Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika normafia

normafia

normafia

#6398003 Napisano: 01.09.2017 19:03:29 w Gratulacje! Dla wygranych!
violetta napisał(a):

tygrysek82bu napisał(a):

mariolakal - gratulacje!  emotka

dołączam się do gratulacji emotka emotka emotka

mariolakal- super! Gratulacje!!! emotka emotka emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6395661 Napisano: 28.08.2017 12:57:38 w Popraw sobie humor...
cb656 napisał(a):

normafia napisał(a):

Chyba ktoś naszemu koledze z forum podprowadził hasło. Cyt. (...)KONKURS RIZLA SUZUKI - Mamy przyjemność ogłosić, iż laureatem głównej nagrody został Robert Ch. z Puław. Zwycięskie hasło brzmi:
Suzuki. Dwa koła, jeden ślad, tysiące emocji

A tutaj: Rower Goetze Danuta M. z Krakowa:
"Goetze: Dwa koła, jeden ślad, tysiące mocji"


Trzymacie się? emotka

Wyniki konkursu na hasło reklamowe wymagają modyfikacji. Osoba, która zwyciężyła podała hasło będące niezgodne z regulaminem konkursu i przez to zostaje zdyskwalifikowana. W związku z tym osobą, która wygrywa rower jest pani Iza z Częstochowy. 

Czyli nie będzie nowego wydania "Dodaj do ulubionych?" emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

normafia

#6395310 Napisano: 27.08.2017 08:47:36 w Popraw sobie humor...
cb656 napisał(a):

normafia napisał(a):

cb656 napisał(a):

To wbrew pozorom wcale nie jest jakieś odkrywcze. emotka Kłania się Aleksander Minkowski jego "Wielka, większa, największa" emotka

To chyba był Jerzy Broszkiewicz, fajna książka. emotka Liczbowe hasła typu: miliony, tysiące, setki, dziesiątki i tam jedno coś są faktycznie popularne, ale w tej dokładnie wersji prezentowało się kilka lat temu oryginalnie. A to teraz jest identyczne, poza towarem, który promuje. emotka

emotka oczywiście, że Broszkiewicz emotka Mea culpa. Pisałem gdzie indziej o "Błękitnych z latającego talerza" i pomyrdało się w starej główce. emotka

Jaki tam wstyd, Minkowski też miał super książki. Warto było o nim wspomnieć. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

normafia

#6395231 Napisano: 26.08.2017 16:47:42 w Popraw sobie humor...
cb656 napisał(a):

normafia napisał(a):

Mamy przyjemność ogłosić, iż laureatem głównej nagrody – repliki kaskuLorisa Capirossi w konkursie RIZLA SUZUKI został Robert Ch. z Puław. Zwycięskie hasło brzmi:
„Suzuki. Dwa koła, jeden ślad, tysiące emocji”
A tutaj: Rower Goetze:
Danuta M. z Krakowa
"Goetze: Dwa koła, jeden ślad, tysiące emocji"

To chyba będzie takie nowe "Dodaj do ulubionych" emotka

Nic dziwnego, to naturalne skojarzenie. Ja sam wysłałem kiedyś podobne: "Jeden Orange, tysiące możliwości, miliony użytkowników" czy "Jeden bank, tysiące kont, miliony oszczędności".
To wbrew pozorom wcale nie jest jakieś odkrywcze. emotka
Kłania się Aleksander Minkowski jego "Wielka, większa, największa" emotka

To chyba był Jerzy Broszkiewicz, fajna książka. emotka Liczbowe hasła typu: miliony, tysiące, setki, dziesiątki i tam jedno coś są faktycznie popularne, ale w tej dokładnie wersji prezentowało się kilka lat temu oryginalnie. A to teraz jest identyczne, poza towarem, który promuje. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

normafia

#6395186 Napisano: 26.08.2017 13:25:05 w Popraw sobie humor...
bruce napisał(a):

Komentarze na FB nie mają sobie równych emotka :https://www.e-kon...er.html#.WZ7hxoVOIdU
pod wynikami wpis jednej z uczestniczek, która - jak się domyślam - nie wygrała nagrody :
"Kurczę, a ja sobie włosy pod kolor roweru zrobiłam! No nic...";
kolorowa tablica z liczbą "1715" i poniżej zapytanie: "z czym ją kojarzysz?"
propozycja odpowiedzi (na szczęście z emotkami): "bitwa pod Grunwaldem?".

Gdzieś już to zwycięskie hasło widziałam emotka
Chyba ktoś naszemu koledze z forum
podprowadził hasło.
Cyt. (...)
KONKURS RIZLA SUZUKI ROZSTRZYGNIĘTY! Ponad 500oryginalnych haseł promujących jazdę na motocyklu Suzuki…, ale tylko jeden
zwycięzca!
Mamy przyjemność ogłosić, iż laureatem głównej nagrody – repliki kaskuLorisa Capirossi w konkursie
RIZLA SUZUKI został Robert Ch. z Puław. Zwycięskie hasło brzmi:
„Suzuki. Dwa koła, jeden ślad, tysiące emocji”
A tutaj: Rower Goetze:
Danuta M. z Krakowa
"Goetze: Dwa koła, jeden ślad, tysiące emocji"

To chyba będzie takie nowe "Dodaj do ulubionych" emotka Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

normafia

#6393519 Napisano: 22.08.2017 21:08:40 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
Brak słów, emotikony też nie wyrażą tego co czuję. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

normafia

#6392230 Napisano: 20.08.2017 16:59:29 w Wkurza mnie...
bruce napisał(a):

Wkurza mnie znęcanie się nad osobami chorymi. Im ktoś słabszy i bardziej bezbronny, im bardziej się miota i niedorzecznie grozi, tym większa batalia na niego. Ale ubaw!!! emotka emotka emotka

Masz rację.  Może nikt nie założył takiej możliwości, że to może być choroba, bo w sieci nie brakuje złośliwych trolli- złośliwych z przyjemności. Nie wiemy co się faktycznie kryje za nickiem, ale masz rację- lepiej odpuścić trollowi, niż ryzykować, iż będziemy okrutni wobec chorego. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

normafia

#6392163 Napisano: 20.08.2017 13:30:08 w Wkurza mnie...
giulietta napisał(a):

podaj cytaty, gdzie tak pisałam tu lub na pw, przekręcasz wypowiedzi tak jak normafia emotka

Giulietta, obrażasz mnie! emotka Już powiadomiłam moją kancelarię prawniczą, będziesz dożywotnio skazana na kamieniołomy. Przeprowadź uliczną ankietę, czy ja kiedykolwiek coś przekręcam, bo inaczej bój się! emotka Masz czas do 20:00 i ani sekundy dłużej! emotka   Wyświetl w wątku >>

normafia

#6392102 Napisano: 20.08.2017 11:51:58 w PLAGIATY
Giulietta, życzliwie zwracam Ci uwagę, że ten wątek dotyczy plagiatów. Temat został już dawno wyczerpany, więc uważaj, bo narażasz się na następnego karniaka. Spokojnej i pogodnej niedzieli życzę wszystkim. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6391185 Napisano: 18.08.2017 09:03:36 w PLAGIATY

pewne rzeczy są tak oczywiste jak oddech  emotka  nie dziwię się normafia, że to Twoje ostatnie słowo, bo zniżaniem się do "osobistych wycieczek" (ja nie muszę, bo mam cenne argumenty  emotka ) potwierdziłaś tylko to o czym pisałam wcześniej, że tylko winni się tłumaczą, potwierdziłaś też nie tylko plagiatowanie, ale świadome plagiatowanie czyjegoś utworu, bo prawa autorskie wygasły...... poczytaj proszę, co to jest oryginalny utwór zgłoszony na konkurs emotka  i nie wprowadzaj innych w błąd.   

Giulietta, zawsze będę stawać w obronie niesłusznie oskarżonych. Zamiast marnować tu cenny czas i walczyć ze mną, idź zwalczać przestępczą działalność twórców, którzy stosując w swoich utworach stylizację. Jeszcze tego nie zrobiłaś?! Kiedy wygrasz, wtedy będziesz dla mnie autorytetem. Jak dotąd Twoim jedynym celem jest mieć ostatnie słowo i to mnie bawi, dlatego jeszcze Ci odpisuję. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6391170 Napisano: 18.08.2017 08:09:03 w PLAGIATY

punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia  emotka  a kabaret to właśnie stylizacje, naprawdę to mnie rozśmieszyło  emotka  ponieważ już mało czasu do północy, a jestem mega zajęta to możesz wrzucić choćby 1 reg. który dopuszcza/ł w konkursie tą Twoją stylizację? Tylko jeden, proszę, muszę mieć konkrety na jutro  emotka

Giulietta, powiedzenie "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" nie Ty wymyśliłaś, więc przyjmując Twój tok rozumowania właśnie popełniasz plagiat . emotka Nie znam regulaminu wykluczającego stylizację, zwłaszcza jeśli chodzi o utwór, do którego prawa autorskie wygasły już dawno temu . Nie mam zamiaru dłużej z Tobą dyskutować. Widzę jednak, że nie wszystkie moje słowa poszły na marne, bo nagle przestałaś używać określenia "plagiat", zastępując je prawidłowym-"stylizacja". Skoro uważasz, że stylizacja jest plagiatem, to Twoim obowiązkiem jest powiadomienie prokuratury o popełnionym przestępstwie. Musisz walczyć z międzynarodową mafią twórców, którzy dopuścili się stylizacji. emotka To moje ostatnie słowa w tej sprawie. Powodzenia! emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6391137 Napisano: 17.08.2017 23:12:41 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

hm... tylko giulietta zarzuca plagiat? i to jeszcze niesłusznie? a jak wyniki ulicznych testów? proszę o odp. już po obiektywnych testach, bo szkoda forum na bronienie? popieranie? plagiatorów  emotka

Źle mnie zrozumiałaś. Pisząc o wiedzy kierunkowej, nie miałam na myśli, że jestem ulicznym ankieterem. emotka , natomiast potrafię odróżnić plagiat od stylizacji. Lubię pastisz i parodię, a one mają sens tylko wtedy, gdy odbiorca umie rozpoznać do jakiego pierwowzoru się odnoszą. Nie zamierzam Ci dawać wykładu z teorii literatury bądź poetyki,  przecież wiem, iż nawet profesor w tej dziedzinie nie może dorównać Ci wiedzą. emotka Uważam, że to Ciebie sądy powinny powoływać na rzeczoznawcę, tylko wtedy byłyby w stanie wydać sprawiedliwy wyrok w sprawie plagiatu. emotka

prosiłam o konkretną obiektywną wypowiedź po testach, a nie tłumaczenie winnego... proszę też o dowody na moją wiedzę o której piszesz, pamiętając, że nie wiesz o mnie nic emotka  co do rzeczoznawcy to w wygranej sprawie oraz tej, która trwa sąd powołał biegłych emotka    

Spróbuję Ci to wytłumaczyć na podstawie filmu. Jest film, znany prawie wszystkim- "Szklana pułapka". Jest też jego parodia- "Szklanką po łapkach". Reżyser parodii z góry zakłada, że wirtualny odbiorca zna pierwowzór, gdyż w przeciwnym razie parodia nie jest śmieszna, tylko głupkowata. Czy zabawny wydaje Ci się tytuł "Szklanką po łapkach",  jeśli nie wiesz, że nawiązuje do "Szklanej pułapki"? Tak samo w dziele literackim. Autor stylizacji wybiera taki pierwowzór, który odbiorca będzie w stanie zidentyfikować na podstawie przejaskrawionych cech tego pierwszego. Właśnie na tym polega cała zabawa. Przypadkowy odbiorca powinien sam odgadnąć do czego nawiązuje stylizacja.  Nie wiem o jakich testach piszesz, jeśli chcesz, to możesz je sobie przeprowadzać, tylko ja nie rozumiem jaki masz w tym cel. Dowody na swoją wiedzę/niewiedzę produkujesz przecież sama, w swoich wypowiedziach. Wynika z nich, że nie widzisz różnicy między plagiatem, a stylizacją. I tylko tyle. Być może jesteś wielkim uczonym, może wręcz geniuszem, ale z całą pewnością nie w dziedzinie plagiatu. Ta Twoja wiedza/niewiedza nie świadczy o tym, iż jesteś dobrym lub złym człowiekiem, prawym lub nieprawym. Nawet do głowy nie przychodzi mi rozstrzygać podobnych kwestii. emotka

film, kabaret to nie rywalizacja w konkursie o nagrody  emotka  zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych do konkursu zgłaszasz pracę swoją, oryginalną (na temat oryginalności w necie są setki stron) emotka  a nie zrzynasz np. wierszyk Brzechwy "Na straganie" i podstawiasz w nim kilka słów.............. rozumiesz? emotka  na prawie 9 lat grania nie przypominam sobie żadnego reg. w którym trzeba było zgłosić stylizację ( nie chodzi o ciuchy  emotka  ), pastisz, parodię... czytałam kiedyś książkę o psychologii przestępców, nie wiem czy znasz, ale każdy przestępca w swoim przekonaniu uważa, że robi dobrze..... 

Giulietta, każde podjęcie dyskusji z Tobą to dobry materiał na kabaret. emotka Mam nadzieję, że zgodnie ze swoim sumieniem, jeszcze dzisiaj, nim kukułka wykuka północ, zgłosisz do prokuratury cały gang przestępców, który stosuje w swoich utworach stylizację. Pamiętaj, że dotyczy ona nie tylko literatury, ale także każdej innej formy sztuki. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6391072 Napisano: 17.08.2017 20:56:39 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

hm... tylko giulietta zarzuca plagiat? i to jeszcze niesłusznie? a jak wyniki ulicznych testów? proszę o odp. już po obiektywnych testach, bo szkoda forum na bronienie? popieranie? plagiatorów  emotka

Źle mnie zrozumiałaś. Pisząc o wiedzy kierunkowej, nie miałam na myśli, że jestem ulicznym ankieterem. emotka , natomiast potrafię odróżnić plagiat od stylizacji. Lubię pastisz i parodię, a one mają sens tylko wtedy, gdy odbiorca umie rozpoznać do jakiego pierwowzoru się odnoszą. Nie zamierzam Ci dawać wykładu z teorii literatury bądź poetyki,  przecież wiem, iż nawet profesor w tej dziedzinie nie może dorównać Ci wiedzą. emotka Uważam, że to Ciebie sądy powinny powoływać na rzeczoznawcę, tylko wtedy byłyby w stanie wydać sprawiedliwy wyrok w sprawie plagiatu. emotka

prosiłam o konkretną obiektywną wypowiedź po testach, a nie tłumaczenie winnego... proszę też o dowody na moją wiedzę o której piszesz, pamiętając, że nie wiesz o mnie nic emotka  co do rzeczoznawcy to w wygranej sprawie oraz tej, która trwa sąd powołał biegłych emotka    

Spróbuję Ci to wytłumaczyć na podstawie filmu. Jest film, znany prawie wszystkim- "Szklana pułapka". Jest też jego parodia- "Szklanką po łapkach". Reżyser parodii z góry zakłada, że wirtualny odbiorca zna pierwowzór, gdyż w przeciwnym razie parodia nie jest śmieszna, tylko głupkowata. Czy zabawny wydaje Ci się tytuł "Szklanką po łapkach",  jeśli nie wiesz, że nawiązuje do "Szklanej pułapki"? Tak samo w dziele literackim. Autor stylizacji wybiera taki pierwowzór, który odbiorca będzie w stanie zidentyfikować na podstawie przejaskrawionych cech tego pierwszego. Właśnie na tym polega cała zabawa. Przypadkowy odbiorca powinien sam odgadnąć do czego nawiązuje stylizacja.  Nie wiem o jakich testach piszesz, jeśli chcesz, to możesz je sobie przeprowadzać, tylko ja nie rozumiem jaki masz w tym cel. Dowody na swoją wiedzę/niewiedzę produkujesz przecież sama, w swoich wypowiedziach. Wynika z nich, że nie widzisz różnicy między plagiatem, a stylizacją. I tylko tyle. Być może jesteś wielkim uczonym, może wręcz geniuszem, ale z całą pewnością nie w dziedzinie plagiatu. Ta Twoja wiedza/niewiedza nie świadczy o tym, iż jesteś dobrym lub złym człowiekiem, prawym lub nieprawym. Nawet do głowy nie przychodzi mi rozstrzygać podobnych kwestii. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6390960 Napisano: 17.08.2017 17:04:40 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

hm... tylko giulietta zarzuca plagiat? i to jeszcze niesłusznie? a jak wyniki ulicznych testów? proszę o odp. już po obiektywnych testach, bo szkoda forum na bronienie? popieranie? plagiatorów  emotka

Źle mnie zrozumiałaś. Pisząc o wiedzy kierunkowej, nie miałam na myśli, że jestem ulicznym ankieterem. emotka , natomiast potrafię odróżnić plagiat od stylizacji. Lubię pastisz i parodię, a one mają sens tylko wtedy, gdy odbiorca umie rozpoznać do jakiego pierwowzoru się odnoszą. Nie zamierzam Ci dawać wykładu z teorii literatury bądź poetyki,  przecież wiem, iż nawet profesor w tej dziedzinie nie może dorównać Ci wiedzą. emotka Uważam, że to Ciebie sądy powinny powoływać na rzeczoznawcę, tylko wtedy byłyby w stanie wydać sprawiedliwy wyrok w sprawie plagiatu. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6390937 Napisano: 17.08.2017 16:19:24 w PLAGIATY
Dokładnie emotka Mój wniosek, to tylko mój wniosek. Nic o Tobie nie wiem. Wiem natomiast, że nie należy pozostać biernym, jeśli komuś dzieje się krzywda. Uczciwość nie pozwala mi patrzyć spokojnie, jeśli niesłusznie zarzucasz laureatowi plagiat. Mój punkt widzenia wynika z kierunkowej wiedzy. W kwestii matematyki lub fizyki raczej nigdy nie zabiorę głosu. Nie będę zaglądać do Wikipedii i cytować setek zdań, których i tak raczej nie rozumiem, bo jeśli chodzi o nauki ścisłe, jestem dość tępa. Na szczęście zdaję sobie z tej ułomności sprawę i instynkt samozachowawczy powstrzymuje mnie przed braniem udziału w dyskusji na temat, w którym jestem słaba. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6390909 Napisano: 17.08.2017 15:41:59 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

delvitto napisał(a):

giulietta napisał(a):

sosna napisał(a):

giulietta napisał(a):

jaką mentalność musi mieć plagiator.....? a jaką komisja, która taki plagiat ocenia? jeszcze mogłabym w 1 % zrozumieć kradzież hasła kogoś z forum... ale okraść WIESZCZA NARODOWEGO?!  https://6latpolskibus.com/  

Kochanowski wieszczem? emotka

taaa.... Kochanowski....  emotka

nie nazwałabym tego plagiatem, lecz inspiracją, i powiem, że wyszło zgrabnie, mi się podoba emotka  sosna, wstyd emotka

akurat Mickiewicza czytałam wszystkie działa i to w czasach, gdzie była jedna książka w bibliotece na całe miasto, a na inne po zapisaniu się na subskrypcję czekało latami.... nawet maturę zdawałam z Mickiewicza  kochani więcej szacunku do innych i do siebie, w tej chwili dostęp do wiedzy jest nieograniczony, nawet powiedziałabym dostęp do nad wiedzy emotka  to nie żadna inspiracja tylko plagiat i to jaki i to kogo.......https://www.youtu.../watch?v=66Nf9T5CGi8

To nie jest plagiat, tylko świadoma stylizacja, polegająca na ukształtowaniu wypowiedzi na podobieństwo możliwego do identyfikacji wzorca stylistycznego, w tym wypadku konkretnego utworu. Polecam  "Duchy poetów podsłuchane" K. Wyki, bo to dobry przykład takiej zgrabnej zabawy literackiej.

a może nie świadoma stylizacja? tylko świadomy plagiat?... i to bez żadnego wytłumaczenia, bo "Pan Tadeusz" był lekturą OBOWIĄZKOWĄ w liceum, a teraz w podstawówce, więc KAŻDY TO DZIEŁO ZNA emotka  w w/w przypadku nie tylko ewidentnie skradzione słowa, które zna KAŻDY to jeszcze charakterystyczny sylabozgłoskowiec i melodyczność tekstu...... 

W świetle tego co piszesz, to Mickiewicz również jest plagiatorem, gdyż każdy trzynastozgłoskowiec ma taką właśnie "melodyczność" (wynikającą z zastosowania średniówki)  i nie został wymyślony przez wieszcza.  Stosowali go już Jan Kochanowski i Mikołaj Rej, o czym zapewne uczyłaś się w szkole.  Poemat epicki to też nie wymysł Mickiewicza, tylko Homera. Przekłady "Iliady" i "Odysei" też są trzynastozgłoskowe.

mam wrażenie, że w tej wypowiedzi chodzi o odwracanie kota ogonem... lub tylko winni się tłumaczą... itp. INWOKACJA JEST NA TYLE ORYGINALNA, że tekst z busa JEST PLAGIATEM  emotka  a rozwinięcie przeze mnie wypowiedzi, co do ilości zgłosek, melodyczności plagiatu z busa jest tylko minimalnym dodatkiem  emotka  nie okradajmy innych..... 

Nie zamierzam ciągnąć dalej tej dyskusji. Nie ma sensu polemizować z osobą, której zależy przede wszystkim na tym, by mieć ostatnie słowo. Bez względu na to, czy ma rację. A tak, przepraszam- ona zawsze ma rację. emotka   W takim razie trzeba iść z tym "plagiatem" do sądu i nie pozwolić, by "plagiator" okradał innych. emotka   W sądzie zostanie powołany rzeczoznawca, ale on z całą pewnością też będzie się mylił, jeśli jego zdanie będzie inne niż giulietty. emotka A swoją drogą, nie widzę, by "plagiator" gdzieś się tłumaczył ze swojej przestępczej działalności, którą uprawia na szkodę naszego narodowego wieszcza. emotka

w konkursie nie brałam udziału, nie znam nagrodzonej osoby, nigdy nie oceniam prywatnie ludzi tylko to, co widzę: tekst, hasło, fotkę, film... a Twoja wypowiedź świadczy tylko o Tobie i wcale nie trzeba iść do sądu, wydrukuj tekst z busa, przeczytaj kilku osobom na ulicy, w parku itp. i spytaj z czym się kojarzy?   emotka  każdy z nas ma dostęp do takiej samej, niczym nie ograniczonej wiedzy  emotka

Giulietta, pamiętaj, że również Twoje wypowiedzi świadczą o Tobie i Twojej wiedzy/niewiedzy. Stąd wyciągam wniosek, iż sama jesteś dla siebie autorytetem. Może nie jest to aż takie złe, gorzej, że chcesz, by inni również uznali Ciebie za autorytet. Nie oceniam tekstu z busa pod kątem podoba mi się/nie podoba mi się. Powiem Ci jedno- nie jest plagiatem. Jeśli pozostajesz przy swoim zdaniu, to Twoim obywatelskim obowiązkiem jest zgłosić sprawę do sądu. Chyba nie pozwolisz, żeby "plagiator" podpisał się pod dziełem wielkiego poety swoim nazwiskiem i jeszcze zgarnął za to nagrodę. Ja też nie brałam udziału w tym konkursie, ale moja obywatelska uczciwość nakazuje mi stanąć w obronie osoby, której niesłusznie zarzuca się nieuczciwość (nie znam tej osoby). emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6390887 Napisano: 17.08.2017 14:52:21 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

delvitto napisał(a):

giulietta napisał(a):

sosna napisał(a):

giulietta napisał(a):

jaką mentalność musi mieć plagiator.....? a jaką komisja, która taki plagiat ocenia? jeszcze mogłabym w 1 % zrozumieć kradzież hasła kogoś z forum... ale okraść WIESZCZA NARODOWEGO?!  https://6latpolskibus.com/  

Kochanowski wieszczem? emotka

taaa.... Kochanowski....  emotka

nie nazwałabym tego plagiatem, lecz inspiracją, i powiem, że wyszło zgrabnie, mi się podoba emotka  sosna, wstyd emotka

akurat Mickiewicza czytałam wszystkie działa i to w czasach, gdzie była jedna książka w bibliotece na całe miasto, a na inne po zapisaniu się na subskrypcję czekało latami.... nawet maturę zdawałam z Mickiewicza  kochani więcej szacunku do innych i do siebie, w tej chwili dostęp do wiedzy jest nieograniczony, nawet powiedziałabym dostęp do nad wiedzy emotka  to nie żadna inspiracja tylko plagiat i to jaki i to kogo.......https://www.youtu.../watch?v=66Nf9T5CGi8

To nie jest plagiat, tylko świadoma stylizacja, polegająca na ukształtowaniu wypowiedzi na podobieństwo możliwego do identyfikacji wzorca stylistycznego, w tym wypadku konkretnego utworu. Polecam  "Duchy poetów podsłuchane" K. Wyki, bo to dobry przykład takiej zgrabnej zabawy literackiej.

a może nie świadoma stylizacja? tylko świadomy plagiat?... i to bez żadnego wytłumaczenia, bo "Pan Tadeusz" był lekturą OBOWIĄZKOWĄ w liceum, a teraz w podstawówce, więc KAŻDY TO DZIEŁO ZNA emotka  w w/w przypadku nie tylko ewidentnie skradzione słowa, które zna KAŻDY to jeszcze charakterystyczny sylabozgłoskowiec i melodyczność tekstu...... 

W świetle tego co piszesz, to Mickiewicz również jest plagiatorem, gdyż każdy trzynastozgłoskowiec ma taką właśnie "melodyczność" (wynikającą z zastosowania średniówki)  i nie został wymyślony przez wieszcza.  Stosowali go już Jan Kochanowski i Mikołaj Rej, o czym zapewne uczyłaś się w szkole.  Poemat epicki to też nie wymysł Mickiewicza, tylko Homera. Przekłady "Iliady" i "Odysei" też są trzynastozgłoskowe.

mam wrażenie, że w tej wypowiedzi chodzi o odwracanie kota ogonem... lub tylko winni się tłumaczą... itp. INWOKACJA JEST NA TYLE ORYGINALNA, że tekst z busa JEST PLAGIATEM  emotka  a rozwinięcie przeze mnie wypowiedzi, co do ilości zgłosek, melodyczności plagiatu z busa jest tylko minimalnym dodatkiem  emotka  nie okradajmy innych..... 

Nie zamierzam ciągnąć dalej tej dyskusji. Nie ma sensu polemizować z osobą, której zależy przede wszystkim na tym, by mieć ostatnie słowo. Bez względu na to, czy ma rację. A tak, przepraszam- ona zawsze ma rację. emotka   W takim razie trzeba iść z tym "plagiatem" do sądu i nie pozwolić, by "plagiator" okradał innych. emotka   W sądzie zostanie powołany rzeczoznawca, ale on z całą pewnością też będzie się mylił, jeśli jego zdanie będzie inne niż giulietty. emotka A swoją drogą, nie widzę, by "plagiator" gdzieś się tłumaczył ze swojej przestępczej działalności, którą uprawia na szkodę naszego narodowego wieszcza. emotka Wyświetl w wątku >>

normafia

#6390645 Napisano: 17.08.2017 08:20:24 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

normafia napisał(a):

giulietta napisał(a):

delvitto napisał(a):

giulietta napisał(a):

sosna napisał(a):

giulietta napisał(a):

jaką mentalność musi mieć plagiator.....? a jaką komisja, która taki plagiat ocenia? jeszcze mogłabym w 1 % zrozumieć kradzież hasła kogoś z forum... ale okraść WIESZCZA NARODOWEGO?!  https://6latpolskibus.com/  

Kochanowski wieszczem? emotka

taaa.... Kochanowski....  emotka

nie nazwałabym tego plagiatem, lecz inspiracją, i powiem, że wyszło zgrabnie, mi się podoba emotka  sosna, wstyd emotka

akurat Mickiewicza czytałam wszystkie działa i to w czasach, gdzie była jedna książka w bibliotece na całe miasto, a na inne po zapisaniu się na subskrypcję czekało latami.... nawet maturę zdawałam z Mickiewicza  kochani więcej szacunku do innych i do siebie, w tej chwili dostęp do wiedzy jest nieograniczony, nawet powiedziałabym dostęp do nad wiedzy emotka  to nie żadna inspiracja tylko plagiat i to jaki i to kogo.......https://www.youtu.../watch?v=66Nf9T5CGi8

To nie jest plagiat, tylko świadoma stylizacja, polegająca na ukształtowaniu wypowiedzi na podobieństwo możliwego do identyfikacji wzorca stylistycznego, w tym wypadku konkretnego utworu. Polecam  "Duchy poetów podsłuchane" K. Wyki, bo to dobry przykład takiej zgrabnej zabawy literackiej.

a może nie świadoma stylizacja? tylko świadomy plagiat?... i to bez żadnego wytłumaczenia, bo "Pan Tadeusz" był lekturą OBOWIĄZKOWĄ w liceum, a teraz w podstawówce, więc KAŻDY TO DZIEŁO ZNA emotka  w w/w przypadku nie tylko ewidentnie skradzione słowa, które zna KAŻDY to jeszcze charakterystyczny sylabozgłoskowiec i melodyczność tekstu...... 

W świetle tego co piszesz, to Mickiewicz również jest plagiatorem, gdyż każdy trzynastozgłoskowiec ma taką właśnie "melodyczność" (wynikającą z zastosowania średniówki)  i nie został wymyślony przez wieszcza.  Stosowali go już Jan Kochanowski i Mikołaj Rej, o czym zapewne uczyłaś się w szkole.  Poemat epicki to też nie wymysł Mickiewicza, tylko Homera. Przekłady "Iliady" i "Odysei" też są trzynastozgłoskowe. Wyświetl w wątku >>

normafia

#6390557 Napisano: 16.08.2017 22:14:46 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

delvitto napisał(a):

giulietta napisał(a):

sosna napisał(a):

giulietta napisał(a):

jaką mentalność musi mieć plagiator.....? a jaką komisja, która taki plagiat ocenia? jeszcze mogłabym w 1 % zrozumieć kradzież hasła kogoś z forum... ale okraść WIESZCZA NARODOWEGO?!  https://6latpolskibus.com/  

Kochanowski wieszczem? emotka

taaa.... Kochanowski....  emotka

nie nazwałabym tego plagiatem, lecz inspiracją, i powiem, że wyszło zgrabnie, mi się podoba emotka  sosna, wstyd emotka

akurat Mickiewicza czytałam wszystkie działa i to w czasach, gdzie była jedna książka w bibliotece na całe miasto, a na inne po zapisaniu się na subskrypcję czekało latami.... nawet maturę zdawałam z Mickiewicza  kochani więcej szacunku do innych i do siebie, w tej chwili dostęp do wiedzy jest nieograniczony, nawet powiedziałabym dostęp do nad wiedzy emotka  to nie żadna inspiracja tylko plagiat i to jaki i to kogo.......https://www.youtu.../watch?v=66Nf9T5CGi8

To nie jest plagiat, tylko świadoma stylizacja, polegająca na ukształtowaniu wypowiedzi na podobieństwo możliwego do identyfikacji wzorca stylistycznego, w tym wypadku konkretnego utworu. Polecam  "Duchy poetów podsłuchane" K. Wyki, bo to dobry przykład takiej zgrabnej zabawy literackiej. Wyświetl w wątku >>
2 sosna, lager 0