetl w wątku >>
0 0

emdeka

#6004733 Napisano: 14.04.2015 08:59:05 w Visa Konkursy
Czy można z tego wnioskować (jak sądzi xpac), że:
- 404 to prace nienagrodzone
- a widmo i galeria główna to prace nagrodzone? Wyświetl w wątku >>
0 0