Reklama na e-Konkursy.info

Niesamowita Maszyna konkurs o indeks PB

Opis konkursu

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z terenu całej Polski, z Uczestnikami konkursu może być wyłącznie osoba lub grupa osób (zespół maksymalnie 3-osobowy).
Konkurs polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu urządzenia „Niesamowita Maszyna” wg koncepcji maszyny Rube Goldberga, które po uruchomieniu, działając samodzielnie, na skutek ciągu przyczynowo -skutkowego zjawisk fizycznych doprowadza do końcowego efektu. Efekt końcowy jest dowolny.
Następnie należy nakręcić krótki film (maks. do 2 minut) dokumentujący działanie maszyny i zawierający w tytule słowa „Niesamowita Maszyna” oraz przygotować krótki opis reakcji łańcuchowej i etapów powstawania urządzenia.
Gotowy film wraz z opisem należy udostępnić na portalu YouTube, a następnie przesłać na adres mailowy: promocja@pb.edu.pl

Nagrody

  • I miejsce: 5.000 zł oraz prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Politechniki Białostockiej, prowadzonym na wydziałach: Architektury, Budownictwa i Nauki o Środowisku, Elektrycznym, Inżynierii Zarządzania.
  • II miejsce: 2.000 zł
  • III miejsce: 1.500 zł

Nadesłane przez: picola Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Dodaj komentarz