Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

nanajka81

#6848486 Napisano: 08.03.2022 11:18:39
cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Problem w tym że ci "kupujący" sprzedają coś za co nie zapłacili i ciągle dzwonią do mojej siostry i wymyślają że czegoś nie ma, że ma przedłużyć im termin (mimo iż całą sprawą zajmował się pośrednik) i milion różnych rzeczy.

To nie jest problem w rozumieniu prawnym. Nie zapłacą siostrze, to nie nabędą prawa do użytkowania, w tym do sprzedaży. Czego nie rozumiesz? Pogadaj z jakimkolwiek adwokatem od spraw własności i takich umów.

Siostra idzie jutro na pogawędkę z notariuszem... Ale bardzo się tym przejmuje a ja przejmuję się z nią.
0 0

mandarynka16

#6848500 Napisano: 08.03.2022 12:04:11
nanajka81 napisał(a):

cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Problem w tym że ci "kupujący" sprzedają coś za co nie zapłacili i ciągle dzwonią do mojej siostry i wymyślają że czegoś nie ma, że ma przedłużyć im termin (mimo iż całą sprawą zajmował się pośrednik) i milion różnych rzeczy.

To nie jest problem w rozumieniu prawnym. Nie zapłacą siostrze, to nie nabędą prawa do użytkowania, w tym do sprzedaży. Czego nie rozumiesz? Pogadaj z jakimkolwiek adwokatem od spraw własności i takich umów.

Siostra idzie jutro na pogawędkę z notariuszem... Ale bardzo się tym przejmuje a ja przejmuję się z nią.

To trafiła na jakichś obrotnych ludzi, którzy zarabiają na kupnie i później sprzedaży. Normalna sprawa, to jest legalne
Pytanie czy w umowie przedwstępnej ma zadatek ? powinno się to wpisywać bo to trochę zabezpiecza.
2 cb656, kalka 0

mandarynka16

#6848505 Napisano: 08.03.2022 12:46:02
nanajka81 napisał(a):

mandarynka16 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Problem w tym że ci "kupujący" sprzedają coś za co nie zapłacili i ciągle dzwonią do mojej siostry i wymyślają że czegoś nie ma, że ma przedłużyć im termin (mimo iż całą sprawą zajmował się pośrednik) i milion różnych rzeczy.

To nie jest problem w rozumieniu prawnym. Nie zapłacą siostrze, to nie nabędą prawa do użytkowania, w tym do sprzedaży. Czego nie rozumiesz? Pogadaj z jakimkolwiek adwokatem od spraw własności i takich umów.

Siostra idzie jutro na pogawędkę z notariuszem... Ale bardzo się tym przejmuje a ja przejmuję się z nią.

To trafiła na jakichś obrotnych ludzi, którzy zarabiają na kupnie i później sprzedaży. Normalna sprawa, to jest legalnePytanie czy w umowie przedwstępnej ma zadatek ? powinno się to wpisywać bo to trochę zabezpiecza.

nie ma zadatku. Pośrednik uznał że nie trzeba i był przekonany że gdy kupujący dostaną jakieś tam papiery, których brakowało to po prostu zapłacą. A oni dostali i nie zapłacili tylko wystawili działkę na sprzedaż... Bo na płatność mają przecież jeszcze miesiąc czasu...

człowiek się uczy na błędach, będzie miała nauczkę na przyszłość ( tylko niech im nie przedłuża tej umowy i najlepiej niech kopnie pośrednika w ty... ). 
0 0

dany-duszek

#6848508 Napisano: 08.03.2022 13:04:59
nanajka81 napisał(a):

mandarynka16 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

mandarynka16 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Problem w tym że ci "kupujący" sprzedają coś za co nie zapłacili i ciągle dzwonią do mojej siostry i wymyślają że czegoś nie ma, że ma przedłużyć im termin (mimo iż całą sprawą zajmował się pośrednik) i milion różnych rzeczy.

To nie jest problem w rozumieniu prawnym. Nie zapłacą siostrze, to nie nabędą prawa do użytkowania, w tym do sprzedaży. Czego nie rozumiesz? Pogadaj z jakimkolwiek adwokatem od spraw własności i takich umów.

Siostra idzie jutro na pogawędkę z notariuszem... Ale bardzo się tym przejmuje a ja przejmuję się z nią.

To trafiła na jakichś obrotnych ludzi, którzy zarabiają na kupnie i później sprzedaży. Normalna sprawa, to jest legalnePytanie czy w umowie przedwstępnej ma zadatek ? powinno się to wpisywać bo to trochę zabezpiecza.

nie ma zadatku. Pośrednik uznał że nie trzeba i był przekonany że gdy kupujący dostaną jakieś tam papiery, których brakowało to po prostu zapłacą. A oni dostali i nie zapłacili tylko wystawili działkę na sprzedaż... Bo na płatność mają przecież jeszcze miesiąc czasu...

człowiek się uczy na błędach, będzie miała nauczkę na przyszłość ( tylko niech im nie przedłuża tej umowy i najlepiej niech kopnie pośrednika w ty... ). 

tak właśnie, człowiek się uczy na błędach i uczy się nie ufać pośrednikowi choćby nie wiadomo jakie super opinie miał (a ten miał....) W każdym razie sprzedaż która miała być bezproblemowa, zrobiła się stresująca.

a pośrednik już otrzymał zapłatę za tą transakcje? czy też czeka aż otrzymacie przelew?
0 0

FBsebastian3

#6848519 Napisano: 08.03.2022 14:39:25
gizoon napisał(a):

Jak mnie wkurzyła Ukrainka z 4 dzieci. Moi rodzice udostępnili kreaturze za darmo mieszkanie. Opłacili media, kupili jedzenie itp.a ta ,,,,, sprowadza sobie męża na weekend,  który jeździ tirami ... Uważajcie z pomocą na Ukraińców, którzy żyli sobie w Polsce przed wojną!  Sprawdzajcie czy w paszportach mają wbite przejście przez granicę w ostatnim czasie.

Prawnicy ostrzegają, że obowiązują przepisy pandemicznie, które uniemożliwiają pozbycie się w przyszłości lokatorów. Prawo bardzo ich chroni i nawet sąd nie pomoże. Jestem przeciwna udostępnianiu mieszkań. Jestem maxymalne za pomocą ale to rząd powinien zapewnić obozy dla uchodzcow. Teraz wsadza Polaków na minę wykorzystując wielkie serducho, i przypisze sobie zasługi. 

cudaczek121

#6848584 Napisano: 08.03.2022 18:29:17
nanajka81 napisał(a):

cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

człowiek się uczy na błędach i uczy się nie ufać pośrednikowi choćby nie wiadomo jakie super opinie miał (a ten miał....) W każdym razie sprzedaż która miała być bezproblemowa, zrobiła się stresująca.

Bzdury opowiadasz. emotka Co ma do tego pośrednik? To nie pośrednik kombinuje. emotka

No jak to co? Który pośrednik poleca umowę bez zadatku? I naprawdę widzisz że wszystko jest ok jak wystawisz działkę powiedzmy za 500 tys a ten który kupuje ale jeszcze nie zapłacił - wystawia ją 60% drożej?

Większość pośredników to dziady. Zgarniają  kasę za nic i tylko się wymądrzają 
0 0

mandarynka16

#6848585 Napisano: 08.03.2022 18:37:49
[quote=
nanajka81 napisał(a):

cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

człowiek się uczy na błędach i uczy się nie ufać pośrednikowi choćby nie wiadomo jakie super opinie miał (a ten miał....) W każdym razie sprzedaż która miała być bezproblemowa, zrobiła się stresująca.

Bzdury opowiadasz. emotka Co ma do tego pośrednik? To nie pośrednik kombinuje. emotka

No jak to co? Który pośrednik poleca umowę bez zadatku? I naprawdę widzisz że wszystko jest ok jak wystawisz działkę powiedzmy za 500 tys a ten który kupuje ale jeszcze nie zapłacił - wystawia ją 60% drożej?

cudaczek121]
cb656 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

człowiek się uczy na błędach i uczy się nie ufać pośrednikowi choćby nie wiadomo jakie super opinie miał (a ten miał....) W każdym razie sprzedaż która miała być bezproblemowa, zrobiła się stresująca.

Bzdury opowiadasz. emotka Co ma do tego pośrednik? To nie pośrednik kombinuje. emotka

No jak to co? Który pośrednik poleca umowę bez zadatku? I naprawdę widzisz że wszystko jest ok jak wystawisz działkę powiedzmy za 500 tys a ten który kupuje ale jeszcze nie zapłacił - wystawia ją 60% drożej?Skoro ktos wystawia to 60% drożej to moze tez znaczyć, że wystawiliście ją po taniości. Cenę też Wam doradził pośrednik ?
Kiedyś miałam podobną sytuację, przy sprzedaży pośrednik sugerował obniżenie ceny, bo wg niego była za wysoka i przez to nie było zainteresowania.  Nie zgodziłam się, finalnie udało mi się znaleźć kupca na moich warunkach bez jego pomocy. Fachowi i uczciwi pośrednicy to rzadkość

Monika11

#6848595 Napisano: 08.03.2022 19:25:47
Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 
0 0

visserarthur

#6848608 Napisano: 08.03.2022 20:27:50
Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

No, a ludzie głosują na popapranców...Ty masz niski kredyt, to "tylko" 150, a przy wzorcowych 300000 zł, to jakieś 600 zł

visserarthur

#6848609 Napisano: 08.03.2022 20:27:50
Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

No, a ludzie głosują na popapranców...Ty masz niski kredyt, to "tylko" 150, a przy wzorcowych 300000 zł, to jakieś 600 zł
1 kumulacja 0

flinta_13

#6848610 Napisano: 08.03.2022 20:30:23
visserarthur napisał(a):

Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

No, a ludzie głosują na popapranców...Ty masz niski kredyt, to "tylko" 150, a przy wzorcowych 300000 zł, to jakieś 600 zł

Mi rata wzrosła obecnie.prawie o 900 zł jestem zrozpaczona ! Całą tą sytuacją ... 

paula9891

#6848616 Napisano: 08.03.2022 21:06:54
visserarthur napisał(a):

Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

No, a ludzie głosują na popapranców...Ty masz niski kredyt, to "tylko" 150, a przy wzorcowych 300000 zł, to jakieś 600 zł

Nie ma znaczenia na kogo głosujesz.
Jest ogromna inflacja to raz.
Średnia stopa procentowa to 6%, czyli nadal mniej, niż obecna, to dwa.
Za ścianą jest wojna, więc kapitał wycofał się z Polski, złotówka leci, dolar się umacnia, to trzy.
Co się robi w takim momencie? Podnosi stopy % tadaaaam. Tajemnica wyjaśniona. Niezależnie kto rządzi, kazdy musiałby zrobić to samo.
Wzrost stóp podnosi wartość złotego. Nie mogą pozwolić na to, żeby spadła na samo dno, bo wtedy to już kaplica.
Niestety nikt w Polsce nie uczy ekonomii. Nikt. Jestem po studniach ekonomicznych, a tego wszystkiego, całego działania finansów nauczyłam się z książek.
Przygotujcie się, bo to dopiero początek podnoszenia stóp.

tomasz3

#6848620 Napisano: 08.03.2022 21:28:36
Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

To bardzo malutką masz tą podwyżkę emotka  Naprawdę emotka   Wiesz słyszałem od kogoś że przez te stopy procentowane to już mają raty z 1500 zł (jak jeszcze nic nie działo się ze stopami) na 2500 zł.  A dzisiaj kolejna wieksza podwyżka stóp.
A to że podwyżka stóp kiedyś będzie to było do przewidzenia,ponieważ takich stóp na granicy 0 nie można mieć wiecznie. Tak naprawdę stopy powracają powoli do normalnego poziomu. A to że mieliście ze 2 lata takie warunki to trzeba potraktować że zyskaliście a teraz poprostu wraca do normy. I tak podwyżki stóp zostały uruchomione za późno,bo już wcześniej mieliśmy do czynienia ze sporą inflacją w Polsce a RPP była nieugięta a czemu? Jak ludzi biorą kredyty to gospodarka się rozrusza dlatego "eksperci" zachęcali ludzie nie oszczędzajcie,wydawajcie emotka   Państwo miało z niskich stóp również dochód i to nie mały,wszelkie kredyty czyli długi które mamy były na bardzo niskim procencie pożyczane  emotka   

ktosiek1

#6848623 Napisano: 08.03.2022 21:42:24
tomasz3 napisał(a):

Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

To bardzo malutką masz tą podwyżkę emotka  Naprawdę emotka   Wiesz słyszałem od kogoś że przez te stopy procentowane to już mają raty z 1500 zł (jak jeszcze nic nie działo się ze stopami) na 2500 zł.  A dzisiaj kolejna wieksza podwyżka stóp.A to że podwyżka stóp kiedyś będzie to było do przewidzenia,ponieważ takich stóp na granicy 0 nie można mieć wiecznie. Tak naprawdę stopy powracają powoli do normalnego poziomu. A to że mieliście ze 2 lata takie warunki to trzeba potraktować że zyskaliście a teraz poprostu wraca do normy. I tak podwyżki stóp zostały uruchomione za późno,bo już wcześniej mieliśmy do czynienia ze sporą inflacją w Polsce a RPP była nieugięta a czemu? Jak ludzi biorą kredyty to gospodarka się rozrusza dlatego "eksperci" zachęcali ludzie nie oszczędzajcie,wydawajcie emotka   Państwo miało z niskich stóp również dochód i to nie mały,wszelkie kredyty czyli długi które mamy były na bardzo niskim procencie pożyczane  emotka   

Najgorzej mają chyba Ci co brali kredyt ostatnio - bo na niskich stopach, za to bank nakładał wysokie marże dla rekompensaty swoich zysków. I wyboru nie było. Jak ktoś musiał kredyt wziąć to nie było innych opcji. Tacy na niskich stopach nie zdążyli nic skorzystać bo zaraz poszły one w górę. Za to teraz będą mieli wysoką marżę banku plus wysokie stopy procentowe. Tak, można było to przewidzieć, ale chociażby RPP mówiła że przez najbliższe dwa lata na pewno podwyżek stóp nie będzie. Mineło pół roku i się zaczęło. Plus konia z rzędem temu kto by przewidział, ze tak to będzie wyglądało plus wojna. I jak stopy takie jak teraz istniały kiedyś, to jednak marże banku były inne. Do tego są prognozy, że stopy jeszcze o 5 punktów proc. mają pójść w górę w nieodległej przyszłości, a to już kosmos i zaoranie części ludzi oraz wielki kryzys wieszczę... emotka

visserarthur

#6848626 Napisano: 08.03.2022 22:01:39
paula9891 napisał(a):

visserarthur napisał(a):

Monika11 napisał(a):

Wkurza mnie kolejna podwyżka  banku ( kredyt hipoteczny ) Przez 15 lat ratę miałam 560, wzrosła do 710 zł. 

No, a ludzie głosują na popapranców...Ty masz niski kredyt, to "tylko" 150, a przy wzorcowych 300000 zł, to jakieś 600 zł

Nie ma znaczenia na kogo głosujesz.Jest ogromna inflacja to raz.
Średnia stopa procentowa to 6%, czyli nadal mniej, niż obecna, to dwa.
Za ścianą jest wojna, więc kapitał wycofał się z Polski, złotówka leci, dolar się umacnia, to trzy.
Co się robi w takim momencie? Podnosi stopy % tadaaaam. Tajemnica wyjaśniona. Niezależnie kto rządzi, kazdy musiałby zrobić to samo.
Wzrost stóp podnosi wartość złotego. Nie mogą pozwolić na to, żeby spadła na samo dno, bo wtedy to już kaplica.
Niestety nikt w Polsce nie uczy ekonomii. Nikt. Jestem po studniach ekonomicznych, a tego wszystkiego, całego działania finansów nauczyłam się z książek.
Przygotujcie się, bo to dopiero początek podnoszenia stóp.

Próbujesz mi wmówić, że rozdawnictwo i dodruk pieniędzy nie ma wpływu...? Nie studiowałem stricte ekonomii, ale mikro i makroekonomię, jak pojedyncze przedmioty, już tak. Sytuacja na Ukrainie aż tak napięta jest od niedawna, a stopy wzrosły już 5(?) razy... Taki polski ład miał być, czyli jednak ten rząd miał teoretycznie receptę na sielankę, więc niby ma znaczenie, kto rządzi... a jednak ludziom poucinało wypłaty... taka magia.

paula9891

#6848628 Napisano: 08.03.2022 22:26:18
visserarthur napisał(a):

Próbujesz mi wmówić, że rozdawnictwo i dodruk pieniędzy nie ma wpływu...? Nie studiowałem stricte ekonomii, ale mikro i makroekonomię, jak pojedyncze przedmioty, już tak. Sytuacja na Ukrainie aż tak napięta jest od niedawna, a stopy wzrosły już 5(?) razy... Taki polski ład miał być, czyli jednak ten rząd miał teoretycznie receptę na sielankę, więc niby ma znaczenie, kto rządzi... a jednak ludziom poucinało wypłaty... taka magia.

Niczego nikomu nie wmawiam emotka  napisałam tylko dlaczego wzrosły stopy.
A rozdawnictwo to zupełnie inna para kaloszy emotka  Oczywiście, że dodruk powoduje inflację. Stopy powinni podnieść już dawno, ale chcieli drukować, zadłużać się jeszcze bardziej, więc... Nie podnosili.
A polski ład... Nie komentuje tego 🤣 Osobicie sawiam na wolność gospodarczą. Niestety nikt nie rozumie systemu i na wolność nie głosuje. Ludzie chcą dostawać "za darmo" 500+ itd. Nie zastanawiają się, jakie są tego konsekwencje. Niestety jest to wina braku edukacji. Nikt nie zna działania systemu i nie wie, jak działa 500+ na gosporadkę. Dobra,wystarczy tego ględzenia. 😝

visserarthur

#6848634 Napisano: 08.03.2022 23:38:47
koniczynka123 napisał(a):

A mnie wkurza że tu znowu politykują, jak nie jeden top to inny, no i znów te same osoby emotka Świat stoi otworem więc go zdobywajcie a nie marudźcie emotka

Ooo, kadjas, czyżbyś po pisowsku wysyłała nas do innego kraju...? To jest mój kraj, nie pisowski i  nikt mnie nie będzie wysłał, bo z jakiej racji...
1 greka 0

visserarthur

#6848641 Napisano: 09.03.2022 00:16:53
koniczynka123 napisał(a):

visserarthur napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

A mnie wkurza że tu znowu politykują, jak nie jeden top to inny, no i znów te same osoby emotka Świat stoi otworem więc go zdobywajcie a nie marudźcie emotka

Ooo, kadjas, czyżbyś po pisowsku wysyłała nas do innego kraju...? To jest mój kraj, nie pisowski i  nikt mnie nie będzie wysłał, bo z jakiej racji...

A ten znowu wyjeżdża z polityką. Ech Jareczku emotka omamy to już jest choroba emotka

Ale jakie omamy... Nie jesteś pisfanką?
0 0

kalmia86

#6848658 Napisano: 09.03.2022 08:35:36
Kupiłam dziś rano 2 x makrela graal. Zadowolona, że paragon ładnie opisany. Chce zgłosić na loterię a to loteria Rio Mare.... Rybki mi się pomyliły... Śmieje się sama z siebie emotka

banka-manka

#6848700 Napisano: 09.03.2022 10:31:17
Kupiłam nowy starter Orange, kilka tygodni temu. Typowo jako numer konkursowy.
I od chwili aktywowania co chwilę ktoś dzwoni. Jak nie jakieś kancelarie prawnicze, żeby ściągnąć należności za brak opłat, infolinie, windykacje, prywatne osoby. Wszyscy szukają Pana Andrzeja z Gdyni.
Nie wiem co Pan Andrzej nawywijał na ten numer telefonu, że musiał się go pozbyć.
Ale wkurza mnie ciągłe oddzwanianie z myślą, że to z konkursu. I te ciągłe tłumaczenia, że to nie jest już numer Pana Andrzeja emotka