Reklama na e-Konkursy.info

Wrocław: Konkurs "Zooprojektuj kampanię dla zwierząt" II edycja, do godz. 11:00

Wrocław: Konkurs Zooprojektuj kampanię dla zwierząt II edycja, do godz. 11:00

Opis konkursu

18. maja br. ruszyła druga edycja konkursu „ZOOprojektuj kampanię dla zwierząt” ogłoszona przez wrocławskie zoo. Chętni artyści mają za zadanie przygotować projekt, który będzie promował misję ogrodu zoologicznego i Fundacji ZOO Wrocław DODO, czyli ochronę zagrożonych wymarciem gatunków zwierząt. Co ważne grafika ta, powinna być na tyle prosta i czytelna by mogła być wykorzystana w kampanii reklamowej oraz na potrzeby linii produktowej. Zwycięzca zgarnie nagrodę o wartości ponad 5 tys. złotych!
Wrocławskie zoo znane jest ze swojej dzielności na rzecz ochrony zwierząt. Na swoim terenie prowadzi hodowle zachowawcze wielu zagrożonych gatunków zwierząt. Poza tym, wraz z powołaną w 2016 r. Fundacją Dodo, wsparło 37 projektów ochroniarskich na kilku kontynentach (szczegóły na: https://map.eaza.net/).
Tylko w ubiegłym roku wspólnie przekazały aż 615 tysięcy złotych na 24 projekty zlokalizowane głównie w Afryce i Azji. Gatunkami, którymi opiekują się zoo i fundacja od kilku lat, są m.in. pingwiny przylądkowe, pangoliny (łuskowce), okapi, oryksy szablorogie, fenki, kanczyle filipińskie, niedźwiedzie himalajskie, nosorożce indyjskie, kanczyle filipińskie, śpiewające ptaki Azji, świnie brodawkowate i wisajskie, świneczki karłowate. To wsparcie to nie tylko przekazywanie środków na utrzymanie parków, rezerwatów czy centrów rehabilitacji, to też pieniądze na badania czy konkretne inwestycje. I tak, dzięki pieniądzom Polaków, udało się ponownie odkryć myszojelenia czyli kanczyla srebrnogrzbietego w Wietnamie, wybudować wybieg dla niedźwiedzi azjatyckich w Laosie, dwa pangolinaria w Wietnamie i Laosie, czy studnię i ogród warzywny dla lemurów na Madagaskarze. Dzięki inicjatywie wrocławian powstają także projekty badawcze, których celem jest poznanie mało znanych i już zagrożonych gatunków, jak chociażby ten w Senegalu dotyczący manatów afrykańskich.
- Mamy prawdziwy potop: degradacja środowiska naturalnego, jego zanieczyszczenie i wylesianie, nadmierna konsumpcja to zjawiska, które są już na miarę prawdziwej klęski. Współczesne ZOO to taka Arka Noego, którą próbujemy przewieźć na bezpieczne wody tyle gatunków, ile się tylko da. A potrzebujących jest coraz więcej. Jesteśmy ze swoim wsparciem na 4 kontynentach, ale tę misję trzeba promować - mówi Radosław Ratajszczak, Prezes ZOO Wrocław.
Stąd pomysł na stworzenie graficznego emblematu, swoistego logotypu, który będzie wizualizacją tych wszystkich działań i wartości. Konkurs pod hasłem „ZOO i DODO na ratunek” ruszył 18 maja. Może w nim wziąć udział każdy, kto skończył 18 lat. Rozstrzygnięcie nastąpi w połowie czerwca. Dzięki współpracy z AMS Polska, plakaty ze zwycięskim projektem, pojawią się na 50 citylightach w dużych miastach w Polsce.
Patronat nad konkursem objął Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Nagrody

Laureat konkursu otrzyma nagrodę o wartości 5 240 zł (w postaci bonu zakupowego do CH Magnolia o wartości 3 tys. zł oraz 2 tys. zł od firmy RSvend w formie pieniężnej oraz dwie karty roczne do ZOO Wrocław).

Nadesłane przez: ZOO Wrocław Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Lista komentarzy

annb

20.06.21 19:02:39

Wyniki dostępne tutaj:

https://www.faceb...i24lXT&__tn__=-R

0 0
Dodaj komentarz