Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika slonko365

slonko365

#6407742 Napisano: 26.09.2017 13:04:53 w Lay's
edzia21 napisał(a):

Orientujecie się kiedy mają być pierwsze wyniki z lay`s maxx w żabce? Mam jakiś problem z regulaminem  emotka  

W regulaminie jest, że wybór ma być do 3 dni rob po zakończeniu każdego dnia konkursu + 5 dni roboczych powiadomienie.
Czyli wyniki z pierwszego dnia powinny być najpóźniej 2.10. Wyświetl w wątku >>
1 edzia21 0

slonko365

#6383024 Napisano: 26.07.2017 15:34:05 w NA CO CZEKAMY?
31.07 - Malujesz, zyskujesz, Nobiles w ITM, 2 etap
31.07 - (lista + @) - Uroda na wiosnę. Kaufland
31.07 - urodzinowy Eurospar Cieszyn
02.08 - Wygraj rower, Drogerie Natura (21.06 + 30 d.rob)
02.08 - BIC Biedronka I etap- 26.07+ 5dr ( tel)
04.08 - Wygraj z Gillette, Żabka
07.08 - Pielęgnacja z Nivea, SPH
07.08 - KUPIEC lody KORAL -tel
08.08 - Konkurs "Wymarzone wakacje" w Biedronce( email lub tel)
08.08 - Daj się skusić naturze, Drogerie Natura (14 dni + 3 rob.)
08.08 - Szal na Szaumę, C4 (do 25.07 komisja + 10 dr tel)
09.08 - Wygrywaj z uśmiechem, Lidl
10.08 - Kaufland, budżet
11.08 - Tesco Wakacje z Tchibo Incubi (wybór do 8.08+3dr) sms
25.08 - Wakacje marzeń z Milką C4 - 10.08. wybór + do 10 dni roboczych telefon
27-28.07 - Cono Sur
3 dni od wyboru wygranych - pomyłkowa majowa data ODiDO Almette
do 30.09 - Kaufland / THE WORLD GAMES - GRA O TV Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

slonko365

#6382288 Napisano: 24.07.2017 15:03:35 w Udane wymiany - polecane nicki:)
madllen
Zdecydowanie polecam i dziękuję, było mi bardzo miło emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

slonko365

#6376973 Napisano: 07.07.2017 12:46:37 w Wkurza mnie...
synk napisał(a):

Wkurza mnie allegro. Teraz - w dobie ocen dawanych tylko sprzedającym, kupujący ma w dooopie czy zapłaci...kiedy zapłaci...Przedtem jednak jakaś dyscyplina była, teraz wolna amerykanka.

A czy nie ma jakiejś możliwości zastrzeżenia, że np. czekam na wpłatę 7 dni, a potem anulować czyjś zakup? Dawno nic nie sprzedawałam na allegro a właśnie chciałam kilka rzeczy wystawić i trochę mnie zaniepokoił Twój wpis - nie chciałabym się wpakować w jakieś wieczne czekanie aż ktoś łaskawie zapłaci... Wyświetl w wątku >>
0 0

slonko365

#6375681 Napisano: 04.07.2017 12:13:16 w Wkurza mnie...
edzia21 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Wkurza mnie temat tego konkursu z Gusto Dominium i tego jak słomiany zapał w dochodzeniu swoich praw mają konkursowicze. Zaraz po ogłoszeniu wyników wszędzie komentarze na temat wyboru 'laureata', a dzisiaj już na profilu Gusto cisza. Gusto wrzuciło jakiś pseudo konkursik gdzie rozdają jakąś darmową pizze czy coś w ten deseń i za chwilę wszystko będzie już cacy i nic się nie stało, wiatr hula, hej ho... emotka Ja dość krótko się w to bawię, ale czy bardziej doświadczona część osób była chociaż raz świadkiem, że osoba, która wygrała, a potem wyszło, że swoją pracą złamała regulamin została zdyskwalifikowana i nagroda została przyznana ponownie, czy ten światek konkursowy jest taki patologiczny, że tego typu sprawy są zamiatane pod dywan? I wkurza mnie, że mało co można z tym zrobić... emotka

Ostatnio była jakaś akcja na Douglas - zabrali naszej forumowiczce główną nagrodę, bo złamała regulamin - jej praca czegoś tam nie zawierała/miała za dużo znaków, czy coś. Tak więc, zdarza się.

Tak mi się przypomniało - był kiedyś konkurs w którym chłopak zrobił kolaż wykorzystując zdjęcie z filmu "Trzystu" - chodziło o to że oni tak bardzo chcą zjeść konkursowy produkt. Zdjęcie było tylko fragmentem całej pracy, która była wykonana w sposób bardzo pomysłowy i pracochłonny. Nawet to chyba nie było zdjęcie, ale rysunek na podstawie kadru z filmu. No i dobrali się do niego "łowcy plagiatów", którzy skądinąd słusznie zauważyli, że chłopak nie miał praw do wykorzystania tego zdjęcia, a było to wymogiem regulaminu. No i główną nagrodę mu odebrano.
No i tak - z jednej strony, nie spełnił wymogów regulaminu.
Z drugiej strony, gdyby nie "prawo cytatu" nie powstałoby wiele epokowych dzieł. Bo na upartego każde odwołanie, wykorzystanie fragmentu jakiegoś zdjęcia, to już będzie plagiat. Więc jak się niby odnieść do różnych kulturowych i popkulturtowych tropów i toposów?
Plagiatami się brzydzę, ale przez plagiat rozumiem perfidne skopiowanie czyjegoś pomysłu, przesłanie do konkursu czyjegoś zdjęcia czy tekstu jako swojego. Ale już nie wykorzystanie czyjegoś pomysłu czy zdjęcia, jako elementu swojej pracy, jeśli ten tekst/zdjęcie jest w jakimś rozumieniu powszechnie znanym wytworem kultury, a nikt nie twierdzi, że sam nakręcił "Trzystu".
I w tym sensie jak dla mnie świat schodzi na psy - z jednej strony pełno złodziei, którzy nie mają problemu z wysłaniem zdjęcia z netu i twierdzeniem że oni są jego autorami. A z drugiej strony, gdzie się człowiek nie obejrzy, tam można trafić za kratki, "bo prawo autorskie"
PS. Serdecznie pozdrawiam osoby urodzone w Roku 1984. Jeśli chcielibyście sobie zrobić koszulkę z tą datą, to uważajcie, bo "1984" to zastrzeżony znak słowny potomków Orwella. No i kara za plagiacik...
PS2. A jakbyście chcieli zrobić zdjęcie oświetlonej w nocy wieży Eiffla, i np. wrzucić sobie na stronkę albo bloga, bo przecież jesteście autorami zdjęcia, to też uważajcie - takie zdjęcia są objęte prawami i posiadacz może Wam wytoczyć proces o bezprawne publikowanie takiego zdjęcia. Podobnie jest zresztą bodajże z siedzibą Parlamentu Europejskiego. No bo prawa do wizerunku ma architekt...
I to mnie wkurza emotka Wyświetl w wątku >>
1 mia 0

slonko365

#6369260 Napisano: 19.06.2017 10:50:18 w Intermarche
bruce napisał(a):

malutka456 napisał(a):

u mnie niestety też Panie przyznały, że było losowanie, a z wylosowanych zgłoszeń centrala wybierze najlepsze  emotka emotka emotka

emotka emotka  Bez sensu. Nie brałam udziału, ale to przecież nie w porzo jest! emotka

Ja myślę, że dla nich każdy wybór to jest "losowanie", nawet wielu konkursowiczów myli pojęcia konkursu i loterii, więc nie przywiązywałabym większej wagi do takich stwierdzeń. A jak to się dokładnie odbywa, to już pewnie "co sklep to obyczaj". emotka Wyświetl w wątku >>
2 mia, brucee 0

slonko365

#6365621 Napisano: 08.06.2017 14:28:19 w Wkurza mnie...
cb656 napisał(a):

bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):

podawałem Z BŁĘDEM swój numer telefonu emotka Czeski błąd, przestawiona kolejność cyferek emotka  

emotka  Nie mów!? Ty? Jesteś tego pewien? Może to teraz się pomyliłeś i nie wszystko jeszcze stracone... emotka

Nie mówię. Piszę. Tak, ja sam emotka we własnej osobie. Jestem pewny. Na 100% Wszystko stracone, bo tam jako dane kontaktowe trzeba było podać telefon, a nie mail. emotka emotka

A dzwoniłeś pod ten błędny numer? Może da się dogadać z właścicielem, jeśli jakiś jest? Albo zażyczyć sobie takiego numeru u jakiegoś operatora, chociaż nie wiem, czy jest taka opcja lub czy to nie za drogi interes...  Wyświetl w wątku >>
0 0

slonko365

#6364475 Napisano: 06.06.2017 10:42:29 w Wkurza mnie...
rafi323raf napisał(a):

Telefon mi się popsuł (taka fajna patriotycznie brzmiąca marka CUBOT) i już drugi raz z kolei muszę wymienić na zakupiony, a nie wygrany! emotka

Doskonale Cię rozumiem  emotka  Właśnie zepsuła mi się pralka. Na szczęście mam jeszcze starą która działa, choć nie wiadomo jak długo. Na myśl o potrzebie kupienia nowej pralki czuję się jakoś nieswojo... emotka  No chyba, że by jakiś konkurs był  emotka Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

slonko365

#6360489 Napisano: 26.05.2017 13:13:50 w Dyskusje o wynikach konkursu
wrrrryyy napisał(a):

glena napisał(a):

Agnes napisał(a):

glena napisał(a):

Agnes napisał(a):

wrrrryyy napisał(a):

Ktoś się orientuje, jak wygląda sytuacja prawna w takiej sytuacji? To plagiat? Inspiracja?

Jesli zestawic ze zdjeciami ze strony https://www.123rf...rt-on-a-hook-ag.html

jak dla mnie to żaden plagiat

cztery obrazki żywcem przerysowane ze zdjęć ze strony, to jednak przypadek czy zbieg okoliczności nie jest

no własnie PRZERYSOWANE ze zdjęc
czy tam ktoś zrobił fotki tu ktoś narysował
przecież to są dwie rózne historie

Moim zdaniem jest spora różnica między NArysował, a PRZErysował. Popatrz np. na ten obrazek https://www.123rf...UkJwRG01UktRRDROUT09 przecież to jest 1:1 przerysowane. Nawet krzaczki za rowerem te same...

Tu nawet nutki na pieciolini są w tym samych miejscach https://www.123rf...UkJwRG01UktRRDROUT09

A jeśli będę chciała sobie rysunek faceta wywalającego się przy kopaniu piłki zrobić, wezmę zdjęcie Ronaldo i sobie go odrysuję, tak że z twarzy zupełnie będzie do siebie niepodobny, to też plagiat? emotka  Jedyne z czym się mogę zgodzić, to że autor tej pracy mógł trochę bardziej samodzielnie popracować nad szczegółami, żeby się na takie zarzuty nie narażać, no ale już bez przesady... Wyświetl w wątku >>
1 Agnes 0

slonko365

#6360484 Napisano: 26.05.2017 13:04:57 w Dyskusje o wynikach konkursu
cudaczek121 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

Czy te wyniki "Pociągu do nagród" opublikowane, to są już po wysyłanych do zwycięzcach mailach czy jeszcze przed.Jestem na liście, dostałam maila,ale niech mi ktoś przypomni, jakie tam dane trzeba było podać podczas rejestracji w konkursie emotka

Tylko telefon i mail. Widziałam Cię na liście, czyli już im musiałaś odesłać dane z nazwiskiem i miejscowością i dopiero wtedy zamieścili.

Tak, tak ja siebie też widziałam, tak tylko upewniam się,że zostałam poprawnie zweryfikowana.Pytam, bo oni niby twierdzili,że za pierwszym razem nie odesłałam maila z danymi i odesłałam im z poślizgiem.

Ja tak samo miałam, że niby powtórny e-mail przesyłają, tylko że pierwszego nie było... Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6360476 Napisano: 26.05.2017 12:56:53 w Dyskusje o wynikach konkursu
cudaczek121 napisał(a):

Czy te wyniki "Pociągu do nagród" opublikowane, to są już po wysyłanych do zwycięzcach mailach czy jeszcze przed.Jestem na liście, dostałam maila,ale niech mi ktoś przypomni, jakie tam dane trzeba było podać podczas rejestracji w konkursie emotka

Tylko telefon i mail. Widziałam Cię na liście, czyli już im musiałaś odesłać dane z nazwiskiem i miejscowością i dopiero wtedy zamieścili. Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6360336 Napisano: 26.05.2017 10:32:11 w Wkurza mnie...
ziolko napisał(a):

slonko365 opisz tą historię na fb na profilu playa  emotka  jeśli nie dostaniesz zwrotu kasy to się zdziwię  emotka

To już było parę lat temu, w jakimś momencie wyrzuciłam już te wszystkie papiery i paragon, więc teraz to już po ptakach emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

slonko365

#6360311 Napisano: 26.05.2017 09:50:51 w Wkurza mnie...
luk1990 napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):


- Ochrona wyświetlacza jest opcją dodatkową- w każdej chwili trwania umowy można ją wyłączyć.
Jeśli informują o końcu bezpłatnego okresu to w jaki sposób uważasz to za naciąganie? Oznacza to ,że masz jeszcze czas aby tę usługę wyłączyć,zanim stanie się płatne-można to zrobić w dowolnym salonie, przez infolinię i nikt nie będzie robił żadnego problemu

Poza tym nikt tej kartki bez Waszej wiedzy tam nie wetknął- warto jednak przy podpisywaniu umów zytać to ,co się dostaje ;> Na kopii dla klienta jego podpisy nie są wymagane- a na oryginale w salonie musi być podpis klienta,bo bez tego umowa zostanie podważona.

I nie ma co się wkurzać od razu na cały świat- wystarczy trochę poczytać ,zamiast od razu siać falę hejtu...

luk1990 - a jesteś na 100% pewna że mama Cudaczka te załączniki podpisała? Bo jak dla mnie istnieje taka możliwość, że pracownik chciał wyrobić normę i bez jej wiedzy je dołączył. Oczywiście, można to sprawdzić - tylko wtedy może być jak w Misiu - no nie mam pani załączników do umowy podpisanych i co mi pani zrobi? Można oczywiście iść do sądu i na policję: \"Dzień dobry, chcieli mi ukraść 5 zł\" emotka
Ja kiedyś przerobiłam w salonie Playa historię rodem z Paragrafu 22, więc nic mnie nie zdziwi. Kupiłam starter i od razu chciałam doładowanie, więc mi babeczka doładowała w ich systemie. Skasowała mnie na 35 zł. W domu włączyłam telefon, a doładowania niet. Po dwóch dniach poszłam do salonu - a oni mi na to, że to jakiś inny podmiot doładowuje, muszą sprawę wyjaśnić. I tak wyjaśniali przez pięć moich kolejnych wizyt w salonie (a co w kolejkach odczekałam,  to moje). emotka  I nic, bo ciągle coś tam.
W końcu wkurzona złożyłam reklamację do Playa. Którą odrzucili, bo nie są stroną, mam sobie w salonie załatwiać. Poszłam jeszcze kilka razy i za każdym zbywanie, że nie wiedzą, że wyjaśniają itd. W końcu machnęłam ręką, bo ile będę jeździć i czekać.
To trochę tak, jakbym w piekarni kupiła chleb,  zapłaciła a babka mi mówi, że chleba nie ma. No to ja, żeby mi oddała pieniądze. A ona na to że nie może, bo to już są piekarza pieniądze, mam się dowiadywać i pisać na Berdyczów.emotka
Tak się zastanawiałam, czy jakbym jej gwiznęła z kasy te 30 zł, to by mnie jakiś sąd skazał za kradzież, czy nie? emotka Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6359064 Napisano: 23.05.2017 12:03:40 w Wkurza mnie...
jokan napisał(a):

paula9891 napisał(a):

jokan napisał(a):

przyszedł serwisant do drukarki i mi tu śmierdzi z rana (nie drukarka!) emotka

emotka Jak ja lubię czytać ten wątek! Zamiast mnie wkurzać, często poprawia humor emotka  Chociaż szczerze Ci współczuję, wybacz, ale po przeczytaniu Twojego zwierzenia, teraz szeroko się uśmiecham!

ha ha, ale wiesz, nie rozumiem - ktoś jest z firmy, niejako ją reprezentuje i po prostu z rana taki cap...niech już sobie idzie....jest to po prostu irytujące !!!!

Słyszałam od koleżanki pracującej w banku w Anglii, że miała taką współpracowniczkę,  w okienku do kontaktu z klientami. Mówiła, że ciężko było koło niej wytrzymać, ale  ona twierdziła, że nie może używać dezodorantu ze względów religijnych. I nie dało jej się zwolnić, zamknąć na zapleczu ani nijak wywrzeć jakiegoś nacisku, bo by mogła polecieć do sądu, że jest dyskryminowana na tle religijnym... emotka Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6358652 Napisano: 22.05.2017 14:35:57 w SZUKAM....
Kto mógł wysłać smsa z nr 510 715 XXX ? Mój telefon go nie odczytuje, nie wiem, czy to spam jakiś czy jednak konkurs? Wyświetl w wątku >>
0 0

slonko365

#6355949 Napisano: 14.05.2017 20:31:41 w Dyskusje o wynikach konkursu
ewikewikk napisał(a):

magnus napisał(a):

To zupełnie inny konkurs niż te organizowane przez znane Agencje Promocyjno -Reklamowe ! powinno być zapewne HASŁEM (nie wierszykiem)- krótkie, ambitne, oddające charakter uczelni!
Ja też nie podejrzewam ich o jakiś przekręt. Środowisko naukowe jest specyficzne, wymagania bardzo duże a hasło promujące uczelnię 

Zgadzam się, rozumiem co jest w regulaminie ALE zrobili konkurs, prace wpłynęły. Mogli przyznać nagrody i napisać, że wybrane hasła są zbliżone do tego o co chodziło organizatorom ale nie są w pełni tym czego szukali, więc nie zostaną wykorzystane. Byłoby bardziej... elegancko?

A jeśli szkoła zrobi KONKURS na stanowisko dyrektora, nikt nie spełni wymagań, to powinni komuś dać dyrektorską pensję, bo tak będzie bardziej elegancko? Albo jeśli jakaś firma ogłosi KONKURS na opracowanie koncepcji kampanii reklamowej, wraz z hasłem dla produktu, które ma tworzyć określony jego wizerunek, a 90% agencji przyśle beznadziejne pomysły wraz z hasłem "Dodaj do ulubionych", zaś 10% nie będzie spełniać wymogów formalnych, to też powinni komuś dać kasę za pomysł, którego i tak nie wykorzystają?
Czym innym jest "konkurs konsumencki" gdzie wcale nie chodzi o te hasła czy inne wypociny, tylko o to, żeby zrobić szum reklamowy wokół produktu i dać nagrody "wiernym i kochającym naszą markę" konsumentom, a czym innym jest konkurs, w którym chodzi właśnie o realne wykorzystanie hasła, pomysłu, czy osoby wyłanianej w konkursie.
Zawsze mnie dziwiło, a nawet trochę bawiło, że niektórym wydaje się, że te nasze hasełka w "konkursach konsumenckich" są do czegokolwiek agencjom czy producentom potrzebne. Nie są emotka  
A w tej sytuacji dziwi mnie, że niektórym się wydaje, że w "prawdziwym" konkursie na hasło, które ma być wykorzystywane przez uczelnię, niektórym się wydaje, że powinni nagrodzić cokolwiek, bo przecież konkurs był... Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6355850 Napisano: 13.05.2017 23:25:30 w NA CO CZEKAMY?
nelunia napisał(a):

ir napisał(a):

21.04 - (sms/tel) Rodzinne święta z Groszkiem (18.04 losowanie +3 dr)
09.05 - (sms) Roczny zapas Tigera z BP (2.05 komisja +7 d)
12.05 - (sms) Hochland Kanapkowy. ODIDO - do 9.05 wybór laureatów +3 dr
15.05 - (sms) Wygraj z pupilem Tesco
17.05 - (sms) Hochland Kanapkowy. ABC
17.05 
- (@) Dieta cud dla moich nóg. Drogerie Natura
17.05 - Chrupnięcie Lajkonika. ITM (30 dr)
23.05 - (tel) Wiosenny konkurs. ITM wakacje marzeń (Karlsbad)
30.05 - (tel) Jedź z rodziną na majówkę. Kaufland (Columbit)
30.05 - (sms) 100 twarzy Stovitu. Odkryj 101
31.05 - (lista + @) - Zadbaj o siebie. Kaufland
03.06 - (sms) - Pielęgnuj włosy Nivea. SPH
11.06 - (@) Chwytaj radość wspólnych chwil Drogerie Natura
31.06 - (lista + @) - Z aplikacją taniej. Kaufland
31.07 - (lista + @) - Uroda na wiosnę. Kaufland
?? - Wygrywaj z PANTENE SPH (brak konkretnej daty w reg.)

Czerwiec ma 30 dni ! I kilka konkursów jest już rozwiązanych

No to skopiuj, wklej, popraw co trzeba i będzie ok, bo trochę nie rozumiem po co ten komentarz... emotka  W tym topie demokracja jest, nie trzeba czekać aż ktoś inny coś zrobi, można brać sprawy w swoje ręce emotka  PS. Bardzo mi się podoba obecna bardzo czytelna forma powyższej listy emotka , nie podobają mi się zaś komentarze cytujące listę z uwagami, że coś było, albo czegoś nie ma, które przecież można od razu nanieść... Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6354402 Napisano: 09.05.2017 23:46:43 w Wkurza mnie...
cb656 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

Gdzie się człowiek nie obejrzy, wszystko sprawdzać trzeba... Kolejny patent na oszustwo, tym razem allegro i PayU:
https://niebezpiecznik.pl/post/sprzedajesz-na-allegro-uwazaj-na-ten-przekret/

Zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy nakazuje, by wysyłać towar nie po jakimś mailu, tylko po faktycznym potwierdzeniu z banku, że wpłata wpłynęła. Przekręt polegający na fałszowaniu \"potwierdzeń wpłaty\" jest stary jak świat, a przynajmniej ja znam go już od kilkunastu lat. Wszystko przez \"bo mi się spieszy i bardzo zależy\", a potwierdzenie \"wpłaty\" to skan druku z poczty, bo wiadomo, że to trwa dłużej, niż zwykły przelew miedzy bankami.
Bez jaj, ludzie, litosci... emotka Czy naprawdę nadal wielu jest tak naiwnych, że dają się an to nabierać??! W XXI wieku?? emotka emotka

Chyba nie do końca dokładnie przeczytałeś artykuł  emotka  Nie po \"jakimś mailu\" tylko po mailu wyglądającym jak powiadomienie od allegro o wpłacie przez PayU. Sprawdzić takiego maila można tylko podglądając jaki mail kryje się pod wyświetlaną nazwą. Ciekawa jestem, ile osób sprawdza w ten sposób otrzymywane maile, jeśli wszystko inne wygląda ok. Oczywiście można i należy po zalogowaniu się do Allegro sprawdzić status płatności. Ale jeśli ktoś ma dużo transakcji, a dostał potwierdzenie płatności z allegro na maila, zaraz po innych mailach o zakupie, itd, no to może się złapać.
No i na tym polega PayU, że nie trzeba czekać na kasę na koncie,  bo od ręki jest potwierdzenie, że kupujący zapłacił, a Ty masz te pieniądze na swoim koncie PayU... a stąd do Twojego konta jeszcze droga długa... No chyba, że nie chcesz korzystać z PayU, to wtedy ok, czeka się na kasę na koncie, ale wtedy nie ma problemu z tym przekrętem. Wyświetl w wątku >>

slonko365

#6354001 Napisano: 09.05.2017 13:38:11 w Wkurza mnie...
Gdzie się człowiek nie obejrzy, wszystko sprawdzać trzeba... Kolejny patent na oszustwo, tym razem allegro i PayU:
https://niebezpiecznik.pl/post/sprzedajesz-na-allegro-uwazaj-na-ten-przekret/ Wyświetl w wątku >>
0 0

slonko365

#6353536 Napisano: 08.05.2017 11:42:45 w Informują
Albedo z Selgrosu Czas na wiosenne porządki jeszcze dzwoni 618... Wyświetl w wątku >>
0 0