Reklama na e-Konkursy.info

Konkurs "Na gazetkę szkolną - Finanse bez tajemnic"

Opis konkursu

Konkurs trwa do: 30.11.2011

Organizatorem konkursu jest serwis interklasa.pl.
Fundacja Kronenberga przy Banku Citi Handlowy zaprasza nauczycieli i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na gazetkę szkolną online pt. "Finanse bez tajemnic". Rywalizacja organizowana jest w ramach piątej edycji akcji społecznej "Tydzień dla Oszczędzania".

W konkursie "Gazetka szkolna online - Finanse bez tajemnic" prowadzonym przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga mogą wziąć udział uczniowie publicznych i niepublicznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczestników rywalizacji jest przygotowanie i opublikowanie na dowolnej platformie internetowej gazetki szkolnej online, związanej z jednym z czterech tematów przewodnich akcji "Tydzień dla Oszczędzania 2011": zakładaniem konta bankowego, planowaniem finansów osobistych, świadomością konsekwencji zadłużenia lub dopasowaniem rodzaju oszczędzania do osobistych potrzeb.

Konkursowa gazetka szkolna online powinna zostać przygotowana przez zespół złożony z nauczyciela-koordynatora i uczniów (od 1 do 6). Praca musi zawierać co najmniej 15 materiałów pisemnych, o długości od 500 do 1500 znaków oraz materiały audiowizualne (takie jak: zdjęcia, filmy, podkasty, grafiki i prezentacje multimedialne), a link do niej powinien znaleźć się na stronie internetowej szkoły. (Wybór szczegółowej tematyki publikowanych materiałów zależy od uczniów oraz nauczyciela, który koordynuje ich pracę).

Warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji jest wysłanie do 30 listopada 2011 r. wydrukowanego i podpisanego potwierdzenia wypełnienia online konkursowego formularza zgłoszeniowego - dostępnego TUTAJ. (Potwierdzenie należy wysłać faksem na nr 22 875 85 40, wew.102). Do dnia 2 grudnia 2011 r. należy dostarczyć również link do przygotowanych gazetek: wypełniając specjalny formularz (dostępny TUTAJ) i przesyłając go na adres e-mail: kontakt@tdo.edu.pl.

Aby ułatwić uczestnikom konkursu wykonanie zadania organizatorzy rywalizacji przygotowali scenariusz specjalnej lekcji (kliknij TUTAJ) oraz dodatkowe materiały edukacyjne, które znaleźć można na stronie projektu (kliknij TUTAJ). W oparciu o te materiały nauczyciel-koordynator zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej jednych zajęć na temat oszczędzania i zachęcenia uczniów do udziału w konkursie.

Nagrody:
Konkursowe gazetki szkolne online ocenione zostaną pod względem zgodności z tematyką konkursu, wartości merytorycznej i edukacyjnej (przystępności i rzetelności przedstawienia informacji) oraz warsztatu wykonania gazetki (układu treści, estetycznej typografii, zdjęć, ilustracji, grafik, plików audio i wideo). Autorzy trzech najlepszych prac i ich opiekunowie wyróżnieni zostaną nagrodami pieniężnymi:

* za zajęcie 1 miejsca: 2000 zł dla ucznia, 1000 zł dla nauczyciela
* za zajęcie 2 miejsca: 1500 zł dla ucznia, 750 zł dla nauczyciela
* za zajęcia 3 miejsca: 1000 zł dla ucznia, 500 zł dla nauczyciela.


Chcesz wziąć udział w konkursie?
Kliknij TUTAJ.

Konkurs nadesłany przez kachna1111. Serdecznie Dziękujemy!!!
Dodał pionas

Nagrody

Nadesłane przez: kachna1111 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz