Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika @gnieszk@

@gnieszk@

#6452379 Napisano: 14.01.2018 10:41:55 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
avanti99 napisał(a):

ja tego nie daje i wiekszosc ludzi tak robi. decyzja nalezy do Ciebie. jak znajomy wygral 5 w lotto to tez mu powiedzieli, ze oni sie rozliczaja z urzedem i on nic nie musi robic. Iles tam procent od razu potracono. agencje placa za Ciebie podatki od nagrody wiec szafa gra. Natomiast gdy umiescisz te dane,jakims cudem mozesz trafic na urzednika, ktory zechce skontrolowac czy zaplacilas podatek. Wtedy bedziesz sie uzerala z agencja o wydanie stosownej dokumentacji i nerwy skonsumujesz na niepotrzebne rzeczy. nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu.

W przypadku wygranej w lotto, tak jak i w przypadku większości naszych wygranych to organizator odprowadza rzeczywiście 10% zryczałtowany podatek dochodowy od wygranej. Rozliczają się z urzędem, płacą podatki, ale właśnie z tego tytułu. 
Zupełnie odrębną kwestią jest sprzedaż nagrody i uzyskany z tego tytułu dochód (przychód -koszt). Wtedy jeśli on powstanie powinno się obliczyć podatek wg. skali i wykazać w zeznaniu. Jeśli minie pół roku już takiego obowiązku nie ma. Ten podatek wylicza się również jeśli sprzedajemy rzecz, którą kupiliśmy, otrzymaliśmy, nie tylko wygrane. Nieopodatkowana jest sprzedaż rzeczy używanych, a takimi się stają po pół roku ich posiadania (nieruchomości 5 lat).
Jeśli coś mylę niech mnie ktoś poprawi.emotka Wyświetl w wątku >>
1 nkba 0

@gnieszk@

#6452334 Napisano: 13.01.2018 21:42:15 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
delvitto napisał(a):

shineoff napisał(a):

delvitto napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

Co do US - pamiętajcie, że jak sprzedajecie przedmiot warty >1000 zł to nabywca (lub kupujący - zależy jak się umówicie) musi złożyć deklarację PCC i zapłacić podatek w wysokości 2%. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, wiem że przy samochodach i innych pojazdach jest to konieczne. 

Jest dokładnie tak jak mówisz, z czego US lubi o tym przypomnieć 3 lata po zakupie, jak tam odsetki karne urosną. 

ale nawet po 6 miesiącach posiadania?

Nawet po 100 latach posiadania emotka

no ale jak to się ma do tego przepisu, że powyżej 6 mcy nie odprowadza się podatku? Bo jest taki przepis? To kiedy on działa? Chodzi Wam o kupujących? Czy sprzedających? To znaczy, że jak po prawie 8 miesiącach trzymania w pudle robotu Tefal Companion sprzedałam go za niecałe 3 tysi, to mam go wpisać w roczny PIT i zapłacić podatek, czy kupujący ma te 2 % zapłacić? W ogóle nie spotkałam nigdy takich zapisów na aukcjach allegro przy tych produktach powyżej 1000;( 

Mowa o dwóch różnych podatkach.
Podatek dochodowy płaci sprzedający, jeśli sprzeda coś przed upływem 6 m-cy od nabycia. Teoretycznie oczywiście, bo cena sprzedaży musiałaby być wyższa od ceny "nabycia" (czyli regulaminowej).
Podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) płaci kupujący jeśli nabędzie przedmiot od innej osoby fizycznej o wartości powyżej 1000 zł. Tu termin nie ma znaczenia. Wyświetl w wątku >>

@gnieszk@

#6452021 Napisano: 12.01.2018 17:12:02 w moje dzisiejsze wygrane :)
Cetaphil na cały rok emotka  (ostatni tydzień konkursu) emotka Wyświetl w wątku >>

@gnieszk@

#6451814 Napisano: 12.01.2018 10:20:41 w Karlsbad
jorunn2010 napisał(a):

A na jaką literkę miasto? Bo chciałabym również i tę teorię obalić, gdyż czekam na telefon i jest mi ona nie na rękę emotka

Na K, więc myślę, że tym samym można też obalić teorię literkową Wyświetl w wątku >>
0 0

@gnieszk@

#6451801 Napisano: 12.01.2018 10:10:40 w moje dzisiejsze wygrane :)
Bony Polo/Milka emotka
Zgłoszenie z ostatniego dnia, nie dzwonili wcześniej. Wyświetl w wątku >>

@gnieszk@

#6451800 Napisano: 12.01.2018 10:09:11 w Karlsbad
mietowa napisał(a):

enia2007 napisał(a):

dzwonią na nieodebrane ze środy

Buuu, to znaczy, że już koniec z ogólnym informowaniem?  emotka

Na szczęście nie emotka . Przed chwilą miałam telefon (pierwszy raz dzwonili), zgłoszenie z ostatniego dnia konkursu, co tym samym podważa moją własną teorię, że dzwonią od końca wg. kolejności zgłoszeń. Wyświetl w wątku >>

@gnieszk@

#6451303 Napisano: 10.01.2018 23:16:43 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
kaprysek30 napisał(a):

Były już wyniki z konkursu: Słodkie Mikołajki - Lewiatan?

Przed świętami emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

@gnieszk@

#6451300 Napisano: 10.01.2018 23:06:13 w Połączenia nieodebrane
sosna napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

Otoz nie +53, tylko normalna komorka o takim poczatku. "Kuba" tez do mnie dwukrotnie dzwonila, nie mam zamiaru oddzwaniac ani odbierac. Juz sie wyjasnilo, z bylej pracy dzwonili emotka  Ale dziekuje za troske. W razie gdyby ktos nie wiedzial, +53 i osiem cyferek- nie odbieramy i nie oddzwaniamy! Na Kubie raczej zadna agencja nie ma swojej siedziby emotka

A co się dzieje , jak odbierzemy? Odruchowo?

Z tego co czytałam to odebranie nie powoduje kosztów. Oni specjalnie dzwonią o dziwnych godzinach i krótko, żeby ktoś nie zdążył odebrać i oddzwonił. Do mnie dzwonili np. po 23 emotka  (choć na Kubie to chyba popołudnie było?) Wyświetl w wątku >>
1 sosna 0

@gnieszk@

#6451293 Napisano: 10.01.2018 22:17:11 w Coś wam się nie podoba? Piszcie!
mirai napisał(a):

Być może to nie spodoba się wielu osobom, ale nie podoba mi się możliwość zmieniania swojego loginu. Po co to w ogóle? Sam jestem na tym forum prawie 9 lat i nigdy by mi do głowy nie przyszło, aby zmieniać swój login. Prosty przykład: obecnie mam do sprzedania dość wartościową nagrodę z loterii. Pisze do mnie osoba, która jest tą nagrodą zainteresowana - patrzę na jej nick - a tam raptem 1 post na forum. Ponieważ wydaje mi się, że jest to nowa osoba na forum, więc staję się bardziej ostrożny i nawiązuję konwersację. Ta osoba powiadamia mnie, że 2 dni temu zmieniła swój login i teraz nazywa się inaczej. Pytam "dlaczego"? Odpowiedź brzmi: "Bo chcę zaistnieć jako ktoś nowy, bo mam zbyt wiele negatywnych opinii na swój temat na forum". Plus za szczerość, ale w końcu zrezygnowałem. Może jestem staroświecki, ale loginu nie zmieniam - bo nie mam takiej potrzeby i niczego nie zamierzam ukrywać...

Ale jeśli ktoś zmieni login to liczba postów, opinie o użytkowniku (oczywiście chodzi mi o te widoczne w profilu) i data od kiedy jest na forum pozostaje przecież bez zmian. Natomiast sama opcja też mi za bardzo nie leży, bo przestaję kojarzyć forumowiczów (a jeśli ktoś dodatkowo zmieni avatar to już klapa zupełna). Wyświetl w wątku >>
1 niunia-k 0

@gnieszk@

#6451190 Napisano: 10.01.2018 18:02:24 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
barbe_66 napisał(a):

Czy dostajecie potwierdzenie po wyslaniu sms z loterii coca-cola na Circle?

Tak...Ostatnio po trzech dniach... emotka Wyświetl w wątku >>
1 barbe_66 0

@gnieszk@

#6450853 Napisano: 09.01.2018 20:52:23 w Smolar
kameleon1982 napisał(a):

edzia21 napisał(a):

kerocna napisał(a):

1Mamcia napisał(a):

A ja mam pytanie co lubi Smolar?
Rymy?Humor?Teksty filozoficzne? czy bardziej proste?
Jesli ktos uchyli mi rąbka tajemnicy to bede wdzieczna, jesli nie to zrozumiem.

Ja myślę, że Smolar sam nie wie czego chce emotka

Na Smolara niestety nie ma recepty, bo gusta sa rozne i mam wrazenie ze w zaleznosci od konkursu...nad wylonieniem laureatow pochylaja czola rozne osoby. Raz wygrywaja bardzo fajne, blyskotliwe teksty, a raz pitu pitu rodem z przedszkola (piszę o nagrodach głównych)  emotka

a skąd wiadomo jakie teksty wygrywają? przecież u nich nie ma nawet listy zwyciezców, a co tu mówić o wygranych hasłach

No laureaci chyba wiedzą co wysłali i co wygrało emotka Wyświetl w wątku >>
1 monkakk 0

@gnieszk@

#6450552 Napisano: 09.01.2018 11:28:29 w Karlsbad
Myślę, że tak jak w ITM idą od końca konkursu wg. kolejności zgłoszeń, a miasto nie ma znaczenia. Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

@gnieszk@

#6450333 Napisano: 08.01.2018 18:26:57 w Czy informują/ informowali?
0 0

@gnieszk@

@gnieszk@

#6450209 Napisano: 08.01.2018 16:03:07 w Informują
0 0

@gnieszk@

#6449548 Napisano: 05.01.2018 22:29:27 w Kaufland konkursy
delvitto napisał(a):

czy wyłączenie w nowym konkursie, to znaczy, że w ogóle nie może być na paragonie alkoholu, czy może być alkohol, ale powyżej 50 zł ?

"Łączna wartość zakupionych produktów uwzględnionych na danym paragonie powinna wynosić minimum 50 zł (po pomniejszeniu łącznej kwoty do zapłaty uwzględnionej na paragonie o wartość produktów, o których mowa w lit. a) – e) niniejszego ustępu). "
a) - e) to alkohol, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze, produkty do początkowego żywienia niemowląt i karty podarunkowe. Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

@gnieszk@

#6449377 Napisano: 05.01.2018 15:33:25 w Czy informują/ informowali?
mietowa napisał(a):

yreks napisał(a):

Woseba Intermarche informowali?

Jesli nawet, to nikt sie nie chwalil. 

Oj chyba jednak tak. W Dziś dotarła nagroda jest wpis, że ekspres dziś do kogoś już dotarł. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

@gnieszk@

#6449104 Napisano: 04.01.2018 22:25:19 w SZUKAM....
jokan napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

jokan napisał(a):

czy paszporty dla dzieci robią teraz bezpłatnie?

Jest opłata, z tym, że niższa niż w przypadku osoby dorosłej. Wysokości opłat można znaleźć na stronach urzędów.

dzieki, poszukam

Do 13 lat chyba 30 zł, powyżej 70 zł, ale pewności nie mam. Wyświetl w wątku >>
1 jokan 0

@gnieszk@

#6449100 Napisano: 04.01.2018 22:19:51 w SZUKAM....
jokan napisał(a):

czy paszporty dla dzieci robią teraz bezpłatnie?

Jest opłata, z tym, że niższa niż w przypadku osoby dorosłej. Wysokości opłat można znaleźć na stronach urzędów. Wyświetl w wątku >>
1 jokan 0

@gnieszk@

#6449035 Napisano: 04.01.2018 19:16:24 w Czy informują/ informowali?
ambi_9 napisał(a):

Hebe - nivea? Poinformowane?

Nikt się nie chwalił. Wyświetl w wątku >>
0 0