Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

Monika11

#6103257 Napisano: 29.10.2015 19:18:19
Dzięki za rady -już zamówiłam -InPostem emotka zobaczymy emotka
0 0

jgxp

#6108471 Napisano: 07.11.2015 09:09:30
Monika11 napisał(a):

Dzięki za rady -już zamówiłam -InPostem emotka zobaczymy emotka

Ja już wysyłałem kilka rzeczy sprzedanych na allegro Inpostem i wszystkie dotarły w ciągu 3 dni roboczych. Na początku też nie byłem przekonany do tej opcji, ale jest naprawdę ok emotka    Teraz jak coś zamawiam z allegro to jak jest ta opcja inpostu to ją wybieram, po co przeplacać emotka   No chyba że chcesz mieć szybko w ciągu 48 godzin to musisz wziąść priorytet pocztą.
0 0

bezaczek7

#6108717 Napisano: 07.11.2015 23:20:30
powiedzcie mi jak to jest z tym inpostem, kiedy sprzedaję i chciałabym dodać tą opcję do swojej aukcji. w moim mieście są tylko paczkomaty, nie ma "punktu" czy innego "okienka". czy dobrze myślę, że żeby nadać inpostem, muszę się udać do ichniej placówki i tam nadać, tak jak w okienku na poczcie? czy jest jakaś możliwość nadać polecony w paczkomacie? ktoś się orientuje?  emotka  
0 0

jgxp

#6108751 Napisano: 08.11.2015 10:09:37
bezaczek7 napisał(a):

powiedzcie mi jak to jest z tym inpostem, kiedy sprzedaję i chciałabym dodać tą opcję do swojej aukcji. w moim mieście są tylko paczkomaty, nie ma "punktu" czy innego "okienka". czy dobrze myślę, że żeby nadać inpostem, muszę się udać do ichniej placówki i tam nadać, tak jak w okienku na poczcie? czy jest jakaś możliwość nadać polecony w paczkomacie? ktoś się orientuje?  emotka  

Inpost polecony możesz nadać tylko w oddziale inpostu lub punkcie inpostu, który przyjmuje przesyłki. Paczki do paczkomatu nadajesz w paczkomacie lub punkcie.
0 0

bezaczek7

#6109446 Napisano: 09.11.2015 17:38:13
jgxp napisał(a):

bezaczek7 napisał(a):

powiedzcie mi jak to jest z tym inpostem, kiedy sprzedaję i chciałabym dodać tą opcję do swojej aukcji. w moim mieście są tylko paczkomaty, nie ma "punktu" czy innego "okienka". czy dobrze myślę, że żeby nadać inpostem, muszę się udać do ichniej placówki i tam nadać, tak jak w okienku na poczcie? czy jest jakaś możliwość nadać polecony w paczkomacie? ktoś się orientuje?  emotka  

Inpost polecony możesz nadać tylko w oddziale inpostu lub punkcie inpostu, który przyjmuje przesyłki. Paczki do paczkomatu nadajesz w paczkomacie lub punkcie.

czyli dobrze myślałam, dzięki. ta opcja nie dla mnie emotka
0 0

lubiekisiel

#6132101 Napisano: 15.12.2015 13:53:59
A ja z innej beczki - jeśli kupujecie lub wysyłacie coś inPostem (może być np. Allegro) możecie wpisać numer przesyłki na stronie https://twoj.inpost.pl/szlachetnapaczka i podarować 10gr na Szlachetną Paczkę emotka
0 0

Monika11

#6151972 Napisano: 29.01.2016 12:28:15
Kupiłam na allegro telefon za 800 zł (nowy ) i okazał się że ma środek stary, a z zewnątrz nowe wszystko. Dogadałam się ze sprzedającym że mu odeślę a on zwróci pieniądze . Odesłałam  i minęło ponad  14 dni roboczych  (napisał że zwrot do 14 dni  na konto )Nie mam kontaktu ze sprzedającym , nie odpisuje na moje @ na allegro sprzedaje bardzo dużo rzeczy (telefony z zagranicy ) Zgłosiłam do allegro -wysłali mu upomnienie i dalej cisza.Jak to dalej się odbywa ? Allegro zgłasza sprawę na policję , czy ja będę musiała latać sama?
0 0

freyja88

#6151984 Napisano: 29.01.2016 12:50:51
Monika11 napisał(a):

Kupiłam na allegro telefon za 800 zł (nowy ) i okazał się że ma środek stary, a z zewnątrz nowe wszystko. Dogadałam się ze sprzedającym że mu odeślę a on zwróci pieniądze . Odesłałam  i minęło ponad  14 dni roboczych  (napisał że zwrot do 14 dni  na konto )Nie mam kontaktu ze sprzedającym , nie odpisuje na moje @ na allegro sprzedaje bardzo dużo rzeczy (telefony z zagranicy ) Zgłosiłam do allegro -wysłali mu upomnienie i dalej cisza.Jak to dalej się odbywa ? Allegro zgłasza sprawę na policję , czy ja będę musiała latać sama?

Musisz iść na policję sama. Weź wydruk maili z rozmową ze sprzedającym. Nr aukcji. PrintScreeny z opisem przedmiotu na aukcji. Od momentu zgloszenia ma Policja czas 30dni na wyslanie zaświadczenia o wszczęciu postepowania. Później wysyłasz do nich zaświadczenie i kolejne 30dni czekasz aż zwrócą Ci pieniądze. o ile do tego czasu nie zrobi tego sprzedający, bo i tak się zdarza. Mnie już 3 razy oszukali-za każdym razem allegro oddalo pieniądze, takze się nie martw. Szkoda tylko, ze tyle czasu trwa cała ta sprawa....
0 0

Monika11

#6152144 Napisano: 29.01.2016 15:26:08
buncia88 napisał(a):

Monika11 napisał(a):

Kupiłam na allegro telefon za 800 zł (nowy ) i okazał się że ma środek stary, a z zewnątrz nowe wszystko. Dogadałam się ze sprzedającym że mu odeślę a on zwróci pieniądze . Odesłałam  i minęło ponad  14 dni roboczych  (napisał że zwrot do 14 dni  na konto )Nie mam kontaktu ze sprzedającym , nie odpisuje na moje @ na allegro sprzedaje bardzo dużo rzeczy (telefony z zagranicy ) Zgłosiłam do allegro -wysłali mu upomnienie i dalej cisza.Jak to dalej się odbywa ? Allegro zgłasza sprawę na policję , czy ja będę musiała latać sama?

Musisz iść na policję sama. Weź wydruk maili z rozmową ze sprzedającym. Nr aukcji. PrintScreeny z opisem przedmiotu na aukcji. Od momentu zgloszenia ma Policja czas 30dni na wyslanie zaświadczenia o wszczęciu postepowania. Później wysyłasz do nich zaświadczenie i kolejne 30dni czekasz aż zwrócą Ci pieniądze. o ile do tego czasu nie zrobi tego sprzedający, bo i tak się zdarza. Mnie już 3 razy oszukali-za każdym razem allegro oddalo pieniądze, takze się nie martw. Szkoda tylko, ze tyle czasu trwa cała ta sprawa....

Dzięki
0 0

pioge7

#6225205 Napisano: 05.07.2016 16:26:21
Czytaliście jakie nowości wprowadza nam Allegro od lutego 2017? nie wiem czy śmiać się czy płakać z głupoty ludzi tam pracujących emotka  
0 0

defed

#6266499 Napisano: 09.10.2016 18:49:06
cb656 napisał(a):

...ʍóɔʍɐpǝzɹds ɥɔʎuʍǝdǝıu n oɹƃǝllɐ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐlʞ ɾndnʞ ǝıu emotka

emotka  jak to zrobiłeś? nie umiem wyjść z podziwu  emotka
0 0

pioge7

#6266515 Napisano: 09.10.2016 19:40:52
michałek13 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czytaliście jakie nowości wprowadza nam Allegro od lutego 2017? nie wiem czy śmiać się czy płakać z głupoty ludzi tam pracujących emotka  

Jakie? Gdzie można przeczytać?

to pisali dawno na allegro pomoc na fb
od lutego nie będzie można wystawiać miniaturek do transakcji innych niż na białym tle... sprzedajesz np. myszkę do kompa i nie możesz zrobić na poduszce kolorowej, dywanie czy na meblach tylko musi być całe białe tło...
0 0

notta

#6266519 Napisano: 09.10.2016 19:46:39
pioge7 napisał(a):

michałek13 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czytaliście jakie nowości wprowadza nam Allegro od lutego 2017? nie wiem czy śmiać się czy płakać z głupoty ludzi tam pracujących emotka  

Jakie? Gdzie można przeczytać?

to pisali dawno na allegro pomoc na fb
od lutego nie będzie można wystawiać miniaturek do transakcji innych niż na białym tle... sprzedajesz np. myszkę do kompa i nie możesz zrobić na poduszce kolorowej, dywanie czy na meblach tylko musi być całe białe tło...

zero tekstu, reklam na zdjeciach. Tyko minimalizm zostaje na fotografii. Allegro tylko dla dużych, a reszte spychają na olx
0 0

foton

#6266525 Napisano: 09.10.2016 20:04:12
Allegro właśnie nie dla dużych - zero reklam sklepowych i jasne info co sprzedajesz - poduszkę ze zdjęciem telewizora, czy telewizor - jestem ZA.

@defed napisał(a):

cb656 napisał(a):

...ʍóɔʍɐpǝzɹds ɥɔʎuʍǝdǝıu n oɹƃǝllɐ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐlʞ ɾndnʞ ǝıu 

  jak to zrobiłeś? nie umiem wyjść z podziwu  

(: ǝupnɹʇ ǝıʞɐʇ ǝlɐɔʍ ʇsǝɾ ǝıu oʇ 'ɯɐʇ ɾo

0 0

Monika11

#6321873 Napisano: 14.02.2017 18:47:57
Zamówiłam na allegro mężowi korektor za 500 zł - dotarła dzisiaj paczka kurierem i okazało się , że wyświetlacz cały nie działa .W aukcji jest w 100 procentach sprawny .Zadzwoniłam do osoby, od której kupiłam -kazała mi zadzwonić do kuriera, ma przyjechać z protokołem szkody ( paczka była ubezpieczona) I najważniejsze -facet twierdzi,  że jak paczkę dostanie zaniesie korektor do naprawy  i mi  wyśle. I będzie się sądził z firmą o odszkodowanie .Napisałam mu , że nie chcę naprawianego sprzętu, chcę zwrot pieniędzy na konto. Ktoś się orientuje  jak jest na allegro -czy bez problemu dostanę pieniądze? Facet się upiera , że sprzęt naprawi i mi wyśle
0 0

joan

#6321882 Napisano: 14.02.2017 19:00:17
Monika11 - a kupowałaś u osoby prywatnej czy w firmie? Bo chyba obowiązują inne przepisy prawne.

Gostek niepoważny, niech Ci zwróci kasę, a sprzęt może na Allegro wystawić ponownie - już jako "po naprawie" emotka
0 0

monia24

#6321887 Napisano: 14.02.2017 19:13:58
Monika11 najlepiej idź do Rzecznika, niech napisze pismo. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia czy osoba prywatna czy firma, ponieważ dostałaś towar niezgodny z opisem. I na to najlepiej się powołać. 
1 ziolko 0

Gość: rpk

#6321894 Napisano: 14.02.2017 19:29:42
Z tym zwrotem nie jest tak chyba do końca. Jeśli jest to firma to możesz zrobić zwrot ale w tym przypadku to chyba reklamacja bo nie rozmyślasz się z zakupu tylko towar jest niesprawny.  Obowiązek przyjęcia zwrotu nie tyczy się osoby prywatnej.
0 0

synk

#6321901 Napisano: 14.02.2017 19:44:30
ivanotta napisał(a):

pioge7 napisał(a):

to pisali dawno na allegro pomoc na fb
od lutego nie będzie można wystawiać miniaturek do transakcji innych niż na białym tle... sprzedajesz np. myszkę do kompa i nie możesz zrobić na poduszce kolorowej, dywanie czy na meblach tylko musi być całe białe tło...

zero tekstu, reklam na zdjeciach. Tyko minimalizm zostaje na fotografii. Allegro tylko dla dużych, a reszte spychają na olx

http://faq.allegr...iniaturek-na-allegro

tu są zmiany - dotyczą tylko miniatur i tylko dla rzeczy nowych lub o stanie nieokreślonym. To jest chore - bo jak nie mam fotoszopa to np sprzedając nowy, duży telewizor, muszę prześcieradło podkładać (bo z netu podebrane zdjęcie zaraz mi wywalą jako kradzione, a jeszcze aukcję przyblokują).
0 0

Monika11

#6443673 Napisano: 18.12.2017 20:55:35
Ktoś mi wytłumaczy jak blondynce, choć nią nie jestem ( nie obrażam broń boże blondynek ) co to znaczy preawizacja . Kupiłam choinkę na allegro 12 grudnia, 13 nastąpiła preawizacja , do dzisiaj nie mam paczki . 15 grudnia napisałam do gościa i napisał , że w dniu dzisiejszym paczka została wysłana, dzisiaj napisałam ponownie , to napisałam , że od 13 stoi niby na magazynie, sam się gubi w tym co pisze .Niby mam numer paczki i pisze tylko o tej preawizacji -za ciula nie wiem  o co chodzi
0 0