Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

pioge7

#7073110 Napisano: 08.01.2023 10:51:09
iwona0103 napisał(a):

Emememe napisał(a):

luk1990 napisał(a):

iwona0103 napisał(a):

Wkurza mnie, że zabrali mi żappsy, które nie były już żappsami, tylko kuponami z terminem realizacji do 31.03 emotka

Też to odkryłem właśnie ;O

a specjalnie wymieniłem na kupony, aby odebrać nagrody w późniejszym terminie ;<

Jakiś błąd, czy o co chodzi?


A mi anulowali wszystkie kupony i żappsy wróciły na konto 🤔

Odpisali mi:
Organizatorowi, z ważnych przyczyn, przysługuje prawo dezaktywacji wszystkich lub wybranych Kuponów Uczestnika, z równoczesnym przywróceniem Żappsów wykorzystanych na zamówienie tych Kuponów. Przez ważną przyczynę należy rozumieć m.in. zmiany w Katalogu Nagród, dezaktywację Kuponu za niewykorzystane Żappsy (o których mowa w pkt 6.14. Regulaminu).

Czyli dezaktywowali kupony, zwracając żappsy, które były już przeterminowane, więc je zabrali emotka

Przypominałam na forum o wymianie żappsów, ale myślałam (o tym już nie pisałam tutaj), że skoro kupony mają ważność do końca marca to na spokojnie mogę je zrealizować w następnym tygodniu. Strata około 100 zł łącznie u mnie i rodzinki, bo żappsy wygrane w konkursach emotka

Miałem podobnie. 15.12 w apce info, że 443 pkt wygasną. 17.12 wymieniłem 450 na wafelka, którego wybrałem w tym samym dniu. Info w apce 17.12, że 0 żappsów się terminuje. Po 20.12 ponownie w apce, że 443 pkt się terminuje. Uznałem to za błąd. Teraz info w apce, że 453 żappsy poszło ... 
Odpisali mi, że mają prawo wg regulaminu a wykorzystane 17.12 punkty mogły nie być tymi wygaszanymi, bo to się nie wykorzystuje chronologicznie, tylko losowo te punkty i wcale nie musiałem wykorzystać tych punktów najstarszych tylko Ew. Te w środku. 
Więc wychodzi na to, że przed końcem roku trzeba wykorzystać wszystkie, bo te zebrane do 31.10 tak czy siak pójdą w odstawkę, bo wzięte nagrody w grudniu mogą pochodzic z punktów grudniowych....
0 0

sabaka

#7073302 Napisano: 09.01.2023 14:23:12
Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

atyde25

#7073312 Napisano: 09.01.2023 14:47:46
3 grosze do Kinder mi zabrakły bo trzeba za min 10 zł a w Biedrze odejmuje przy zakupie 2 mniejszych osobno pakowanych czekoladek.Nie lubię tego.I mam zakup za 9,97.
0 0

ziolko

#7073323 Napisano: 09.01.2023 15:19:25
sabart napisał(a):

Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

O jakie konkursy chodzi?
0 0

budryska

#7073328 Napisano: 09.01.2023 15:23:06
Wkurza mnie, ze nie mogłam dziś odebrać telefonu z radia. Gdyby zadzwonili 10 min później.... a tak nagroda przepadła emotka
1 katee14 0

cb656

#7073347 Napisano: 09.01.2023 16:07:54
sabart napisał(a):

Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

Przecież to jest praktyka stara jak świat emotka
Ile razy już było tak, że znajduję konkurs, komentarze znanych i szanowanych konkursowiczów, szukam go w bazie - nie ma. Dodaję ze świadomością, że są tacy wśród społeczności, co to wiedzą, ale nie powiedzą, choć publicznie to chcą uchodzić za ą i ę emotka Norma. Znaczy się - obłuda emotka

edit: przypominam, że nie ma obowiązku dodawania czegokolwiek do bazy emotka
Forum pełne jest takich Userów, którzy tylko biorą, a nie dają. To takie przypomnienie dla formalnosci, bo oczywiście każdy przejaw obłudy, jak wspomniany wyżej we wkurzu,  też mnie zniesmacza, co zresztą zawsze podkreślałem emotka

nanajka81

#7073354 Napisano: 09.01.2023 16:39:30
ziolko napisał(a):

sabart napisał(a):

Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

O jakie konkursy chodzi?

oj wiele takich, wiele. Szczególnie gdy się potem po wynikach patrzy i w laureatach przez pierwsze dni trwania konkursu zwycięzcami są te same osoby (albo ich rodzina bo nazwiska i miejscowości te same) emotka

sabaka

#7073359 Napisano: 09.01.2023 16:53:51
cb656 napisał(a):

sabart napisał(a):

Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

Przecież to jest praktyka stara jak świat emotka
Ile razy już było tak, że znajduję konkurs, komentarze znanych i szanowanych konkursowiczów, szukam go w bazie - nie ma. Dodaję ze świadomością, że są tacy wśród społeczności, co to wiedzą, ale nie powiedzą, choć publicznie to chcą uchodzić za ą i ę emotka Norma. Znaczy się - obłuda emotka

edit: przypominam, że nie ma obowiązku dodawania czegokolwiek do bazy emotka
Forum pełne jest takich Userów, którzy tylko biorą, a nie dają. To takie przypomnienie dla formalnosci, bo oczywiście każdy przejaw obłudy, jak wspomniany wyżej we wkurzu,  też mnie zniesmacza, co zresztą zawsze podkreślałem emotka

No nie ma obowiązku, ale to tak czysto przyzwoicie. Ja wiem, że niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto sobie robić konkurencji 😉 Tak tylko wylałam żale dość delikatnie.

joan

#7073406 Napisano: 09.01.2023 21:24:24
Zima, inflacja, drożyzna. Jak można poczytać na portalach branży utylizacyjnej oraz eco, z końcówką roku znacząco zmalała ilość oddawanych przez Polaków śmieci segregowanych, w tym przede wszystkim... plastiku. Oczywiście: może i kupujemy mniej z oszczędności, ale przede wszystkim nasi kochani rodacy palą w piecach byle czym! emotka Z ciekawostek nieoczywistych, oznacza to nie tylko syf w powietrzu, ale także kary dla Polski za produkowanie nowego plastiku bez odpowiedniej ilości odzysku tego zużytego emotka
I teraz moja kruwa historia -> w budynku są 3 mieszkania. Lokatorzy z lokalu X nadają się tylko do pokoju bez klamek (ledwo co w obecności policji rozwalili nożem ścianę), koleś z lokalu Y jest cywilizowany. Dostajemy od firmy odbierającej odpady worki na odpady segregowane; ile wystawimy pełnych, tyle dają nowych, nic więcej. I teraz najlepsze: ktoś te wystawiane przez nas & pełne odpadów worki kradnie. Tak tak, doszło już nasze społeczeństwo do etapu, gdzie kradnie się nylonbojtle z hasiami, żeby nimi palić w piecach! Znikają papiery i plastik. Nie wiem, kto jest sprawcą; lokatorzy z dołu mają piec na (teoretycznie) węgiel, ale to patole totalni i paliliby azbestem, gdyby MOPS rozdawał. Z drugiej strony, nikogo za rękę nie złapałam. Został nam na 3 mieszkania jeden worek żółty i jeden niebieski, pół miesiąca mamy tam upchnąć, następnym razem to już sama nie wiem, co będzie, bo worki musza być z oznaczeniem odpowiedniej firmy, innych śmieci nie odbiorą i tyle emotka
Ktoś z Was zetknął się z taką sytuacją? emotka
(patole mają się wyprowadzić do końca marca - tyle w teorii)

VeryBlackCat

#7073443 Napisano: 10.01.2023 08:11:41
sabart napisał(a):

cb656 napisał(a):

sabart napisał(a):

Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

Przecież to jest praktyka stara jak świat emotka
Ile razy już było tak, że znajduję konkurs, komentarze znanych i szanowanych konkursowiczów, szukam go w bazie - nie ma. Dodaję ze świadomością, że są tacy wśród społeczności, co to wiedzą, ale nie powiedzą, choć publicznie to chcą uchodzić za ą i ę emotka Norma. Znaczy się - obłuda emotka

edit: przypominam, że nie ma obowiązku dodawania czegokolwiek do bazy emotka
Forum pełne jest takich Userów, którzy tylko biorą, a nie dają. To takie przypomnienie dla formalnosci, bo oczywiście każdy przejaw obłudy, jak wspomniany wyżej we wkurzu,  też mnie zniesmacza, co zresztą zawsze podkreślałem emotka

No nie ma obowiązku, ale to tak czysto przyzwoicie. Ja wiem, że niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto sobie robić konkurencji 😉 Tak tylko wylałam żale dość delikatnie.

Może w takim razie zrobić wątek na forum "konkursy spoza bazy"*, gdzie można krótko poinformować, że jest jakiś konkurs bez szczegółów? Nieraz człowiek nie ma czasu przechodzić przez cały formularz, szukać terminu zakończenia itd, zwłaszcza na telefonie, a potem zapomina. Jak będzie miejsce, gdzie można rzucić samym linkiem, albo informacją w stylu "w sklepie X widziałem dzisiaj info o jakiejś loterii, ale nie mam czasu szukać szczegółów", to może sprawniej nowe konkursy się będą pojawiać na stronie. A jak nie będą, to przynajmniej wiadomo będzie, że ci nieinformujacy to robią faktycznie ze złej woli, a nie lenistwa, braku czasu czy bo formularz im kiepsko działa. 

*nie chodzi mi o zapowiedzi konkursów, tylko wątek dla konkursów już trwających

sabaka

#7073457 Napisano: 10.01.2023 09:34:37
VeryBlackCat napisał(a):

sabart napisał(a):

cb656 napisał(a):

sabart napisał(a):

Tak trochę mnie wkurza chwalenie się nagrodami z konkursów, które dopiero niedawno zostały dodane do bazy, a ktoś się chwali wygrana z etapów, gdzie jeszcze konkursu nie było w bazie. Czyli ktoś wiedział, ale się nie podzielił informacją i nie powstrzymuje się "legalnie" pochwalić, bo już jest w bazie...

Przecież to jest praktyka stara jak świat emotka
Ile razy już było tak, że znajduję konkurs, komentarze znanych i szanowanych konkursowiczów, szukam go w bazie - nie ma. Dodaję ze świadomością, że są tacy wśród społeczności, co to wiedzą, ale nie powiedzą, choć publicznie to chcą uchodzić za ą i ę emotka Norma. Znaczy się - obłuda emotka

edit: przypominam, że nie ma obowiązku dodawania czegokolwiek do bazy emotka
Forum pełne jest takich Userów, którzy tylko biorą, a nie dają. To takie przypomnienie dla formalnosci, bo oczywiście każdy przejaw obłudy, jak wspomniany wyżej we wkurzu,  też mnie zniesmacza, co zresztą zawsze podkreślałem emotka

No nie ma obowiązku, ale to tak czysto przyzwoicie. Ja wiem, że niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto sobie robić konkurencji 😉 Tak tylko wylałam żale dość delikatnie.

Może w takim razie zrobić wątek na forum "konkursy spoza bazy"*, gdzie można krótko poinformować, że jest jakiś konkurs bez szczegółów? Nieraz człowiek nie ma czasu przechodzić przez cały formularz, szukać terminu zakończenia itd, zwłaszcza na telefonie, a potem zapomina. Jak będzie miejsce, gdzie można rzucić samym linkiem, albo informacją w stylu "w sklepie X widziałem dzisiaj info o jakiejś loterii, ale nie mam czasu szukać szczegółów", to może sprawniej nowe konkursy się będą pojawiać na stronie. A jak nie będą, to przynajmniej wiadomo będzie, że ci nieinformujacy to robią faktycznie ze złej woli, a nie lenistwa, braku czasu czy bo formularz im kiepsko działa. 

*nie chodzi mi o zapowiedzi konkursów, tylko wątek dla konkursów już trwających

Myślę, że jakby ktoś chciał się podzielić to by wkleił link chociażby w Dyskusjach, by ktoś inny dodał do bazy, bo nie ma czasu, itp.

atyde25

#7073470 Napisano: 10.01.2023 10:00:38
Wczoraj się nikt nie urodził.To tak samo jak ludzie pytają w pw jak to zrobić by wygrywać.
I co można odpisać na takie zapytanie.
A potem się ktoś dziwi,że każdy myśli tylko o sobie.Zanim się człowiek stał jaki się stał ludzie mu pokazali jacy są.I nie jestem sama idealna ale mam swoje zasady i brzydzę się niektórymi praktykami.Ale to nie ja patrzę w cudze lustro a każdy ma swoją moralność.
Wkurza mnie kiepska pogoda bo to się odbija na kiepskim nastroju hahahha:P
1 kimberly 0

byekitty

#7073474 Napisano: 10.01.2023 10:02:49
Nie oszukujmy się, to nie altruistyczne forum wolontariatu i bierzemy też udział w konkursach, których nie ma w bazie. Przecież to forum nieustannie konkurujących ze sobą ludzi. Ba! Nie ma w bazie: mniej konkursowiczów. mniej konkursowiczów: mniej dobrych tekstów. mniej dobrych tekstów: większe szanse na wygraną.
"Ja tak nigdy nie robię" za 3...2...1... emotka

Zakazane jest chwalenie się konkursami spoza bazy, więc należy tą zasadę szanować. I tyle.
0 0

oldziaczek

#7073529 Napisano: 10.01.2023 12:40:41
koniczynka123 napisał(a):

joan gdybyś mieszkała w pobliżu to bym pomyślała, że ktoś korzysta z promocji jaka była w pobliskim sklepie. Przyjmowali do recyklingu butelki ale tylko z nakrętkami! Zresztą Żabka też coś podobnego organizowała latem. Dodatkowe worki na odpady u nas odbiera się(bez żadnych opłat) w gminie. W zimie faktycznie oddajemy na m-c 1-2 szt worków z plastikiem ale latem sporo więcej- zwłaszcza jak jest konkurs z wodą emotka . Po wsi chodzą co jakiś czas kontrole, sprawdzają popiół. Na wieś z 3 tys mieszkańców tylko w 2 gospodarstwach stwierdzono nieprawidłowości(palenie malowanego drewna)- mam 2 strażaków w rodzinie. O dziwo, ostatnio gasili pożar spowodowany przez panele fotowoltaiczne- taka ta ekologia.  emotka No i z tego co wiem większość mieszkańców ma piece węglowe, zasypowe lub ogrzewanie gazem. Ps. Mimo, że miastowi mają złe zdanie o "wieśniakach" uważam, że z segregacją i ekologią lepiej jest na wsi emotka

Oczywiście, że tak, bo w mieście sie rozmywa odpowiedzialność, przeciez tu nie ma jak sprawdzić kto sortuje, a kto nie emotka

Wkurza mnie, ze u nas pod blokiem zamiast wstawić ładne kosze głębinowe (ktore miasto funduje za darmo) postawili wiate, w której teraz co chwilę urzędują hasiomaszkietnicy i bezdomni emotka  w nocy strach tam wejść żeby śmieci wrzucić 

ziolko

#7073537 Napisano: 10.01.2023 13:08:49
koniczynka123 pożar paneli mógł być spowodowany spięciem przez niewłaściwy montaż.
Nie wiem, jaka była tam dokładnie przyczyna, ale czasami ludzie wolą sami zamontować panele, bo w ten sposób "oszczędzają" kilka tysięcy. W nawiasie, bo teoretycznie zaoszczędzą, a faktycznie stracą więcej w wyniku pożaru. 
Jeśli ktoś umie to zrobić, to ok, ale ilu jest takich, co naogląda się filmików na youtubie i już są wielkimi znawcami?
Czy Twoi strażacy znają przyczynę pożaru tych paneli? 

Przykład - niekoniecznie związany z panelami, ale z filmikami i "co to nie on, bo w necie wszystko jest i on tez potrafi".
Jeden nasz znajomy miał zaprojektowany dom w technologii styropian plus beton. Układa się najpierw płytę fundamentową z kształtek styropianowych, zalewa betonem. Później ściany również z takich kształtek i też beton.
Facet naoglądał się się filmików na yt i stwierdził, że nie będzie wynajmował firmy, tylko sam wszystko zrobi, czyli ubije piasek pod płytę, położy płytę itp.
Cóż... skończyło się tym, że samo ubijanie zajęło mu o wiele więcej czasu, niż obliczał, a kształtki rozwiał wiatr i szukał ich na sąsiednich polach emotka  I ostatecznie tak czy siak skończyło się na wynajmie firmy.
0 0

joan

#7073542 Napisano: 10.01.2023 13:24:04
koniczynka123 napisał(a):

(...) Ps. Mimo, że miastowi mają złe zdanie o "wieśniakach" uważam, że z segregacją i ekologią lepiej jest na wsi emotka


Hmm trudno mi się wypowiedzieć, nikt w moim towarzystwie nie wypowiada się źle o mieszkańcach wsi, zaskoczyłaś mnie mocno emotka Zresztą mnie interesują wyniki badań na dużą skalę, nie zaś uprzedzenia czy też jednostkowe historie emotka Zawsze sobie powtarzam, że ludzi jest 8 miliardów emotka

oldziaczek napisał(a):

Oczywiście, że tak, bo w mieście sie rozmywa odpowiedzialność, przeciez tu nie ma jak sprawdzić kto sortuje, a kto nie emotka (...)


Ojoj, tutaj pokuszę się o sprostowanie emotka W miastach układy są różne, u mnie o tak... Jest czarny kubeł na śmieci zmieszane -> i te kubły są kontrolowane! regularnie, a po kontroli kubeł dostaje naklejkę. Dwa albo trzy razy naklejka śmieciucha i podwyższają ci opłaty za śmieci (na osobę coś około 60 zł miesięcznie) emotka Segregowalne śmieci wystawia się w workach; kolorowych, ale mocno przezroczystych i jak wrzucisz coś niewłaściwego do worka, to Ci go w ogóle nie odbiorą i zostanie przed Twoimi drzwiami, no mercy emotka

Z dobrych informacji: mój facet przy okazji deszczowego biegu wstąpił do firmy odbierającej śmieci i dostał dwie rolki worków. Nadal nie wiemy, kto kradnie, ale przynajmniej jest zapas nylonbojtli :P

koniczynka123

#7073545 Napisano: 10.01.2023 13:34:28
ziolko napisał(a):


Czy Twoi strażacy znają przyczynę pożaru tych paneli? 

Przykład - niekoniecznie związany z panelami, ale z filmikami i "co to nie on, bo w necie wszystko jest i on tez potrafi".
Jeden nasz znajomy miał zaprojektowany dom w technologii styropian plus beton. Układa się najpierw płytę fundamentową z kształtek styropianowych, zalewa betonem. Później ściany również z takich kształtek i też beton.
Facet naoglądał się się filmików na yt i stwierdził, że nie będzie wynajmował firmy, tylko sam wszystko zrobi, czyli ubije piasek pod płytę, położy płytę itp.
Cóż... skończyło się tym, że samo ubijanie zajęło mu o wiele więcej czasu, niż obliczał, a kształtki rozwiał wiatr i szukał ich na sąsiednich polach emotka  I ostatecznie tak czy siak skończyło się na wynajmie firmy.

Kasiu- z moimi strażakami nie rozmawiałam ale najlepsze jest to, że pokrzywdzony też jest strażakiem i żeby były małe straty to 3 zastępy
strażaków pomagało mu po dachóweczce rozbierać dach emotka
My (i brat) też mamy dom w tej technologii, wybudowane 17 lat temu (faktycznie duża oszczędność na ogrzewaniu) ale jeździli na różne szkolenia, nie mówiąc że fach budowlany mają w ręku emotka
0 0

ziolko

#7073547 Napisano: 10.01.2023 13:38:38
koniczynka123 no widzisz... budowlańcy i po szkoleniach a nie po obejrzeniu kilku filmików na yt  emotka emotka

oldziaczek

#7073568 Napisano: 10.01.2023 14:36:54
joan napisał(a):


oldziaczek napisał(a):

Oczywiście, że tak, bo w mieście sie rozmywa odpowiedzialność, przeciez tu nie ma jak sprawdzić kto sortuje, a kto nie emotka (...)


Ojoj, tutaj pokuszę się o sprostowanie emotka W miastach układy są różne, u mnie o tak... Jest czarny kubeł na śmieci zmieszane -> i te kubły są kontrolowane! regularnie, a po kontroli kubeł dostaje naklejkę. Dwa albo trzy razy naklejka śmieciucha i podwyższają ci opłaty za śmieci (na osobę coś około 60 zł miesięcznie)  Segregowalne śmieci wystawia się w workach; kolorowych, ale mocno przezroczystych i jak wrzucisz coś niewłaściwego do worka, to Ci go w ogóle nie odbiorą i zostanie przed Twoimi drzwiami, no mercy emotka

Ale to chyba w domkach? emotka  karne k... za niewłaściwa segregacje xD

Z tym rozmywaniem odpowiedzialności to miałam na myśli mieszkańców bloków emotka
Bo niby spółdzielnie straszą kontrolami i podwyżka opłaty dla wszystkich, a i tak widać jak ludzie "segreguja" emotka  a potem jęczą na grupkach osiedlowych, że oni to maja w nosie bo przecież i tak jeden wóz odbiera (mnie tłumaczyć tego nie musicie, ale co chwilę w tym temacie takie głosy są) 

atyde25

#7073622 Napisano: 10.01.2023 16:50:15
Ale w blokach nie ma kontroli i raczej nie będzie.Szczególnie takich starych z lat 70.
Chyba,że każdemu kamerę pod drzwi założą.No zobaczymy jak patrzę jak te śmieci się walają bo pojemniki są przepełnione i wtedy luzem pod pojemnikami kładą.I potem wiatr to wszystko rozwiewa.No strasznie to wygląda.

A mnie pokarało za moje mądrości na paczce napisałam dobry kod pocztowy a na druczku 1 cyferkę pomyliłam:(
Dobrze,że pani na poczcie miła i jak drugi raz poszłam poprawiła w systemie.
Na ponad 30 lat wysyłania paczek pierwszy raz taka skucha:(
0 0