Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

fragles

#6576646 Napisano: 03.03.2019 01:21:07
koniczynka123 napisał(a):

Czy jest gdzieś licznik, który pokazuje ile było wejść w daną ofertę? Chyba jestem ślepa bo teraz tego nie widzę emotka

Wejdź w MOJE OFERTY i na górze grubą czcionką jako czwarta wartość jest wizyt (z ostatnich 30 dni) przed statusem oferty. Tam masz ile osób widziało ofertę. Ale czy to się na coś przekłada, nie sądzę. emotka
0 0

fragles

#6576720 Napisano: 03.03.2019 14:11:44
koniczynka123 napisał(a):

fragles napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

Czy jest gdzieś licznik, który pokazuje ile było wejść w daną ofertę? Chyba jestem ślepa bo teraz tego nie widzę emotka

Wejdź w MOJE OFERTY i na górze grubą czcionką jako czwarta wartość jest wizyt (z ostatnich 30 dni) przed statusem oferty. Tam masz ile osób widziało ofertę. Ale czy to się na coś przekłada, nie sądzę. emotka

Dziękuję, bardziej mnie interesuje czyjaś oferta (czy jest nią zainteresowanie) bo ja niestety nie mam co wystawić emotka

A to nie mam pojęcia. emotka

asiam

#6576735 Napisano: 03.03.2019 14:58:16
koniczynka123 napisał(a):

fragles napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

Czy jest gdzieś licznik, który pokazuje ile było wejść w daną ofertę? Chyba jestem ślepa bo teraz tego nie widzę emotka

Wejdź w MOJE OFERTY i na górze grubą czcionką jako czwarta wartość jest wizyt (z ostatnich 30 dni) przed statusem oferty. Tam masz ile osób widziało ofertę. Ale czy to się na coś przekłada, nie sądzę. emotka

Dziękuję, bardziej mnie interesuje czyjaś oferta (czy jest nią zainteresowanie) bo ja niestety nie mam co wystawić emotka

Nie ma podglądu co do ilości wejść. Może ma to związek z RODO.

@gnieszk@

#6578143 Napisano: 07.03.2019 15:08:08
Pierwszy raz mam taką sytuację - facet kupił u mnie przedmiot, nie wypełnił formularza dostawy i napisał mi maila "żebym wystąpiła sobie do allegro o zwrot prowizji bo on przypadkowo kliknął (11 lat na allegro...) i nie opłaci zakupu" Co powinnam zrobić? Czy zapłacić im prowizję i wystąpić dopiero wtedy o zwrot? Czy nie płacić, a oni anulują tą prowizję?
1 brucee 0

tadziuuu

#6578144 Napisano: 07.03.2019 15:11:59
@gnieszk@ napisał(a):

Pierwszy raz mam taką sytuację - facet kupił u mnie przedmiot, nie wypełnił formularza dostawy i napisał mi maila "żebym wystąpiła sobie do allegro o zwrot prowizji bo on przypadkowo kliknął (11 lat na allegro...) i nie opłaci zakupu" Co powinnam zrobić? Czy zapłacić im prowizję i wystąpić dopiero wtedy o zwrot? Czy nie płacić, a oni anulują tą prowizję?

napisać do allegro o możliwe ścieżki postępowania w przedmiotowej sytuacji. Oni dadzą możliwe wyjścia i zdecydujesz czy ciągać gościa jednak o zapłatę za przedmiot czy ugodowo:)
1 @gnieszk@ 0

rare85

#6578147 Napisano: 07.03.2019 15:17:24
@gnieszk@ napisał(a):

Pierwszy raz mam taką sytuację - facet kupił u mnie przedmiot, nie wypełnił formularza dostawy i napisał mi maila "żebym wystąpiła sobie do allegro o zwrot prowizji bo on przypadkowo kliknął (11 lat na allegro...) i nie opłaci zakupu" Co powinnam zrobić? Czy zapłacić im prowizję i wystąpić dopiero wtedy o zwrot? Czy nie płacić, a oni anulują tą prowizję?

Allegro automatycznie pobiera prowizję. Występujesz do nich o zwrot, że transakcja nie doszła do skutku z winy kupującego. Miałam kilka sytuacji gdy ktoś nie zapłacił i zawsze Allegro zwracało prowizję (tym bardziej, że na dowód masz niewypełniony formularz dostawy i maila od gościa, że nie zapłaci)
1 @gnieszk@ 0

pioge7

#6619821 Napisano: 13.07.2019 14:50:47
Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?
1 brucee 0

zielonaszpilka

#6619827 Napisano: 13.07.2019 15:15:13
pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

A to chyba nie można samemu udostępnić sobie takiej opcji? Taką opcję chyba nadaje allegro, jeżeli masz odpowiednio wysoką ocenę jako sprzedający i o ile udostępniach opcję odbioru w punkcie.
0 0

pioge7

#6619828 Napisano: 13.07.2019 15:19:45
zielonaszpilka napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

A to chyba nie można samemu udostępnić sobie takiej opcji? Taką opcję chyba nadaje allegro, jeżeli masz odpowiednio wysoką ocenę jako sprzedający i o ile udostępniach opcję odbioru w punkcie.

nie allegro nadaje tylko samemu można sobie nadać
właśnie jest kilka opcji żeby to spełnić, te co napisałaś plus możliwość zwrotu przez kupującego produktu.
i tak pytam właśnie czy ktoś z was się na to zdecydował.
0 0

pioge7

#6619835 Napisano: 13.07.2019 15:30:09
bruce napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

Ja mam opcję Smart opłaconą na rok, wielu kupujących chętnie z tego korzysta. emotka

ale to nie to co ty kupujesz. emotka To co kupiłaś to jest dla ciebie emotka
To dla kupujacych to musisz
1- udostępnić dostawę do Paczkomatów lub Punktów odbioru poczty Polskiej, żabka, Orlen itp.
2- udostępnić możliwość zwrotu przez kupującego, żeby mieli za darmo

To co kupiłaś to jest dla ciebie emotka Kupujący twoi nie mają z tego nic emotka
1 brucee 0

zielonaszpilka

#6619837 Napisano: 13.07.2019 15:30:46
pioge7 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

A to chyba nie można samemu udostępnić sobie takiej opcji? Taką opcję chyba nadaje allegro, jeżeli masz odpowiednio wysoką ocenę jako sprzedający i o ile udostępniach opcję odbioru w punkcie.

nie allegro nadaje tylko samemu można sobie nadać
właśnie jest kilka opcji żeby to spełnić, te co napisałaś plus możliwość zwrotu przez kupującego produktu.
i tak pytam właśnie czy ktoś z was się na to zdecydował.

Jak to można zrobić samemu? Myślałam, że allegro dodaje znaczek automatycznie do ofert sprzedawców, którzy spełniają warunki. Ja sama chętnie korzystam ze smarta, ale do swoich ofert bym go nie włączyła właśnie ze względu na możliwość zwrotu. Nie chce mi się bujać z kupującymi w tym zakresie. Szkoda zachodu moim zdaniem
1 pioge7 0

pioge7

#6619838 Napisano: 13.07.2019 15:35:17
zielonaszpilka napisał(a):

pioge7 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

A to chyba nie można samemu udostępnić sobie takiej opcji? Taką opcję chyba nadaje allegro, jeżeli masz odpowiednio wysoką ocenę jako sprzedający i o ile udostępniach opcję odbioru w punkcie.

nie allegro nadaje tylko samemu można sobie nadać
właśnie jest kilka opcji żeby to spełnić, te co napisałaś plus możliwość zwrotu przez kupującego produktu.
i tak pytam właśnie czy ktoś z was się na to zdecydował.

Jak to można zrobić samemu? Myślałam, że allegro dodaje znaczek automatycznie do ofert sprzedawców, którzy spełniają warunki. Ja sama chętnie korzystam ze smarta, ale do swoich ofert bym go nie włączyła właśnie ze względu na możliwość zwrotu. Nie chce mi się bujać z kupującymi w tym zakresie. Szkoda zachodu moim zdaniem

Jak dasz możliwość zwrotu, czyli tą zakładkę zedytujesz to się SMART pojawi jak masz Paczkomat ustawiony, no i oczywiście jakąś tam średnią od Kupujących ale to nie wiem ile.
Właśnie dlatego pytam, co o tym sądzicie, o tych zwrotach. Czy wg was będą zwracać te przesyłki... Właśnie się zastanawiam czy nie udostępnić tej opcji i nie wiem co robić emotka
0 0

zielonaszpilka

#6619840 Napisano: 13.07.2019 15:37:22
bruce napisał(a):

pioge7 napisał(a):

bruce napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

Ja mam opcję Smart opłaconą na rok, wielu kupujących chętnie z tego korzysta. emotka

ale to nie to co ty kupujesz. emotka To co kupiłaś to jest dla ciebie emotka
To dla kupujacych to musisz
1- udostępnić dostawę do Paczkomatów lub Punktów odbioru poczty Polskiej, żabka, Orlen itp.
2- udostępnić możliwość zwrotu przez kupującego, żeby mieli za darmo

To co kupiłaś to jest dla ciebie emotka Kupujący twoi nie mają z tego nic emotka

A to mnie zaskoczyłeś.  emotka  Tłumaczono mi, że - jeśli ja mam opcję Smart jako sprzedający - jest to dla kupującego wielkie ułatwienie, bo wtedy chętny kupujący może skorzystać z tej opcji darmowej dostawy (obejmuje paczkomaty), jeżeli oczywiście też ma opcję Smart.  emotka

Bo tak jest, ale tej opcji nie można kupić. Ona jest nadawana przez allegro jeżeli spełnisz warunki, np. 98% zadowolonych kupujących, możliwość zwrotu i udostępnie nie opcji paczkomat/odbiór w punkcie. To co Ty kupiłaś na rok, to możliwość korzystania z ofert SMART gdy sama coś kupujesz na allegro emotka

pioge7 moim zdaniem będą zwracać, a ja i tak sprzedaję taniej niż sklepy na allegro wiec nie chce mi sięw  to bawić.

pioge7

#6619841 Napisano: 13.07.2019 15:37:34
bruce napisał(a):

pioge7 napisał(a):

bruce napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czy jak sprzedajecie coś na allegro udostępniacie opcję Allegro Smart?
Czy raczej nie dajecie takiej opcji kupującym?

Ja mam opcję Smart opłaconą na rok, wielu kupujących chętnie z tego korzysta. emotka

ale to nie to co ty kupujesz. emotka To co kupiłaś to jest dla ciebie emotka
To dla kupujacych to musisz
1- udostępnić dostawę do Paczkomatów lub Punktów odbioru poczty Polskiej, żabka, Orlen itp.
2- udostępnić możliwość zwrotu przez kupującego, żeby mieli za darmo

To co kupiłaś to jest dla ciebie emotka Kupujący twoi nie mają z tego nic emotka

A to mnie zaskoczyłeś.  emotka  Tłumaczono mi, że - jeśli ja mam opcję Smart jako sprzedający - jest to dla kupującego wielkie ułatwienie, bo wtedy chętny kupujący może skorzystać z tej opcji darmowej dostawy (obejmuje paczkomaty), jeżeli oczywiście też ma opcję Smart.  emotka
Aha, edit - i oczywiście mam opcje zwrotu przy każdym przedmiocie, bez tego nie miałabym Smart. 

nie nie
dopóki nie ustawisz przy ofercie opcji zwrotu to nie masz tej opcji udostępnionej emotka

Najlepiej sprawdź sobie, wchodząc w link dowolnej oferty u siebie i zobacz czy obok ceny masz ikonkę SMART emotka

pioge7

#6619844 Napisano: 13.07.2019 15:40:43
zielonaszpilka napisał(a):

pioge7 moim zdaniem będą zwracać, a ja i tak sprzedaję taniej niż sklepy na allegro wiec nie chce mi sięw  to bawić.

właśnie też sprawdzam ceny wystawianych rzeczy przed wystawieniem po innnych sklepach i na allegro i zawsze daję kilka (kilkanaście) złotych taniej, ale ludzie i tak kupują gdzie indziej, bo jest SMART i nie płacą za przesyłkę. emotka a u mnie np. musza dac za ten paczkomat 9 zł to wolą gdzie indziej szukać emotka

zielonaszpilka

#6619845 Napisano: 13.07.2019 15:44:09
pioge7 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

pioge7 moim zdaniem będą zwracać, a ja i tak sprzedaję taniej niż sklepy na allegro wiec nie chce mi sięw  to bawić.

właśnie też sprawdzam ceny wystawianych rzeczy przed wystawieniem po innnych sklepach i na allegro i zawsze daję kilka (kilkanaście) złotych taniej, ale ludzie i tak kupują gdzie indziej, bo jest SMART i nie płacą za przesyłkę. emotka a u mnie np. musza dac za ten paczkomat 9 zł to wolą gdzie indziej szukać emotka

To są średnio ogarnięci no albo kupują może jeszcze inne rzeczy u danego sprzedawcy. Ja kupuję zawsze tam, gdzie taniej bez względu na to czy jest smart czy nie. Chyba, że czegoś nie jestem pewna i myślę, że mogę coś zwrócić to wtedy korzystam ze smarta nawet jeśli jest odrobinę drożej (w sensie. maks kilka złotych) emotka
2 pioge7, brucee 0

kolorowekredki

#6619869 Napisano: 13.07.2019 17:39:09
nie mam w swojej sprzedaży opcji smart, bo tak jak większość nie udostępniłam zwrotu, zakładając że zrobię ofertę smart to kto pokrywa wysyłkę? z automatu jest inpost gratis dla sprzedającego i tylko drukuję etykietę? czy ja coś płacę a potem allegro zwraca jak to jest
0 0

pioge7

#6619875 Napisano: 13.07.2019 18:05:13
kolorowekredki napisał(a):

nie mam w swojej sprzedaży opcji smart, bo tak jak większość nie udostępniłam zwrotu, zakładając że zrobię ofertę smart to kto pokrywa wysyłkę? z automatu jest inpost gratis dla sprzedającego i tylko drukuję etykietę? czy ja coś płacę a potem allegro zwraca jak to jest

jak kupi ktoś u ciebie coś z opcją Smart to dostajesz kasę normalnie jak by on płacił. W tym samym momencie jak płaci za towar dostajesz kase za przesyłkę. I odbywa się to samo jak w przypadku płatności bez smarta. Tyle tylko że twój klient nie płaci za przesyłkę tylko allegro. emotka
0 0

kolorowekredki

#6619879 Napisano: 13.07.2019 18:11:22
pioge7 napisał(a):

kolorowekredki napisał(a):

nie mam w swojej sprzedaży opcji smart, bo tak jak większość nie udostępniłam zwrotu, zakładając że zrobię ofertę smart to kto pokrywa wysyłkę? z automatu jest inpost gratis dla sprzedającego i tylko drukuję etykietę? czy ja coś płacę a potem allegro zwraca jak to jest

jak kupi ktoś u ciebie coś z opcją Smart to dostajesz kasę normalnie jak by on płacił. W tym samym momencie jak płaci za towar dostajesz kase za przesyłkę. I odbywa się to samo jak w przypadku płatności bez smarta. Tyle tylko że twój klient nie płaci za przesyłkę tylko allegro. emotka

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, to skuszę się i zrobię kilka aukcji smart. Wydawała mi się skomplikowana ta cała procedura, przeczytałam wasze wpisy i wszystko okazało się proste emotka
dziękuję już wiem o co chodzi z tym allegro smart
a czy ludzie będą zwracać to loteria
0 0

pioge7

#6619887 Napisano: 13.07.2019 18:30:56
kolorowekredki napisał(a):

pioge7 napisał(a):

kolorowekredki napisał(a):

nie mam w swojej sprzedaży opcji smart, bo tak jak większość nie udostępniłam zwrotu, zakładając że zrobię ofertę smart to kto pokrywa wysyłkę? z automatu jest inpost gratis dla sprzedającego i tylko drukuję etykietę? czy ja coś płacę a potem allegro zwraca jak to jest

jak kupi ktoś u ciebie coś z opcją Smart to dostajesz kasę normalnie jak by on płacił. W tym samym momencie jak płaci za towar dostajesz kase za przesyłkę. I odbywa się to samo jak w przypadku płatności bez smarta. Tyle tylko że twój klient nie płaci za przesyłkę tylko allegro. emotka

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, to skuszę się i zrobię kilka aukcji smart. Wydawała mi się skomplikowana ta cała procedura, przeczytałam wasze wpisy i wszystko okazało się proste emotka
dziękuję już wiem o co chodzi z tym allegro smart
a czy ludzie będą zwracać to loteria

też zrobilem kilka ma testy. Zobaczę co będzie jak się uda sprzedać emotka