Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

maryjane

#7086641 Napisano: 01.04.2023 16:21:07
To brzmi strasznie, współczuję. Najgorsze, że nie mam czym w poniedziałek odebrać tej "nieszczęsnej" pralki, dlatego tak obawiam się, że wróci do Smolara. Ogarnia mnie bezradność.
0 0

@gnieszk@

#7086642 Napisano: 01.04.2023 16:23:17
olunka napisał(a):

czy jest na sali kadrowa lub ktos kto sie zna na prawie pracy? mam pytanie odnośnie urlopu przy zwolnieniu emotka

Napisz do mnie.
1 sambolera 0

androm

#7086655 Napisano: 01.04.2023 18:23:52
maryjane napisał(a):

Przyszłam się wyżalić, bo za dużo tych emocji we mnie dziś i muszę się z kimś podzielić. Konkurs "udane pranie", wygrywam pralkę. Euforia w domu przeogromna, to chyba pierwsza tak duża wygrana u mnie (choć do Waszych samochodów mi daleko emotka  ) . Doczytywanie regulaminu, oczekiwanie na wysyłkę, żeby nie powiedzieć WIELKIE OCZEKIWANIE na wysyłkę... jest! powiadomienie o wysłanej paczce kurierem dpd. Odebrana od nadawcy, w transporcie, w oddziale doręczającym... w oddziale doręczającym... w oddziale doręczającym.... Powoli oczekiwanie zmienia się w poddenerwowanie, aż w końcu : WYDANA DO DORĘCZENIA. uff. Dzień póżniej, 7:50 rano, dzwoni kurier. "Mam dla Pani paczkę paletową, jak Pani będzie w domu, jak możemy się dogadać." Pan bardzo uprzejmy, dogadujemy się na 16, udaje mi się nawet wyegzekwować, że wózeczkiem podrzuci mi pralkę do windy, byśmy mogli z mężem tylko przerzucić ją do mieszkania. 10:40 dostaję w aplikacji DPD powiadomienie "nieudana próba doręczenia", a kurier przestał odbierać ode mnie telefon. Kurtyna.




Co jest ze mną nie tak? Infolinia mówi, żeby czekać, bo w poniedziałek będzie druga (i ostatnia) próba doręczenia. Tylko niestety czuję, że wiem jak ona się zakończy. Będę w pracy, a pralka wróci do Smolara. Ot, tyle z mojej wygranej. Straciłam dziś wiarę w ludzi.

weź na żądanie i siedź w domu, wydzwaniaj do kuriera z zastrzeżonego albo z innego numeru, mów, że drugi dzień urlopu przez niego bierzesz
1 kumulacja 0

doo

#7086674 Napisano: 01.04.2023 21:21:48
Czy u was też teraz nie można przesłać zgłoszenia w https://www.nestl...com/pl/golden-cereal ? Ponoć ponownego (?) w tej godzinie
0 0

boss75

#7086816 Napisano: 03.04.2023 12:10:31
Moze ktoś ma zbedne konserwy , lub jakas inna zywnosc?Robie paczke świateczna dla potrzebującego Pana.
0 0

atyde25

#7087436 Napisano: 07.04.2023 15:46:11
Idę odebrać ponad 30 zdrapek do biedry już się boję.
Przypominam jutro mija termin odbieranie zaległych.
0 0

fan-mandaryny

#7087513 Napisano: 08.04.2023 12:22:24
Chce odkurzać na mokro odkurzaczem Tefal X force. W instrukcji jest napisane, by nie używać niektórych detergentów, które maja ikonkę o silnych substancjach. Ja użyłem sidoluxu do drewna i ładnie się myło. Chce tez drugi raz użyć, ale już sam nie wiem. Powinna być ikonka z wykrzyknikiem na produkcie a jest inna ta mówiąca o silniejszym działaniu. Jak wlewalem sidoluxu do drewna tego pomarańczowego to ładnie się umyło. Ale czy nie zepsuje urządzenia? Jaki denergent polecacie? Mam głównie podłogi drewniane.
0 0

fan-mandaryny

#7087535 Napisano: 08.04.2023 19:23:17
fan-mandaryny napisał(a):

Chce odkurzać na mokro odkurzaczem Tefal X force. W instrukcji jest napisane, by nie używać niektórych detergentów, które maja ikonkę o silnych substancjach. Ja użyłem sidoluxu do drewna i ładnie się myło. Chce tez drugi raz użyć, ale już sam nie wiem. Powinna być ikonka z wykrzyknikiem na produkcie a jest inna ta mówiąca o silniejszym działaniu. Jak wlewalem sidoluxu do drewna tego pomarańczowego to ładnie się umyło. Ale czy nie zepsuje urządzenia? Jaki denergent polecacie? Mam głównie podłogi drewniane.

Właściwie to źle napisałem. Detergent jaki powinien być, zgodnie z instrukcją, to nawet nie powinien mieć tego wykrzyknika na opakowaniu. No to jaki ten detergent, skoro nawet płyn do mycia naczyń ma ten wykrzyknik i silnie działa. Słyszeliście o detergentów bez oznakowania? Nie napisali co to za detergent ani gdzie go kupić.
I jak niby ona ma popsuć urządzenie, może to zwykła podpucha? A może chodzi o to, ze niszczą się właściwości myjące pokrowca mopujacego... Użyłem kilka kropel sidoluxu tego pomarańczowego w połączeniu z ciepła wodą i podłoga lśni. emotka
0 0

DAIKOKU

#7087584 Napisano: 10.04.2023 08:54:14
kupila88 napisał(a):

Potrzebuje namiar na kancelarię prawną z Wrocławia która wystawi fakturę po zaksięgowaniu przelewu za poradę prawną dotycząca próby przekupstwa inf priv

...?? trochę nie rozumiem... bo skoro prawnik ma działalność to wystawia faktury... oczywiście wartość porady podniesie wartość do zapłaty o VAT emotka
0 0

mugolinka

#7088045 Napisano: 13.04.2023 11:59:44
Witam , czy brał ktoś może udział w akcji Bosch premia do 700 zł za zakup zmywarki teraz i dostał zwrot?
0 0

soulfly

#7088371 Napisano: 14.04.2023 22:14:30
Szukam forumowicza który ma blisko sklepy Chata polska.Potrzebuje pomocy.
0 0

rainbowdash

#7088389 Napisano: 15.04.2023 02:45:30
Czy ktoś podpowie gdzie znaleźć sery z goliszewa?
0 0

banka-manka

#7088392 Napisano: 15.04.2023 06:48:30
rainbowdash napisał(a):

Czy ktoś podpowie gdzie znaleźć sery z goliszewa?

Z ich komentarza na FB: 
sery można zakupić w Dino, Stokrotce lub w Topazie. Są też w mniejszych sklepikach osiedlowych. Mogę to być sery paczkowane lub na wagę😃 Czekamy na zgłoszenie i życzymy powodzenia💪

asiam

#7088394 Napisano: 15.04.2023 09:41:50
Czy ktoś się orientuje czy można się zarejestrować na bezrobocie ( ew, po jakim czasie ) gdy nie dopełniło się formalności i z własnej winy utraciło się status bezrobotnego.
Kolejne pytanie: czy polecacie jakąś formę ubezpieczenia by w ogóle mieć jakiekolwiek w razie kłopotów zdrowotnych .
0 0

@gnieszk@

#7088398 Napisano: 15.04.2023 10:14:21
asiam napisał(a):

Czy ktoś się orientuje czy można się zarejestrować na bezrobocie ( ew, po jakim czasie ) gdy nie dopełniło się formalności i z własnej winy utraciło się status bezrobotnego.
Kolejne pytanie: czy polecacie jakąś formę ubezpieczenia by w ogóle mieć jakiekolwiek w razie kłopotów zdrowotnych 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to np. zgłoszenie przez małżonka, który jest ubezpieczony. Dopisanie do ubezpieczenia zwrotnego jest darmowe i nie zwiększa składki odprowadzanej do ZUS.

blanca

#7088400 Napisano: 15.04.2023 10:28:33
asiam napisał(a):

czy można się zarejestrować na bezrobocie ( ew, po jakim czasie ) gdy nie dopełniło się formalności i z własnej winy utraciło się status bezrobotnego

https://zielonali...by-bezrobotnej-32273
1 asiam 0

koniczynka123

#7088401 Napisano: 15.04.2023 10:33:48
mugolinka napisał(a):

Witam , czy brał ktoś może udział w akcji Bosch premia do 700 zł za zakup zmywarki teraz i dostał zwrot?

Ja brałam w poprzedniej edycji, miałam dokument zakupu, foto nr zmywarki, odpisali że weryfikują zakup, potem że mają nieczytelny nr zmywarki, potem że w ogóle takiej zmywarki nie mają choć wszystko było ok. W końcu przestali odpisywać i premii nie oddali. Bosch to chyba najgorsza z marek. Teściowej zmywarka siadła po miesiącu używania(kupiła przez internet), przyjeżdżali ciągle naprawiać na gwarancji, nie zgodzili się na wymianę na nową zmywarkę- stwierdziłyśmy że nigdy więcej tego badziewia nasze domy nie zobaczą emotka
1 mugolinka 0

nanajka81

#7088408 Napisano: 15.04.2023 12:45:13
koniczynka123 napisał(a):

mugolinka napisał(a):

Witam , czy brał ktoś może udział w akcji Bosch premia do 700 zł za zakup zmywarki teraz i dostał zwrot?

Ja brałam w poprzedniej edycji, miałam dokument zakupu, foto nr zmywarki, odpisali że weryfikują zakup, potem że mają nieczytelny nr zmywarki, potem że w ogóle takiej zmywarki nie mają choć wszystko było ok. W końcu przestali odpisywać i premii nie oddali. Bosch to chyba najgorsza z marek. Teściowej zmywarka siadła po miesiącu używania(kupiła przez internet), przyjeżdżali ciągle naprawiać na gwarancji, nie zgodzili się na wymianę na nową zmywarkę- stwierdziłyśmy że nigdy więcej tego badziewia nasze domy nie zobaczą emotka

ja mam i lodówkę bosch i pralkę i są naprawdę dobre. Pralka działa już 14 lat (2 razy się zepsuł silnik ale u nas się dużo pierze bo dużo osób mieszka) a lodówka 12 (bez problemów). Aczkolwiek na zmywarkę się nie skusiliśmy bo nie było ciekawych ofert.
0 0

nanajka81

#7088409 Napisano: 15.04.2023 12:46:05
blanca napisał(a):

asiam napisał(a):

czy można się zarejestrować na bezrobocie ( ew, po jakim czasie ) gdy nie dopełniło się formalności i z własnej winy utraciło się status bezrobotnego

https://zielonali...by-bezrobotnej-32273

Jeśli nie stawisz się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomisz w okresie do 7
dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa, utracisz status
bezrobotnego od dnia niestawiennictwa na okres:
  • 120 dni w przypadku pierwszego niestawiennictwa,
  • 180 dni w przypadku drugiego niestawiennictwa,
  • 270 dni w przypadku trzeciego i każdego kolejnego niestawiennictwa.
1 asiam 0

zielonaszpilka

#7088416 Napisano: 15.04.2023 13:39:46
koniczynka123 napisał(a):

mugolinka napisał(a):

Witam , czy brał ktoś może udział w akcji Bosch premia do 700 zł za zakup zmywarki teraz i dostał zwrot?

Ja brałam w poprzedniej edycji, miałam dokument zakupu, foto nr zmywarki, odpisali że weryfikują zakup, potem że mają nieczytelny nr zmywarki, potem że w ogóle takiej zmywarki nie mają choć wszystko było ok. W końcu przestali odpisywać i premii nie oddali. Bosch to chyba najgorsza z marek. Teściowej zmywarka siadła po miesiącu używania(kupiła przez internet), przyjeżdżali ciągle naprawiać na gwarancji, nie zgodzili się na wymianę na nową zmywarkę- stwierdziłyśmy że nigdy więcej tego badziewia nasze domy nie zobaczą emotka

Trzeba było zareklamować z tytułu rękojmi. Gwarancja to zazwyczaj słabsza opcja na reklamację.
1 nanajka81 0