Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

psotka

#7089551 Napisano: 22.04.2023 12:53:45
Zapewne macie swoje doświadczenia z zakupem mieszkania, więc może ktoś doradzi:

Na stronie oferta do negocjacji jako mieszkanie wystawione umeblowane oraz z lodówką, pralką i kanapą za 405 tys. Pierwsze oglądanie z pośredniczką - sprzęty agd i meble zostają. Podczas drugiego oglądania właścicielka mówi, że nie ma negocjacji, ona chce 405 tys i kropka, a dodatkowo kanapa, lodówka i pralka są zabrane przez nią do innego mieszkania. Zatem w tej cenie traci się sprzęty, które trzeba sobie kupić. Czy w takim razie powinna obniżyć cenę? Jak się na to zapatrujecie - to normalna procedura? I kiedy można prosić o numer księgi wieczystej? Tak "na gębę" powiedziała, że jest tam wszystko ok, bez kłopotów.

I jak zabezpieczyć się przed zabraniem innych rzeczy z wyposażenia, które właścicielka ma zostawić w cenie zakupu, a potencjalnie może zabrać? Czy zawsze podpisuje się umowę przedwstępną? Jakie macie spostrzeżenia? Troszkę inne były pierwsze ustalenia z pośredniczką, aniżeli zdanie właścicielki, która może de facto zabrać wszystkie rzeczy, pomimo ustnych ustaleń, że zostawia meble itp.
0 0

Hydrozagadka

#7089567 Napisano: 22.04.2023 19:33:33
psotka napisał(a):

Zapewne macie swoje doświadczenia z zakupem mieszkania, więc może ktoś doradzi:

Na stronie oferta do negocjacji jako mieszkanie wystawione umeblowane oraz z lodówką, pralką i kanapą za 405 tys. Pierwsze oglądanie z pośredniczką - sprzęty agd i meble zostają. Podczas drugiego oglądania właścicielka mówi, że nie ma negocjacji, ona chce 405 tys i kropka, a dodatkowo kanapa, lodówka i pralka są zabrane przez nią do innego mieszkania. Zatem w tej cenie traci się sprzęty, które trzeba sobie kupić. Czy w takim razie powinna obniżyć cenę? Jak się na to zapatrujecie - to normalna procedura? I kiedy można prosić o numer księgi wieczystej? Tak "na gębę" powiedziała, że jest tam wszystko ok, bez kłopotów.

I jak zabezpieczyć się przed zabraniem innych rzeczy z wyposażenia, które właścicielka ma zostawić w cenie zakupu, a potencjalnie może zabrać? Czy zawsze podpisuje się umowę przedwstępną? Jakie macie spostrzeżenia? Troszkę inne były pierwsze ustalenia z pośredniczką, aniżeli zdanie właścicielki, która może de facto zabrać wszystkie rzeczy, pomimo ustnych ustaleń, że zostawia meble itp.


Nie wiem jak bardzo zależy ci na tym mieszkaniu. Co do kwoty to najlepiej porównać z ofertami w swoim rejonie.
Co do umów z właścicielką to patrząc z boku wygląda to nieciekawie. Zmienia warunki z ogłoszenia, więc mówiąc worost cwaniakuje. Na gębę to ona może twierdzić nawet że do mieszkania przynależy najbliższy park i to na wyłączne użytkowanie właściciela, bez potwierdzenia tego w księgach nawet nie warto myśleć (o jakichkolwiek negocjacjach z cwaniarą), dzwonić, rozmawiać tylko szukać jakiejś uczciwej oferty.
Co do gratów to też nie na gębę tylko jasno powiedzieć że taki punkt musi być w umowie sprzedaży z aneksem, spisem rzeczy (dokladnym, rzecz, sztuki, marka, rocznik, producent) można też dokumentację fotograficzną mieszkaniach zrobić w trakcie inwentaryzacji (która robicie wspólnie a nie ona sama), jeśli się na to nie zgodzi to patrz "księga wieczysta na gębę" i postępuj tak samo. 
Nie wiem jak jest umeblowane i wykończone to mieszkanie, jednak pamiętaj że jeśli coś będzie do remontu to meble będą tylko zawaligrodami , które będą przeszkadzać i coś pewnie się zniszczy. Wreszcie jeśli te meble są marnej jakości to zwrócić uwagę że (wychodząc od pierwotnej oferty) masz zapłacić właścicielce za to żeby nie organizowała i nie płaciła za wywózkę swoich gratów.
I pamiętajcie wszyscy przy takich inwestycjach nic na gębę, nic na ładne oczy i nic na biednych uczciwych staruszków.

maryal

#7089571 Napisano: 22.04.2023 21:46:08
psotka napisał(a):

Zapewne macie swoje doświadczenia z zakupem mieszkania, więc może ktoś doradzi:

Na stronie oferta do negocjacji jako mieszkanie wystawione umeblowane oraz z lodówką, pralką i kanapą za 405 tys. Pierwsze oglądanie z pośredniczką - sprzęty agd i meble zostają. Podczas drugiego oglądania właścicielka mówi, że nie ma negocjacji, ona chce 405 tys i kropka, a dodatkowo kanapa, lodówka i pralka są zabrane przez nią do innego mieszkania. Zatem w tej cenie traci się sprzęty, które trzeba sobie kupić. Czy w takim razie powinna obniżyć cenę? Jak się na to zapatrujecie - to normalna procedura? I kiedy można prosić o numer księgi wieczystej? Tak "na gębę" powiedziała, że jest tam wszystko ok, bez kłopotów.

I jak zabezpieczyć się przed zabraniem innych rzeczy z wyposażenia, które właścicielka ma zostawić w cenie zakupu, a potencjalnie może zabrać? Czy zawsze podpisuje się umowę przedwstępną? Jakie macie spostrzeżenia? Troszkę inne były pierwsze ustalenia z pośredniczką, aniżeli zdanie właścicielki, która może de facto zabrać wszystkie rzeczy, pomimo ustnych ustaleń, że zostawia meble itp

koniecznie protokól podpisany przez dwie strony o odczycie z wszystkich liczników ( woda,prąd,gaz) bo mozna poźniej wpaść w duże opłaty. Co do wyposażenia też powinno być dokładnie opisane,jezeli drogie to nawet w akcie notarialnym. Co do negocjacji, zablefuj,że rezygnujesz wtedy cena albo warunki będą niższe.

psotka

#7089580 Napisano: 23.04.2023 07:56:14
IHydrozagadka napisał(a):

psotka napisał(a):

Zapewne macie swoje doświadczenia z zakupem mieszkania, więc może ktoś doradzi:

Na stronie oferta do negocjacji jako mieszkanie wystawione umeblowane oraz z lodówką, pralką i kanapą za 405 tys. Pierwsze oglądanie z pośredniczką - sprzęty agd i meble zostają. Podczas drugiego oglądania właścicielka mówi, że nie ma negocjacji, ona chce 405 tys i kropka, a dodatkowo kanapa, lodówka i pralka są zabrane przez nią do innego mieszkania. Zatem w tej cenie traci się sprzęty, które trzeba sobie kupić. Czy w takim razie powinna obniżyć cenę? Jak się na to zapatrujecie - to normalna procedura? I kiedy można prosić o numer księgi wieczystej? Tak "na gębę" powiedziała, że jest tam wszystko ok, bez kłopotów.

I jak zabezpieczyć się przed zabraniem innych rzeczy z wyposażenia, które właścicielka ma zostawić w cenie zakupu, a potencjalnie może zabrać? Czy zawsze podpisuje się umowę przedwstępną? Jakie macie spostrzeżenia? Troszkę inne były pierwsze ustalenia z pośredniczką, aniżeli zdanie właścicielki, która może de facto zabrać wszystkie rzeczy, pomimo ustnych ustaleń, że zostawia meble itp.


Nie wiem jak bardzo zależy ci na tym mieszkaniu. Co do kwoty to najlepiej porównać z ofertami w swoim rejonie.
Co do umów z właścicielką to patrząc z boku wygląda to nieciekawie. Zmienia warunki z ogłoszenia, więc mówiąc worost cwaniakuje. Na gębę to ona może twierdzić nawet że do mieszkania przynależy najbliższy park i to na wyłączne użytkowanie właściciela, bez potwierdzenia tego w księgach nawet nie warto myśleć (o jakichkolwiek negocjacjach z cwaniarą), dzwonić, rozmawiać tylko szukać jakiejś uczciwej oferty.
Co do gratów to też nie na gębę tylko jasno powiedzieć że taki punkt musi być w umowie sprzedaży z aneksem, spisem rzeczy (dokladnym, rzecz, sztuki, marka, rocznik, producent) można też dokumentację fotograficzną mieszkaniach zrobić w trakcie inwentaryzacji (która robicie wspólnie a nie ona sama), jeśli się na to nie zgodzi to patrz "księga wieczysta na gębę" i postępuj tak samo. 
Nie wiem jak jest umeblowane i wykończone to mieszkanie, jednak pamiętaj że jeśli coś będzie do remontu to meble będą tylko zawaligrodami , które będą przeszkadzać i coś pewnie się zniszczy. Wreszcie jeśli te meble są marnej jakości to zwrócić uwagę że (wychodząc od pierwotnej oferty) masz zapłacić właścicielce za to żeby nie organizowała i nie płaciła za wywózkę swoich gratów.
I pamiętajcie wszyscy przy takich inwestycjach nic na gębę, nic na ładne oczy i nic na biednych uczciwych staruszków.



Dzieki za cenne uwagi. Wczoraj wieczorem odkrylam ze na stronie zmienila cene z 405 na 410 tys wiec sprawa staje się mocno podejrzana.

Inne ustalenia z posredniczka, inne z wlascicielka w obecnosci posredniczki a finalnie podwyzka ceny ktora zbiega sie w czasie z negocjacja ceny podana w ofercie i zapytaniem o pozostawienie mebli i sprzetow.

Troszke nie tak wyglada to jak powinno wyglada to z mojej strony.
0 0

onlyrybka

#7089609 Napisano: 23.04.2023 17:33:38
Takie prawa rynku, jak jest duże zainteresowanie to sprzedający wybiera najkorzystniejszą finansowo ofertę, która może być dużo wyższa niż ofertowa.
0 0

mia

#7090377 Napisano: 27.04.2023 12:39:43
mia napisał(a):

emotka
Nie korzystałam nigdy z serwisu prezentmarzen. Zaskoczyło mnie to, że tam się kupuje "w ciemno", a nie jakiś konkretny termin - chodzi mi o pakiet weekendowy. Czy mam rozumieć, że najpierw muszę sie ugadać z hotelem co do daty i jak będę mieć jakąś wstępną rezerwację, to wtedy dopiero kupować konkretny pakiet?emotka
I czy w takim hotelu jarzą aby, co to za serwis? Bo tam jest prezent na konkretną kwotę, a w hotelu np. mają różnorodne pokoje - nie chodzi mi o różnice typu "standard" i "superior", tylko niewiele różniące się ceną, ale np. w starszym i w nowszym budynku...emotka

Podbijam... Może ktoś wie, jak to działa. emotka
0 0

iszhara

#7090414 Napisano: 27.04.2023 14:44:20
Jakie polecacie programy Cashback do zakupów przez internet? Chodzi mi głównie o zakupy Allegro, Hebe, AliExpress. Możecie polecić co fajnego i wypłacalnego ?  emotka
0 0

magdalena-chili

#7090419 Napisano: 27.04.2023 15:39:11
iszhara napisał(a):

Jakie polecacie programy Cashback do zakupów przez internet? Chodzi mi głównie o zakupy Allegro, Hebe, AliExpress. Możecie polecić co fajnego i wypłacalnego ?  emotka

Ja korzystam z goodie, po uzbieraniu 21pln można wypłacić kasę na konto. Czasem trzeba długo czekać aż allegro klepnie transakcję, ale generalnie jest ok. 
Kiedyś allegro nagminnie "nie widzialo" wyższych transakcji i trzeba było składać reklamację, ale teraz chyba jest lepiej.
1 iszhara 0

ciekawy_kotek

#7090432 Napisano: 27.04.2023 16:57:14
Może ktoś wykorzysta przed majówką
0 0

byekitty

#7090434 Napisano: 27.04.2023 17:07:26
ciekawy_kotek napisał(a):

Może ktoś wykorzysta przed majówką

wrzuć może tutaj: https://www.e-kon...a-darmo?strona=748 
albo do bazarku: https://www.e-konkursy.info/bazarek/wygrane-na-oddanie emotka ">https://www.e-kon...ane-na-oddanie emotka
0 0

joan

#7090478 Napisano: 27.04.2023 21:48:45
iszhara napisał(a):

Jakie polecacie programy Cashback do zakupów przez internet? Chodzi mi głównie o zakupy Allegro, Hebe, AliExpress. Możecie polecić co fajnego i wypłacalnego ?  emotka


Polecam (dosłownie) emotka link z mojej stopki: TIPLI. Kiedyś mój szwagier wspomniał o nim w którymś ze swoich filmów na YT i od tamtego momentu korzystam emotka

Bardzo łatwo zbiera się złotówki, sama najczęściej dostaję zwroty za rezerwacje via Booking, ale zdarzyło mi się np. otrzymać cashback za zakup materaca do łóżka emotka

stoneface

#7090509 Napisano: 28.04.2023 09:30:15
Jest tu ktoś może z Płocka? emotka  
Szukam noclegu na Audioriver, może ktoś coś...
0 0

anaesth

#7090513 Napisano: 28.04.2023 10:14:30
iszhara napisał(a):

Jakie polecacie programy Cashback do zakupów przez internet? Chodzi mi głównie o zakupy Allegro, Hebe, AliExpress. Możecie polecić co fajnego i wypłacalnego ?  emotka

Używam Letyshops ze względu na wtyczkę kompatybilną z przeglądarką Chrome. Nie trzeba pamiętać o logowaniu się, a gdy możliwe jest aktywowanie wyższego cashbacku, wyświetla się komunikat. Są też oferty specjalne na ich stronie - czasem można dorwać np. 15% w Sinsay czy 7% w Empiku. 2 razy wypłacałam uzbierane 100zł i kasa szybko docierała. Czasem tylko mam problemy z naliczeniem zwrotu za zakupy w Smyku, poza tym jestem zadowolona.
0 0

koniczynka123

#7090515 Napisano: 28.04.2023 10:31:41
mia napisał(a):

mia napisał(a):

emotka
Nie korzystałam nigdy z serwisu prezentmarzen. Zaskoczyło mnie to, że tam się kupuje "w ciemno", a nie jakiś konkretny termin - chodzi mi o pakiet weekendowy. Czy mam rozumieć, że najpierw muszę sie ugadać z hotelem co do daty i jak będę mieć jakąś wstępną rezerwację, to wtedy dopiero kupować konkretny pakiet?emotka
I czy w takim hotelu jarzą aby, co to za serwis? Bo tam jest prezent na konkretną kwotę, a w hotelu np. mają różnorodne pokoje - nie chodzi mi o różnice typu "standard" i "superior", tylko niewiele różniące się ceną, ale np. w starszym i w nowszym budynku...emotka

Podbijam... Może ktoś wie, jak to działa. emotka

Z tego jeszcze nie korzystałam ale jak miałam bon do strony http://zycietoprzygoda.pl/ (już nie istnieje) to kupowałam na ich stronie bon do hotelu. Termin na realizacje dają zwykle rok, potem dzwoniłam do hotelu i mówiłam, że chcę zapłacić tym bonem i już z hotelem umawiałam termin. Korzystałam też z salonu kosmetycznego i mówiłam, że mam voucher czy go na pewno zrealizują. Po potwierdzeniu zamawiałam voucher(przyszedł na @ ale można też zamówić do domu za dopłatą), umówiłam termin i na miejscu zostawiłam ten bon. Salon (hotel) rozliczał się już bezpośrednio ze stroną oferującą te Vouchery
2 mia, kumulacja 0

dorothy

#7091081 Napisano: 03.05.2023 10:00:52
Witajcie, czy ktoś zna się i może mi doradzić zakup tv 55 cali? Jaka marka, model? Docelowo ma być podłączona konsola.
0 0

DAIKOKU

#7091095 Napisano: 03.05.2023 13:00:59
[quote=Ja weszlam do sklepu i powiedzialam ten! idealny, Partner analizowal... porownywal.. i wziął  "ten" Sony Bravia emotka
w temacie :

dorothy]Witajcie, czy ktoś zna się i może mi doradzić zakup tv 55 cali? Jaka marka, model? Docelowo ma być podłączona konsola.
0 0

DAIKOKU

#7091096 Napisano: 03.05.2023 13:05:25
[quote=w temacie goodie, gdy czesciowa platnosc jest kuponem/ voucherem goodie nie uznaje cashbacku.. wiec wtedy przechodze przez payback. Najpierw sprawdzam goodie, bo daje kase, gdy sklep nie jest z nimi w ukladzie to sprawdzam payback, fakt, ze dają punkty, jednak potem wymieniam punkty do allegro zalando empiku i jest ok.
anaesth]iszhara
1 iszhara 0

29renata

#7091136 Napisano: 03.05.2023 19:36:44
Czy może ktoś polecić mi jakąś fajną i dość lekką książkę do przeczytania?
0 0

nataszka

#7091425 Napisano: 05.05.2023 09:16:41
Mam problem z pocztą na WP. 
Zniknęła mi tabelka z nadawcą wiadomości, coś pewnie gdzieś kliknęłam i zepsułam🙆🙆🙆😛
Pierwszą tabelką z lewej strony jest tytuł wiadomości???
0 0

agnesita

#7092471 Napisano: 10.05.2023 13:34:26
Czy ktoś się orientuje czy na prezent marzeń można użyć kilka kodów rabatowych w ramach jednej transakcji czy każdy trzeba osobno?
0 0