Reklama na e-Konkursy.info

Co jest zbędne, co potrzebne a co mogłoby być??

pioge7

#6435129 Napisano: 30.11.2017 11:48:42
pionas napisał(a):

pioge7 napisał(a):

pionas napisał(a):

pioge7 napisał(a):

pionas napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Samsung j5 Ale na ipadzie mam to samo

czekasz na załadowanie się całej strony?
na końcu adresu masz #jakaś liczba?

kurcze, nie wiem... teraz działa normalnie... i znacznie szybciej.
wczoraj kliknąłem łapkę i załadowała się strona i zostało na górze strony. teraz jest ok.
sorki za zawracanie głowy

na stronie przewija dopiero gdy wszystko się załaduje - wtedy dopiero przeglądarka może ocenić gdzie ma Cię przesunąć emotka

tak,a el wczoraj za każdym razem ładowało jak skończyło to zostawało na górze. Specjalnie czekałem po parę sekund. Ale wszystko już działa emotka

dziwne, wczoraj byłem na wyjeździe służbowym i jedynie kiedy byłem przy komputerze to ok. 6 rano, no i dopiero dzisiaj  w pracy emotka

może to tylko i tak u mnie było emotka
0 0

defed

#6435163 Napisano: 30.11.2017 12:50:34
pionas napisał(a):

na stronie przewija dopiero gdy wszystko się załaduje - wtedy dopiero przeglądarka może ocenić gdzie ma Cię przesunąć

Pionas, zaobserwowałam, że od dawna (może od zawsze?) są odstępstwa od reguły przewijania na dół. Gdy wchodzę w top, z którego ktoś przed chwilą usunął wpis, wtedy ja zostaję na górze strony.
0 0

pionas

#6435183 Napisano: 30.11.2017 13:39:51
cb656 - a gdy klikniesz enter na adresie strony to przesuwa Cię? nie wiem czy to już nie są jakieś ustawienia przeglądarki, w każdej przeglądarce jeśli jest:
https://www.e-konkursy.info/forum/co-jest-zbedne-co-potrzebne-a-co-mogloby-byc/strona/114/#p6435129
to powinno przesunąć stronę do postu o id 6435129
defed jeśli wpisu nie ma na stronie to zawsze zostaniesz na górze strony bo "kotwica" nie zadziała, bo nie ma punktu odniesienia...
0 0

pionas

#6435191 Napisano: 30.11.2017 13:50:26
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 - a gdy klikniesz enter na adresie strony to przesuwa Cię? nie wiem czy to już nie są jakieś ustawienia przeglądarki...
defed jeśli wpisu nie ma na stronie to zawsze zostaniesz na górze strony bo "kotwica" nie zadziała, bo nie ma punktu odniesienia...

Nie próbowałem z enterem, sprawdzę, gdy znów tak będzie emotka

Co do kotwicy... Czy można zrobić tak, że gdy ktoś usunie OSTATNI wpis na stronie forum, to zostanie również uaktualniony wstecznie link z części "ostatnio na forum"?
Pewnie nie, ale zapytam, co mi tam emotka

też mnie to wkurza, nie jest to dopracowane, dopracuję w wolnej chwili, ale to nie zadziała dla akcji gdzie jednocześnie ktoś będzie usuwał wpis, a Ty będziesz chciał wejść na forum...
1 defed 0

pionas

#6435222 Napisano: 30.11.2017 14:31:58
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

też mnie to wkurza, nie jest to dopracowane, dopracuję w wolnej chwili, ale to nie zadziała dla akcji gdzie jednocześnie ktoś będzie usuwał wpis, a Ty będziesz chciał wejść na forum...

Och, to jasne. Nie mówimy o sytuacjach wyjątkowych, to są etapy przejściowe.

Mnie chodzi o to, że jak ktoś usuwa wpis, a nikt po nim nie napisze nowego, to link prowadzi do numeru posta usuniętego. I to trwa nie przez 5 minut czy trzy godziny, ale aż do chwili, gdy ktoś napisze coś nowego w tym topie.


chyba poprawione, myślałem że będę musiał przepisać sporą część kodu, a tu jednak był malutki problemik, dosłownie 41 znaków emotka
0 0

pionas

#6435243 Napisano: 30.11.2017 14:47:39
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

chodzi o to, że jak ktoś usuwa wpis, a nikt po nim nie napisze nowego, to link prowadzi do numeru posta usuniętego. I to trwa nie przez 5 minut czy trzy godziny, ale aż do chwili, gdy ktoś napisze coś nowego w tym topie.

chyba poprawione, myślałem że będę musiał przepisać sporą część kodu, a tu jednak był malutki problemik, dosłownie 41 znaków emotka

Zrobiłem eksperyment, działa emotka
Jesteś WIELKI emotka

to Twoje czepianie się emotka
akurat to faktycznie było uciążliwe, tylko nie miałem czasu za to zabrać się bo ubzdurałem sobie w głowie że tam trzeba sporo kodu przepisać, ale dzisiaj spojrzałem i okazało się że po prostu był zły warunek a nie g***ny kod emotka
0 0

pioge7

#6442803 Napisano: 15.12.2017 18:45:13
cb656 napisał(a):

uwaga jest słuszna: "nikomu się nie chciało". No to ja wyjdę przed szereg: proponuję zmianę TYTUŁU TOPU na bliższy aktualnej prawdy. Zostawiając LAYS na początku, by nie zaburzać poczucia bezpieczeństwa dotychczasowych użytkowników emotka proponuję rozwinąć do postaci takiej:
LAYS, PEPSI i inne konkursy AVANTI

https://www.e-kon...strona/378/#p6442682

Pozwolę sie wtrącić bo to ja jestem cytowany emotka  
ja bym zmienił „konkursy Avanti”, ten co proponujesz jest za długi 
0 0

pioge7

#6442954 Napisano: 16.12.2017 12:12:31
bruce napisał(a):

Widzę, że teraz są bardziej obostrzone zasady przyjmowania konkursów do bazy, po wysłaniu zgłoszenia pojawia się komunikat: "Zgłoszenie zostało przyjęte. Nie oznacza to jednak, że informacja o konkursie zostanie opublikowana pod Twoim pseudonimem. Zgłoszenie musi przejść dodatkową weryfikację przez administratorów". Takie to jest lekko dołujące. emotka

Może sie zdarzyć ze pare minut prąd tobą ktoś go zgłosił. 
Osttanio miałem taką sytyuację. Na fb pojawił się konkurs, dodałem go do bazy po 10 minutach od pojawienia się i odrzucono b chwilę przede mną ktoś już go zgłosił. Pojawił się w bazie ale niepod moim pseudonimem emotka  
1 brucee 0

Gość: kermit

#6447496 Napisano: 01.01.2018 14:15:41
Czy jest jakaś możliwość indywidualnego ukrycia wątków, które mnie z zasady nie interesują (np. w moim przypadku GFK, testowania, Perełki itp.). Albo całkowitego wyłączenia informacji o nowych wpisach w wybranych wątkach?
0 0

delvitto

#6447503 Napisano: 01.01.2018 15:01:06
a ja bym poprosiła, by jakoś uprościć dodawanie zdjęć, bo choć jestem tu długo, to wciąż nie umiem:( no wiem, że wstyd...
0 0

cherry_coke

#6447534 Napisano: 01.01.2018 18:51:04
delvitto napisał(a):

a ja bym poprosiła, by jakoś uprościć dodawanie zdjęć, bo choć jestem tu długo, to wciąż nie umiem:( no wiem, że wstyd...

wstyd to kraść i z konia spaść emotka
Spróbuj raz i zobaczysz, że nie jest tak trudno. Jeśli to jest zdjęcie zapisane na dysku Twojego komputera to robimy tak:
- klikamy na pasku, który znajduje się powyżej tego miejsca gdzie piszesz komentarze na symbol zdjęcia,
- klikamy na zakładkę "wyślij obraz"
- klikamy wybierz plik, wybieramy obraz 
i tyle emotka  
2 andii, brucee 0

nkba

#6472902 Napisano: 14.03.2018 12:49:37
bruce napisał(a):

cb656 napisał(a):

Głupio jakoś tak się czuję, bo niby co - dając zieloną łapkę popieram, że ktoś umarł? Tak mi jakoś to nie gra... A gdyby zamiast łapek był symboliczny znicz, to inni mogliby uczcić tym gestem smutny fakt. 

Absolutnie popieram emotka , sama czasem chcę połączyć się w bólu z osobą, która post o śmierci zamieściła (a nie chcę sama pisać nowego) i... daję łapkę.  emotka emotka

Też tak to odbieram i dlatego nie klikam w łapkę bo mi jakoś tak dziwnie emotka
1 brucee 0

pionas

#6476790 Napisano: 25.03.2018 08:37:13
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Ramek nie będzie bo różniej wielkości są zdjęcia. Tzn. nie zdjęcia a opis konkursu. Jest on dynamiczny i nie ma stałej długości przez co nie jestem w stanie określić jakiej wysokości najlepsze byłoby zdjęcie, a coś takiego wydaje mi się, że nie wygląda za ładnie emotka


Jestem zdegustowany decyzją, że nie będzie ramek. emotka emotka One są takie przydatne...
Co do zdjęć. TO, co na screenie powyżej faktycznie, zbyt eleganckie nie jest, ale gdybyś przemyślał centrowanie zdjęcia względem obszaru, a nie jego sztywne wiązanie do górnej krawędzi... Nalegam. emotka

Tak tylko aby nie przerabiać całego front-endu musiałem skorzystać z rozwiązań które nie jest wpierane na wszystkich przeglądarkach.
0 0

pionas

#6480695 Napisano: 10.04.2018 10:14:27
cb656 napisał(a):

pionas a czy zmniejszanie tekstu w tym obszarze to zabieg celowy (po co?) czy efekt jakiegoś błędu, który da się naprawić (kiedy)?

Stara wersja nie będzie już rozwijana, stąd mogą pojawiać się w przyszłości błędy.
0 0

renata1107

#6487427 Napisano: 08.05.2018 10:50:01
Mam uwagę dotyczącą konkursów promocyjnych.
Uważam, że w tytułach, albo przynajmniej w krótkim opisie tuż pod tytułem powinna być umieszczona nazwa produktu. Przeglądając listę konkursów łatwo wtedy od razu wyeliminować te, które nas nie interesują, bez wchodzenia w szczegóły.
Myślę, że nie jest ciężko dopisać np Ptasie Mleczko / Kubuś itp.

Poniżej przykład dwóch konkursów w których nie wiadomo o co chodzi i jeden ładnie opisany emotka   :

1 kreatia 0

pionas

#6487437 Napisano: 08.05.2018 10:58:48
renata1107 napisał(a):

Mam uwagę dotyczącą konkursów promocyjnych.
Uważam, że w tytułach, albo przynajmniej w krótkim opisie tuż pod tytułem powinna być umieszczona nazwa produktu. Przeglądając listę konkursów łatwo wtedy od razu wyeliminować te, które nas nie interesują, bez wchodzenia w szczegóły.
Myślę, że nie jest ciężko dopisać np Ptasie Mleczko / Kubuś itp.

Poniżej przykład dwóch konkursów w których nie wiadomo o co chodzi i jeden ładnie opisany emotka   :


Do takich opisów służy pole: Krótki opis konkursu. Czasami dodaję krótki opis, ale przy dużej ilości zgłoszeń nie jest to możliwe do realizacji przy każdym (musiałbym zrezygnować z etatu)... Owszem jest to możliwe, ale przy wspólnej pracy emotka

pionas

#6492191 Napisano: 25.05.2018 09:10:13
cb656 napisał(a):

Drogi Użytkowniku
Nasz serwis prowadzony przez Adriana Pionkę wraz naszymi partnerami wymienionymi w Polityce Prywatności wykorzystuje pliki cookies zapisywane na Twoim urządzeniu i inne technologie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w Internecie.
Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba)...

Ciekawi mnie, jak technicznie jest to sprawdzanie realizowane emotka
Loguję się na swoje konto z różnych sprzętów i różnych miejsc, tym samym na przykład IP czy ciasteczka są zupełnie inne, a ani razu jeszcze nie dostałem sygnału/zapytania na zarejestrowany adres mailowy, "zarejestrowaliśmy logowanie z takiego, a takiego miejsca, czy to Ty czy nie Ty Użytkowniku?" (tak robi na przykład Google).
Czego mam się spodziewać w sytuacji, gdy (jak napisano) "sprawdzicie, że na moje konto zalogowała się nieuprawniona osoba"? emotka

Bo tego wcześniej nie było...
I przyznam szczerze że nie do końca rozwiązane. Bo powiadomienia tu na profilu są bez sensu bo można je usunąć, to samo z mailem na skrzynkę (co jeśli mail trafi do SPAMu albo włamywacz ma dostęp do Twojej skrzynki i też usunie maila?)
Myślałem aby dodać podstronę na której będzie historia Twoich logowań...
W stylu: IP Data logowania Przeglądarka
1 pioge7 0

pionas

#6492202 Napisano: 25.05.2018 09:35:08
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

...przyznam szczerze że nie do końca rozwiązane. Bo powiadomienia tu na profilu są bez sensu bo można je usunąć, to samo z mailem na skrzynkę (co jeśli mail trafi do SPAMu albo włamywacz ma dostęp do Twojej skrzynki i też usunie maila?)
Myślałem aby dodać podstronę na której będzie historia Twoich logowań...
W stylu: IP Data logowania Przeglądarka

emotka Czyli jest tak, jak myślałem. Pic na wodę, fotomontaż emotka Sztuka dla sztuki takie pisanie. emotka

a jak chcesz być informowany?
0 0

pionas

#6492232 Napisano: 25.05.2018 10:43:35
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

a jak chcesz być informowany?

Dobra, będzie na poważnie.
Po pierwsze: wcale takiej funkcjonalności nie oczekiwałem, więc trudno mówić w tym wypadku o jakichś potrzebach.
Po drugie: skoro pojawiła się taka opcja w cytowanej informacji, to się zaciekawiłem i zapytałem o szczegóły Autora treści, bo ciekawi mnie to, jak wyobraża sobie to sam Autor. emotka
Po trzecie: wspomniałem o tym, jak robi to Google. Zakładanie, że włamywacz posiadł dostęp także do mojego maila, na który Google przysyła ostrzeżenia, jakoś chyba nie przyszło im do głowy. No coś musi być tą bazą, punktem odniesienia. Dlaczego więc nie mail? Nie twierdzę, że taki czarny scenariusz nie jest możliwy, no ale nie popadajmy w paranoję.
BTW: gdybym to ja jeszcze był kimś istotnym, żeby włamywaczowi chciało się "posiąść" moje wszystkie konta... ale ja żuczek jestem, co ja mogę? I tak wszyscy na forum fukają na mój widok jak wystraszony jeż, co by komuś przyszło z takiego zajęcia konta? emotka emotka No tak tylko dywaguję sobie... emotka

Zmieniłem system.
W przypadku wykrycia pierwszego logowania (przeglądarka, IP) będzie wysyłana wiadomość e-mail.
Gdy wykryje tylko inne IP lub inną przeglądarkę pójdzie tylko informacja do "Powiadomienia".
0 0

pionas

#6492265 Napisano: 25.05.2018 12:05:48
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

W przypadku wykrycia pierwszego logowania (przeglądarka, IP) będzie wysyłana wiadomość e-mail.
Gdy wykryje tylko inne IP lub inną przeglądarkę pójdzie tylko informacja do "Powiadomienia".

OK, powiadomienie działa, z tym że... strona z historią jest pusta. Biała. https://www.e-kon...fo/profile/historia/

Plików mi nie wgrało - już powinno działać emotka
0 0