Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika andzi18

andzi18

#7147489 Napisano: 15.12.2023 15:27:57 w Informują
Informują z Konkurs "Bebeto żelosfera. Wchodzimy do gry"

Rodzaj powiadomienia: mail
Dodatkowe informacje:
nagroda III-stopnia Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

andzi18

#7145049 Napisano: 06.12.2023 17:24:51 w Czy informują/ informowali?
Hellome napisał(a):

Snickers Biedronka? Brał ktoś udział? Wyniki miały być do dziś emotka

Startowałem, póki co brak maila o wygranej, ale ja w ostatnim czasie jestem fatalnym wyznacznikiem emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7144907 Napisano: 06.12.2023 10:21:58 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
8igora9 napisał(a):

A ktoś może podpowie ile jest już zgłoszeń w konkursie Snickersa? 🤔

Z tego co pamiętam to pod koniec dnia było około 120 prac. Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7143635 Napisano: 30.11.2023 21:14:40 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki."

Odpisz im, żeby się doedukowali. Podatnikiem owszem jest laureat, ale płatnikiem są oni jako organizator, więc oni pobierają kasę na podatek od podatnika-laureata, a sami jako płatnik odprowadzają to do swojego us. Nie potrzebują zbierać żadnych danych typu pesel czy us od laureata. Wręcz mogą się narazić na nieprzyjemności w związku z naruszeniem przepisów RODO, bo zbierają dane, które nie są im do niczego potrzebne.

A czy mogę powołać się na jakiś zapis? Niestety nie potrafię znaleźć informacji/artykuły, który dokładnie opisałby tę sytuację. Jest wręcz odwrotnie, znalazłem artykuł, który tłumaczy po co organizatorowi numer Pesel --> https://sylwiaczu...elu-odbioru-nagrody/

Korzystaj z lepszych źródeł niż blog jakiejś matematyczki emotka  Ona sama zrobiła aktualizację w 2019 roku zaznaczając, że w obecnym stanie prawnym zbieranie peselu od laureata jest wątpliwe, ale znalazła jakieś swoje uzasadnienie dla tego, przy czym nie ma racji.

https://poradnikp...kursie-jak-rozliczyc
"To na organizatorach wszelakich konkursów spoczywa obowiązek naliczenia i pobrania, a także odprowadzenia podatku od nagród. Organizator występuje więc w tym zakresie jako płatnik podatku od wygranej.
Pobrany zryczałtowany podatek płatnik musi przekazać na rachunek bankowy właściwego urzędu skarbowego w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu przekazania nagrody. Podatek należy wpłacić na rachunek Urzędu Skarbowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania PŁATNIKA. Jeśli płatnik nie jest osobą fizyczną, wówczas należy odprowadzić podatek od nagrody pieniężnej do Urzędu Skarbowego właściwego dla siedziby lub miejsca prowadzonej przez ten podmiot działalności gospodarczej."

https://www.podat...zatorow_65_51225.htm
"Podatek jest pobierany i wpłacany przez organizatora konkursu. (...) Organizator konkursu (pełniący rolę płatnika) obowiązany jest przekazać w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym go pobrał na rachunek urzędu skarbowego właściwego według miejsca swojego zamieszkania."

Masz też wyrok NSA https://www.orzec...tkowania/3fc531.html - tutaj spór był o to, kto jest płatnikiem podatku przy organizowaniu konkursów dla konsumentów, ale wątpliwości były tylko takie, czy jest to organizator, sponsor konkursu czy agencja, która organizuje konkurs w jego imieniu. W tym wyroku są podane artykuły prawne

A jakby było mało to masz też przykład interpretacji indywidualnej https://sip.lex.p...konkursie-185228146, w której Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnia, że "godnie z art. 41 ust. 4 w związku z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podmiot wypłacający w ramach konkursu nagrody pieniężne (organizator konkursu) zobowiązany jest - jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych - do potrącenia z wartości przyznanej nagrody kwotę 10% zryczałtowanego podatku i odprowadzenia go do właściwego urzędu skarbowego." i  dalej "Płatnikiem jest podmiot, który organizuje dane przedsięwzięcie i ponosi ekonomiczny ciężar przekazywanych nagród. (...)
Wnioskodawca (podmiot, który organizuje przedsięwzięcie - mój dopisek) zobowiązany będzie odprowadzić podatek na konto właściwego (dla siebie - mój dopisek) Urzędu Skarbowego" - jest to interpretacja indywidualna, więc nie jest zobowiązująca dla innych, ale jeśli organizator konkursu Dare wystąpi z prośbą o interpretację indywidualna dla siebie to otrzyma również taką odpowiedź.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7143619 Napisano: 30.11.2023 20:28:36 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki."

Odpisz im, żeby się doedukowali. Podatnikiem owszem jest laureat, ale płatnikiem są oni jako organizator, więc oni pobierają kasę na podatek od podatnika-laureata, a sami jako płatnik odprowadzają to do swojego us. Nie potrzebują zbierać żadnych danych typu pesel czy us od laureata. Wręcz mogą się narazić na nieprzyjemności w związku z naruszeniem przepisów RODO, bo zbierają dane, które nie są im do niczego potrzebne.

A czy mogę powołać się na jakiś zapis? Niestety nie potrafię znaleźć informacji/artykuły, który dokładnie opisałby tę sytuację. Jest wręcz odwrotnie, znalazłem artykuł, który tłumaczy po co organizatorowi numer Pesel --> https://sylwiaczu...elu-odbioru-nagrody/ Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7143551 Napisano: 30.11.2023 17:29:28 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki." Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

andzi18

#7141881 Napisano: 23.11.2023 22:46:19 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
asia8564 napisał(a):

Mam pytanie do osób które wygrały głośnik marshall konkurs chrup życie na fest , czy ten głośnik miał gwarancje ? Czy ogólnie dają gwarancje na takie głośniki ? Chce go sprzedać i nie wiem co wpisać w ogłoszeniu , bo nie wiem czy przez przypadek nie poszla do kosza

Wydaję mi się, że nie. Do gwarancji potrzeba dowód zakupu. Kiedyś kontaktowałem się z serwisem (miałem głośnik z innego konkursu) i wymogiem naprawy gwarancyjnej było dowód zakupu, a sam sprzęt musi pochodzić z dystrybucji Lauda Audio. Chyba, że w Polsce mamy jeszcze innych dystrybutorów sprzętu marshall i mają podpisane umowy z innymi serwisami. Ja odpuściłem temat.

Edit. chyba, że w tym konkursie wydawali protokół przekazania nagrody, to wtedy można spróbować napisać do serwisu. Wyświetl w wątku >>
1 asiaaa85 0

andzi18

#7140773 Napisano: 20.11.2023 15:39:13 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
@Kwiat napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

yaagatka napisał(a):

banka-manka napisał(a):

jaszczurka-04 napisał(a):

Ktoś zgłaszał się na ostatnią chwilę w Snickers i może powiedzieć ile było zgłoszeń?

Parę postów wyżej masz screen 1243.

a liczenie zaczynało się od 0  czy od 1000? bo Jak od 0 to już wiem zeby nie brac udziału xD

Od 0

o jakim konkursie snickers mówicie ? Ten z gwiazdorzeniem który się w piątek skończył?
ja wysyłałam w piątek około godz. Chyba 20 to  było 66 zgłoszenie ku mojemu wielkiemu zdziwieniuemotka

Konkurs trwa do 26 listopada, zakup Snickersa należało dokonać do 17 listopada. Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7140418 Napisano: 18.11.2023 20:49:01 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
radziosny napisał(a):

adriannaa napisał(a):

Od wczoraj próbuję wysłać zgłoszenie na konkurs M&Ms ale za każdym razem wyskakuje błąd, który każe upewnić się czy zdjęcia są w formacie jpg i czy posiadają krótkie nazwy. Czy komuś się udało wysłać zgłoszenie od wczoraj?

Mam ten sam problem, nawet pisałem do organizatora to mi powiedzieli, żeby upewnić się, że zdjęcie ma 72 DPI (cokolwiek to znaczy). Próbowałem zmniejszyć jakość zdjęcia, ale już doszedłem do takiego momentu, gdzie mi zaczęło odbarwiać obraz, a i tak formularz nie przechodzi. Z ich informacji niby wynika, że ciągle otrzymują zgłoszenia. Zaproponowali żebym podesłał im zdjęcie to oni mi to przerobią, ale nie chcę by przed posiedzeniem komisji pracownicy Brandcommu widzieli moje zdjęcie.. Jestem tak wkurzony emotka emotka emotka , bo poswięciłem dużo czasu na zdjęcie, które spełnia warunki (ma mniej jak 5mb), a cały czas próbowałem to wysłać.. a wczoraj miałem kłótnię, że zamiast zająć się domem to siedzę na kompie.. emotka

DPI to zagęszczenie pikseli na jeden cal. Generalnie wartość 72 DPI to bardzo mało, powiedziałbym masakrująca jakość zdjęcia. Zmieniłem tę wartość na 72 i dalej nie mogłem wysłać fotki. Dopiero sposób na Messengera zadziałał, co ciekawe pobrane zdjęcie zajmowało ciut więcej niż oryginalne. Właśnie przekroczyliśmy 1000 zgłoszeń emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7140417 Napisano: 18.11.2023 20:37:01 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
ktosiek1 napisał(a):

Igoosia90 napisał(a):

jagodzianka napisał(a):

sabaka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

ktosiek1 napisał(a):

mysia napisał(a):

Ami12 napisał(a):

Ostatnio w orbit 2 razy zestaw gum na bardzo bardzo słabe zdjęcia , trzecie zgłoszenia „dopieszczone”  (moim zdaniem , No takimi z reguły wygrywam) zastanawiam się co agencja Brancomm bierze pod uwagę w pracach konkursowych

Ja w ich wcześniejszym konkursie wysłałam zdjęcie z pomysłem, ale jak dla mnie bez szału i wygrałam szczoteczkę.
W tym biedronkowym zdjęcie mi się bardzo podobało ( o wiele lepsze od tego co wygrało szczoteczkę) ale wygrałam zapas gum emotka

Ja też zdjęcie z lokowaniem produktu i dopracowane -zapas gum. W gratisobraniu natomiast zgloszenia jak dla mnie najbardziej kreatywne nic nie wygrały. Natomiast takie śmieszne ale też bez przesady żeby jakieś odkrywcze wygrały 2x100 zł i 500 zł.

z lokowaniem produktu - wygrałam szczoteczkę z Żabce, z lokowaniem w zabawny sposób produktu - nie wygrałam nic w Biedronce...  Bez lokowania produktu - również nic nie wygrałam w biedronce. Tak więc cóż... Ciężko stwierdzić co oni biorą pod uwagę.

Bez lokowania produktu w Żabce - jedno ciekawe dużo pracy dodatkowej, drugie męża śmieszne ale też bez lokowania bo mnie zapis w regulaminie zmylił - oba pudła. W Biedronce - moje z lokowaniem kolorowe, estetyczne, nieprofesjonalne ale ładne, u siostry zwykle ale trochę zabawne, z lokowaniem produktu - tu też pudła.

I mnie w zabce szczoteczka za zdjecie po prostu usmiechnietego ryja , bez zadbego wymyslania pierwsze lepsze zdjecie, w biedronce 3 zdjecia w rym samym typie, twarz z usmiechem z bliska totalnie nie kreatywne i 2 zapasy gum i jeden voucher , mi sie wydaje ze oni tam po prostu losuja

Albo mieli określony schemat do wyboru np. zdjęcia samego ryjka lub z bliska. To jedyne co mi przyszło na myśl.

Chyba tak, bo u mnie 2 pudła w Żabce za uśmiechnięte całe postacie bez lokowania produktu i fotki z wakacji. W Biedrze zrobiłam więc  zdjęcie uśmiechniętej twarzy z lokowaniem produktu i wpadły gumy

U nas na dwa zgłoszenia wpadły dwa bony. Jedno z lokowaniem produktu, zdjęcie wyszło prześwietnie. Drugie zdjęcie było z wakacji z przepięknym zachodem słońca w tle. Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7139992 Napisano: 17.11.2023 12:58:34 w Czy informują/ informowali?
kaka72 napisał(a):

Igoosia90 napisał(a):

andzi18 napisał(a):

Czy Orbit dalej informuje? Czy wygrał ktoś wysyłać zgłoszenie w ostatni weekend? emotka

Też wysyłałam w ostatni dzień

Wygrałam zgłoszeniem wysłanym w ostatnim dniu-w ostatniej godzinie

Dzięki emotka Ja wysłałem, w moim mniemaniu super zgłoszenie, ale nic nie wpadło emotka Wyświetl w wątku >>

andzi18

#7139845 Napisano: 16.11.2023 20:51:16 w Czy informują/ informowali?
Czy Orbit dalej informuje? Czy wygrał ktoś wysyłać zgłoszenie w ostatni weekend? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7138488 Napisano: 13.11.2023 08:49:45 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
ananaska napisał(a):

Kto wie, ile było zgłoszeń w konkursie z gumami Orbit? Ja (około godz.22 puściłam zgloszenoe) byłam 1066.

Tuż przed północą było ponad 1100. Wyświetl w wątku >>
1 maryam 0

andzi18

#7137871 Napisano: 09.11.2023 17:35:18 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
sylwiamickie napisał(a):

Pytanie o konkurs SNICKERS.

"kreatywnego, samodzielnie nagranego filmu video, w którym uczestnik "gwiazdorzy", pokazując umiejętność stworzenia pasujących do marki Snickers komunikatów w mediach społecznościowych oraz swojego potencjału do zostania influencerem marki"

Czy to oznacza, że żadna osoba trzecia nie może pomóc w nagraniu? 

Tylko video z rączki albo ze statywu?

Hmmmm, wydaję mi się, że organizator nie zdaje sobie sprawy, jak można rozumieć ten zapis emotka Ja nie popadałbym w paranoje, ale w ostateczności można się dopytać emotka Wyświetl w wątku >>

andzi18

#7136713 Napisano: 06.11.2023 18:46:34 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
U mnie m.in. zeszyt A5 i cyferki. Swoją drogą zeszyt za 30 groszy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7136646 Napisano: 06.11.2023 16:18:27 w Informują
Informują z Konkurs "Zabawa z książkami LEGO - Empik"

Rodzaj powiadomienia: mail
Dodatkowe informacje:
o 15:45 Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7136541 Napisano: 06.11.2023 13:06:38 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
8igora9 napisał(a):

andzi18 napisał(a):

Czy to normalne, że nowy konkurs Crunchips w sklepie Gama, zastąpił ten poprzedni z ABC, Groszka i Euro? Niby miała być galeria ze zwycięskimi pracami, a organizator wystartował z nowym konkursem na tej samej stronie emotka https://chipsujemy.pl/

Jest podstrona, na której będzie galeria 
https://chipsujemy.pl/chipsujemy/

Faktycznie, nie zauważyłem tego wielkiego żółtego przycisku w prawym górnym rogu emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7136539 Napisano: 06.11.2023 13:03:32 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Czy to normalne, że nowy konkurs Crunchips w sklepie Gama, zastąpił ten poprzedni z ABC, Groszka i Euro? Niby miała być galeria ze zwycięskimi pracami, a organizator wystartował z nowym konkursem na tej samej stronie emotka https://chipsujemy.pl/ Wyświetl w wątku >>
0 0