Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

cudaczek121

#7170224 Napisano: 16.04.2024 20:04:34
cb656 napisał(a):

pionas nie podoba mnie się, że zmieniły się zasady dotyczące banowania Usera za punkty karne. emotka
Dotąd (przynajmniej zwyczajowo) było tak, że 5 karniaków user wylatywał.
A teraz ma już 7 i jeszcze się udziela.
emotka emotka

Bo on jest po prostu poza wszelką konkurencją i uważa się za pępek świata! Ewidentnie typ ma ocean czasu wolnego, bo nikt nie ma tyle czasu ani ochoty, aby co rusz zakładać nowe konta, by denerwować i obrażać ludzi.
0 0

pionas

#7170225 Napisano: 16.04.2024 20:06:40
cudaczek121 napisał(a):

cb656 napisał(a):

pionas nie podoba mnie się, że zmieniły się zasady dotyczące banowania Usera za punkty karne. emotka
Dotąd (przynajmniej zwyczajowo) było tak, że 5 karniaków user wylatywał.
A teraz ma już 7 i jeszcze się udziela.
emotka emotka

Bo on jest po prostu poza wszelką konkurencją i uważa się za pępek świata! Ewidentnie typ ma ocean czasu wolnego, bo nikt nie ma tyle czasu ani ochoty, aby co rusz zakładać nowe konta, by denerwować i obrażać ludzi.

Blokada już powinna działać, dzięki za czujność emotka

Majkii

#7170373 Napisano: 17.04.2024 13:51:19
I tak już ma nowe konto (średnio co 3 dni nowe) i dalej jedzie ze swoją pasją emotka
naprawdę pomyślcie nad jakąś weryfikacji pierwszych postów nowych użytkowników czy cokolwiek, bo stopień żenady jego wpisów już dawno wywaliło poza skale.

samdej

#7170396 Napisano: 17.04.2024 15:37:56
Majkii napisał(a):

I tak już ma nowe konto (średnio co 3 dni nowe) i dalej jedzie ze swoją pasją emotka
naprawdę pomyślcie nad jakąś weryfikacji pierwszych postów nowych użytkowników czy cokolwiek, bo stopień żenady jego wpisów już dawno wywaliło poza skale.

A może cosik takiego, że np. 5 łapek w dół i wpis automatycznie wylatujeemotka  

Trochę takie przekazanie władzy adminów w ręce ludu emotka

Tylko to też by musiało być coś takiego, że możliwość łapkowania należy się forumowiczom z odpowiednim stażem, bo inaczej troll by konta dublował i innym kasował w ten sposób postyemotka
1 Majkii 0

Majkii

#7170401 Napisano: 17.04.2024 15:54:44
samdej napisał(a):

Majkii napisał(a):

I tak już ma nowe konto (średnio co 3 dni nowe) i dalej jedzie ze swoją pasją emotka
naprawdę pomyślcie nad jakąś weryfikacji pierwszych postów nowych użytkowników czy cokolwiek, bo stopień żenady jego wpisów już dawno wywaliło poza skale.

A może cosik takiego, że np. 5 łapek w dół i wpis automatycznie wylatujeemotka  

Trochę takie przekazanie władzy adminów w ręce ludu emotka

Tylko to też by musiało być coś takiego, że możliwość łapkowania należy się forumowiczom z odpowiednim stażem, bo inaczej troll by konta dublował i innym kasował w ten sposób postyemotka

Też dobry pomysł, ale moderowanie/zatwierdzanie wpisów nowych kont może by go zniechęciło, bo troll jak sam pisał ma zamiar obrażać tych co wygrywają cokolwiek, bo według niego wszyscy tutaj kłamią z wygranymi bo nie jest jest to według niego realne, a już najbardziej go denerwuje jak ktoś wygrywa nagrody główne i się tym chwali, wtedy go jasny piorun trafia i jak sam przyznał mi na priv będzie wymyślał sobie wygrane i będzie to robił dopóki czegoś tam nie udowodni, do mnie też pisał na priv w niewybrednych tekstach, zdaje się że do innych także, niebywały to jest troll.

cb656

#7170418 Napisano: 17.04.2024 17:10:02
Majkii napisał(a):

naprawdę pomyślcie nad jakąś weryfikacji pierwszych postów nowych użytkowników czy cokolwiek, bo stopień żenady jego wpisów już dawno wywaliło poza skale.

POPIERAM!! emotka
pionas to naprawdę niegłupi pomysł. W każdej firmie jest stażysta podlegający pewnej kontroli i ograniczeniom, czemu nie tu?! emotka

pionas

#7170554 Napisano: 18.04.2024 10:04:46
Majkii cb656 samdej zrobiłem trochę inne podejście
Gdy użytkownik dodaje nowy post, pobieram 3 jego ostatnie posty i sprawdzam czy ma jakieś kciuki w dół, jeśli jest ich min. 5 to następuje blokada publikacji nowych.
Póki co nie biorę pod uwagę postów usuniętych, ale wtedy może będzie trzeba zmienić algorytm oceny

kiwiwi

#7170563 Napisano: 18.04.2024 10:16:06
pionas napisał(a):

Majkii cb656 samdej zrobiłem trochę inne podejście
Gdy użytkownik dodaje nowy post, pobieram 3 jego ostatnie posty i sprawdzam czy ma jakieś kciuki w dół, jeśli jest ich min. 5 to następuje blokada publikacji nowych.
Póki co nie biorę pod uwagę postów usuniętych, ale wtedy może będzie trzeba zmienić algorytm oceny

Ale to jest raczej sposób na dyscyplinowanie stałych użytkowników. A problem z trollem polega na tym, że on sobie zakłada pierdyliard nowych kont i od pierwszego postu szuka zaczepki.

pionas

#7170565 Napisano: 18.04.2024 10:18:45
lazy-kiwi napisał(a):

pionas napisał(a):

Majkii cb656 samdej zrobiłem trochę inne podejście
Gdy użytkownik dodaje nowy post, pobieram 3 jego ostatnie posty i sprawdzam czy ma jakieś kciuki w dół, jeśli jest ich min. 5 to następuje blokada publikacji nowych.
Póki co nie biorę pod uwagę postów usuniętych, ale wtedy może będzie trzeba zmienić algorytm oceny

Ale to jest raczej sposób na dyscyplinowanie stałych użytkowników. A problem z trollem polega na tym, że on sobie zakłada pierdyliard nowych kont i od pierwszego postu szuka zaczepki.

mogę ustawić datę że warunek sprawdzany jest tylko dla użytkowników którzy są krócej jak miesiąc na naszej stronie,
nie mogę zablokować każdego bo nie każdy przychodzi z zamiarem robienia świństw
0 0

Majkii

#7170566 Napisano: 18.04.2024 10:26:09
Zmieńcie ten algorytm w zasadzie dzień czy dwa by wystarczyły na zatwierdzenie. Troll już zaczyna udawać nawet kobietę więc jazdy są absurdalne z nim.

Zabawa jego trwa w najlepsze i już długo więc wystarczy już tego.
Wiem że łatwo się mówi bo sam byłem moderatorem na forum ale trzeba zdziałać coś w tym temacie.
1 kiwiwi 0

kiwiwi

#7170567 Napisano: 18.04.2024 10:27:48
pionas napisał(a):

lazy-kiwi napisał(a):

pionas napisał(a):

Majkii cb656 samdej zrobiłem trochę inne podejście
Gdy użytkownik dodaje nowy post, pobieram 3 jego ostatnie posty i sprawdzam czy ma jakieś kciuki w dół, jeśli jest ich min. 5 to następuje blokada publikacji nowych.
Póki co nie biorę pod uwagę postów usuniętych, ale wtedy może będzie trzeba zmienić algorytm oceny

Ale to jest raczej sposób na dyscyplinowanie stałych użytkowników. A problem z trollem polega na tym, że on sobie zakłada pierdyliard nowych kont i od pierwszego postu szuka zaczepki.

mogę ustawić datę że warunek sprawdzany jest tylko dla użytkowników którzy są krócej jak miesiąc na naszej stronie,
nie mogę zablokować każdego bo nie każdy przychodzi z zamiarem robienia świństw

W zupełności się zgadzam, że nie każdy przychodzi z zamiarem robienia świństw. W tym momencie jest to chyba tylko jedna osoba, którą bardzo łatwo określić, bo nie korzysta z forum w celach konkursowych. Wypisywanie litanii rzekomych wygranych to jedno, ale niewybredne zaczepki i rynsztokowe słownictwo to coś, co jest już naruszeniem zasad korzystania z forum.
1 Majkii 0

pionas

#7170571 Napisano: 18.04.2024 10:39:37
poprawiłem że warunek jest dla osób które swoje konto mają krócej niż 30 dni, jeśli damy dwa dni to trol będzie zakładał ciche konta aby później zrobić bum, a blokada na IP jak widać nie wystarcza

Majkii

#7170737 Napisano: 18.04.2024 21:15:16
pionas napisał(a):

poprawiłem że warunek jest dla osób które swoje konto mają krócej niż 30 dni, jeśli damy dwa dni to trol będzie zakładał ciche konta aby później zrobić bum, a blokada na IP jak widać nie wystarcza

to w sumie jak to teraz działa bo widzę że trol dalej sobie pisze i nawet jedno i to samo co już pisał jak jakiś bot,
0 0

byekitty

#7170805 Napisano: 19.04.2024 09:14:19
Typ ma rzuty. Raz na jakiś czas się uaktywnia. Spojrzałam sobie w wątek punkty karne i ma na przykład konto z sierpnia z jednym punktem karnym, takich jego kont jest pewnie więcej - czy nie wystarczy, że zaloguje się na to konto z sierpnia, żeby znowu przypuścić atak? bo rozumiem, że konto jest aktywne, np. to: BIEDAKI UMYSLOWE.
0 0

Majkii

#7170815 Napisano: 19.04.2024 10:14:12
z tego co widzę to dalej sobie zakłada nowe nicki i dalej wypisuje bzdury...
0 0

pionas

#7170827 Napisano: 19.04.2024 11:07:49
Majkii napisał(a):

pionas napisał(a):

poprawiłem że warunek jest dla osób które swoje konto mają krócej niż 30 dni, jeśli damy dwa dni to trol będzie zakładał ciche konta aby później zrobić bum, a blokada na IP jak widać nie wystarcza

to w sumie jak to teraz działa bo widzę że trol dalej sobie pisze i nawet jedno i to samo co już pisał jak jakiś bot,

działa to tak że przed każdym nowym postem sprawdzane jest czy użytkownik jest nowy (data rejestracji <30dni) i czy jego 3 ostatnie posty mają minimum 5 łapek w dół, jeśli tak to nie ma możliwości dodania postów.
Niestety nie da się uniknąć problemów, zmienia IP, ale jeśli https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx potwierdzi że IP jest na jakiejkolwiek czarnej liście to blokuję je też u nas
1 Majkii 0

cb656

#7170849 Napisano: 19.04.2024 13:13:57
pionas napisał(a):

...jeśli https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx potwierdzi że IP jest na jakiejkolwiek czarnej liście to blokuję je też u nas

Fajnie, że są takie narzędzia, ech... emotka emotka
1 kumulacja 0

cb656

#7170854 Napisano: 19.04.2024 13:23:22
( pionas )
Adrian, ja jednak obstaję za opcją "bezwzględnej poczekalni".
Czyli konkretnie tak: nowy user ma ograniczenia czasowe. Przykładowo - od zarejestrowania monitorujemy miesiąc aktywności.  KAŻDY jego post na forum powinien podlegać moderacji, nim ukaże się na forum. BEZ ŻADNYCH WARUNKÓW WSTĘPNYCH. Jeśli się okaże, że próbuje publikować chore wpisy, dostaje blokadę i już.
Czy TEGO nie da się zrobić? Serio??! emotka

Majkii

#7170856 Napisano: 19.04.2024 13:31:53
cb656 napisał(a):

( pionas )
Adrian, ja jednak obstaję za opcją "bezwzględnej poczekalni".
Czyli konkretnie tak: nowy user ma ograniczenia czasowe. Przykładowo - od zarejestrowania monitorujemy miesiąc aktywności.  KAŻDY jego post na forum powinien podlegać moderacji, nim ukaże się na forum. BEZ ŻADNYCH WARUNKÓW WSTĘPNYCH. Jeśli się okaże, że próbuje publikować chore wpisy, dostaje blokadę i już.
Czy TEGO nie da się zrobić? Serio??! emotka

Tak jest na niektórych forach właśnie, musi minąć 30 dni aż wpisy nie zostaną dodawane normlanie (poza moderacją już), czasami jak ktoś pisze normlanie to oczywiście zatwierdzają go szybciej. Pytanie czy takie coś powstrzyma tego idiote.

Majkii

#7171088 Napisano: 20.04.2024 15:14:29
Dodaje jego wpis dla upamiętnienia dlaczego on tutaj jest.
Idiota ma widocznie za dużo czasu wolnego i obrał sobie taki cel życiowy, nawet ciężko to skomentować.

Proszę moderatorów aby w końcu z tym definitywnie skończyć i moderować nowych przed dodaniem takich postów! emotka