Reklama na e-Konkursy.info

Co jest zbędne, co potrzebne a co mogłoby być??

cb656

#6849456 Napisano: 14.03.2022 14:02:38
pionas taki pomysł przyszedł dziś do głowy, obgadajmy to emotka

Jeśli gdzieś na stronie jest link i ktoś w ten link kliknie, to gdy później wróci na stronę, to ten kliknięty link ma inny odcień. To nawet gdzieś widziałem w ustawieniach zaawansowanych w systemie, że można sobie te kolory samemu wybrać.


No i teraz jest pytanie...
Bo jak wchodzi się ekonki dajmy na to tutaj https://www.e-kon...kursy-dzisiaj-dodane to przecież tytuły poszczególnych konkursów są właśnie takimi linkami do innych stron, tyle że nigdy jeszcze nie widziałem tego zjawiska zmiany kolorów. Owszem, tekst z czarnego robi się zielony, ale tylko wtedy, gdy najeżdżasz na niego kursorem myszy. Po zjechaniu znów czarny. Po kliknieciu też.


Dla mnie jest to istotne na przykład z tego powodu, że kiedy zaglądam na stronę rano i widzę listę dajmy na to 20 konkursów, to sobie po kolei w każdy kilkam, by zobaczyć, o co się gra. Z tym, że gdy za jakiś czas po obiedzie zaglądam na stronę, to widzę, że już nie 20, a jest ich dajmy na to 26 konkursów. I chodzi o taki myk, który by ułatwił rozróżnianie, które to są nowe, a w które jeszcze nie klikałem.

Da się coś takiego tutaj wdrożyć?

0 0

cb656

#6849305 Napisano: 13.03.2022 12:01:32
pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

Pionas zadziałał. emotka emotka

nie zadziałałem, system później sam to uzupełnia emotka co kilka godzin albo raz na dobę...

Tak, czy inaczej, to zasługa/wina pionasa emotka Bo tak napisał ten fragment kodu/skryptu czy innego fragmentu oprogramowania zarządzającego stroną, że system uzupełnia to z pewnym takim opóźnieniem. emotka
Chcę przez to powiedzieć, że rozwiązała się zagadka, czyli że nie tyle jest to "błąd" systemu, co po prostu taki jego "urok", że pewne funkcjonalności są trochę kulejące, nie działają w czasie rzeczywistym, teraz, zaraz, natychmiast, co może wywoływać zaniepokojenie u obserwatorów, którzy są zwykłymi użytkownikami i nie muszą rozumieć, jak działa taki czy inny skrypt (mniejsza o nazwę).
Jak człowieczek widzi, że jedni coś mają, a inni nie mają, to się niepokoi nierównością emotka a jak się później okazuje, to wynika tylko i wyłącznie ze specyfiki odświeżania danych. Czy jakoś tak.
0 0

cb656

#6849262 Napisano: 12.03.2022 17:12:18
1940bruce1973 napisał(a):

Nadal bardzo dziwnym wydaje mi się fakt, że użytkownik, piszący na forum kolejny post, nie ma w swoim profilu licznika postów i wynika z tego, że nie napisał dotąd żadnego. emotka

Już ma. Pionas zadziałał. emotka emotka
1 brucee 0

cb656

#6844032 Napisano: 12.02.2022 12:20:49
pionas napisał(a):

co do samych reklam czy całego marketingu to mam wrażenie że lepiej wiesz jak to działa niż ja emotka

Co do marketingu jako takiego, mogę się zgodzić, jestem szkolonym manipulatorem emotka i nawet mam na to papiery emotka   ale jeśli chodzi o infrastrukturę programistyczną, to dla mnie czarna magia. emotka emotka Więc się nie dziw, że ciągle pytam "a jak to działa?" emotka
Tak wiesz... jak jest zbudowane od środka emotka Nigdy nie rozkręcałeś zabawek z ciekawości? emotka
0 0

cb656

#6844030 Napisano: 12.02.2022 12:13:39
pionas napisał(a):

W polityce prywatności jest wzmianka o celach w jakich wykorzystywane są cookies, prawie każdy telefon z Androidem wyraża zgodę na łączenie reklam zarówno z telefonów jaki okien przeglądarki wystarczy wspólny punkt chociażby konto na gmail.com.
Adkontekt bazuje na słowach wyświetlanych na stronie i wybiera te cieszące się popularnością.
Mogę zrezygnować z reklam, mogę zamknąć serwis bo w obecnych czasach jest więcej problemów i stresu niż radości i przyjemności, pytanie czy tego chcecie?

Widzę, że poczułeś się urażony, moim zdaniem niepotrzebnie, bo trzeba rozróżnić pytanie od czepiania się i dokuczania.
Chodziło mi wyłącznie o wyjaśnienie, jak to się dzieje, że podmiot odpowiedzialny za reklamy ma dostęp do tych literek, które przesyłamy sobie w wiadomościach prywatnych. Wyjaśniłeś, że to kwestia tego, co się wyświetla na ekranie. Czyli należy rozumieć, że prywatności jako takiej nie ma, nawet gdy siedzę sam w pokoju i nikt przez ramie nie zagląda?
Bo co innego, gdy ten system skanuje zawartość strony w części publicznej (forum, opisy konkursów itp.) a co innego, gdy to się dzieje w wiadomościach przeznaczonych z reguły dla jednej osoby.
Co do losów serwisu, leży on całkowicie w Twoich rękach, nie zrażaj się jakimś ciekawskim Userem, co zadaje dowściekliwe pytania emotka
1 brucee 0

cb656

#6843984 Napisano: 11.02.2022 19:37:09
Dziwna koincydencja, nie podoba mi się to. emotka emotka
Na stronie ekonków uaktywniają się reklamy powiązane tematycznie z wątkami poruszanymi w wiadomościach prywatnych.
To znaczy, że Google adkontekst ma jakiś dostęp do treści tych wiadomości.
To się nie dzieje przypadkiem.
Czy ktoś jeszcze zaobserwował u siebie w komputerze podobną zbieżność? emotka
Pisał o zakupie odkurzacza (przykład) i potem zaczęły się mnożyć oferty sprzedaży odkurzaczy na ekonkach?
0 0

cb656

#6842541 Napisano: 04.02.2022 14:42:39
Po samym nicku trudno czasem NA FORUM rozpoznać płeć rozmówcy emotka
W tym kąciku z informacjami o Użytkowniku jest data rejestracji, ilość postów, zgłoszonych konkursów i punktów karnych, ale to jest mniej istotne od tego, czy zwracać się per pa czy per pani. emotka

A gdyby tak w kąciku z informacjami o użytkowniku NA FORUM zrobić kolorową obwódkę awatara? Tak, jak jest przy konkursach - zależnie od daty.
Kolor zależałby od tego, jaką płeć w swoim profilu ustawił Użytkownik.
Klasycznie, tradycyjnie, proponuję niebieski dla chłopców i różowy dla dziewczynek. emotka

cb656

#6840279 Napisano: 25.01.2022 17:06:15
pionas a dlaczemu jest tak, że jak oddam głos (łapkę) na komentarz przy opisie konkursu, to strona się przeładowuje i znajduję się w zakładce z opisem, a nie w zakładce z komentarzami? To trochę dziwne jest... emotka

cb656

#6839680 Napisano: 24.01.2022 10:59:39
pionas zupełnie nie rozumiem tej ewidentnej niekonsekwencji w topie INFORMUJĄ.
Dlaczego, choć wkleja się przecież adres konkursu z bazy, na forum wpis zawiera jedynie tytuł konkursu? Dlaczego nie jest podlinkowany?   emotka emotka
...przecież w topie WYNIKI udało się to zrobić, więc dlaczego nie w INFORMUJĄ??
---------------------
edit 25 stycznia
Aha. Czyli już zrobiłeś poprawkę. No fajnie. Dziękuję. emotka
0 0

cb656

#6839375 Napisano: 22.01.2022 11:41:57
pionas  a zrobisz tak, by wchodząc przez powiadomienie o nowej wiadomości, strona ustawiała się na ostatnim wpisie, a nie pierwszym? emotka emotka
KIEDYŚ tak było, TERAZ nie... emotka emotka
0 0

cb656

#6838928 Napisano: 20.01.2022 13:56:14
pionas kiedy w końcu rozkminisz i naprawisz ten błąd z wyświetlaniem/nie wyświetlaniem awatarów Użytkownika? emotka emotka
Na forum jest, w profilu nie ma... emotka
0 0

cb656

#6838906 Napisano: 20.01.2022 12:03:24
pionas uprzejmie proszę o zmianę w kodzie, która pozwoli zamieszczać w topie z wynikami TAKŻE wyniki do konkursów umieszczonych w szybkich tematach, że za przykład wrzucę ten:

0 0

cb656

#6838828 Napisano: 19.01.2022 20:05:58
bruce napisał(a):

Uważam, że powinien zostać przywrócony wątek do zamieszczania linków z konkursami, znalezionymi nagle sieci, na których dokładne i szczegółowe zgłoszenie do bazy brak czasu; było tu kiedyś coś podobnego, "top dla obiboków" czy coś w tym stylu; mógł skorzystać każdy, kto chciał dodać nowy konkurs lub po prostu był zainteresowany; niekoniecznie może z taką nazwą, ale byłby przydatny w przypadku konkursów, mających więcej niż 2-3 dni na ich zakończenie i tym samym nie będących "szybkimi".   emotka

Choć wydaje mi się, że rozumiem ideę, jaka przyświecała napisaniu tej propozycji emotka to jednak jestem przeciwny emotka
Konkursy, które zostały znalezione w sieci w takiej porze, która może budzić obawę, że Admin nie zdąży wypchnąć na widok publiczny dodanego do bazy tradycyjną drogą, zawsze przecież można umieścić w jednym z już istniejących topów, jak choćby:
https://www.e-kon...bez-pytan-i-dyskusji
https://www.e-kon...onkursy-na-facebooku
czy nawet do tego emotka
https://www.e-kon...zapowiedzi-konkursow

Generalnie uważam od dawna i będę bronić swojego zdania jak niepodległości emotka że forum jest przeładowane zazębiającymi się tematycznie wątkami, co tylko robi galimatias, budząc wątpliwości, czy lepiej wpisać się w takim, czy innym temacie. Bo do którego niby lepiej pasuje na przykład informacja o tym, że Organizator powiadamia o wynikach/nagrodzie? Czy do "MDW", czy może lepiej "INFORMUJĄ", albo może jednak "WYNIKI KONKURSÓW"? No a skoro wyniki, to przeciez jest podział na te z Facebooka i te inne...
Ne, ne, ne. Nie róbmy sobie sami pod górkę. Forum trzeba zagrabić, zniwelować i wykarczować, a nie zachwaszczać kolejnymi odnogami perzu. emotka emotka
0 0

cb656

#6833800 Napisano: 28.12.2021 09:54:41
pawlis11 napisał(a):

Przydałby się wątek na forum pt. "Konkursy, z których można wyrzucać paragony i opakowania promocyjne".W tym wątku konkursowicze wpisywaliby nazwy konkursów zakończonych. I tu uwaga: o tym, czy post się pojawi decyduje ostateczna data konkursu, w którym rozdano już nagrody laureatom, w szczególności rezerwowym, czy data postępowania reklamacyjnego.
Czy Was też wkurzają zalegające opakowania z kodami, paragony itp?

Bez jaj. emotka To może jeszcze idąc tym tokiem rozumowania, specjalny top pod nazwą
"KONKURSY, W KTÓRYCH NADAL MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ I GROMADZIĆ PARAGONY"? emotka
Jest mnóstwo tematów martwych, wiele powtórzonych, tylko pod inną nazwą, ale praktycznie mówiących o tym samym.
Chyba jedynym topem, który do dziś zachował swoją świeżość i zgodność z pierwotnymi założeniami, jest POPRAW SOBIE HUMOR.
No, może jeszcze WKURZA MNIE... bo codziennie coś kogoś wkurza.
A pozostałe wątki tworzą galimatias zazębiających się przemiennie tematów.
Moim zdaniem proponowany top jest zbędny jak kwiatek do kożucha.
0 0

cb656

#6833057 Napisano: 23.12.2021 04:45:38
pionas napisał(a):



dzidziapiernik napisał(a):

ZGŁASZANIE KONKURSÓW
pionas czy możesz uaktywnić w polu opisu oraz w polu nagrody możliwość cofania wprowadzonej zmiany/tekstu? (...)

nie do końca rozumiem, na forum oraz opis dodawane konkursu ma ten sam plugin, dosłownie zostało to skopiowane ze starej strony, nie wiem czemu to nie działa...

No ja też nie wiem... emotka emotka
0 0

cb656

#6833056 Napisano: 23.12.2021 04:27:30
pionas plizzz... Wprowadź proszę taką małpią funkcjonalność, by nie tylko na forum, ale na przykład w komentarzach do opisu konkursów w bazie, dodanie małpy (@) do nicka generowało powiadomienie o zacytowaniu dla posiadacza nicku.
A no bo tak. Bo taki mam kaprys.  emotka emotka emotka
0 0

cb656

#6826946 Napisano: 30.11.2021 20:43:46
pionas zerknij proszę wyżej do postu https://www.e-kon...?strona=123#p6826606
Dodanie małpy nie wywołało powiadomienia. emotka To chyba związane z faktem edycji postu. No ale nie wiem, czy tak ma zostać... emotka
0 0

cb656

#6826804 Napisano: 30.11.2021 15:49:40
pionas na stronie dodawania konkursów system wykłada się na adresie www.niveamen.pl (kilkakrotnie, w pewnym odstępie czasowym, choć inne adresy akceptuje, co dziwne - na przykład te prowadzące do facebooka). emotka
0 0

cb656

#6826606 Napisano: 29.11.2021 22:20:52
pionas w obecnej rzeczywistości (czytaj: na stronie pod nowym oprogramowaniem) baaaardzo, ale to bardzo brakuje mi takiej funkcjonalności, jaka była w starej wersji, mianowicie powiadomienia, że odbiorca przeczytał wysłaną do niego wiadomość PW. emotka
Za przywrócenie jej gotów jestem na wyrzeczenia..  nie wiem jeszcze jakie, ale możemy to uzgodnić. emotka

EDIT: 30 listopada 2021 wieczorem - JUŻ JEST! emotka
emotka @pionas dziękuję. Słowo się rzekło, tedy żądaj emotka czego mam się wyrzec... emotka
0 0

cb656

#6825084 Napisano: 23.11.2021 20:24:06
visserarthur napisał(a):

Proponuję obok "kciuk w górę", "kciuk w dół" zamieszczenie jeszcze czegoś typu "?", bo ktoś pisze w MDW "200 z X", tylko, że X ma obecnie dwa konkursy/loterie, ale w żadnym nie ma do wygrania 200 zł, są karty albo po 200 zł, albo po 100 zł, więc co wygrał...? Zapytać nie można, bo zaraz karniak, więc taki "?" dałby autorowi wpisu do myślenia, że jego info jest zbyt lakoniczne...

Ja myślę, że kciuk w dół daje do myślenia bardziej... emotka emotka
System oceniania nie jest idealny - czy to tutaj, czy gdzie indziej. Nie jestem za tym, by go rozwijać i spiętrzać. Pozostańmy przy wersji zero-jedynkowej (chlubnym wyjątkiem jest zmiana dokonana w topie "żegnamy zmarłych", gdzie w starej wersji pionas wprowadził zmianę na mój wniosek, a do nowej to przeniósł po niedawnym przypomnieniu przez jednego z Userów). emotka
0 0