WC - rozmowy o wszystkim

|< << < 237 238 239 240 241 242243 244 245 246 247 > >> >|

kreatia

Cytuj wiadomość#6476529 piątek, 23 marca 2018, 19:13:57
agakaz2 napisał(a):

kreatia napisał(a):

co wg Was znaczy "przesłanie" u smolara? w ciągu 7 dni trzeba skutecznie dostarczyć czy wysłać?

Warunkiem wydania nagrody jest przesłanie przez laureata pocztą lub pocztą kurierską lub poprzez doręczenie osobiste, w formie pisemnej na adres organizatora (Smolar Agencja Promocyjno – Reklamowa Sp. z o.o., 93 – 569 Łódź, ul. Inżynierska 15) w terminie 7 dni od otrzymania wiadomości SMS, oryginału dowodu zakupu promocyjnego oraz kompletu niezbędnych danych i oświadczeń laureata

Wysłać w ciągu 7 dni

No właśnie nie jestem pewna. Trochę to iejednoznaczne... Oby. 
0 0

agakaz2

Cytuj wiadomość#6476536 piątek, 23 marca 2018, 19:20:01
kreatia napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

kreatia napisał(a):

co wg Was znaczy "przesłanie" u smolara? w ciągu 7 dni trzeba skutecznie dostarczyć czy wysłać?

Warunkiem wydania nagrody jest przesłanie przez laureata pocztą lub pocztą kurierską lub poprzez doręczenie osobiste, w formie pisemnej na adres organizatora (Smolar Agencja Promocyjno – Reklamowa Sp. z o.o., 93 – 569 Łódź, ul. Inżynierska 15) w terminie 7 dni od otrzymania wiadomości SMS, oryginału dowodu zakupu promocyjnego oraz kompletu niezbędnych danych i oświadczeń laureata

Wysłać w ciągu 7 dni

Ja to tak interpretuje i tak wysyłam. Ostatni mój list szedł do nich 10dni
0 0

lola.lola

Cytuj wiadomość#6476543 piątek, 23 marca 2018, 19:24:15
slonko365 napisał(a):

Ale że jak, rekolekcje w szkole? Zamiast lekcji?  emotka  U mnie są rekolekcje w kościele, w zeszłym tygodniu były od niedzieli do środy, o 16.00 dla dzieci. Pierwsze słyszę, żeby poza lekcjami religii, nie w kościele rekolekcje robić i to jeszcze zamiast normalnej lekcji. A co wtedy z dziećmi które nie chodzą na religię, są niewierzące albo innego wyznania? Obowiązkowa indoktrynacja, której ich rodzice mogą sobie nie życzyć czy koza gdzieś na świetlicy?  emotka  Tak mi się wydawało, że to, że u mnie jest przedszkole imienia ŚWIĘTEGO Jana Pawła II (co do osoby nie mam uwag, ale przecież nie każdy wyznaje kult świętych, a przedszkole państwowe, nie kościelne), i że w hymnie szkoły WSZYSTKIE dzieci (jak ktoś nie zna/nie śpiewa hymnu to możliwe obniżenie oceny z zachowania) muszą prosić Jana Pawła II, również patrona szkoły (państwowej) o błogosławieństwo - to już jest przegięcie, ale żeby lekcje odwoływać bo rekolekcje w tym czasie trzeba zrobić, to bym na to nie wpadła. 

Jak ja chodziłam do gimnazjum to też mieliśmy rekolekcje w czasie zajęć. Przychodziliśmy na dwie pierwsze lekcje a potem szliśmy do kościoła (jakieś 200m od szkoły). Osoby niewierzące szły już wtedy do domów bo po kościele już mieliśmy wolne.

Swoją drogą pamiętam, że któregoś roku wypadały Misje i rekolekcje były prowadzone w szkole. Wszystko odbywało się na hali sportowej. Wszystko czyli spowiedź też! Wyobraźcie sobie jak wyglądały konfesjonały: dwa drewniane krzesełka obok siebie, porozstawiane w kilku punktach na hali (NA HALI NA KTÓREJ WSZYSTKO SIĘ NIESIE). Pamiętam jak byliśmy przerażeni, że musimy sobie po prostu usiąść twarzą w twarz z księdzem i opowiadać o swoich grzeszkach. Chcieliśmy robić to w torbach papierowych na głowach więc katecheci powiedzieli, że możemy wyspowiadać się normalnie w kościele (np podczas rekolekcji dorosłych)  emotka  Ogólnie bardzo fajnie to wspominam emotka

slonko365

Cytuj wiadomość#6476550 piątek, 23 marca 2018, 19:38:46
lola.lola napisał(a):

Jak ja chodziłam do gimnazjum to też mieliśmy rekolekcje w czasie zajęć. Przychodziliśmy na dwie pierwsze lekcje a potem szliśmy do kościoła (jakieś 200m od szkoły). Osoby niewierzące szły już wtedy do domów bo po kościele już mieliśmy wolne.

Ciekawe, że to chyba musi różnie wyglądać w różnych częściach kraju (albo w różnych parafiach?) bo u mnie w żadnej szkole i w żadnym miejscu zamieszkania czegoś takiego nie było, naprawdę jestem zaskoczona. Zastanawia mnie tylko, czemu są organizowane rekolekcje w czasie szkoły (przecież można spokojnie o 15.00 czy 16.00 w kościele) i na jakiej podstawie szkoła odwołuje lekcje - z tego co wiem, to też nie jest takie hop siup że sobie dyrektor nie robił lekcji - z tego co wiem, jest chyba 6 dni takich, które dyrektor ma do dyspozycji, że mogą być wolne, i te dni zawsze we wrześniu ustalamy na radzie rodziców - jakaś część jest narzucona przez dyrektora (np. w dniu matur, czy egzaminu szóstoklasistów, żeby im w szkole nie przeszkadzać - bo u mnie jest wszystko w jednym budynku emotka ), a resztę się ustala w długie weekendy, przed i po świętach, ale tych dni za dużo nie ma do rozdzielenia. 
bruce 0

kreatia

Cytuj wiadomość#6476551 piątek, 23 marca 2018, 19:44:39
agakaz2 napisał(a):

kreatia napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

kreatia napisał(a):

Wysłać w ciągu 7 dni

Ja to tak interpretuje i tak wysyłam. Ostatni mój list szedł do nich 10dni

Uff dziękuję emotka  trochę mi ulzyło 
0 0

nataszka

Cytuj wiadomość#6476630 sobota, 24 marca 2018, 08:56:01
Mam ekspres dolce gusto nescafe i nie chce zapalić się zielona lampka cały czas świeci tylko czerwona?Ktoś z Was miał taki problem?
0 0

awi

Cytuj wiadomość#6476636 sobota, 24 marca 2018, 09:20:16
donia7 napisał(a):

To prawda z tymi rekolekcjami w szkole... Dawniej 3h spędzało się w kościele, a teraz u mojej córki jest trzydniowy program. dziś dzieci przygotowywały stacje Drogi Krzyżowej, miały śpiew, konferencje, a potem Drogę Krzyżową przy tych przygotowanych stacjach (na sali gimnastycznej). Ostatni dzień to Masterchef- przygotowanie posiłku dla świętego,czy jakoś tak, bal Wszystkich Świętych i Msza Św. ale to już w kościele.W między czasie śpiewy, jakaś konferencja.
No moja ogólnie zadowolona, ale czy uświęcona?  emotka

Odnoszę wrażenie że dziś wszystko musi być rozrywką
Nb bardziej pasowałaby Hell's Kitchen i bal wielkanocnych jaj

southlander

Cytuj wiadomość#6476697 sobota, 24 marca 2018, 13:15:39
lola.lola napisał(a):

Tablet mojej mamy (Lenovo a10) cały czas się restartuje. Włącza się na minutę i wyłącza. Mama ma na nim pełno zdjęć, których nie chce stracić a w czasie tej minuty kiedy jest włączony nie da się praktycznie nic przenieść. Czy ktoś może wie czy jest jakiś sposób żeby go naprawić i nie stracić wszystkich danych?  emotka

Jest jest podłączony do ładowarki też się restartuje?
0 0

asantesana

Cytuj wiadomość#6476868 niedziela, 25 marca 2018, 17:23:40
Cz ktoś sprzedawał tę walizkę z belVity? Jaką ona ma realną wartość?
0 0

pawelski

Cytuj wiadomość#6476893 niedziela, 25 marca 2018, 20:39:32
Jak to jest z tym podatkiem od nagród ? Podobno nagroda o wartości poniżej 760 zł jest zwolniona z podatku ale w regulaminach często jest napisane że np organizator przeznacza 20 zł na pokrycie podatku od nagrody wartej 200 zł.
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6476941 niedziela, 25 marca 2018, 23:57:47
pawelski napisał(a):

Jak to jest z tym podatkiem od nagród ? Podobno nagroda o wartości poniżej 760 zł jest zwolniona z podatku ale w regulaminach często jest napisane że np organizator przeznacza 20 zł na pokrycie podatku od nagrody wartej 200 zł.

Organizator zawsze musi przeznaczyć 11,11% wartości nagrody na podatek do US - to jest dodatkowa kwota.
Jeśli ktoś wygra nagrodę powyżej 760 zł, to przed odbiorem płaci 10% wartości nagrody, chyba, że organizator już zapłacił za laureata. W różnych konkursach bywa różnie.

pawelski

Cytuj wiadomość#6477164 poniedziałek, 26 marca 2018, 16:28:42
Dzięki. 
0 0

delvitto

Cytuj wiadomość#6477267 poniedziałek, 26 marca 2018, 21:33:56
sprzedałam kilka rzeczy na allegro;) kiedyś wchodziłam na swoje konto i sprawdzałam ile mi mają wysłać, miałam ustawiony jeden dzień tygodnia. A teraz nie mogę odnaleźć tych ustawień, znajduję tylko kwotę prowizji do zapłacenia, i poszczególne kwoty potrąceń prowizji od różnych sprzedanych rzeczy. Jak mogę wejść i ustawić, by np innego dnia robili mi przelew? 
0 0

batistutek123

Cytuj wiadomość#6477672 środa, 28 marca 2018, 00:30:39
joasiunia napisał(a):

cb656 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

cb656 napisał(a):

Czyjej żony szukacie? Kto zaginął?

A dlaczego tylko do 28? Czuję się dyskryminowana!  emotka

Zaginęłaś mężowi? emotka

Na ekonkach czasami łatwo się zagubić w czasoprzestrzeni. Człowiek siądzie i bach! Wpada w forumowy wir, znika on sam, a i jemu przy okazji znika gdzieś godzina, dwie... emotka

Niee, teraz rozkręcam w Danii swój biznes sprzedaż internetowa.
Nudzi się człowiekowi takie życie, wstydzi się zagadać do kobiet. Łatwiej mi przez internet. Jakieś dziwne czasy!
0 cb656

ondine

Cytuj wiadomość#6478698 sobota, 31 marca 2018, 21:31:11
Może ktoś zna jakąś miejscówkę na weekend, zależy mi na domku wolnostojącym na ogrodzonej działce.
Nie musi to być żadna miejscowość turystyczna, ale najlepiej gdyby była na południowym-wschodzie kraju.
Może ktoś był w takim miejscu i coś poleci. Będę wdzięczna emotka
0 0

ziolko

Cytuj wiadomość#6478722 sobota, 31 marca 2018, 23:06:11
ŻARTY NA PRIMA APRILLIS emotka  kto coś wypróbuje? emotka  

https://www.buzzf...4w5j5Wk#.ojP3MyMv6 
0 0

Niebieska_Laguna

Cytuj wiadomość#6478853 poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 18:57:31
Co kupić koleżance na prezent? Przeglądam już różne rzeczy i nie mam pojęcia co kupić... Nie kojarzę, żeby czegoś specjalnie potrzebowała. Budżet tak do 300 złotych... Chcę, żeby to była jakaś niespodzianka. Ale 0 inwencji u mnie...
bruce 0

joan

Cytuj wiadomość#6478858 poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 19:35:54
Niebieska_Laguna napisał(a):

Co kupić koleżance na prezent? Przeglądam już różne rzeczy i nie mam pojęcia co kupić... Nie kojarzę, żeby czegoś specjalnie potrzebowała. Budżet tak do 300 złotych... Chcę, żeby to była jakaś niespodzianka. Ale 0 inwencji u mnie...

Może voucher na masaż? Albo bon na "day spa"?

trojan

Cytuj wiadomość#6478859 poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 19:36:38
superloser napisał(a):

Fajnie, kiedy wiesz, że pracownicy Agencji Reklamowych to zwykli ludzie. Czasami bez podstawowej wiedzy w "swej" dziedzinie. 

Smolar robi Loterie z Velvet w Biedronce. Pokazuje swoje zaangażowanie emotka  
wymaga NIP w formularzu zgłoszeniowym emotka emotka emotka  
Panie Smolar NIP w kazdej Biedronce na terenie Polski jest ten sam.  emotka

Akurat znam jedną biedronkę gdzie jest inny nip, i jak można znaleźć w internecie jest/było min. 60 ajencyjnych biedronek i w tych biedronkach jest inny nip.

Niebieska_Laguna

Cytuj wiadomość#6478879 poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 21:21:31
bruce napisał(a):

Niebieska_Laguna napisał(a):

A gdyby bony/karty podarunkowe do jej ulubionego sklepu, perfumerii, księgarni czy drogerii? emotka

Chyba najlepiej będzie, gdyby jeszcze taniej na forum kupić  emotka

|< << < 237 238 239 240 241 242243 244 245 246 247 > >> >|