Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika zielonaszpilka

zielonaszpilka

#7144781 Napisano: 05.12.2023 17:52:11 w WC - rozmowy o wszystkim
mia napisał(a):

Cześć, nie odzywam się, bo nie wyrabiam z czasem.
Czy mam zrozumieć, że "lajki" pod postem Cudaczka, to milcząca zgoda na wpłatę dla małej Agatki? Czy może inne propozycje? A jeśli nie, to jak podpisać wpłacającego? "Od przyjaciół Domiki"?

Bardzo proszę, wypowiedzcie się. Te pieniądze "ciążą" mi mocno na koncie (i duszy) i chciałabym ten temat już zamknąć. emotka

Edit:
Ok, w takim razie, jak nie będzie więcej głosów do wieczora, to wpłacam dla Agatki.

Ewuś, myślę że to najlepszy pomysł, a lajki przy komentarzach, które o tym piszą, to są głosy "za". Wydaje mi się, że ludzie nie piszą komentarzy, bo napisaliby tylko "jestem za", a lajk ma ten sam wydźwięk. Prześlij resztę kasy na zbiórkę Agatki i będziesz mogła już zamknąć temat tej zbiórki. Dziękuję, że po raz kolejny jesteś ♥️ Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7144548 Napisano: 04.12.2023 20:43:27 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Cynamon28 napisał(a):

Ktoś mi wytłumaczy jak to działa ? Weźmy dwie loterie, actimel Dino i coca cola Lidl, z Actimel sporo osób chwaliło się wygraną, w coli chyba nie da się wygrać,  kto tam gra ? Wygrał ktoś w coli ?

Porównaj sobie ilość nagród dziennych w jednej i w drugiej loterii. Dodatkowo ja widzę osoby, które pochwaliły się nagroda z coca coli w lidlu - zarówno dziennymi, jak i tygodniowymi. Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7144333 Napisano: 03.12.2023 22:44:50 w Pomocy!!!!
FBagnieszka1 napisał(a):

Pomocy
Jak odkleić kod z nutelli?
;)

Zalej wieczko wodą i poczekaj kilka minut Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7144294 Napisano: 03.12.2023 18:06:30 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
fantagiro napisał(a):

w zgłoszeniu z viledy podaję się wartość całego paragonu czy tylko produktów vileda?

"Kwota zakupu produktów Vileda" - chyba nie powinno być wątpliwości Wyświetl w wątku >>
1 fantagiro 0

zielonaszpilka

#7143629 Napisano: 30.11.2023 20:51:38 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
andzi18 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki."

Odpisz im, żeby się doedukowali. Podatnikiem owszem jest laureat, ale płatnikiem są oni jako organizator, więc oni pobierają kasę na podatek od podatnika-laureata, a sami jako płatnik odprowadzają to do swojego us. Nie potrzebują zbierać żadnych danych typu pesel czy us od laureata. Wręcz mogą się narazić na nieprzyjemności w związku z naruszeniem przepisów RODO, bo zbierają dane, które nie są im do niczego potrzebne.

A czy mogę powołać się na jakiś zapis? Niestety nie potrafię znaleźć informacji/artykuły, który dokładnie opisałby tę sytuację. Jest wręcz odwrotnie, znalazłem artykuł, który tłumaczy po co organizatorowi numer Pesel --> https://sylwiaczu...elu-odbioru-nagrody/

Korzystaj z lepszych źródeł niż blog jakiejś matematyczki emotka  Ona sama zrobiła aktualizację w 2019 roku zaznaczając, że w obecnym stanie prawnym zbieranie peselu od laureata jest wątpliwe, ale znalazła jakieś swoje uzasadnienie dla tego, przy czym nie ma racji.

https://poradnikp...kursie-jak-rozliczyc
"To na organizatorach wszelakich konkursów spoczywa obowiązek naliczenia i pobrania, a także odprowadzenia podatku od nagród. Organizator występuje więc w tym zakresie jako płatnik podatku od wygranej.
Pobrany zryczałtowany podatek płatnik musi przekazać na rachunek bankowy właściwego urzędu skarbowego w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu przekazania nagrody. Podatek należy wpłacić na rachunek Urzędu Skarbowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania PŁATNIKA. Jeśli płatnik nie jest osobą fizyczną, wówczas należy odprowadzić podatek od nagrody pieniężnej do Urzędu Skarbowego właściwego dla siedziby lub miejsca prowadzonej przez ten podmiot działalności gospodarczej."

https://www.podat...zatorow_65_51225.htm
"Podatek jest pobierany i wpłacany przez organizatora konkursu. (...) Organizator konkursu (pełniący rolę płatnika) obowiązany jest przekazać w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym go pobrał na rachunek urzędu skarbowego właściwego według miejsca swojego zamieszkania."

Masz też wyrok NSA https://www.orzec...tkowania/3fc531.html - tutaj spór był o to, kto jest płatnikiem podatku przy organizowaniu konkursów dla konsumentów, ale wątpliwości były tylko takie, czy jest to organizator, sponsor konkursu czy agencja, która organizuje konkurs w jego imieniu. W tym wyroku są podane artykuły prawne

A jakby było mało to masz też przykład interpretacji indywidualnej https://sip.lex.p...konkursie-185228146, w której Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnia, że "godnie z art. 41 ust. 4 w związku z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podmiot wypłacający w ramach konkursu nagrody pieniężne (organizator konkursu) zobowiązany jest - jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych - do potrącenia z wartości przyznanej nagrody kwotę 10% zryczałtowanego podatku i odprowadzenia go do właściwego urzędu skarbowego." i  dalej "Płatnikiem jest podmiot, który organizuje dane przedsięwzięcie i ponosi ekonomiczny ciężar przekazywanych nagród. (...)
Wnioskodawca (podmiot, który organizuje przedsięwzięcie - mój dopisek) zobowiązany będzie odprowadzić podatek na konto właściwego (dla siebie - mój dopisek) Urzędu Skarbowego" - jest to interpretacja indywidualna, więc nie jest zobowiązująca dla innych, ale jeśli organizator konkursu Dare wystąpi z prośbą o interpretację indywidualna dla siebie to otrzyma również taką odpowiedź. Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7143612 Napisano: 30.11.2023 20:00:15 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
@gnieszk@ napisał(a):

Czy ktoś może pytał u źródła czy jeśli w loterii Lidl jest na paragonie alkohol to należy w formularzu wpisać pomniejszoną o niego wartość paragonu czy całość?

Nie pytałam, ale według mnie, zgodnie z regulaminem, pomniejszasz kwotę paragonu o wyłączone produkty "W przypadku dowodów zakupów, na których widnieją zakupy produktów wyłączonych z loterii, podstawą do wzięcia udziału w loterii będzie kwota dowodu zakupu, pomniejszona o wartość zakupu produktów wyłączonych."

Na wizualizacji, gdzie znajduje się kwota zakupu masz też zaznaczone "Wartość zakupu promocyjnego", a w nawiasie dopisek o tym, że informacje o produktach wyłączonych znajdziesz w regulaminie. Do zakupu promocyjnego nie wliczasz alkoholu, więc do kwoty zakupu promocyjnego też nie emotka Wyświetl w wątku >>
1 @gnieszk@ 0

zielonaszpilka

#7143611 Napisano: 30.11.2023 20:00:12 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
@gnieszk@ napisał(a):

Czy ktoś może pytał u źródła czy jeśli w loterii Lidl jest na paragonie alkohol to należy w formularzu wpisać pomniejszoną o niego wartość paragonu czy całość?

Nie pytałam, ale według mnie, zgodnie z regulaminem, pomniejszasz kwotę paragonu o wyłączone produkty "W przypadku dowodów zakupów, na których widnieją zakupy produktów wyłączonych z loterii, podstawą do wzięcia udziału w loterii będzie kwota dowodu zakupu, pomniejszona o wartość zakupu produktów wyłączonych." Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7143592 Napisano: 30.11.2023 19:01:01 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
melancholia napisał(a):

Konkurs Avanti Pepsi i Lay's w Carrefour, czy tam można kupić same Lay'sy albo samą Pepsi? Bo na strnie jest Pepsi i Lay's, a regulamin nie precyzuje, że można albo jedno albo drugie.

Ja mam wrażenie, że oni chcą tym razem i pepsi i laysy na jednym paragonie, ale można by ich dopytać o to. Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7143586 Napisano: 30.11.2023 18:55:40 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
andzi18 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki."

Odpisz im, żeby się doedukowali. Podatnikiem owszem jest laureat, ale płatnikiem są oni jako organizator, więc oni pobierają kasę na podatek od podatnika-laureata, a sami jako płatnik odprowadzają to do swojego us. Nie potrzebują zbierać żadnych danych typu pesel czy us od laureata. Wręcz mogą się narazić na nieprzyjemności w związku z naruszeniem przepisów RODO, bo zbierają dane, które nie są im do niczego potrzebne. Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7143338 Napisano: 30.11.2023 02:10:30 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zielonooka85 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

tad_pole napisał(a):

Ile trzeba przeznaczyć na te 2 Cillit Bang z Biedronki? Orientujecie się?

40 zł - teraz są po 19,99

Zbyt dużo, dlatego z wzięciem udziału zastanawiam się do ostatniej chwili emotka  A żeby to jeszcze tak super działało...

Ja nie znoszę takiej ciężkiej chemii emotka  Kupiłam produkty na jeden paragon, ale nie wiem, co mam z nimi zrobić. Może na jakieś zbiórki przedświąteczne oddam? Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7143335 Napisano: 30.11.2023 01:54:31 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
tad_pole napisał(a):

Ile trzeba przeznaczyć na te 2 Cillit Bang z Biedronki? Orientujecie się?

40 zł - teraz są po 19,99 Wyświetl w wątku >>
1 tad_pole 0

zielonaszpilka

#7143333 Napisano: 30.11.2023 01:30:53 w PODZIĘKOWANIA
alexmusic
polecam - szybko, bezproblemowo, miło emotka  emotka Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7143332 Napisano: 30.11.2023 01:29:00 w WC - rozmowy o wszystkim
delfinka101 napisał(a):

Co może iść DHL, od Buczyk? Czy to głośnik czy bon Kaufland czy jeszcze coś innego?

Kufland emotka Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7143316 Napisano: 29.11.2023 22:49:17 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
donia7 napisał(a):

Ja wybrałam bon. Nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby mi wparować do domu i sprzątać zakamarki, które ja sama codziennie pucuje emotka  Pewnie jakby ekipa poszła, to sprzątałabym za nimi. Chociaż kiedyś jak nie mieszkałam jeszcze w domu, to myślałam, że takie profesjonalne sprzątanie jest fajne emotka   Teraz wolę dzieci zagonić, żeby się zaangażowały.

A ja mam ciągłe wahania od "profesjonalne sprzątanie jest fajne" do "nie wyobrażam sobie" emotka  Może kiedyś się skuszę emotka  Do sąsiada z naprzeciwko przyjeżdża raz w w tygodniu jedna pani i zawsze z zazdrością zerkam jak podjeżdża, a ja akurat po raz setny myję okno w kuchni i upalcowane szafki i czasami niewiele brakuje, żebym zaproponowała jej też pracę u mnie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7143315 Napisano: 29.11.2023 22:49:14 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
donia7 napisał(a):

Ja wybrałam bon. Nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby mi wparować do domu i sprzątać zakamarki, które ja sama codziennie pucuje emotka  Pewnie jakby ekipa poszła, to sprzątałabym za nimi. Chociaż kiedyś jak nie mieszkałam jeszcze w domu, to myślałam, że takie profesjonalne sprzątanie jest fajne emotka   Teraz wolę dzieci zagonić, żeby się zaangażowały.

A ja mam ciągłe wahania od "profesjonalne sprzątanie jest fajne" do "nie wyobrażam sobie" emotka  Może kiedyś się skuszę emotka  Do sąsiada z naprzeciwko przyjeżdża raz w w tygodniu jedna pani i zawsze z zazdrością zerkam jak podjeżdża, a ja akurat po raz setny myję okno w kuchni i upalcowane szafki i czasami niewiele brakuje, żebym zaproponowała jej też pracę u mnie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7143314 Napisano: 29.11.2023 22:49:12 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
donia7 napisał(a):

Ja wybrałam bon. Nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby mi wparować do domu i sprzątać zakamarki, które ja sama codziennie pucuje emotka  Pewnie jakby ekipa poszła, to sprzątałabym za nimi. Chociaż kiedyś jak nie mieszkałam jeszcze w domu, to myślałam, że takie profesjonalne sprzątanie jest fajne emotka   Teraz wolę dzieci zagonić, żeby się zaangażowały.

A ja mam ciągłe wahania od "profesjonalne sprzątanie jest fajne" do "nie wyobrażam sobie" emotka  Może kiedyś się skuszę emotka  Do sąsiada z naprzeciwko przyjeżdża raz w w tygodniu jedna pani i zawsze z zazdrością zerkam jak podjeżdża, a ja akurat po raz setny myję okno w kuchni i upalcowane szafki i czasami niewiele brakuje, żebym zaproponowała jej też pracę u mnie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7143295 Napisano: 29.11.2023 21:44:06 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zezowaty_kot napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

nikos napisał(a):

zielonaszpilka zapomniałam jeszcze o innej dziurze w ścianie, ta była konkretna. Pani wzięła sobie taboret do sypialni, bo nie mogła dosięgnąć góry okna. Taboret z racji tego, że jest masywny, drewniany A co za tym idzie ciężki wyślizgnął jej się z rąk i zrobiła mi krechę przez ścianę na wysokości kolan na środku ściany sypialni... znów mi słabo na samo wspomnienie...

Profesjonalna usługa sprzątająca emotka  Jeśli to kosztowało 650 zł, to ja na bank nie zdecyduję się na tę za 250 zł, bo się po prostu boję emotka  Zresztą co oni za taką kasę zrobią? Kurze mi zetrą chociaż w jednym pokoju? emotka

Źle interpretujecie. To są wycenione zniszczenia, tamta Pani miała do wykorzystania aż 650 zł, za 250 to najwyżej zbije Ci lustro. Nie ma się czego bać  emotka

A 7 lat nieszczęścia jest dla tego co stłucze czy dla właściciela lustra? emotka Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#7143283 Napisano: 29.11.2023 21:24:53 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
nikos napisał(a):

zielonaszpilka zapomniałam jeszcze o innej dziurze w ścianie, ta była konkretna. Pani wzięła sobie taboret do sypialni, bo nie mogła dosięgnąć góry okna. Taboret z racji tego, że jest masywny, drewniany A co za tym idzie ciężki wyślizgnął jej się z rąk i zrobiła mi krechę przez ścianę na wysokości kolan na środku ściany sypialni... znów mi słabo na samo wspomnienie...

Profesjonalna usługa sprzątająca emotka  Jeśli to kosztowało 650 zł, to ja na bank nie zdecyduję się na tę za 250 zł, bo się po prostu boję emotka  Zresztą co oni za taką kasę zrobią? Kurze mi zetrą chociaż w jednym pokoju? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#7143279 Napisano: 29.11.2023 21:16:19 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
nikos napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):


Kilka lat temu był konkurs Gosi, pamiętacie? Tam wybierało się metraż mieszkania małe/średnie/duże i miasto. Podając metraż swojego mieszkania nie przypuszczałam (to z kategorii duże), że się uda, a jednak. Mieszkam w Krakowie, pewnie to zaważyło. 
Jak to wyglądało? Tragedia! Od tej pory konkursy gdzie nagrodą jest sprzątanie i nie ma żadnej alternatywy, choćby było za miliony, omijam szerokim łukiem.
Usługa wówczas była wyceniana na ok 650zł. Pani przyszła z moją częścią nagrody rzeczowej, mop, ściereczki Gosi, ja dałam jej środki czystości. I zaczęło się emotka  Dopiero co przeprowadziłam się do nowego mieszkania, pięknie pomalowane ściany i... łup, pani odkurzaczem obiła  mi ścianę. Patrząc na porządek, zapytała mnie czy chce żeby umyła mi okna... Jakie licho mnie pokusiło, że się zgodziłam... Poprosiłam o uwagę przy otwieraniu okien ze względu na rolety, przy czym pani pamiętała o tym przez chwilę, by po chwili z impetem otwierając okno, zrobić dziurę we wnęce i urwać roletę. Po czym kolejne 40 minut zajęło jej składanie tej rolety. Choć się nie do końca udało już, bo jakiś plastik się poruszył. W kolejnym oknie już nie utrwala rolety, tylko nią dziurę zrobiła w ścianie. Na szczęście wszystkie pozostałe okna mam duże balkonowe, bez rolet. Za to duże przeszklenia były polem do popisu dla bohomazów. Cudnie artystycznych...
Realizacja nagrody skutecznie mnie wyleczyła z gry o kolejne sprzątania.emotka

Piękna historia emotka  Widać program Usterka może być bliższy prawdy niż się wydaje emotka Ciekawe czy w tym roku ktoś się skusi na sprzątanie. Chętnie przeczytałabym relację emotka  Mam nadzieję, że tym razem z happy endem emotka Wyświetl w wątku >>
1 anaesth 0

zielonaszpilka

#7143277 Napisano: 29.11.2023 20:58:48 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
notta napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

iszhara napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

Co wybieracie w konkursie Pogromcy sprzątanie w Biedronce? Usługę sprzątania czy bon? emotka

Oczywiście bon - osobiście nie wyobrażam sobie aby obcy ludzie sprzątali mi chatę emotka emotka

No ja też się właśnie zastanawiam jak to wygląda, bo nie wyobrażam sobie tego szczerze mówiąc. Pewnie posprzątałabym przed ich przyjściem, żeby wstydu nie było  emotka  Zresztą uważam, że nikt nie sprząta tak dobrze jak ja emotka  Nie wiem też, co w ramach tych 250 zł można by było zrobić? Pewnie niewiele, zwłaszcza jeśli chodzi o umycie okien, bo tu są chyba dość absurdalne stawki. Wymyśliłam tylko, że mogliby mi umyć okna, lodówkę i podłogi, ale biorąc pod uwagę ilość okien i metraż mojego domu, to musiałabym sporo dopłacić emotka  Zresztą za sam dojazd na moje za cenzura pewnie krzyknęli by sobie niezłą stawkę i i tak bym dostała bon emotka  Ktoś korzystał z takiej usługi sprzątania przed świętami? Jak to wygląda?

jest nawet zapis w regulaminie że jeśli nie znajdą nikogo lokalnie do sprzątania to i tak jest bon.. więc jak ktoś jest z końca świata to nie ma opcji na sprzątanie. Pamiętam kiedyś z ajaxa wygrałam mycie okien w całej chacie to z 10 lat temu na 750zł to wyceniali. Ekipa z Warszawy leciała tyle kilometrów do mnie, żeby 5 okien na krzyż umyć, a po tem wracali do chaty. Dłużej w aucie spędzili niż to mycie trwało dla 4 osób. Później moja mama i tak se jeszcze umyła po swojemu.. emotka . Miał być prezent a jeszcze poprawiała emotka

To za te 250zł to pewnie tylko klatkę schodową posprzątają..

Tak, właśnie widziałam ten zapis, więc domyślam się, że opcja sprzątania dotyczy tylko dużych miast i okolic  emotka  Zerknęłam właśnie szybko na cenniki mycia okien i średnio to jest 30 zł za pojedyncze okno. Balkonowe to nawet 70 zł. Chyba mojemu mężowi wystawię rachunek po sprzątaniu przedświątecznym emotka I jak ja rozumiem Twoją mamę emotka  Tez obawiam się, że bym po nich poprawiała :P Z jednej strony myślę, że ekipa sprzątająca nie miałaby za dużo roboty u mnie, ale z drugiej strony samo ogarnięcie kuchni, łazienek, podłóg, drzwi, nie mówiąc już o oknach to jest dobre kilka godzin roboty codziennie, więc kusi mnie taka opcja. Wyświetl w wątku >>