Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

mariolakal

#6469675 Napisano: 05.03.2018 00:03:48
Czy coś się zmieniło w kwestii prowizji ? Sprzedałam bon w kategorii "biżuteria" i zdarli ze mnie 10 %  emotka  Dodatkowo doliczyli mi jakieś 8 zł. i nie wiem za co /w zestawieniu jest tylko to 10 %/...
W tych nowych ustawieniach nie mogę się rozeznać i nie potrafię znależć kosztów prowizji... emotka
0 0

mariolakal

#6469677 Napisano: 05.03.2018 00:30:08
koniczynka123 napisał(a):

mariolakal napisał(a):

Czy coś się zmieniło w kwestii prowizji ? Sprzedałam bon w kategorii "biżuteria" i zdarli ze mnie 10 %  emotka  Dodatkowo doliczyli mi jakieś 8 zł. i nie wiem za co /w zestawieniu jest tylko to 10 %/...
W tych nowych ustawieniach nie mogę się rozeznać i nie potrafię znależć kosztów prowizji...  emotka

https://allegro.p...lamin/pl/zalacznik-4
No niestety teraz w większości jest 10 % prowizji. A to 8 zł to pewnie wystawiałas w dziale gdzie na początku pobiera za wystawienie 8 zł. Też mnie wk... allegro z tymi wszystkimi durnymi zmianami. Teraz to po prostu dno ale nie ma żadnej innej dobrej alternatywy emotka Większość kupujących właśnie na all zagląda

Dzięki za link... A propos opłaty za wystawienie: było 0. Sama się dziwiłam, gdyż żadnej zniżki aktywnej nie miałam, a wystawiałam 3 przedmioty za zero... emotka
0 0

awi

#6497094 Napisano: 12.06.2018 19:02:00
Bardzo proszę, niech mi ktoś napisze, co konkretnie oznacza opcja wysyłki 24 godziny. Czy:
a) 24h od wpłaty kasy do allegro?
b) 24h od wpływu na moje konto?
0 0

awi

#6497131 Napisano: 12.06.2018 20:13:31
awi napisał(a):

Bardzo proszę, niech mi ktoś napisze, co konkretnie oznacza opcja wysyłki 24 godziny. Czy:
a) 24h od wpłaty kasy do allegro?
b) 24h od wpływu na moje konto?

Pierwszy raz sprzedałam coś na allegro, wybrałam opcję dostawy 24h i za chiny nie mogę znaleźć informacji czy mam czekać na przelew czy już wysyłać towar (jest info od allegro, że klient zapłacił).
0 0

defed

#6497164 Napisano: 12.06.2018 20:46:39
awi napisał(a):

awi napisał(a):

Bardzo proszę, niech mi ktoś napisze, co konkretnie oznacza opcja wysyłki 24 godziny. Czy:
a) 24h od wpłaty kasy do allegro?
b) 24h od wpływu na moje konto?

Pierwszy raz sprzedałam coś na allegro, wybrałam opcję dostawy 24h i za chiny nie mogę znaleźć informacji czy mam czekać na przelew czy już wysyłać towar (jest info od allegro, że klient zapłacił).

wybieram a) emotka
Domyślam się że płatność była przez PayU. Własnie o to chodzi w PayU, żeby móc szybko nadać przesyłkę klientowi, bez ryzyka, że on nie zapłaci/wyśle fejkowe potwierdzenie wykonania przelewu.
0 0

awi

#6497169 Napisano: 12.06.2018 20:52:37
defed napisał(a):

awi napisał(a):

awi napisał(a):

Bardzo proszę, niech mi ktoś napisze, co konkretnie oznacza opcja wysyłki 24 godziny. Czy:
a) 24h od wpłaty kasy do allegro?
b) 24h od wpływu na moje konto?

Pierwszy raz sprzedałam coś na allegro, wybrałam opcję dostawy 24h i za chiny nie mogę znaleźć informacji czy mam czekać na przelew czy już wysyłać towar (jest info od allegro, że klient zapłacił).

wybieram a) emotka
Domyślam się że płatność była przez PayU. Własnie o to chodzi w PayU, żeby móc szybko nadać przesyłkę klientowi, bez ryzyka, że on nie zapłaci/wyśle fejkowe potwierdzenie wykonania przelewu.

Dziękuję
1 defed 0

defed

#6497170 Napisano: 12.06.2018 20:55:05
awi napisał(a):

Dziękuję

Nie ma za co emotka  Jeszcze jedna sprawa: to kiedy dostaniesz kasę od allegro zależy od ustawień na Twoim koncie - przynajmniej kiedyś tak było. Miałam ustawione z automatu przelewy od Allegro raz w tygodniu i czekałam kilka dni na pieniądze, potem się zorientowałam, że można zmienić, by przelewy przychodziły niemal od razu.
1 awi 0

elotta

#6497178 Napisano: 12.06.2018 21:25:59
defed napisał(a):

awi napisał(a):

Dziękuję

Nie ma za co emotka  Jeszcze jedna sprawa: to kiedy dostaniesz kasę od allegro zależy od ustawień na Twoim koncie - przynajmniej kiedyś tak było. Miałam ustawione z automatu przelewy od Allegro raz w tygodniu i czekałam kilka dni na pieniądze, potem się zorientowałam, że można zmienić, by przelewy przychodziły niemal od razu.


Dalej tak jest emotka
2 defed, awi 0

wesoyromek

#6521699 Napisano: 23.08.2018 21:04:37
Sprzedałam starego uszkodzonego laptopa na umowę kupna-sprzedaż w cenie 190zł, bez oczywiście faktury, jako osoba prywatna. Laptopa zakupił chyba lombard.
Mam pytanie, czy i w jaki sposób powinnam rozliczyć się z Urzędem Skarbowym? Nadmieniam, że sporadycznie wystawiam cokolwiek na allegro a pierwszy raz podpisałam taką umowę kupna-sprzedaży.
Bardzo proszę o podpowiedź osoby, które miały z taką formą sprzedaży do czynienia emotka
0 0

@gnieszk@

#6521706 Napisano: 23.08.2018 21:13:28
wesoyromek napisał(a):

Sprzedałam starego uszkodzonego laptopa na umowę kupna-sprzedaż w cenie 190zł, bez oczywiście faktury, jako osoba prywatna. Laptopa zakupił chyba lombard.
Mam pytanie, czy i w jaki sposób powinnam rozliczyć się z Urzędem Skarbowym? Nadmieniam, że sporadycznie wystawiam cokolwiek na allegro a pierwszy raz podpisałam taką umowę kupna-sprzedaży.
Bardzo proszę o podpowiedź osoby, które miały z taką formą sprzedaży do czynienia emotka

Moim zdaniem w żaden sposób "rozliczać" się nie musisz. W przypadku umowy kupna sprzedaży jest co prawda obowiązek zapłaty PCC, ale po stronie kupującego i w przypadku transakcji powyżej 1000 zł. Jako dochód nie wykazujesz bo pewnie i tak kupiłaś/wygrałaś go ponad 6 m-cy temu.
Może ktoś potwierdzi?

wesoyromek

wesoyromek

#6521713 Napisano: 23.08.2018 21:27:38
[quote=Podbijam, potwierdzi ktoś jeszcze?

@gnieszk@]
wesoyromek napisał(a):

Sprzedałam starego uszkodzonego laptopa na umowę kupna-sprzedaż w cenie 190zł, bez oczywiście faktury, jako osoba prywatna. Laptopa zakupił chyba lombard.
Mam pytanie, czy i w jaki sposób powinnam rozliczyć się z Urzędem Skarbowym? Nadmieniam, że sporadycznie wystawiam cokolwiek na allegro a pierwszy raz podpisałam taką umowę kupna-sprzedaży.
Bardzo proszę o podpowiedź osoby, które miały z taką formą sprzedaży do czynienia emotka

Moim zdaniem w żaden sposób "rozliczać" się nie musisz. W przypadku umowy kupna sprzedaży jest co prawda obowiązek zapłaty PCC, ale po stronie kupującego i w przypadku transakcji powyżej 1000 zł. Jako dochód nie wykazujesz bo pewnie i tak kupiłaś/wygrałaś go ponad 6 m-cy temu.
Może ktoś potwierdzi?
0 0

nataszka

#6576563 Napisano: 02.03.2019 17:01:13
Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???
0 0

@gnieszk@

#6576564 Napisano: 02.03.2019 17:03:47
nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???


Też nie mogłam znaleźć i nie znalazłam. Zrobiłam to dopiero okrężną drogą przez maila o zakończeniu aukcji. To znaczy albo w mailu jest "kliknij aby wystawic przedmiot ponownie" albo trzeba wejść przez maila na zakończoną ofertę i do góry jest "wznów"
0 0

nataszka

#6576565 Napisano: 02.03.2019 17:05:55
@gnieszk@ napisał(a):

nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???


Też nie mogłam znaleźć i nie znalazłam. Zrobiłam to dopiero okrężną drogą przez maila o zakończeniu aukcji.

pokasowałam maile wcześniejemotka
0 0

@gnieszk@

#6576567 Napisano: 02.03.2019 17:07:45
nataszka napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???


Też nie mogłam znaleźć i nie znalazłam. Zrobiłam to dopiero okrężną drogą przez maila o zakończeniu aukcji.

pokasowałam maile wcześniejemotka


To nie pomogę. Też usiłowałam znaleźć gdzie teraz są te "niesprzedane" ale bez skutku.
1 nataszka 0

lb

#6576576 Napisano: 02.03.2019 17:52:45
nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???

trzeba szukać w "Moje oferty" i  "status oferty"

jokan

#6576577 Napisano: 02.03.2019 18:01:12
lb napisał(a):

nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???

trzeba szukać w "Moje oferty" i  "status oferty"

ło matko, ja bym tego nie znalazła, a też się naszukałamemotka - dzięki !
1 nataszka 0

nataszka

#6576612 Napisano: 02.03.2019 20:28:20
lb napisał(a):

nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???

trzeba szukać w "Moje oferty" i  "status oferty"

dziękuję emotka
0 0

asiam

#6576630 Napisano: 02.03.2019 22:01:19
lb napisał(a):

nataszka napisał(a):

Allegro cały czas coś zmienia ,zakończyły mi się aukcje ,chcę wystawić ponownie gdzie znajdują się moje niesprzedane rzeczy ???

trzeba szukać w "Moje oferty" i  "status oferty"

Wkurza mnie to, że w zakończonych są pomieszane razem te sprzedane i te zakończone bez sprzedaży wrrrrr.....
Ciekawa jestem ile ktoś wziął pieniędzy za te zmiany.emotka
0 0