Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika ace

ace

#6546397 Napisano: 12.11.2018 12:34:55 w WC - rozmowy o wszystkim
Czesc emotka Jest moze na forum osoba ktora ma dostep do jakiegos programu statystycznego i moglby mi pomoc? Mam dane ktore po histogramach wydaje mi sie, ze nie maja rozkladu normalnego, jednak gdy badam w excelu normalnosc rozkladu metoda Pearsona to wychodzi mi, ze rozklad jest normalny. I teraz nie wiem czy gdzies sie palnelam przy obliczeniach, czy jednak rzeczywiscie rozklad jest normalny...? Chodzi mi o to czy ktos bylby tak uprzejmy i wrzucil te dane do programu i mi powiedzial jaka jest prawda? Bede bardzo wdzieczna emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6524814 Napisano: 02.09.2018 19:13:54 w Kupię...
kupię voucher do easyjet na loty Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6518392 Napisano: 11.08.2018 22:32:50 w Wkurza mnie...
Niebieska_Laguna napisał(a):

estrelitta napisał(a):

Zgubiłam dzisiaj kartę do Decathlonu na 3 stówki emotka  W samochodzie otworzyłam kopertę z kartą i tyle ją widziałam. Po całonocnej podróży jestem nie do życia i moje szare komórki nie odnotowały co z nią zrobiły  emotka

emotka Na pewno jak wypoczniesz to znajdziesz kartę, pewnie jest gdzieś w samochodzie emotka  ja tak ostatnio miałam z paragonem... byłam przekonana, że zostawiłam go na szafce obok łóżka, szukałam przez trzy dni, pogodziłam się już z tym, że przepadł, aż przypadkiem znalazł się między stelażem a materacem. Nie mam pojęcia jak się tam znalazł, ale był  emotka  Więc na pewno i twoja karta się odnajdzie emotka  Jak to moja babcia mówiła: diabeł  emotka  ogonem nakrył... pocieszy się i odda emotka

ja kiedyś szukałam wygranego paragonu. Cały dom przekopałam i nic! W końcu chyba już po dacie wysyłki nagle mnie katar złapał, chwytam za chusteczki (jednorazowe, w tym opakowaniu po 10 sztuk) które leżą na stoliku, a tam w środku niespodzianka - zaginiony paragon. Do dziś uważam, że wsadziło go tam UFO emotka jak chciało mnie zabrać w nocy emotka
Więc zapewne i karta się znajdzie emotka Wyświetl w wątku >>

ace

#6518383 Napisano: 11.08.2018 21:31:30 w Wkurza mnie...
kupiłam kapsułki Surf do zwrotu i Fuzetea do loterii w C4. Paragon z Surfa, jak i samego surfa i fuzetea wrzuciłam do torby... Jedna z puszek FT "popuściła", zalała paragon Surfa i totalnie go potargała (nie do reanimacji)... Dobrze, że chociaż paragon z FT wrzuciłam do portfela... Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6513513 Napisano: 26.07.2018 20:58:15 w Winiary
bruce napisał(a):

ace napisał(a):

jakie dni dziś obdzwaniali? Bo ja to ostatnio chyba naćpana jakaś jestem emotka Dzwonili o 10:30 z lazyB, ale nie zapytałam za jaki dzień i się zastanawiam czy za 18 czy 23? Chcą wszystkie paragony czy tylko wygrany?

Możesz zapytać i wtedy pani podaje numer zwycięskiego paragonu. emotka

dzięki za odpowiedź emotka Zadzwonię do nich jutro emotka Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

ace

#6513505 Napisano: 26.07.2018 20:42:53 w Winiary
jakie dni dziś obdzwaniali? Bo ja to ostatnio chyba naćpana jakaś jestem emotka Dzwonili o 10:30 z lazyB, ale nie zapytałam za jaki dzień i się zastanawiam czy za 18 czy 23? Chcą wszystkie paragony czy tylko wygrany? Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6513320 Napisano: 26.07.2018 13:03:23 w Wkurza mnie...
scrabble napisał(a):

ace napisał(a):

kupiłąm dziś 4Move w Lidlu na konkurs... a w domu oprócz tego czekał jeszcze jeden paragon na wysyłkę hasełka... Przynajmniej zmarnują się razem emotka W grupie raźniej emotka

Może w loterii się zwróci? 

Kto wie, kto wie emotka Tak to jest jak chodzi się z głową w chmurach emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6513153 Napisano: 25.07.2018 22:52:24 w Wkurza mnie...
kupiłąm dziś 4Move w Lidlu na konkurs... a w domu oprócz tego czekał jeszcze jeden paragon na wysyłkę hasełka... Przynajmniej zmarnują się razem emotka W grupie raźniej emotka Wyświetl w wątku >>

ace

#6511160 Napisano: 19.07.2018 13:12:52 w WC - rozmowy o wszystkim
nataszka napisał(a):

Hej szukam pomocy w walce z trądzikiem u 20 letniej córki,zmiany ma od pół roku,nikt w rodzinie nie miał problemów z cerą.Była już u dermatologa ma leki ,wiem że na efekty się czeka ...ale może ktoś z Was coś doradzi emotka

a może wizyta u endokrynologa? albo ginekologa-endokrynologa? Może to coś z hormonami?
Albo badanie na nietolerancje pokarmowe? Często okazuje się, że nie służy nam produkt który powszechnie uznawany jest za zdrowy? (ja tak miałam...) Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6507026 Napisano: 07.07.2018 21:51:12 w Wkurza mnie...
kermit napisał(a):

Wkurza mnie, że aby wziąć udział w konkursie Platinum muszę napisać hasło zagrzewające Polaków do walki o MISTRZOSTWO, a chłopaki już dawno w domu/na plaży (patrz-Krychowiak emotka )

No ale jak to? Przecież: "już, za cztery lata, już za cztery lata..." Może jak już zaczniemy ich zagrzewać to za cztery lata wyjdą z grupy przynajmniej  emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6503271 Napisano: 27.06.2018 21:57:50 w WC - rozmowy o wszystkim
joan napisał(a):

ace napisał(a):

Mam pytanie do osób utrzymujących się z konkursów, choć w sumie nie tylko. Jak robicie z ubezpieczeniem zdrowotnym? Sami opłacacie? Czy wykupujecie jakieś prywatne? Nie żebym miała przejść na zawodostwo emotka Ale zrezygnowałam z pracy i chcę sobie około półroczne - roczne wakacje zrobić, a wolałabym być na wszelki wypadek ubezpieczona. I nie wiem jaka opcja jest najlepsza (i w ogóle jakie są opcje emotka ). Będę wdzięczna za podpowiedź emotka Czy to tu czy w PW emotka Za mąż nie zamierzam wychodzić dla uzyskania ubezpieczenia emotka


Jak pisano powyżej - najlepiej wyjdziesz na opcji umowa zlecenie, taniej się chyba nie da. I nie dziwię się Twoim obawom wobec ewentualnych kosztów. Wystarczy, że auto człowieka potrąci na pasach albo się ktoś zatruje grzybami. Kiedyś w tv było info o facecie (nie posiadał ubezpieczenia z NFZ!), któremu maszyna obcięła palec, więc gibko pojechał do szpitala. Palec przyszyto, zaś pacjent dostał rachuneczek all in na 60.000 zł - pamiętam, jakby to było wczoraj...

Co do zamążpójścia, to opcja bez szału, bo jest możliwa tylko w przypadku umowy o pracę, a w dzisiejszych czasach nie wszyscy ją posiadają.

właśnie tego się obawiam. Do lekarzy chodzę tylko do kontroli np do wspomnianego okulisty, ale pewnie dzień po końcu ubezpieczenia spadnie na mnie deska klozetowa ze sputnika niczym w serialu Dead like me emotka tyle, że mnie nie zabije fizycznie, a jedynie finansowo emotka Wyświetl w wątku >>
1 joan 0

ace

#6503265 Napisano: 27.06.2018 21:49:02 w WC - rozmowy o wszystkim
glena napisał(a):

marzanna napisał(a):

joan napisał(a):

marzanna napisał(a):

joan napisał(a):

marzanna napisał(a):

Poszukuję informacji, w jaki sposób można przyspieszyć wydanie paszportu. Mam dosyć szperania i wiszenia na infoliniach gadania z automatem bo żywy konsultant po prostu nie odbiera telefonu........... emotka


Jeśli wniosek już złożyłaś, przyspieszyć się nic nie da.

Dopiero mam złożyć, potrzebuję szybko  emotka


W skrócie:
1) zorientuj się, gdzie są mniejsze kolejki - moja siostra wyrabiała paszport kilka tygodni temu, każda wizyta w katowickim urzędzie to kilka! godzin,
2) po wejściu do wybranego urzędu, znajdujesz jakiegoś kompetentnego pracownika, któremu mówisz, że chcesz złożyć podanie o wydanie paszportu w trybie przyspieszonym. On powie Ci, co dalej.
3) czekasz w kolejce,
4) podchodzisz do okienka i składasz to podanie, gdzie opisujesz, dlaczego to właśnie Tobie należy się szybciutko paszport (pytanie, jak w konkach). Przy słabej argumentacji szkoda zachodu.
5) nie przyjmują Twojego formularza paszportowego ani zdjęcia, bo czekasz na decyzję,
6) idziesz do domu, od następnego dnia możesz codziennie chodzić do urzędu pytać, jak tam Twoja sprawa. Jeśli w końcu się zgodzą, składasz wniosek + zdjęcie,
7) sprawdzasz status sprawy na stronie urzędu, idziesz tam, a po kilku godzinach oczekiwania, odbierasz dokument.

Nie wiem, ile się teraz czeka, bo chyba kiepski okres = dużo chętnych i jeszcze większe kolejki, niż zwykle. Myślę, że 10 - 15 dni i dostaniesz przyspieszony paszport.

Bardzo przydatne wskazówki. Dziękuję za odpowiedź, a przede wszystkim zaangażowanie i chęć pomocy emotka emotka emotka

U mnie (Kraków) była nieco inna procedura - po odstaniu kilku godzin w kolejce złożyłam normalnie wniosek ze zdjęciem, a dopiero potem podanie do Naczelnika o wydanie w trybie przyspieszonym z opisem sytuacji. Pani przyjmująca (turbo-niemiła) podanie przyjęła od razu wpisując numer złożonego wniosku i powiedziała, że generalnie nie ma raczej szans, bo to nie jest przypadek, który się kwalifikuje do przyspieszonego wydania, tymczasem paszport był gotowy super szybko (złożyłam wniosek w piątek, we wtorek był do odbioru). 
No i czy paszport jest do odbioru sprawdzałam w systemie na podstawie numeru wniosku.

potwierdzam. w Krakowie bardzo szybko wydają paszport (choć teraz pewnie jest "sezon" to może jest inaczej). Ja składałam bez trybu przyspieszonego i w jednym tygodniu złożyłam wniosek, a w kolejnym odbierałam (ale nie pamiętam ile dokładnie dni). A i pani w okienku hipermiła była. Kumpela która wyrabiała paszport w Krakowie przed emigracją do Australii stwierdziła że ten urząd tylko zachęca do emigrowania, bo to jedyny urząd w Polsce który załatwia wszystko szybko, sprawnie, a obsługa miodzio słodka i sympatyczna emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6502956 Napisano: 27.06.2018 11:33:22 w WC - rozmowy o wszystkim
defed napisał(a):

kermit napisał(a):

ace napisał(a):

kermit napisał(a):

1 Możesz założyć działalność i skorzystać z ulgi na start - przez pół roku opłacasz tylko zdrowotne (319,94).
2 "Zatrudnij" się u jakiegoś znajomego na 1/8 etatu.

2. A ile wtedy wynosi składka?

Jeśli byłoby to 1/8 z minimalnego wynagrodzenia to "koszt" około 90 zł.

Do tego jeszcze trzeba doliczyć jednorazowe koszty szkolenia BHP i wizytę u lekarza pracy. Księgowy odpowiedzialny za kadry może też podnieść swoją stawkę za kolejnego pracownika.

ja nigdy nie byłam na szkoleniu BHP i nie byłam na wizycie u lekarza pracy emotka


@defed napisał(a): To zależy jaki specjalista i gdzie. Mojemu dziecku kazali czekać pół roku do okulisty emotka

a to może. Ja szłam do okulisty tylko na kontrolę i wtedy sprawdzałąm sobie na stronie do jakich przychodni są jakie kolejki. No i owszem były takie gdzie były po 3 mies ale były i takie co 3 dni emotka al Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6502955 Napisano: 27.06.2018 11:32:21 w WC - rozmowy o wszystkim
kermit napisał(a):

kermit napisał(a):

ace napisał(a):

kermit napisał(a):

1 Możesz założyć działalność i skorzystać z ulgi na start - przez pół roku opłacasz tylko zdrowotne (319,94).
2 "Zatrudnij" się u jakiegoś znajomego na 1/8 etatu.

2. A ile wtedy wynosi składka?

Jeśli byłoby to 1/8 z minimalnego wynagrodzenia to "koszt" około 90 zł.

Może też być umowa zlecenie.

a to też w takim razie do rozważenia emotka dzięki emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6502939 Napisano: 27.06.2018 11:17:30 w WC - rozmowy o wszystkim
kermit napisał(a):

1 Możesz założyć działalność i skorzystać z ulgi na start - przez pół roku opłacasz tylko zdrowotne (319,94).
2 "Zatrudnij" się u jakiegoś znajomego na 1/8 etatu.

2. A ile wtedy wynosi składka? Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6502938 Napisano: 27.06.2018 11:15:54 w WC - rozmowy o wszystkim
defed napisał(a):

ace napisał(a):

no właśnie wiem, że to NFZtu drogo wychodzi, a itak z lekarza w ogóle nie korzystam Do dentysty chodzę prywatnie, ale pewnie jak tylko nie będę miała to zaraz coś się stanie tfutfu

Zwykły lekarz to stówka czy dwie, dla samego rodzinnego nie opłaca się ubezpieczać. Ciekawi mnie, jak to jest przy wypadkach i poważnych operacjach - czy ubezpieczenia prywatne obejmują takie świadczenia i ile wtedy wynosi składka ub.? Tyle samo co w NFZ, a może więcej?
BTW Kolejki w NFZ straszą, ale Zasłużeni Dawcy Krwi nie czekają w kolejkach do specjalistów, a to tylko 5/6 litrów. Zachęcam do honorowego oddawania krwi - można pomóc innym emotka  i ułatwić sobie życie  emotka

nie, do zwykłego lekarza to ja w ogóle nie chodzę emotka Co najwyżej to po skierowanie do specjalisty. Właśnie bardziej się boję czegoś typu skręcenie kostki, złamanie ręki czy nie daj boże wypadek samochodowy czy jakaś poważna choroba.

Kolejkami to przede wszystkim w TV straszą. Ja lata temu leczyłam się u endokrynologa do którego straszono mnie że rok się czeka, ja czekałam miesiąc. Okulista jest z dnia na dzień, ortopeda chyba tydzień (tak było z 5 lat temu emotka )
Nigdy nie oddawałam krwi, bo mnie mama nastraszyła, że ona raz w życiu oddała i potem tydzień dochodziła do siebie, bo taka słaba po tym była. A ja zbieram w mojej rodzinie wszystkie najgorsze geny (ewolucja to bzdura emotka , i to że się bierze najlepsze geny emotka ) więc na pewno też bym tak przeżywała to emotka . Choć jak teraz będę miała wolne to może zaryzykuję bycia padliną przez tydzień emotka Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

ace

#6502910 Napisano: 27.06.2018 10:43:30 w Dziś cieszę się z.....
cb656 napisał(a):

ace napisał(a):

a kto wymyślił nazwę firmy OSRAM?

No proszę Cię, litości... to wiedza powszechna emotka
Nazwę utworzono z połączenia dwóch wyrazów „osm” i „wolfram" bo takie pierwiastki przeważały w konstrukcji włókna żarówki.

myślę, że nazwę każdej firmy w dzisiejszych czasach można sobie sprawdzić w internecie emotka To było pytanie retoryczne emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

ace

#6502907 Napisano: 27.06.2018 10:40:01 w WC - rozmowy o wszystkim
defed napisał(a):

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to ponad 420pln miesięcznie  emotka .
Weź rozważ jeszcze pójście za mąż, 84zł - opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa jest jednorazowa  emotka  
Rejestracja w Urzędzie Pracy (darmowa) raczej odpada, bo przy dzisiejszym zapotrzebowaniu pracowników na rynku pracy od razu dostaniesz 3 oferty i nici z 6 miesięcy urlopu...

no właśnie wiem, że to NFZtu drogo wychodzi, a itak z lekarza w ogóle nie korzystam emotka Do dentysty chodzę prywatnie, ale pewnie jak tylko nie będę miała to zaraz coś się stanie tfutfu

ale to też nie wiem jakby działało bo mój TŻ to w Kanadzie ubezpieczony no więc ten tego... Narzeczonego zmieniać? hmmm emotka


No właśnie UP od razu wykluczyłam, bo ja nie chcę by mi pracę znaleźli emotka Wyświetl w wątku >>
2 defed, brucee 0

ace

#6502893 Napisano: 27.06.2018 10:17:19 w WC - rozmowy o wszystkim
Mam pytanie do osób utrzymujących się z konkursów, choć w sumie nie tylko. Jak robicie z ubezpieczeniem zdrowotnym? Sami opłacacie? Czy wykupujecie jakieś prywatne? Nie żebym miała przejść na zawodostwo emotka Ale zrezygnowałam z pracy i chcę sobie około półroczne - roczne wakacje zrobić, a wolałabym być na wszelki wypadek ubezpieczona. I nie wiem jaka opcja jest najlepsza (i w ogóle jakie są opcje emotka ). Będę wdzięczna za podpowiedź emotka Czy to tu czy w PW emotka Za mąż nie zamierzam wychodzić dla uzyskania ubezpieczenia emotka Wyświetl w wątku >>

ace

#6502890 Napisano: 27.06.2018 10:11:25 w Dziś cieszę się z.....
cb656 napisał(a):

trebor1 napisał(a):

cieszę się z fantazji osoby tytułującej ten konkurs emotka
przyznam, że tej marki kosmetycznej nie znałem, choć samą nazwę kojarzę... skądinąd emotka
https://www.e-kon...ta.html#.WzMHVLhhBIU

Tym autorem musiał być facet, bo tylko facet stale myśli o... dziewczynach emotka
(pupa to po włosku w przenośni dziewczyna, podlotek, laska - coś w wieku przejściowym miedzy dzieckiem, a kobietą, taka poczwarka emotka ) emotka

a kto wymyślił nazwę firmy OSRAM? Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0