Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika leoniu

leoniu

#5547947 Napisano: 10.01.2013 08:24:10 w Konkursowiczki w ciąży
monika1985monik napisał(a):

Bardzo dziwne lekarz nic ci nie powiedział ? nie zareagował ? ja bym jak najszybciej udała się do pediatry dziecko powinno rosnąć więc chyba coś nie tak jest



Lekarz rodzinny powinien skierować cię do specjalisty, to są potem jakieś nocne badania, które sprawdzają jak wydziela się hormon wzrostu (dzieci podobno rosną w nocy, jak śpią!!!), a potem dopiero podejmuje się decyzję o podaniu hormonów...

Ale to co ja wiem, wiem a propos czterolatka, który nie je i nie rośnie i wyglada jak dwulatek... Lekarze jednak uspokajają mamę (mały jest pod profesorską opieką), że na podawanie hormonów jest jeszcze czas, bo to się robi od piątego czy szóstego roku życia...

Ale jak jest z maluszkami, nie wiem...
Wiem natomiast od mamy tego czterolatka, że to, że dzieci nie rosną to niestety coraz większy i częstszy problem...

Co nie zmienia faktu, że mam nadzieję, że z twoim maluszkiem jest wszystko w porządku!!! Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5545022 Napisano: 08.01.2013 04:44:28 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

No oczywiście zapomniałam że nie można mieć swojego zdania emotka . Dla mnie koniec tematu bo nie chce mi się tego ciągnąć. Pisaliśmy o zwykłym Kowalskim a Ty wyskoczylas nagle z niepełnosprawnymi którzy podlegają innym niż zwykle zasadom i formom pomocy. A mało zawsze będzie pomocy jeśli chodzi o takich ludzi.



Zamykając temat...
Ja nie pisałam o Kowalskich. Ja pisałam o państwie socjalnym. To jest pewna różnica.

Z perspektywy wosu nawet znacząca ! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5544933 Napisano: 08.01.2013 03:39:07 w Konkursowiczki w ciąży
No, to dwie cechy są emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5544931 Napisano: 08.01.2013 03:38:41 w Konkursowiczki w ciąży
O la la... To poszłaś grusiu... Bo zakładam, że do mnie pijesz.

A pomyślałaś kiedyś o innych??? Tych z chorymi dziećmi, z niesprawnymi intelektualnie? Itp. itd.?

Bo mnie się wydaje, że jest jeszcze jedna cecha naszej polskiej mentalności. Pierwsza to Ja, ja, ja... Druga: polskie warcholstwo, spory i zaparzanie się (polecam Jędrzeja Kitowicza, przednie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5544914 Napisano: 08.01.2013 03:24:45 w Konkursowiczki w ciąży
Acha, gwoli jasności - nie wzięłam od tego państwa nic poza becikowym. No i może stypendium naukowym na bezpłatnych studiach emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5544908 Napisano: 08.01.2013 03:18:09 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

O to to Dianek emotka
Zreszta po co porównywac ze niby inny kraj ma lepiej? Zyjemy w tym a nasz nie ma takich mozliwosci, daje co daje i tyle. A głupota jest wg mnie psioczenie ze polityka prorodzinna taka a taka - ja mam dzieci bo chce a nie bo Panstwo daje tyle a tyle kasy.Albo ze nie mam dzieci bo Panstwo mi pomoc nie chce. Dla mnie moglo by nie byc np tego becikowego ,nie zmieniloby to mojego podejscia do posiadania dzieci. Nie przeliczajmy dzieci na kase bo tak to wyglada własnie.
A kanciarze sa wszedzie - moja znajoma musi oddawac teraz roczny zasilek bo ktos ją podał ze mieszka z facetem ( ojcem dziecka ) a ta byla w papierach jako matka samotnie wychowujaca dziecko. I nawet kszty mi jej nie zal.To wlasnie w duzej mierze ludzie i to nie Ci biedni a Ci ktorych stac na wiele sprawiaja ze Panstwo nie moze pozwolic sobie na duzo.

Jak to mówila moja profesor od WOSu - to ludzie tworza Panstwo, oszukujac innych oszukuja siebie a jak im tak zle to granice sa otwarte emotka Oczywiscie zeby nie bylo pisze to juz tak dla rozluznienia a nie ze wyganiam kogos z kraju. Zyjemy gdzie zyjemy ,trzeba nauczyc sie liczyc na samego siebie a nie czekac az spadnie z nieba.
Ja jestem zadowolona ze swojego zycia - mam co mam, od nikogo nie biore i moge sobie pozwolic na dwoje dzieci emotka Nigdy od Panstwa pomocy sie nie domagalam.


Oj Grusiu, Grusiu, poczekamy, aż zaczniesz myśleć o studiach dzieci i zaczniesz za nie płacić emotka

Socjal jest zły, bo jest niewydolny, w każdym kraju są ludzie, którzy oszukują. Nie wyjadę, nie dlatego, że się boję, tylko dlatego, że nie wyobrażam sobie śniadania bez polskiej gazety i jakoś nie mam ochoty się kłócić w nieswoim języku, choć inny też znam biegle...
W Danii Dianek jest 50% podatku i ludzie to płacą. I nie oszukują. Dodam - Duńczycy nie oszukują, Polacy pewnie funkcjonują nieco inaczej.

Więc może fakt, zamiast najpierw zmieniać socjal, trzeba zmienić nas, z oszukiwaniem, z donoszeniem, z nielojalnością.

A co do twojej uwagi a propos pani od WOSu emotka jako nauczyciel wosu powiem ci, że teraz promuje się postawy wspólnotowe, postuluje zrzeszanie się w celu zmian. I to jest dobre i demokratyczne - na poziomie mikro. Więc bardzo smutne, że nauczyciel od wosu mówi, jak się nie podoba, to wyjechać... BO ja bym powiedziała: próbujcie to zmienić...

Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5544400 Napisano: 08.01.2013 10:15:16 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

Mialam staz w MOPS'ie i wiele widziałam. Zadna rodzina z dziecmi nie powiedziala mi ze to mało, doceniali pomoc jaką otrzymują .Nie pisze tu o patologiach,pijakach itd ale o zwykłych rodzinach z niskimi zarobkami.Przeliczajac to np 3 paczki pieluszek DADA - mało ? Niektorzy chyba nie wiedzą ile zarabia przecietny los polakos emotka I nie wszedzie np za czynsz płaci sie 1500 zl emotka .A jak sie pogada z ludzmi to Ci zachodza w głowe jak mozna zyc np za 1000 zl - mozna i wcale nie graniczy to z cudem,trzeba fakt zrezygnować z wielu rzeczy ale patrzac tak na te rodziny przychodzace do MOPS'u miałam wrazenie ze sa one duzo szczesliwsze niz te ktore zarabiaja duuuzo wiecej a mimo to narzekaja.


Grusiu, ja nie mówię, że to mało. Tylko, że ja jakiś czas mieszkałam we Francji i wiem, jak może funkcjonować prawdziwe państwo socjalne. Jako student dostawalam tam takie pieniądze, że moja pierwsza pensja w Polsce była mniejsza. Pensja!!! I tu nie chodzi o narzekanie lub nie, tylko o to, jak państwo traktuje obywateli.
Tyle się mówi o dzietności itp. itd. i w zasadzie zamiast zwiększać pomoc państwo ją odbiera (vide: becikowe, zwrot podatku).
Ja nie piszę o ludziach. Piszę o czymś innym emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5543907 Napisano: 07.01.2013 09:32:06 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

et1978 napisał(a):

Dziewczyny mam pytanie...
Czy któraś z was interesowała sie nowymi zasadami becikowego?


Do tej pory jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka przysługiwała niezależnie od dochodów i wynosiła 1000 zł. Rządowa nowela ustawy o świadczeniach rodzinnych wprowadziła kryterium dochodowe przy przyznawaniu tego świadczenia. Według nowych przepisów od 2013 r. becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę.

No i to jest jasne ale ta kwota jest netto, czy brutto - nigdzie nie piszą !



Ale przepisy wchodzą z początkiem 2013? Czy później?



To jest jakaś farsa, nie dość, że dają nędzne 1000 zł, bo co to jest przy wychowaniu dziecka (nie mówię, że to dla mnie mało, tylko w ogólnym rozrachunku to tyle co nic)... To jeszcze i to zabierają, bo te zarobki to nawet nie pół średniej krajowej. Jak mnie to wkurza!!!
Podobnie jest z pomocą socjalną - tym nieszczęsnym rodzinnym. Dochody chyba 500 na osobę trzeba mieć emotka
Komentarz licealisty, kiedy mówiłam o tym na wosie (zakładam, że nie do końca świadomy emotka ) : 500 brutto??? Tyle to ja na papierosy miesięcznie wydaję... Wrrrrrrrrrrrrr.... Bez sensu się denerwuję.

Kalisto czasownik focić jest boski emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5542470 Napisano: 06.01.2013 11:07:11 w Kupię...
młynek do kawy... elektryczny - gwoli jasności dodam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5542320 Napisano: 06.01.2013 08:53:36 w Konkursowiczki w ciąży
No, to już wiem skąd mi się kołatało to 80 % emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5542318 Napisano: 06.01.2013 08:51:48 w Wkurza mnie...
mia napisał(a):

anielka napisał(a):

Miejsce dziecka jest w jego łóżeczku a nie w sypialni rodziców, nie powinno się dziecka przyzwyczajać do spania razem,no chyba że jest chore lub chcę się przytulić,potem właśnie tak się to kończy,ja mam 2 dzieci i każde śpi w swoim łóżku 3 letnie i 7 letnie a ja śpię z mężem tak jak należy .


Amen emotka
Ja niestety jestem złą żoną (i zapewne matką), bo moje dzieciaki spały/zasypiały ze mną/nami w łóżku do 3 lat regularnie, a córka jeszcze do 10 lat nieraz zakradała się do mnie do łóżka lub ja wczołgiwałam do niej.
Niemniej teraz i syn i córka są normalni, dorośli, a my z mężem nadal bez rozwodu i w bliskości/miłości.

Zatem kaki, odwagi! emotka
Wszystko ma swój kres i jeszcze będziesz z utęsknieniem wspominać te miłe chwile! emotka



Dzięki mia :) dołączam w takim razie do klubu złych matek i partnerek emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5542313 Napisano: 06.01.2013 08:48:34 w Konkursowiczki w ciąży
Prawda, możesz też mieć chyba rok urlopu i dostawać bodajże 80% pensji... Tak mi się wydaje. Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5541287 Napisano: 05.01.2013 09:29:17 w Konkursowiczki w ciąży
dolly napisał(a):

agusia147 napisał(a):

A moje dziecko biega za mężem i woła mamma emotka emotka emotka emotka



to GO nie goń emotka emotka



Moje znalazło zdjęcie swojego ojca (jeszcze w długich włosach) w moim portfelu i powiedziało: wuja emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5538640 Napisano: 03.01.2013 09:01:22 w Konkursowiczki w ciąży
Katrin, jeśli chodzi o brak apetytu, to niestety nie mogłam za bardzo stwierdzić różnicy, bo moja mała i tak nie je. Tzn., je tyle, żeby przeżyć. I ani grama więcej. Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5538608 Napisano: 03.01.2013 08:45:28 w Konkursowiczki w ciąży
Bo ja wiem Katrin... Moja smarkała przez 3 tygodnie, bałam się, że alergia czy coś, a potem okazało się, że to zęby... Tak, to nie jest najlepszy wynalazek, te zęby... Pomijam fakt, że idę do dentysty w poniedziałek, bo mam wrażenie, że po ciąży coś mi się posypało i plomby wypadają... Wrrrr! Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5527284 Napisano: 21.12.2012 09:05:05 w Konkursowiczki w ciąży
emotka Mam przynajmniej zły miesiąc grusiu emotka . I jestem zmęczona jak nie wiem co. Mam mamę w szpitalu, zwykły zabieg nagle zmienił się w jakąś koszmarną operację z tabunem lekarzy i krwotokiem... Dobrze, że już ok i nie trzeba się bać.
A co do wywodu emotka mój feminizm wybił się pewnie gdzieś spod tego zmęczenia emotka bratem z lalką do przewijania absolutnie ten feminizm uspokoiłaś emotka no... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5527266 Napisano: 21.12.2012 08:46:50 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

Na szczęście moje dziecko nie wyjada ziemi z doniczki;) lubuje się w normalniejszym jedzeniu;) ale może dlatego ze to dziewczynka a dziewczynce nie wypada;)




Nie no, Grusiu, co to znaczy a dziewczynce nie wypada??? Nie dość, że to seksistowskie jest, to jeszcze zakrawa na dyskryminację emotka Mojej dziewczynce wypada wszystko. I min. dlatego od Mikołaja dostanie tory i kolejkę (rozwija koordynację itp.), a nie różową kuchnię i garnki emotka , które nie wiem, co rozwijają, poza stereotypami!
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5512851 Napisano: 13.12.2012 11:10:12 w Wkurza mnie...
edith napisał(a):

sarsaparilla napisał(a):

edith napisał(a):


A tak z ciekawości zapytam:jak corka zapyta po co ubierasz choinkę,kto to był św Mikolaj biskup,co to Wigilia to co jej odpowiadasz emotka



Choinkę ubieramy bo to taka tradycja, żeby było ładnie a Mikołaj to u nas żaden biskup tylko miły pan, który daje dzieciom prezenty. Takie tematy można całkiem zgrabnie omijać, jeżeli się tylko chce.

Arab z Mai klasy nikomu nie narzuca swojego boga. Wbrew pozorom, ateistów lub wątpiących jest w pl naprawdę sporo, ja z kolei nikomu mojego światopoglądu nie przedstawiam na siłę ani się z nim nie obnoszę. Czemu Maja ma być tym atakowana ze strony pań, skoro to nie szkoła katolicka? Od robienia Jasełek jest katechetka.



Nie tylko katechetka w tym roku mamy np.5 konkursow organizowanych przez różne instytucje na Jaselka przygotowane przez Nauczycielki emotka Dobra życzę miłej nocy bo jutro trzeba wstac żeby piec ciasta właśnie na kolację wigiljną ktorą organizuje moj wspaniały proboszcz dla bezdomnych Dobranoc emotka



I to co napisałas, edith, świadczy własnie o tym, jak chore jest to Państwo. Były jakieś konkursy dla dzieci muzułmańskich? Dla zielonoświątkowców? Nie??? Ciekawe dlaczego.
Jako ateistka nie mam proboszcza. Ale niech ci się ciasto darzy emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5512846 Napisano: 13.12.2012 11:07:53 w Wkurza mnie...
Nauczyciel - wychowawca wie, jakiego wyznania jest dziecko, bo jeśli ono nie chodzi na religię, to się składa deklarację. Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#5512793 Napisano: 13.12.2012 10:41:21 w Wkurza mnie...
Edith, ja też jestem po tej drugiej stronie - tylko w liceum. I generalnie daleka jestem od krytyki zawodu nauczyciela na każdym poziomie. Ale ja nie chodzę do Kościoła, moje dziecko nie jest ochrzczone. I tak jak wkurza mnie to, co zrobiły przedszkolanki sarsaparilli, tak też wkurza mnie pani od wychowania do życia w rodzinie, która zamiast nauczać o antykoncepcji wtłacza dzieciom w głowy swój katolicki światopogląd.
I właśnie chodzi o to, żeby dzieci takie jak maja się nie wkurzały. Licealiści nie mają z tym problemu, z przedszkolakami jest inaczej, bo to dzieci.

Już i tak irytuje mnie fakt, że z moich podatków opłaca się księży katechetów. Więc nie zamierzam zgadzać się na całą resztę. Wyświetl w wątku >>
0 0