Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

banka-manka

#6851411 Napisano: 25.03.2022 17:50:59
lasiglasty napisał(a):

banka-manka napisał(a):

Cena za litr oleju pod koniec roku ma wynosić około 50 zł (wczoraj miałam okazje rozmawiać z handlowcem zaopatrzeniowcem; takie są prognozy).

A w konkursach dalej będą do wygrania bony po 100 zł. Będziemy sobie mogli za wygraną kupić 2 litry oleju emotka

A żeby w ogóle wziąć udział w konkursie będzie trzeba kupić dwa produkty promocyjne, olej emotka  
0 0

edzia21

#6851412 Napisano: 25.03.2022 17:51:45
lasiglasty napisał(a):

banka-manka napisał(a):

Cena za litr oleju pod koniec roku ma wynosić około 50 zł (wczoraj miałam okazje rozmawiać z handlowcem zaopatrzeniowcem; takie są prognozy).

A w konkursach dalej będą do wygrania bony po 100 zł. Będziemy sobie mogli za wygraną kupić 2 litry oleju emotka

o ile w ogóle będą konkursy...bo ich ilość drastycznie spada, szkoda emotka  kiedyś to było. Tęsknię za tymi czasami.

atyde25

#6851483 Napisano: 26.03.2022 12:15:55
Racja cenny coraz to inne a my to śledzimy bo paragony studiujemy:(

Czy Nivea a raczej koncern Beiersdorf nie przegiął w przyjaźni  z innym potępionym narodem bo chciałam wprowadzić paragon w programie zbierania punktów i mają serwer uszkodzony hmmmmmmmmmmmm.
Strasznie jestem zła,że dopiero w liceum dowiedziałam się,że naród rosyjski nas nie wyzwolił a te wszystkie filmy co się oglądało za dzieciaka były bajkami.
Ciekawe jak dalej będę się pogłębiać zakłamania w historii.Obyś żył w ciekawych czasach nie ja osobiście już dziękuję za te czasy chcę czasów sprzed 2020 roku:(
1 ZetZ 1 cb656

dwaburekoty

#6851612 Napisano: 27.03.2022 21:54:52
banka-manka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

A mnie wkurzają współczesne ceny szczególnie pieczywa i mięsa... Prawie codziennie zmieniają się ceny tego co kupuję.

We wtorek w lokalnym mięsnym, pierś z kurczaka w cenie 27,90 zł/kg. W tym samym dniu Lidl (rodzinne opakowania) 18,90 zł/kg. 
Lidl dwa dni później cena za kilogram wzrosła do 21,90 zł.
Dwa dni różnicy i pyk, cena o 3 zł w górę. 
A to dopiero początek. 
Cena za litr oleju pod koniec roku ma wynosić około 50 zł (wczoraj miałam okazje rozmawiać z handlowcem zaopatrzeniowcem; takie są prognozy).

Oczywiście, że tak będzie - Ukraina i Rosja są spichlerzami Europy/połowy świata. Sprawdź sobie pozycję obydwu krajów w produkcji pszenicy (Rosja bodajże 1 na świecie, Ukraina 4), słonecznika (Ukraina nr 1), rzepaku. Dodaj do tego politykę Unii Europejskiej w postaci zazieleniania i nakłaniania rolników do odejścia z  produkcji (a co którzy zostali walczą z olbrzymimi wzrostami cen nawozów i paliwa, brakiem ŚOR) dorzuć ASF i to, że weterynaria nic na to poradzić nie może. No i nie zapominajmy o inflacji i spirali placowo-cenowej. "Ciekawe" czasy idą.

mia

#6851615 Napisano: 27.03.2022 22:58:03
Wkurza mnie... łatwowierność? Myślenie czarno-białe? Tak mało jest czerni i bieli na świecie, najwięcej jest odcieni szarości...
Na rozluźnienie nerwów sobie i innym, zapodaję genialną piosenkę niedoścignionego Jacka Kaczmarskiego.emotka
I to jest prawdziwa kwintesencja (pewnej) historii. Która niestety lubi się powtarzać.
https://www.youtu.../watch?v=GqJjiAXnWdQ

anialistopad

#6851617 Napisano: 27.03.2022 22:59:40
cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

Strasznie jestem zła,że dopiero w liceum dowiedziałam się,że naród rosyjski nas nie wyzwolił a te wszystkie filmy co się oglądało za dzieciaka były bajkami.

Tak, dalej wierz w to, co chcesz emotka Choćby w to, że tylko jeden front (zachodni) rozwiązał sytuację wojenną zupełnie bez absolutnie żadnego wkładu ze strony Armii Czerwonej.

Cb656 tu muszę się z Tobą zgodzić . Dziadkowie mi opowiadali jak było. Faktem jest ,że rosyjskie wojska też byli tymi złymi ,ale nie wszyscy. Babcia mówiła ,że doznała wiele krzywd od Niemców ,a Rosjanie bardzo im pomagali. Był głóg,bieda ,a oni dzieli się chlebem z Polakami. Wiem jaka jest oficjalna wersja historii po zmianach,ale jednak wierzę w taka ,która opowiadali dziadkowie. Oni to przeżyli i widzieli jak było naprawdę. Babcia (ponad 80 lat już ma) zawsze powtarza,że wojna wyzwala w ludziach bestie i tylko nieliczni potrafią nad. nimi zapanować. 

dejzi

#6851619 Napisano: 28.03.2022 00:05:47
Czekałam do 24 by posłać Tchibo i od razu było 0zł. 
0 0

mia

#6851620 Napisano: 28.03.2022 00:09:31
dejzi napisał(a):

Czekałam do 24 by posłać Tchibo i od razu było 0zł. 

Pewnie czasu nie zmienili. emotka Poczekaj do 01.00, jesli Ci się chce.

elektro

#6851623 Napisano: 28.03.2022 01:01:55
I o 1 w nocy wyslane.
1 29renata 0

dejzi

#6851636 Napisano: 28.03.2022 09:34:45
mia napisał(a):

dejzi napisał(a):

Czekałam do 24 by posłać Tchibo i od razu było 0zł. 

Pewnie czasu nie zmienili. emotka Poczekaj do 01.00, jesli Ci się chce.

Dzięki;)) o 24,30 już zrezygnowałam. 
1 mia 0

domika

#6851647 Napisano: 28.03.2022 10:32:39
anialistopad napisał(a):

cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

Strasznie jestem zła,że dopiero w liceum dowiedziałam się,że naród rosyjski nas nie wyzwolił a te wszystkie filmy co się oglądało za dzieciaka były bajkami.

Tak, dalej wierz w to, co chcesz emotka Choćby w to, że tylko jeden front (zachodni) rozwiązał sytuację wojenną zupełnie bez absolutnie żadnego wkładu ze strony Armii Czerwonej.

Cb656 tu muszę się z Tobą zgodzić . Dziadkowie mi opowiadali jak było. Faktem jest ,że rosyjskie wojska też byli tymi złymi ,ale nie wszyscy. Babcia mówiła ,że doznała wiele krzywd od Niemców ,a Rosjanie bardzo im pomagali. Był głóg,bieda ,a oni dzieli się chlebem z Polakami. Wiem jaka jest oficjalna wersja historii po zmianach,ale jednak wierzę w taka ,która opowiadali dziadkowie. Oni to przeżyli i widzieli jak było naprawdę. Babcia (ponad 80 lat już ma) zawsze powtarza,że wojna wyzwala w ludziach bestie i tylko nieliczni potrafią nad. nimi zapanować.

Moja prababcia z koli mówiła ze Rosjanie to było największe zło jakie chodziło po ziemi. Gwałcili, kradli, mordowali z zimną krwią nawet małe dzieci.

monisss

#6851653 Napisano: 28.03.2022 10:38:51
domika napisał(a):

anialistopad napisał(a):

cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

Strasznie jestem zła,że dopiero w liceum dowiedziałam się,że naród rosyjski nas nie wyzwolił a te wszystkie filmy co się oglądało za dzieciaka były bajkami.

Tak, dalej wierz w to, co chcesz emotka Choćby w to, że tylko jeden front (zachodni) rozwiązał sytuację wojenną zupełnie bez absolutnie żadnego wkładu ze strony Armii Czerwonej.

Cb656 tu muszę się z Tobą zgodzić . Dziadkowie mi opowiadali jak było. Faktem jest ,że rosyjskie wojska też byli tymi złymi ,ale nie wszyscy. Babcia mówiła ,że doznała wiele krzywd od Niemców ,a Rosjanie bardzo im pomagali. Był głóg,bieda ,a oni dzieli się chlebem z Polakami. Wiem jaka jest oficjalna wersja historii po zmianach,ale jednak wierzę w taka ,która opowiadali dziadkowie. Oni to przeżyli i widzieli jak było naprawdę. Babcia (ponad 80 lat już ma) zawsze powtarza,że wojna wyzwala w ludziach bestie i tylko nieliczni potrafią nad. nimi zapanować.

Moja prababcia z koli mówiła ze Rosjanie to było największe zło jakie chodziło po ziemi. Gwałcili, kradli, mordowali z zimną krwią nawet małe dzieci.

ja też słyszałam taką wersję.. a tak serio.. ludzie są różni.. przecież i wszystkich Polaków nie możemy wrzucić do jednego worka.. 
0 0

anialistopad

#6851658 Napisano: 28.03.2022 11:00:35
Dlatego moja babcia mówiła ,że nie każdy Rosjanin był dobry. Byli też i Ci źli,ale babcia i jej rodzina trafili akurat na normalnych i ludzkich,którzy naprawdę pomagali i nie krzywdzili. Ale to w każdym narodzie są i Ci dobrzy i Ci źli 
1 mia 0

ziolko

#6851719 Napisano: 28.03.2022 15:31:56
anialistopad napisał(a):

Dlatego moja babcia mówiła ,że nie każdy Rosjanin był dobry. Byli też i Ci źli,ale babcia i jej rodzina trafili akurat na normalnych i ludzkich,którzy naprawdę pomagali i nie krzywdzili. Ale to w każdym narodzie są i Ci dobrzy i Ci źli 

Moja babcia opowiadała, że jak była nastolatką to Rosjanie wpadli do ich domu. Było wiadomo, że będą kraść i gwałcić. Babcia w ostatniej chwili uciekła przez okno. Jeden z nich ją zauważył i strzelił w jej kierunku. Kula przeszła jej po czubku głowy. 
Do końca życia odczuwała ból w tym miejscu, szczególnie na zmianę pogody. 

ola120

#6851764 Napisano: 28.03.2022 20:33:15
A mnie wkurzają Grześki. Tyle już zgłoszeń wysłałam i marnej 20 nie mogę trafić. emotka
2 mia, DAIKOKU 0

peppa7

#6851765 Napisano: 28.03.2022 20:36:36
ziolko napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Dlatego moja babcia mówiła ,że nie każdy Rosjanin był dobry. Byli też i Ci źli,ale babcia i jej rodzina trafili akurat na normalnych i ludzkich,którzy naprawdę pomagali i nie krzywdzili. Ale to w każdym narodzie są i Ci dobrzy i Ci źli 

Moja babcia opowiadała, że jak była nastolatką to Rosjanie wpadli do ich domu. Było wiadomo, że będą kraść i gwałcić. Babcia w ostatniej chwili uciekła przez okno. Jeden z nich ją zauważył i strzelił w jej kierunku. Kula przeszła jej po czubku głowy. Do końca życia odczuwała ból w tym miejscu, szczególnie na zmianę pogody. 

Kilkanaście lat temu z mężem byliśmy na farmie w Anglii i mieszkaliśmy z Rosjanami (ojciec z córką i dwoma synami). Okropni byli emotka Zaczepni, startujący do bójki no i kąpali się raz na dwa tygodnie emotka
0 0

cb656

#6851769 Napisano: 28.03.2022 21:11:54
domika napisał(a):

Moja prababcia z koli mówiła ze Rosjanie to było największe zło jakie chodziło po ziemi. Gwałcili, kradli, mordowali z zimną krwią nawet małe dzieci.

Ojej. To straszne. emotka Hutsi i Tutu pewnie przewracają się w grobach na myśl o tym.
2 mia, maria1980 0

FBsebastian3

#6851773 Napisano: 28.03.2022 21:25:51
domika napisał(a):

anialistopad napisał(a):

cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

Strasznie jestem zła,że dopiero w liceum dowiedziałam się,że naród rosyjski nas nie wyzwolił a te wszystkie filmy co się oglądało za dzieciaka były bajkami.

Tak, dalej wierz w to, co chcesz emotka Choćby w to, że tylko jeden front (zachodni) rozwiązał sytuację wojenną zupełnie bez absolutnie żadnego wkładu ze strony Armii Czerwonej.

Cb656 tu muszę się z Tobą zgodzić . Dziadkowie mi opowiadali jak było. Faktem jest ,że rosyjskie wojska też byli tymi złymi ,ale nie wszyscy. Babcia mówiła ,że doznała wiele krzywd od Niemców ,a Rosjanie bardzo im pomagali. Był głóg,bieda ,a oni dzieli się chlebem z Polakami. Wiem jaka jest oficjalna wersja historii po zmianach,ale jednak wierzę w taka ,która opowiadali dziadkowie. Oni to przeżyli i widzieli jak było naprawdę. Babcia (ponad 80 lat już ma) zawsze powtarza,że wojna wyzwala w ludziach bestie i tylko nieliczni potrafią nad. nimi zapanować.

Moja prababcia z koli mówiła ze Rosjanie to było największe zło jakie chodziło po ziemi. Gwałcili, kradli, mordowali z zimną krwią nawet małe dzieci.

Mój tato, rocznik 1917 został jako najstarszy opiekunem rodziny bo dziadek dostał zawał jak Niemcy ich wysiedlil. Przyszli Rosjanie to ratował siostry częstując  winem i prezentami, a sąsiadka mówi, że dziewczyny że wsi siedziały na górnych belkach od stodoły. Chroniły się przed przemocą jak mężczyźni szli w pole 
0 0

cb656

#6851780 Napisano: 28.03.2022 21:55:02
FBsebastian3 napisał(a):

Przyszli Rosjanie to ratował siostry częstując  winem i prezentami (...)
dziewczyny że wsi siedziały na górnych belkach od stodoły. Chroniły się przed przemocą jak mężczyźni szli w pole

Nooo... Straszne to jest. Nieporównywalne z niczym. Ne, ne, ne... emotka
Zbrodnia w Gorajcu – zbrodnia dokonana przez POLSKI 2 Samodzielny Batalion Operacyjny Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 6 kwietnia 1945 na ukraińskich mieszkańcach wsi Gorajec
Zbrodnia w Lachawie
– zbrodnia dokonana przez jednostkę ludowego Wojska Polskiego (oddział manewrowy 28 pułku piechoty) 1 stycznia 1946 na ukraińskich mieszkańcach wsi Lachawa.
Uroczysko „Baran” w Kąkolewnicy koło Radzynia Podlaskiego zwane przez okoliczną ludność Małym Katyniem. Nie jest znana liczba osób, na których wykonano egzekucje. Najostrożniejsi mówią o kilkuset ofiarach, ale inni podają 1300 do 1800 zabitych. Zamordowano tam też 30 młodych mężczyzn aresztowanych w kościele w Trzebieszowie, oraz żołnierzy z oddziałów zza Bugu, w tym z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty.
Zbrodnie w Zawadce Morochowskiej – zbrodnie dokonane 25 stycznia, 28 marca i 13 kwietnia 1946 we wsi Zawadka Morochowska przez oddziały ludowego Wojska Polskiego na ukraińskiej ludności cywilnej.

...i tak dalej. Mnożyć można w nieskończoność.
Zrozumcie wreszcie podstawową prawdę: LUDZIE SĄ ŹLI W SWOJEJ NATURZE BEZ WZGLĘDU NA NARODOWOŚĆ!!!!!
Trzeba tępić ZŁO, a nie narodowość.   emotka

sks900

#6851785 Napisano: 28.03.2022 22:34:11
cb656 napisał(a):

Zrozumcie wreszcie podstawową prawdę: LUDZIE SĄ ŹLI W SWOJEJ NATURZE BEZ WZGLĘDU NA NARODOWOŚĆ!!!!!
Trzeba tępić ZŁO, a nie narodowość.   emotka

Obecnie największe zło to rosjanie putina. putin to nowy hitler, a jego podwładni, zbrodniarze będą się kiedyś tłumaczyć jak hitlerowcy, że oni tylko rozkazy wykonywali.