Reklama na e-Konkursy.info

Co jest zbędne, co potrzebne a co mogłoby być??

pionas

#6492308 Napisano: 25.05.2018 13:18:02
bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

W przypadku wykrycia pierwszego logowania (przeglądarka, IP) będzie wysyłana wiadomość e-mail.
Gdy wykryje tylko inne IP lub inną przeglądarkę pójdzie tylko informacja do "Powiadomienia".

OK, powiadomienie działa, z tym że... strona z historią jest pusta. Biała. https://www.e-kon...fo/profile/historia/

A ja mam teraz pełną tę historię i - przyznam szczerze - mocno mnie ona zaniepokoiła.  emotka

Idąc krok dalej zastanawiam się czy nie zrobić czegoś takiego jak "Banowanie IP przez użytkownika".
Przy liście dodać przycisk "Banuj" i wtedy gdy ktoś spróbuje zalogować się z tego IP na Twoje konto to mu się nie uda, wyloguje go...
1 brucee 0

pionas

#6492321 Napisano: 25.05.2018 13:44:00
bruce napisał(a):

pionas napisał(a):

bruce napisał(a):

A ja mam teraz pełną tę historię i - przyznam szczerze - mocno mnie ona zaniepokoiła.  emotka

Idąc krok dalej zastanawiam się czy nie zrobić czegoś takiego jak "Banowanie IP przez użytkownika".
Przy liście dodać przycisk "Banuj" i wtedy gdy ktoś spróbuje zalogować się z tego IP na Twoje konto to mu się nie uda, wyloguje go...

Czyli to nie tyle może nieść dla mnie zagrożenie ewentualnym blokowaniem forum (jak w przeszłości często miewałam), ile ma to służyć chronię mojego tutejszego konta? emotka emotka

Jeśli wiemy że ktoś spamuje stronę to my go blokujemy i wtedy pojawia się odpowiednia strona.
Jeśli sama sobie zblokujesz IP to nie będziesz mogła się z niego zalogować na konto, bez zalogowania strona będzie działała emotka
1 brucee 0

calliope

#6492485 Napisano: 26.05.2018 09:56:00
Jak wyłączyć te powiadomienia o nowym logowaniu?
0 0

pionas

#6492489 Napisano: 26.05.2018 09:59:19
calliope napisał(a):

Jak wyłączyć te powiadomienia o nowym logowaniu?

Na chwilę obecną nie ma takiej opcji...
Nie wiem czy taka w ogóle może być, chyba że z dodatkowym komunikatem że wyłączając powiadomienia zmniejszasz bezpieczeństwo etc...
1 calliope 0

calliope

#6492491 Napisano: 26.05.2018 10:07:21
Ech to mnie pocieszyliście, czyli będę miała tak codziennie przy zmiennym IP emotka emotka
1 brucee 0

pionas

#6492519 Napisano: 26.05.2018 13:20:08
calliope napisał(a):

Ech to mnie pocieszyliście, czyli będę miała tak codziennie przy zmiennym IP emotka emotka


jeśli codziennie logujesz się to tak... autologowanie pozwala pominąć problem...
można by było rozwiązać to w taki sposób aby po zalogowaniu trzymalo ciasteczko i przy kolejnym logowaniu patrzyło czy takie ciasteczko istnieje jeśli tak to pomija krok informowania... tylko laduje w historii...
0 0

pionas

#6492523 Napisano: 26.05.2018 13:31:10
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

autologowanie pozwala pominąć problem... można by było rozwiązać to w taki sposób aby po zalogowaniu trzymalo ciasteczko i przy kolejnym logowaniu patrzyło czy takie ciasteczko istnieje...

Wypisz-wymaluj, jak u mnie! emotka Zupełnie, jakbyś tu był emotka
Ja też przy pierwszym logowaniu zazwyczaj trzymam ciasteczko, a przy kolejnym ze zdziwieniem patrzę, że już go nie ma i zastanawiam się, kiedy zniknęło... nie pamiętam, tak szybko to robię, już prawie automatycznie emotka emotka emotka
Nie ukrywam, że kawa jest katalizatorem tego znikania ciasteczka emotka

nie wiem czy to przeziębienie/temperatura czy coś innego ale nie kumam emotka
Można wyłączyć w przeglądarce ciasteczka ale wtedy nie gwarantuje poprawnego dzialania strony...
0 0

calliope

#6492544 Napisano: 26.05.2018 16:00:18
pionas napisał(a):

calliope napisał(a):

Ech to mnie pocieszyliście, czyli będę miała tak codziennie przy zmiennym IP emotka emotka


jeśli codziennie logujesz się to tak... autologowanie pozwala pominąć problem...
można by było rozwiązać to w taki sposób aby po zalogowaniu trzymalo ciasteczko i przy kolejnym logowaniu patrzyło czy takie ciasteczko istnieje jeśli tak to pomija krok informowania... tylko laduje w historii...

Nie korzystam z autologowania ale jakoś przeżyję ten mały "defekt". emotka . Nie rozumiem niestety o co chodzi z tym trzymaniem ciasteczka emotka chyba, że sposobem CB to wtedy i owszem kilka ciastek przewinie się, nigdy jedno emotka .
0 0

pionas

#6492561 Napisano: 26.05.2018 17:40:42
Zrobiłem poprawkę jeśli chodzi o wyniki konkursów, domyślne sortowanie będzie nie jak do tej pory od najnowszych ID, a od najwcześniej kończących się emotka
0 0

pionas

#6492568 Napisano: 26.05.2018 18:21:12
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Zrobiłem poprawkę jeśli chodzi o wyniki konkursów, domyślne sortowanie będzie nie jak do tej pory od najnowszych ID, a od najwcześniej kończących się emotka

To dowodzi, że choroba może czasem pomóc w osiąganiu celu.
Można powiedzieć nawet, że:

"gorączkowo przeprowadzona burza (w) mózgu posunęła do przodu prace nad nieustającym usprawnianiem ekonków"

emotka emotka

problem z szukam był moją inspiracją emotka
0 0

pionas

#6492896 Napisano: 28.05.2018 15:32:46
cb656 napisał(a):

pionas, pionas, a jak to jest? Tak różnie jest, dlaczemu? emotka
Jak się pojawią powiadomienia/wiadomości, to na czerwono w nawiasie podana jest ilość nowych.
Jak nie mam ani jednej wiadomości, to jest zero, ale jak nie ma powiadomień, to nie ma nawet tego zera! A skąd tak? Nierówno, niesprawiedliwie? emotka

Bo tak zawsze było, to mam usunąć 0 dla wiadomości? emotka
0 0

bezaczek7

#6493001 Napisano: 28.05.2018 23:06:04
Nie wiem gdzie napisac, nie moge korzystac z forum na telefonie, info o rodo nie moge przesunac by zamknac, przesuwa mi sie jedynie suwaczek z boku, czyli strona pod tym powiadomieniem. Jakies rady jak to zamknac?
0 0

Gość: dorotawysocka

#6493165 Napisano: 29.05.2018 16:40:20
bezaczek7 napisał(a):

Nie wiem gdzie napisac, nie moge korzystac z forum na telefonie, info o rodo nie moge przesunac by zamknac, przesuwa mi sie jedynie suwaczek z boku, czyli strona pod tym powiadomieniem. Jakies rady jak to zamknac?

mam to samo, dlatego proponuję adminowi, by obok słów Drogi Użytkowniku umieścił przycisk OK
0 0

madzia1-s

#6493276 Napisano: 30.05.2018 06:40:27
Aby ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z aplikacji (aplikacji nie strony www) proponuję:
1) wprowadzic widoczność dat od kiedy trwa konkurs (widac tylko info ile dni pozostalo do zakonczenia)
2) możlwiość otwierania linków poza aplikacją, bo często regulaminów nie idzie otworzyć w aplikacji...
0 0

pionas

#6493295 Napisano: 30.05.2018 08:35:40
dorotawysocka napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

Nie wiem gdzie napisac, nie moge korzystac z forum na telefonie, info o rodo nie moge przesunac by zamknac, przesuwa mi sie jedynie suwaczek z boku, czyli strona pod tym powiadomieniem. Jakies rady jak to zamknac?

mam to samo, dlatego proponuję adminowi, by obok słów Drogi Użytkowniku umieścił przycisk OK


z najnowszej szaty graficznej korzystacie?

superloser napisał(a):

Mozna dodać przy opisie nagrody, także ich wartość regulaminową. Zwlaszcza bony, grille, rowery... te konkretniejsze. Nie każdy ma tyle "pamięci", by ładować kolejny regulamin. 

sam nie jestem w stanie tego ogarnąć, część osób dodaje wartość nagrody w trakcie dodawania konkursu...

madzia1-s napisał(a):

Aby ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z aplikacji (aplikacji nie strony www) proponuję:
1) wprowadzic widoczność dat od kiedy trwa konkurs (widac tylko info ile dni pozostalo do zakonczenia)
2) możlwiość otwierania linków poza aplikacją, bo często regulaminów nie idzie otworzyć w aplikacji...

1. jak wrócę do domu dodam do swojej listy TODO
2. jest możliwość otwierania linków poza aplikacją:
0 0

pionas

#6493296 Napisano: 30.05.2018 08:36:55
cb656 napisał(a):

Na dole strony na czarnym tle (stara skórka) jest część zatytułowana "ostatnio komentowane".

Jaki jest w systemie ustawiony czas refresh/opóźnienia/aktualizacji danych?
Wiele razy widzę, że dane są nieaktualne po dodaniu komentarza pod opisem konkursu, tam na dole nie pojawia się żadna wzmianka.

edit - odczekałem do rana i widzę, że nic się nie poprawiło. Co gorsza, na bieżąco są tam odniesienia do komentarzy dzisiejszych, ale CAŁKIEM WCIĘŁO konkurs, który był komentowany wczoraj o 22:23 emotka Są na tej liście wcześniejsze i późniejsze, a tego nie ma! System szwankuje czy co?! emotka



tak to jest problem techniczny, wczoraj próbowałem coś z nim zrobić, ale nie wiem czy zmiana SQLki dała jakiś pozytywny rezultat emotka
0 0

madzia1-s

#6493335 Napisano: 30.05.2018 10:52:33
pionas napisał(a):

dorotawysocka napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

Nie wiem gdzie napisac, nie moge korzystac z forum na telefonie, info o rodo nie moge przesunac by zamknac, przesuwa mi sie jedynie suwaczek z boku, czyli strona pod tym powiadomieniem. Jakies rady jak to zamknac?

mam to samo, dlatego proponuję adminowi, by obok słów Drogi Użytkowniku umieścił przycisk OK


z najnowszej szaty graficznej korzystacie?

superloser napisał(a):

Mozna dodać przy opisie nagrody, także ich wartość regulaminową. Zwlaszcza bony, grille, rowery... te konkretniejsze. Nie każdy ma tyle "pamięci", by ładować kolejny regulamin. 

sam nie jestem w stanie tego ogarnąć, część osób dodaje wartość nagrody w trakcie dodawania konkursu...

madzia1-s napisał(a):

Aby ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z aplikacji (aplikacji nie strony www) proponuję:
1) wprowadzic widoczność dat od kiedy trwa konkurs (widac tylko info ile dni pozostalo do zakonczenia)
2) możlwiość otwierania linków poza aplikacją, bo często regulaminów nie idzie otworzyć w aplikacji...

1. jak wrócę do domu dodam do swojej listy TODO
2. jest możliwość otwierania linków poza aplikacją:



kurcze odnośnie linków otwieranych na zewnątrz u mnie jest tylko sam wykrzyknik emotka
nie wiem czy to zależy od telefonu/systemu...:(
0 0

pionas

#6493341 Napisano: 30.05.2018 11:08:11
madzia1-s masz najnowszą wersję?
0 0

madzia1-s

#6493385 Napisano: 30.05.2018 12:39:43
pionas napisał(a):

madzia1-s masz najnowszą wersję?



faktycznie mialam niezaktualizowana wersje aplikacji, teraz jest ok!
0 0

pionas

#6493391 Napisano: 30.05.2018 12:52:31
madzia1-s napisał(a):

pionas napisał(a):

madzia1-s masz najnowszą wersję?



faktycznie mialam niezaktualizowana wersje aplikacji, teraz jest ok!

Fajnie by było dostać 5 gwiazdek emotka
0 0