Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano postów użytkownika magdalena-chili

magdalena-chili

#6690923 Napisano: 18.03.2020 17:59:57 w Wkurza mnie...
bejca11 napisał(a):

Czytam Wasze wpisy i tak się zastanawiam to w każdej pracy domowej pomagacie dzieciom? (pytanie bez złośliwości to tylko ciekawość) Pamiętam, że jak ja chodziłam do szkoły to nie było mowy o tym żeby rodzice mi w czymś pomagali...

Przyznam, że my ze starszym Synem (V.kl) pracujemy już drugi rok. Usiłujemy go nauczyć "jak się uczyć"...  dzieciak przychodzi ze szkoły z lekcji i niestety niewiele z tej lekcji wynosi. Nauczyciele pogadają na lekcji i wymagają super znajomości tematu na sprawdzianie. A wszystkie przedmioty trzeba porządnie przyswoić i to często sprawia trudność. W kwestii samej pracy domowej to za wiele nie ingerujemy, to i tak trzeba stwierdzić czy rewolucyjnych sposobów wyliczeń lub nowych twierdzeń nie wymyśla. 
Od razu piszę: nie siedzi na okrągło w internecie/na konsoli (tutaj mocno restrykcyjnie), a rok temu psycholog zdiagnozowała inteligencję "wysoką" - i średnio co tydzień mnie krew zalewa przy okazji konfrontacji: niby dzieciak ma ten olej w głowie, a tu jednak droga pod górkę z systemem nauczania.  Wyświetl w wątku >>
2 brucee, joan 0

magdalena-chili

#6690848 Napisano: 18.03.2020 14:22:11 w Wkurza mnie...
sylzab2294 napisał(a):

donia7 napisał(a):

moskala22 napisał(a):

emotka  Dzień Dobry. Bardzo proszę aby uczniowie klasy czwartej wykonali z przedmiotu informatyka:(1) W programie Paint narysowali (odwzorowali), 6 statków z okresu od XV do XX wieku i pod rysunkiem podpisali nazwy wybranych przez siebie okrętów. Aby wykonać projekty statków, proszę znaleźć w różnych źródłach (Internet), informacje na temat wybranych okrętów z tego okresu. Jest to trochę zmodyfikowane zadanie, które znajduje się w podręczniku na stronie 35. Proszę posłużyć się też podręcznikiem od strony 28. Pracę proszę zapisać i w późniejszym czasie przynieść do szkoły zapisaną na pendrive.

Rynce opadają  emotka

To jeden z wielu projektów w klasie 4 zadanych od poniedziałku do dziś

:O
Moja w czwartej klasie ma zrobić notatkę na temat komunikatorów internetowych z informatyki.

Mój syn ma podać przykład (łącznie z danymi) działalności niezarejestrowanej... emotka

Moskala, ale to praca dla klasy czwartej szkoły podstawowej czy liceum???  emotka
mój ma napisać pracę o epidemiach w historii emotka  emotka  
jest informacja, że ma być nauka zdalna, to jest emotka  my nawet z WF dostajemy wytyczne (no ale to klasa sportowa...) Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6690236 Napisano: 16.03.2020 07:28:07 w WC - rozmowy o wszystkim
delvitto napisał(a):

pooglądałabym trochę filmów i starych seriali, na które wciąż brakowało czasu, no i stronki, gdzie czasem zaglądałam, znów nie działają emotka  zalukaj u mnie się nie otwiera, filman.cc właśnie się zablokował, inne znalezione przeze mnie stronki przekierowują do jakichś płatnych platform, które nawet nie wiem, czy po zapłaceniu będą działać... Doradźcie, gdzie obecnie można coś oglądać? Ipla i Player nie wchodzą w grę, tam nie ma tego, co szukam, a ja mam ochotę na cykl seriali s-f, typu Stargate, Atlantis, Star Trek, itp... Wykupiłabym Netflix, ale tam też tego nie ma:(

ale na Netlix jest Star Trek emotka i parę innych s-f
jak chcesz popatrzeć na tytuły to mogę Ci parę screenów podeslać emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6690212 Napisano: 15.03.2020 21:35:22 w WC - rozmowy o wszystkim
reniii napisał(a):

asantesana napisał(a):

miketyson napisał(a):

ludzka_istota napisał(a):

Kochani, a jak Wy się czujecie? I Wasi najbliżsi?

Jak na razie dobrze, dziękujemy emotka ciekawe jak sie sytuacja bedzie rozwijac...
W temacie warto przeczytac o podejsciu jakie stosuje Wielka Brytania:
Dlaczego Wielka Brytania reaguje inaczej niż reszta świata?

Własnie jestem po długiej rozmowie ze znajomymi z WB i doszliśmy do jednego wniosku - to czy rację ma nasz rząd czy ich okaże się... po fakcie, a teraz nie ma mądrych. Po fakcie mądrali będzie masa. Co więcej, jeszcze 2 dni temu Brytyjczycy byli zadowoleni z działania swojego rządu (lub braku działania), a już dzisiaj zaczynają się pomruki, przestają sobie radzić, widzą co robi reszta Europy. Zawsze znajdzie się grupa popierająca i grupa przeciwna i zawsze jest to na zasadzie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Już mam przykład w dalszej rodzinie wyśmiewania koronowirusa, gdy był 1000 km od nas, a dzisiaj ta osoba siedzi w domu i się trzęsie, bo okazało się, że miała styczność z osobą chorą. 

To, że nasz rząd zareagował szybko to bardzo dobrze, ale i tak już za późno niestety, bo WHO powinna natychmiast ogłosić pandemię zamiast się zastanawiać tyle. Chiny powinny, już na samym początku, zostać odcięte od reszty świata, żeby wirus się nie rozprzestrzenił po całym świecie. Rodacy, którzy chcieliby wówczas wrócić  z Chin do kraju, nie ociągając się i namyślając tygodniami, tylko bezzwłocznie, a jak nie to niech ryzykują swoje życie i niech zostają w Chinach. Po przyjeździe musieliby odbyć  przymusową kwarantannę, żeby nie zakażać innych. I to samo musiałyby zrobić inne kraje. A tak to Włosi rozprzestrzenili już zarazę po całym swoim kraju i od nich zarażona jest cała Europa i reszta. Rodacy też mimo ostrzeżeń podróżowali bez opamiętania i teraz też powrót tych wszystkich szczurów, którzy nagle sobie przypomnieli, że są Polakami i często razem z nimi przyjeżdża i korona wirus. A niektóre państwa w Europie traktują to bardzo lekko i nie zatrzymamy już tego, niestety. Przeżyją tylko silniejsi.

Tak, niestety to podróżowanie bez opamiętania może nas pogrążyć, tak sobie myślę. 
Zwłaszcza gdy UK niewiele sobie robi z tego, a jak Polacy stamtąd (czy po prostu z Europy Zachodniej) ruszą nagle do Polski, to będzie tu druga Italia. I to nasze grzeczne siedzenie w domach psu na budę się zda w takiej sytuacji, albo będzie musiało trwać 3 miesiące. 
edit: 10 dni temu z Włoch wrócił kolega mojego Syna, następnego dnia przyszedł do szkoły i co? i nic, "przecież nie jest chory".... bez komentarza.  Wyświetl w wątku >>
2 reniii, brucee 0

magdalena-chili

#6690113 Napisano: 15.03.2020 10:13:12 w WC - rozmowy o wszystkim
moskala22 napisał(a):

forrrum napisał(a):

moskala22 napisał(a):

- nie zostawiajmy wnuków pod opiekę dziadkow, by niepotrzebnie nie narażać starszych osób

A tego to przyznam, nie rozumiem. emotka To tak, jakby każde dziecko było nosicielem koronawirusa, czy co?! emotka

podobno dzieci są łatwiejszymi nosicielami wirusa i moga go przechodzić bezobjawowo, więc moga być chorzy, nawet nie wiedząc o tym.

Dokładnie jak pisze Moskala,
Plus zwyczajne choroby "oddziecięce", tzn. np złapane od przedszkolaczka, mogą spowodować niezłe zamieszanie u osób dorosłych, już nie mówiąc o starszych - przedszkolak pokaszle, posmarcze 3 dni, i zdrowieje. A dorosłego dosłownie zwala z nóg.  Wyświetl w wątku >>

magdalena-chili

#6689765 Napisano: 13.03.2020 11:26:08 w WC - rozmowy o wszystkim
forrrum napisał(a):

W autobusach dla ochrony kierowców, strefa ochronna. Brak możliwości kupienia biletu u kierowcy.
Przy okazji - wiem już, dlaczego ludzie na potęgę wykupują akurat papier toaletowy - bo jeden kichnie, a już stu gotowych po.rać się ze strachu. emotka

rany, gdzie macie takie puste autobusy?!?!? emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6689763 Napisano: 13.03.2020 11:24:54 w WC - rozmowy o wszystkim
miketyson napisał(a):

Hej Ludziki
Jak tam u Was sytuacja w sklepach? Dalej tłok i puste półki? U mnie wczoraj wieczorem (Warszawa-Bemowo) w najbliższym Lidlu i Biedronce nie było ręczników pap, papieru toal, mydła, i lodówki z mlekiem i wędlinami też były w 80% puste (dalszych sklepów nie sprawdzałem bo staram się izolować emotka  )Piszcie podając nazwę miejscowości.

pozdrawia sąsiednia dzielnica emotka
wczoraj pod Lidlem od rana pełen parking (nie wchodziłam), na bazarku ogonki jak za komuny po mięsko (ominęłam), w popularnych piekarniach też ogonki (zrezygnowałam po minucie i poszłam do mniej popularnej, byłam 3cia w kolejce),
ponoć był też szturm na Leclerc, od razu uznałam że to nie ma sensu i poszłam do mniej oblężonej Stokrotki, w której było ciężko np z mąką (zostały mniej popularne), ale makaronu było sporo (wyszły te z promocji), kolejka była ogromna, ale jak przyszła pani na drugą kasę, to jak zrobiłam zakupy, to nie było już dramatu przy kasie. LIDLe, Biedronki, Leclerc omijam. Nie popełniam błędu Włochów i parę dni posiedzimy w domu, ograniczymy kontakty towarzyskie do cyfrowych, ewentualnie pójdziemy na spacer jak wiatr przestanie łeb urywać.  
:-) Wyświetl w wątku >>
1 miketyson 0

magdalena-chili

#6689318 Napisano: 11.03.2020 22:02:18 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
bruce napisał(a):

FBewa36 napisał(a):

bruce napisał(a):

FBewa36 napisał(a):

A mnie naszło takie przemyślenie że dzięki konkursom mam wielkie zapasy:kawy, past do zębów, proszków do prania, słodyczy przede wszystkim, żeli pod prysznic, serów, maszynek do golenia, szczoteczek do zębów, płynów do plukania, piwa, wina, wody i chipsów, teraz jak znalazł.

Może się lepiej nie przyznawaj? emotka emotka


Nie tylko z wygranych to, ale przez zakupy

Ja wiem, wiem, zdaję sobie sprawę, lecz obecnie - kiedy doszczętnie ogołocone będą wszystkie półki sklepowe - może nastąpić szturm na Twój dom.  emotka

na co nam te wszystkie pasty do zębów, jak tu teraz trzeba makarony, ryże i mąki! (nie zapominając o papierach toaletowychemotka ) ... no chyba że będzie można w ramach wymiany barterowej potraktować emotka Wyświetl w wątku >>
2 nkba, brucee 0

magdalena-chili

#6689317 Napisano: 11.03.2020 21:56:46 w Wkurza mnie...
Claudia77 napisał(a):


a ja widzisz wiem z innego, pewnego źródła, że we Włoszech jest źle - bardzo szybko dziadostwo się rozprzestrzenia i jest coraz więcej chorych i zgonów, właśnie dlatego, że ignorowali ostrzeżenia i zakazy i dlatego wprowadzili takie obostrzenia, właśnie przez ignorancję i podobno już dochodzi do sytuacji, że przyjmują do szpitali tylko tych, którym są w stanie pomóc emotka Ja też dzisiaj wyszłam ze sklepu jak zobaczyłam te kolejki ale też się obkupię ale tylko dlatego, by nie łazić niepotrzebnie z dzieckiem po sklepach, wolę iść z nim na spacer do lasu. Nie jestem jakaś panikara ale wolę stanowczo profilaktykę - moi rodzice są schorowani i wolę siedzieć w domu niż bym miała im sprzedać to dziadostwo. Tak szczerze, to i tak dopiero za jakiś czas będzie można zrobić bilans, ale wolę osobiście nadmiar rygoru mimo iż być może okaże się przesadzony ( oby tak było ) niż jeśli skutki faktycznie miałyby być fatalne... 

o, proszę, jakbym siebie czytała... 
Obserwuję, że głównie przejmują się ci, którzy mają np Rodziców borykających się z choróbskami/w starszym wieku. Oczywiście, oby sytuacja nie przeistoczyła się w taką jak w Italii, ale jak się ma małe dzieci + dzieci w wieku szkolnym (a do klasy 7 dni temu wróciło dziecko prosto z Włoch) + starszych schorowanych Członków Rodziny, to się po prostu myśli o możliwych (również negatywnych) scenariuszach.  Nikt z nas "myślących/niepokojących się" nie jest panikarzem z wyboru. Jakbym miała 20 lat, rodziców 40-letnich w świetnej formie pewnie bym patrzyła na otaczający świat z kpiącym "really???". 

Temat kolejek to osobny temat, pewnie chodzi o to, że każdy boi, że będzie na końcu kolejki po papier toaletowy, mąkę, makaron i ryż (kto jeszcze pamięta puste półki w sklepach jako magiczny element dzieciństwa??). Każdy chyba chce spokojniej przechodzić ten czas, który nie wiemy jak się skończy. Równie dobrze mogą za tydzień obwieścić sukces, szczepionkę dla wszystkich, albo cudowne "rozejście się po kościach", równie dobrze może się to wszystko jeszcze dobre 2-4 miesiące "mielić" i ZUS będzie jedynym korpo, które obwieści sukces finansowy, bo nam "wirus wytłucze" 33% populacji osób w wieku emerytalnym. 
Sęk w tym, że chyba nikt nie wie jak to wszystko się potoczy i każdy chce się jakoś zabezpieczyć. Oczywiście również uważam, że panika nie jest wskazana.  Wyświetl w wątku >>

magdalena-chili

#6688293 Napisano: 06.03.2020 11:21:00 w Wkurza mnie...
moskala22 napisał(a):

Wkurzam się bo nie ma mnie na liście zwyciezców Oreo. Napisałam reklamację i dowiedziałam się że agencja od dłuższego czasu probuje skontaktować się ze sklepem w którym zrobiłam zakupy, by potwierdzić że zakupiłam odpowiedni produkt. Niestety póki co to im nie wychodzi. I wkurzam sie na sklep, i wkurzam się na agencję bo po wpisaniu tego co mam na paragonie wyskakuje ten produkt który kupiłam. Ehh...

Moskala, a nie możesz podreptać do sklepu i wyciągnąć od nich jakiegoś oświadczenia z pieczątką i podpisami? 

wkurza mnie dziś... wszystko... emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6687876 Napisano: 04.03.2020 17:27:58 w SZUKAM....
agata17134 napisał(a):

Ja też mam info z in- post ....podejrzewam,że to książka z Nivea baby  

Dziękuję Dziewczyny (@Cleo, Tobie też!)! emotka
faktycznie, na to czekam!  Wyświetl w wątku >>

magdalena-chili

#6687805 Napisano: 04.03.2020 15:49:25 w SZUKAM....
czy ktoś wie co teraz wysyła GOLDENSUBMARINE??? coś do mnie podobno idzie, a nie wiem co... emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6686364 Napisano: 28.02.2020 09:42:29 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
mamuska085 napisał(a):

Mam pytanie o Cheetos emotka czy jedna osoba może wygrać np. dwa głośniki? Bo pisze tylko o nagrodzie głównej a nic o pozostałych (chyba, że gdzieś przegapiłam) emotka

jak wejdziesz sobie na stronie konkursowej na listy zwycięzców, to wydaje mi się, że zwycięzcy się powtarzają...  Wyświetl w wątku >>

magdalena-chili

#6685633 Napisano: 25.02.2020 13:45:11 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
LadyA napisał(a):

Pytanie do laureatów nagrody II stopnia z konkursu Lindt - zestaw czekolad: odsyłacie wypełnione oświadczenia z nr pesel i nr dowodu?  emotka



Organizator przesłał właśnie takie info: "W związku z faktem, iż do odbioru nagrody jest niezbędne podanie tylko jednego identyfikatora, Organizator będzie akceptował  także załączniki zawierające tylko jeden identyfikator: PESEL lub nr. dowodu osobistego." emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6685503 Napisano: 24.02.2020 21:00:26 w SZUKAM....
konkursjusz napisał(a):

miał ktoś tak że wysyłał jednej doby dwa osobne zgłoszenia do lisner (na każdym paragonie po 1 produkcie promocyjnym) a dostał tylko jednego smsa potwierdzającego?

tak, ja tak miałam - i napisałam do Organizatora (jak nie znajdziesz adres @ to daj znać, sprawdzę), poprosiłam o sprawdzenie i dostałam szybko odpowiedź, że oba zgłoszenia są zarejestrowane (i przy okazji dostałam też wtedy drugiego SMSa).   Wyświetl w wątku >>

magdalena-chili

#6685424 Napisano: 24.02.2020 15:07:26 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
tadziuuu napisał(a):

magdalena-chili napisał(a):

Halo, Laureaci LINDTa dzisiejszego - skąd wiecie który "paragon wygrał"?
nie widzę w informacji które zgłoszenie wygrało, a że czekolady o zgrozo lubię, to i kilka razy wzięłam udział.

Miałem jedno złote zgłoszenie emotka   ale jeśli nie wiesz to albo skan wszystkich albo napisać z prośbą do nich emotka  

dziękuję Tadziuuu, napisałam i czekam, a jak nie, to faktycznie zrobię kopię wszystkich i wyślę wszystkie zgłoszone,
w przeciwieństwie do innych marek ciasteczkowych (w których żadną miarą nie mogę nic ustrzelić) lub czekoladkowych, tutaj są relatywnie lepsze składy czekolad, więc miałam pretekst kupić aż 4, nie poprzestałam na jednej czekoladzie emotka   Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6685403 Napisano: 24.02.2020 14:25:16 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Halo, Laureaci LINDTa dzisiejszego - skąd wiecie który "paragon wygrał"?
nie widzę w informacji które zgłoszenie wygrało, a że czekolady o zgrozo lubię, to i kilka razy wzięłam udział. Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6685300 Napisano: 24.02.2020 11:48:31 w moje dzisiejsze wygrane :)
gratuluję wygranych biletów w LINDT! emotka  

u mnie i Siostry po zestawie na osłodę emotka - też cieszy, tym bardziej, że nie jesteśmy tak wytrawnymi Konkursowiczkami   Wyświetl w wątku >>

magdalena-chili

#6685188 Napisano: 23.02.2020 20:51:47 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
pioge7 napisał(a):


właśnie wysłałem 4 zgłoszenia...
na wp i gmaila zwrotki są
na onet i o2 nie ma emotka

ale po ponownej chęci zgłoszenia KOD wykorzystany...

a do mnie na o2 przyszła zwrotka (ale wczoraj) Wyświetl w wątku >>
0 0

magdalena-chili

#6685135 Napisano: 23.02.2020 14:44:43 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
garyman napisał(a):

magdalena-chili napisał(a):

garyman napisał(a):

Czy do konkursu Nestle wygraj krowę można zgłaszać batoniki np. nesquick czy tylko płatki?

tu jest lista: "W Loterii udział biorą następujące produkty: Nestlé CINI MINIS, Nestlé STRAWBERRY MINIS, Nestlé CINI MINIS Crazy Crush, Nestlé NESQUIK, Nestlé NESQUIK ALPHABET, Nestlé NESQUIK DUO, Nestlé NESQUIK Cocoa Crush, Nestlé CHOCAPIC, Nestlé CHEERIOS MIODOWY, Nestlé COOKIE CRISP, Nestlé LION, Nestlé LION Wild Crush, Nestlé CORN FLAKES, Nestlé CORN FLAKES CHOCO, Nestlé CORN FLAKES HONEY AND NUT, Nestlé FITNESS, Nestlé FITNESS FRUITS, Nestlé FITNESS YOGHURT, Nestlé FITNESS CHOCOLATE, Nestlé FRUTINA, Nestlé KANGUS, Nestlé MUSLI TRADITIONAL, Nestlé MUSLI TROPICAL – produkty śniadaniowe Nestlé, posiadają na zewnętrznej stronie opakowania informację o Loterii, jednakże w Loterii biorą także udział produkty na opakowaniach, których nie ma  informacji o Loterii (zwane dalej „Produktami Promocyjnymi”). "

Dzieki ale znam tą listę. Lecz nie ma.na niej wyszczególnienia czy są to płatki czy inne produkty. W sklepie płatki i batony nazywają się tak samo A jednak cena robi różnicę. Muszę jutro zadzwonić i się dopytać. emotka

moim zdaniem kluczowe jest sformułowanie "produkty śniadaniowe", a batoniki raczej chyba się do nich nie zaliczają, 
ale prawda, lepiej sprawdzić u Organizatora, tam zinterpretują najlepiej emotka    Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0