Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

cb656

#6874551 Napisano: 06.08.2022 11:52:13
pionas Bardzo konkretne i poważne.
Różne strony zapisują nam na dysku pliki ciasteczek po to, by przy następnym wejściu na taką stronę na podstawie zapisanych tam informacji dopasować stronę pod czytelnika, prawda?
No i takie mam pytanko - czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?
Bardzo krótką i rzeczową odpowiedź informatyka proszę emotka

Bo to ma znów związek z wyświetlanymi reklamami... Dziś najpierw byłem na stronach informacyjnych i czytałem o wypadku autokaru w Chorwacji. A po wejściu na e-konki wyświetlają mi się reklamy zapraszające na wczasy no gdzie? No oczywiście też do Chorwacji!
Już wiem, że to nie przypadek, tylko pytanie, skąd system śledzenia wie o tym, co przeczytałem na stronach pochodzących z innych domen?
0 0

pioge7

#6874556 Napisano: 06.08.2022 12:32:20
adamo86 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

cb656

u mnie po wybraniu tagu:


Może jeszcze podpowiedzią będzie jak pokażesz na jaki adres Cię przenosi po kliknięciu.

Np. Po kliknięciu w tag Wrocław 

https://www.e-konkursy.info/tags/show/konkursy%20Wroc%C5%82aw
1 cb656 0

adamo86

#6874562 Napisano: 06.08.2022 12:59:38
pioge7 napisał(a):

adamo86 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

cb656

u mnie po wybraniu tagu:


Może jeszcze podpowiedzią będzie jak pokażesz na jaki adres Cię przenosi po kliknięciu.

Np. Po kliknięciu w tag Wrocław 

https://www.e-konkursy.info/tags/show/konkursy%20Wroc%C5%82aw

Mnie po kliknięciu w taga przenosi na taki adres: https://www.e-konkursy.info/tagi/wroclaw
1 cb656 0

pioge7

#6874580 Napisano: 06.08.2022 15:13:47
To u mnie na każdym urzadzeniu to samo 
0 0

cb656

#6874738 Napisano: 07.08.2022 22:43:17
pioge7 napisał(a):

Np. Po kliknięciu w tag Wrocław 

https://www.e-konkursy.info/tags/show/konkursy%20Wroc%C5%82aw

pionas to chyba kwestia kodowania znaków, czy cóś w podobie... emotka
Po kliknięciu w tag "WROCŁAW" przenosi na stronę https://www.e-konkursy.info/tagi/wroclaw
Widok:
0 0

zielonaszpilka

#6874740 Napisano: 07.08.2022 23:05:54
cb656 napisał(a):

pionas Bardzo konkretne i poważne.
Różne strony zapisują nam na dysku pliki ciasteczek po to, by przy następnym wejściu na taką stronę na podstawie zapisanych tam informacji dopasować stronę pod czytelnika, prawda?
No i takie mam pytanko - czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?
Bardzo krótką i rzeczową odpowiedź informatyka proszę emotka

Bo to ma znów związek z wyświetlanymi reklamami... Dziś najpierw byłem na stronach informacyjnych i czytałem o wypadku autokaru w Chorwacji. A po wejściu na e-konki wyświetlają mi się reklamy zapraszające na wczasy no gdzie? No oczywiście też do Chorwacji!
Już wiem, że to nie przypadek, tylko pytanie, skąd system śledzenia wie o tym, co przeczytałem na stronach pochodzących z innych domen?

To jest reklama googla, a nie reklama związana ze stroną e-konki. Jak klikniesz przy tej reklamie "x" to pojawi Ci się okienko z wyborem i tam masz opcje "Dlaczego ta reklama?" emotka  i ogólnie o reklamach googla https://safety.go...rivacy/ads-and-data/
0 0

cb656

#6874741 Napisano: 07.08.2022 23:13:04
zielonaszpilka napisał(a):

cb656 napisał(a):

...czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?

To jest reklama googla, a nie reklama związana ze stroną e-konki. Jak klikniesz przy tej reklamie "x" to pojawi Ci się okienko z wyborem i tam masz opcje "Dlaczego ta reklama?" emotka  i ogólnie o reklamach googla https://safety.go...rivacy/ads-and-data/

Hm. Zarówno masz, jak i nie masz racji emotka
Strona e-konków UDOSTĘPNIA reklamom googla swoje terytorium na wyświetlanie.
Mnie zaś interesuje ogólny mechanizm tego udostępniania.
Tak, wiem - to NIE pionas rekalmuje wakacje w Chorwacji emotka Co do tego nie mam wątpliwości emotka
To reklamuje reklamodawca związany finansowo z googlem.
Chciałbym po prostu wiedzieć, znać odpowiedź informatyka na swoje proste przecież pytanie:

czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje? emotka
0 0

zielonaszpilka

#6874742 Napisano: 07.08.2022 23:15:03
cb656 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

cb656 napisał(a):

...czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?

To jest reklama googla, a nie reklama związana ze stroną e-konki. Jak klikniesz przy tej reklamie "x" to pojawi Ci się okienko z wyborem i tam masz opcje "Dlaczego ta reklama?" emotka  i ogólnie o reklamach googla https://safety.go...rivacy/ads-and-data/

Hm. Zarówno masz, jak i nie masz racji emotka
Strona e-konków UDOSTĘPNIA reklamom googla swoje terytorium na wyświetlanie.
Mnie zaś interesuje ogólny mechanizm tego udostępniania.
Tak, wiem - to NIE pionas rekalmuje wakacje w Chorwacji emotka Co do tego nie mam wątpliwości emotka
To reklamuje reklamodawca związany finansowo z googlem.
Chciałbym po prostu wiedzieć, znać odpowiedź informatyka na swoje proste przecież pytanie:

czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje? emotka

Strona A odczytuje jak i zbiera tylko swoje ciasteczka. To, że na stronie A wyświetlają Ci się reklamy personalizowane na podstawie twoich odwiedzi na stronie B i C to sprawka googla, a nie strony A. Tak jak piszesz, strona A tylko udostępnia swoje terytorium na wyświetlenie reklamy i tu jej rola się kończy emotka
1 cb656 0

cb656

#6874744 Napisano: 07.08.2022 23:26:49
zielonaszpilka napisał(a):

Strona A odczytuje jak i zbiera tylko swoje ciasteczka. To, że na stronie A wyświetlają Ci się reklamy personalizowane na podstawie twoich odwiedzi na stronie B i C to sprawka googla, a nie strony A. Tak jak piszesz, strona A tylko udostępnia swoje terytorium na wyświetlenie reklamy i tu jej rola się kończy emotka

emotka
Okej. Odpowiedź zrozumiałem. Po literkach, jak mawiała Maria CZUBASZEK emotka
Nie rozumiem niestety nadal tego mechanizmu personalizowania używanego przez google emotka
Chyba mnie to przerasta, potrzebuję wyjaśnienia prostszym językiem. emotka
...albo po prostu muszę się wyspać emotka emotka

zielonaszpilka

#6874745 Napisano: 07.08.2022 23:28:53
cb656 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

Strona A odczytuje jak i zbiera tylko swoje ciasteczka. To, że na stronie A wyświetlają Ci się reklamy personalizowane na podstawie twoich odwiedzi na stronie B i C to sprawka googla, a nie strony A. Tak jak piszesz, strona A tylko udostępnia swoje terytorium na wyświetlenie reklamy i tu jej rola się kończy emotka

emotka
Okej. Odpowiedź zrozumiałem. Po literkach, jak mawiała Maria CZUBASZEK emotka
Nie rozumiem niestety nadal tego mechanizmu personalizowania używanego przez google emotka
Chyba mnie to przerasta, potrzebuję wyjaśnienia prostszym językiem. emotka
...albo po prostu muszę się wyspać emotka emotka

Czytam sobie teraz o tym, bo zaczęłam mieć wątpliwości po Twoim pytaniu i mi też w pewnym momencie się mózg resetuje, więc dzisiaj już odpuszczam emotka Może przeczytanie polityki prywatności e-konków coś Ci podpowie? Chociaż mi zagmatwało jeszcze bardziej emotka
1 cb656 0

pionas

#6874856 Napisano: 08.08.2022 14:35:48
cb656 napisał(a):

pionas Bardzo konkretne i poważne.
Różne strony zapisują nam na dysku pliki ciasteczek po to, by przy następnym wejściu na taką stronę na podstawie zapisanych tam informacji dopasować stronę pod czytelnika, prawda?
No i takie mam pytanko - czy strona (domena e-konkursy.info na przykład) nazwijmy ją A, może odczytywać także ciasteczka ze strony B, C, D i innych, czy tylko swoje?
Bardzo krótką i rzeczową odpowiedź informatyka proszę emotka

Bo to ma znów związek z wyświetlanymi reklamami... Dziś najpierw byłem na stronach informacyjnych i czytałem o wypadku autokaru w Chorwacji. A po wejściu na e-konki wyświetlają mi się reklamy zapraszające na wczasy no gdzie? No oczywiście też do Chorwacji!
Już wiem, że to nie przypadek, tylko pytanie, skąd system śledzenia wie o tym, co przeczytałem na stronach pochodzących z innych domen?


e-konkursy nie wiedzą gdzie byłeś, teoretycznie mogą wiedzieć skąd wszedłeś (ale to nie zawsze działa), zgodnie z polityką prywatności:
  1. Administrator usługi wykorzystuje Cookies Zewnętrzne w następujących celach:
    1. ....
    2. Prezentowania reklam dostosowanych do preferencji Użytkownika z wykorzystaniem narzędzia internetowej reklamy:
      1. Google AdSense
0 0

cb656

#6874889 Napisano: 08.08.2022 16:33:17
pionas napisał(a):


e-konkursy nie wiedzą gdzie byłeś, teoretycznie mogą wiedzieć skąd wszedłeś (ale to nie zawsze działa), zgodnie z polityką prywatności:

  1. Administrator usługi wykorzystuje Cookies Zewnętrzne w następujących celach:
    1. ....
    2. Prezentowania reklam dostosowanych do preferencji Użytkownika z wykorzystaniem narzędzia internetowej reklamy:
      1. Google AdSense

emotka ojejciu, Adrian, nie tak oficjalnie, pliizz... emotka
Ty pewnie myślisz, że ktoś tu się doszukuje niecnych zachowań emotka Nic z tych rzeczy.
Serio, nawet się nie czepiam, jak zawsze emotka
Może zresztą ja to źle nazywam? emotka Nie znam się na tych mechanizmach, czy to Google AdSense czy innych, bez względu na to, jak je zwać.  Pytam jak typowy laik drugiego człowieka, informatyka, jak to z tym jest? Jak ten mechanizm działa? Albo może jeśli nie masz czasu, podpowiedz proszę, gdzie znajdę odpowiedź jakoś przystępnie podaną? By nie-informatyk zrozumiał?
PO PROSTU pytam, czy te pliki pozostawiane przez różne strony na naszych dyskach (ciasteczka), to są pliczki ogólnie dostępne, czyli że jedna strona może odczytać pliki ciasteczek pozostawione przez inne strony, czy nie?
0 0

pionas

#6874918 Napisano: 08.08.2022 18:56:02
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):


e-konkursy nie wiedzą gdzie byłeś, teoretycznie mogą wiedzieć skąd wszedłeś (ale to nie zawsze działa), zgodnie z polityką prywatności:

  1. Administrator usługi wykorzystuje Cookies Zewnętrzne w następujących celach:
    1. ....
    2. Prezentowania reklam dostosowanych do preferencji Użytkownika z wykorzystaniem narzędzia internetowej reklamy:
      1. Google AdSense

emotka ojejciu, Adrian, nie tak oficjalnie, pliizz... emotka
Ty pewnie myślisz, że ktoś tu się doszukuje niecnych zachowań emotka Nic z tych rzeczy.
Serio, nawet się nie czepiam, jak zawsze emotka
Może zresztą ja to źle nazywam? emotka Nie znam się na tych mechanizmach, czy to Google AdSense czy innych, bez względu na to, jak je zwać.  Pytam jak typowy laik drugiego człowieka, informatyka, jak to z tym jest? Jak ten mechanizm działa? Albo może jeśli nie masz czasu, podpowiedz proszę, gdzie znajdę odpowiedź jakoś przystępnie podaną? By nie-informatyk zrozumiał?
PO PROSTU pytam, czy te pliki pozostawiane przez różne strony na naszych dyskach (ciasteczka), to są pliczki ogólnie dostępne, czyli że jedna strona może odczytać pliki ciasteczek pozostawione przez inne strony, czy nie?

To zależy, może ten artykuł https://szkolasecurity.pl/ciasteczka/ pozwoli zrozumieć działanie ciasteczek
1 cb656 0

cb656

#6874987 Napisano: 09.08.2022 08:24:39
pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

PO PROSTU pytam, czy te pliki pozostawiane przez różne strony na naszych dyskach (ciasteczka), to są pliczki ogólnie dostępne, czyli że jedna strona może odczytać pliki ciasteczek pozostawione przez inne strony, czy nie?

To zależy, może ten artykuł https://szkolasecurity.pl/ciasteczka/ pozwoli zrozumieć działanie ciasteczek

Pośrednio znalazłem jednak odpowiedź na swoje pytanie emotka miedzy wierszami tutaj...

Privacy Sandbox  ...większość poufnych informacji będzie ukryta. Aplikacja uniemożliwi przekazywanie plików cookies pomiędzy obcymi stronami internetowymi...

0 0

cb656

#6875092 Napisano: 09.08.2022 13:59:56
pionas - patrzę na wpisy w tym topie i widzę, że małpa przyklejona do nicka jest nadal widoczna. A miała przecież służyć do powiadamiania wspomnianego, że ktoś o nim napisał.
Czy to, że tu nie znika, znaczy, że powiadamianie nie działa? emotka
https://www.e-kon...?strona=437#p6875079
0 0

cb656

#6875258 Napisano: 10.08.2022 12:13:21

cb656

#6875274 Napisano: 10.08.2022 12:29:58
Hm, nie wiem czy to ma związek z błędem 520, ale po zgłoszeniu konkursu do bazy nie otrzymałem zwyczajowego potwierdzenia na zielonym tle, że zgłoszenie zostało przyjęte. Dziwne, dziwne... emotka Strona tylko się przeładowała i już. Cała na biało.
P.S. Sprawdziłem - konkurs się zapisał, no ale powiadomienia nie było. emotka
https://www.e-kon...ny-konkurs-olx-praca
0 0

cb656

#6877990 Napisano: 23.08.2022 18:15:16
Adrian, przepraszam bardzo, ale czy Ty widzisz to samo co ja?!  emotka

Dla JEDNORAZOWEJ jakiejś prywaty użytkownika zakładać kolejny top, który i tak zginie śmiercią naturalną z nudów?????
Takie coś to się nadaje jako pojedynczy krótki wpis na forum w dziale dyskusje o wynikach, szukam,  czy porozmawiajmy o wszystkim. Zajawka w rodzaju: czy ktoś chce wziąć udział w mojej prywatnej ankiecie? Jeśli tak, zapraszam na PW!

To jest zaśmiecanie forum. Jestem za likwidacją. emotka
https://www.e-kon...da?strona=1#p6877974

korti2022

#6878159 Napisano: 24.08.2022 12:56:31
cb656 napisał(a):

Adrian, przepraszam bardzo, ale czy Ty widzisz to samo co ja?!  emotka

Dla JEDNORAZOWEJ jakiejś prywaty użytkownika zakładać kolejny top, który i tak zginie śmiercią naturalną z nudów?????
Takie coś to się nadaje jako pojedynczy krótki wpis na forum w dziale dyskusje o wynikach, szukam,  czy porozmawiajmy o wszystkim. Zajawka w rodzaju: czy ktoś chce wziąć udział w mojej prywatnej ankiecie? Jeśli tak, zapraszam na PW!

To jest zaśmiecanie forum. Jestem za likwidacją. emotka
https://www.e-kon...da?strona=1#p6877974

Przepraszam, ale o jakiej prywacie Ty piszesz? Czy Ty się dobrze czujesz?

Mowa jest o Loterii, w której brały tysiące osób oraz prawdopodobnie dziesiątki z tego forum. Mowa jest o zgłoszeniu do UOKiK, które już nastąpiło oraz naruszeniach Regulaminu na ogromną skalę.

Dlatego mam do Ciebie prośbę, skoro już mnie pomawiasz i piszesz o jakiejś prywacie, to proszę rozwiń swoją myśl?
0 1 cb656

korti2022

#6878220 Napisano: 24.08.2022 14:05:37
Serio @cb656 po godzinie i 10 minutach od założenia wczoraj przeze mnie wątku poleciałeś do Administratora z lamentem, a teraz chowasz głowę w piasek i nie potrafisz podać argumentów za niby moją "prywatą" i jedyne na co Cie stać to negatywna łapka emotka

Nie nauczyłeś się jeszcze rozmawiać na argumenty?


Ja rozumiem, że gdybym założył wątek, nikt by się w nim nie wypowiadał, a ja bym go non stop podbijał, to takie zachowanie byłoby dla wszystkich frustrujące, ale to jaki lament podniosło kilka osób, nie podając argumentów, jest co najmniej zastanawiające ...

Posłuchaj mnie, jeżeli wygrałeś mieszkanie w tej Loterii lub ktoś z Twojej rodziny to gratuluję i uwierz mi nic Ci się nie stanie i nikt Wam go nie odbierze! Nie musicie się bać emotka

Dlatego proszę Cię bardzo uprzejmie, jak następnym razem będziesz mnie atakował za plecami (zamiast do mnie się zwrócić), to postaraj się podać chociaż jakieś solidne argumenty za Twoją interpretacją emotka
0 0