Reklama na e-Konkursy.info

Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej "Animatus" edycja 2019

Opis konkursu

„Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, który zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku. Na jego pierwszą edycję wpłynęło kilkadziesiąt prac z Polski i z zagranicy, z których zwycięskie trzy (autorstwa: Dominiki Chochołowskiej-Bocian, Agaty Orłowskiej i Patrycji Terciak) zostały zrealizowane w formie prezentowanych w Kielcach instalacji.
Ubiegłoroczny, uroczysty finał konkursu trwał kilka dni, a obok performatywnych pokazów nagrodzonych obiektów odbywały się też gościnne pokazy spektakli uznanych twórców teatru formy oraz debaty i wykłady.

Celem projektu Animatus, realizowanego we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek (także teatru lalek dla dorosłych) oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych.

Główna idea przedsięwzięcia to eksplorowanie teatralnej formy w konfrontacji z rozwojem nowych technologii i różnorodnych koncepcji estetycznych, tak więc konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich twórców różnych dziedzin plastycznych, sztuk wizualnych i teatralnych, którzy nie muszą być absolwentami szkół artystycznych.

Nagrody

Każdy z laureatów otrzyma nagrodę w wysokości 1100 Euro oraz weźmie udział w rezydenturze artystycznej, w ramach której zrealizuje swój konkursowy projekt.

Nadesłane przez: justyna1411 Opublikowane przez: pionas

Podobne konkursy

Lista komentarzy

netka2000

27.11.19 10:41:37

Są już wyniki do konkursu: http://www.dzienn...ezcy-konkursu-1.html

0 0
Dodaj komentarz