Reklama na e-Konkursy.info

Konkursowiczki w ciąży

mysia

#6580328 Napisano: 14.03.2019 07:53:39
margobb napisał(a):

ktosiek1 napisał(a):

margobb napisał(a):

Ma ktos nosidełko ergonomiczne Izmi 0+? Jesli tak to prosze o opinie emotka  najbardziej zalezy mi na informacji czy rzeczywiscie nadaje sie do noszenia malucha od pierwszych dni zycia? 

takiego nie mam, ale mam też ergonomiczną Tulę. Używana już przy drugim dziecku sprawdza się super, szczególnie na plaży, czy w górach, gdzie trudno wjechać wózkiem. Też niby można ją użytkować od urodzenia, mam nawet specjalną wkładkę dla noworodka, ale... niestety moim zdaniem nosidła (właśnie te ergonomiczne, bo inne to wisiadła i w ogóle się nie nadają) nadają się dopiero od ok 4 mies życia dziecka, jak jest już ono troszkę ustabilizowane, dobrze trzyma główkę. Wcześniej to tylko chusta.

Dziękuję za odpowiedz. Tez mam taka obawę, ze nosidełko dla takiego malucha się nie sprawdzi ... dlatego szukam opini emotka

Ja kupiłam kinderkraft na wakacje z moim prawie rocznym dzieckiem sprawdziło się super. Cena niska, choć gdybym miała więcej pieniędzy pewnie wybrałabym Tulę emotka
1 margobb 0

prosiaczek

#6580353 Napisano: 14.03.2019 09:50:31
tula free grow jeśli chcesz nosić maluszka. Choć generalnie nosidła są dla dzieci siedzących i tylko tyłem do świata brzuszkiem do brzuszka, miękkie plecy nosidła i szeroki panel są niezbędne emotka
1 margobb 0

margobb

#6580407 Napisano: 14.03.2019 11:57:05
6prosiaczek napisał(a):

tula free grow jeśli chcesz nosić maluszka. Choć generalnie nosidła są dla dzieci siedzących i tylko tyłem do świata brzuszkiem do brzuszka, miękkie plecy nosidła i szeroki panel są niezbędne emotka

Dziękuję za odpowiedź. Troche juz o tym myslalam i wybieram  wlasnie Tule emotka
0 0

stokrotka11

#6587934 Napisano: 08.04.2019 10:42:25
macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe z ubrankami dla niemowląt?
0 0

margobb

#6587965 Napisano: 08.04.2019 11:40:43
mitek111 napisał(a):

macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe z ubrankami dla niemowląt?

Kilka postow wyzej o to pytalam, jest kilka odpowiedzi emotka  

Ja zaopatrzylam sie w Tesco (stacjonarnie), Smyku, H&M i 5-10-15 (przez neta)  emotka   
0 0

mama-l-k-m

#6588450 Napisano: 09.04.2019 12:12:42
odnośnie ubranek to szukam sukienki dla córeczki 86-92 na wesele w kolorze ecru, beż, pudrowy róż ale bez tiuli, falbanek, tutu - może być kokarda z tyłu. Jakby którejś mamie się rzuciło w oczy to proszę o linki bo mi już oczy wysiadają - same róże, biele i tiule. Jak już znalazłam idealną to niestety najmniejszy rozmiar 98 emotka  a jak inna mi się spodobała to cena na 300 zł gdzie wiadomo raz ubrana będzie - góra 2 razy emotka
chłopców już mam ogarniętych łącznie z mężem tylko my zostałyśmy bez kreacji emotka
0 0

anialistopad

#6588954 Napisano: 10.04.2019 19:01:16
Dziewczyny miala,ktoras z Was malo wod w 31 tygodniu? Co lekarze z tym robia?
0 0

margobb

#6588955 Napisano: 10.04.2019 19:11:13
anialistopad napisał(a):

Dziewczyny miala,ktoras z Was malo wod w 31 tygodniu? Co lekarze z tym robia?

Za tydzień ide do lekarza, moge podpytać mojego ginekologa, jesli chcesz. 
0 0

anialistopad

#6588957 Napisano: 10.04.2019 19:15:25
Ja mam kolejna wizyte 18 kwietnia  i wtedy ma decydowac co dalej  robic
0 0

olunka

#6588958 Napisano: 10.04.2019 19:17:33
anialistopad napisał(a):

Dziewczyny miala,ktoras z Was malo wod w 31 tygodniu? Co lekarze z tym robia?

PW
0 0

margobb

#6588964 Napisano: 10.04.2019 19:44:08
anialistopad napisał(a):

Ja mam kolejna wizyte 18 kwietnia  i wtedy ma decydowac co dalej  robic

Aha, no to za pozno, bo ja tez mam 18. Trzymam kciuki i nie martw się na zapas!
0 0

stokrotka11

#6589067 Napisano: 11.04.2019 07:41:15
Ile dałyście księdzu za chrzest? Nie mam pojęcia co w tym przypadku znaczy "co laska" emotka
0 0

mama-l-k-m

#6589134 Napisano: 11.04.2019 11:28:14
anialistopad napisał(a):

Dziewczyny miala,ktoras z Was malo wod w 31 tygodniu? Co lekarze z tym robia?

W drugiej ciąży miałam wielowodzie, natomiast leżałam podczas 3 ciąży w szpitalu z dziewczyną co miała małowodzie i właśnie dlatego była w szpitalu na obserwacji. 
Uważaj na siebie bo wody płodowe zabezpieczają dziecko przed wstrząsami podczas wykonywania ruchów i bądź pod stałą ko kontrolą lekarza. Oczywiście nie czytaj za dużo u doktora google bo każdy przypadek jest inny i niekoniecznie Twój jest taki sam a jak lekarz wyznaczył termin wizyty na kwietnia to wie co robi emotka
0 0

mama-l-k-m

#6589137 Napisano: 11.04.2019 11:33:33
mitek111 napisał(a):

Ile dałyście księdzu za chrzest? Nie mam pojęcia co w tym przypadku znaczy "co laska" emotka

Każda parafia jest inna i najlepiej się pytaj znajomych z Waszej parafii emotka   Choć nasz ksiądz to i za darmo daje jak wie że rodzina uboższa to koperty nie przyjmie i nawet prezent dziecku da emotka
0 0

stokrotka11

#6589147 Napisano: 11.04.2019 11:54:01
mama-l-k-m napisał(a):

mitek111 napisał(a):

Ile dałyście księdzu za chrzest? Nie mam pojęcia co w tym przypadku znaczy "co laska" emotka

Każda parafia jest inna i najlepiej się pytaj znajomych z Waszej parafii emotka   Choć nasz ksiądz to i za darmo daje jak wie że rodzina uboższa to koperty nie przyjmie i nawet prezent dziecku da emotka

To fajnego księdza macie; u mnie to nie przejdzie - wręcz przeciwnie.
0 0

pini

#6595610 Napisano: 04.05.2019 17:52:41
Mam nadzieję, że to może być w tym wątku  : Dziewczyny, mam tanie jeansy ciążowe z pasem elastycznym Esmara z Lidla, rozmiar 38, 40, 44, ciemnoszare, ciążową bluzkę z długim rękawem (long shirt) jasnoszarą. Spodnie 27 zł, bluzka 12 zł. Może któraś reflektuje, podam dokładne wymiary...
0 0

icotynato

1mariusz

#6626719 Napisano: 02.08.2019 23:18:56
bruce napisał(a):

margobb napisał(a):

Pierwsza miałam dokladnie taką, jak opisujesz. emotka  dlatego zero obaw przed drugą... która okazała się straszna (mało powiedziane). 

W temacie: Cieszę się, że już jest o niebo lepiej :)

Dawne cesarki też inaczej wyglądały, niż obecne. emotka  Ja bardzo ciężko przechodziłam obie (choć ta druga zaskoczyła mnie mocno emotka ), pozbieranie się po operacji stanowiło dla mnie nie lada wyzwanie, bo organizm nie był w stanie sobie poradzić z tak dużą utratą krwi. Podziwiam Maa, że tak szybko się pozbierała i mogła brać leki przeciwbólowe, bo np. ja nie mogłam. 
Trzymaj się i powtarzaj sobie, że kobieta jest w stanie znieść naprawdę wszystko. Cel, jaki nam przyświeca, każe zapomnieć o niewiarygodnym bólu i przejściach cesarki.  emotka emotka emotka  

I pewnie nigdy nie zrozumiem fenomenu cesarki na żądane?!?!?! Przerabiałam oba rodzaje.W jednym boli przed i w trakcie-potem mniej.Przy drugim wariancie boli jak diabli PO...Właśnie wtedy ,gdy jesteś najbardziej potrzebna maluchowi.Ruszyć się człowiek nie może bez prochów.Ale zaraz się zastanawiasz,kurczę wezmę a jak zaszkodzę młodemu?? Na plus-po cc zero żółtaczki!!Po naturalnym mąż mogł się zastanawiać,czy nie zapatrzyłam się na kogoś baaaardzo ,,opalonego"...emotka
Ogólnie-DZIEWCZYNY POWODZENIA,BĘDZIE DOBRZE!!
1 brucee 0

mama-l-k-m

#6626731 Napisano: 03.08.2019 00:13:58
1mariusz napisał(a):

bruce napisał(a):

margobb napisał(a):

Pierwsza miałam dokladnie taką, jak opisujesz. emotka  dlatego zero obaw przed drugą... która okazała się straszna (mało powiedziane). 

W temacie: Cieszę się, że już jest o niebo lepiej :)

Dawne cesarki też inaczej wyglądały, niż obecne. emotka  Ja bardzo ciężko przechodziłam obie (choć ta druga zaskoczyła mnie mocno emotka ), pozbieranie się po operacji stanowiło dla mnie nie lada wyzwanie, bo organizm nie był w stanie sobie poradzić z tak dużą utratą krwi. Podziwiam Maa, że tak szybko się pozbierała i mogła brać leki przeciwbólowe, bo np. ja nie mogłam. 
Trzymaj się i powtarzaj sobie, że kobieta jest w stanie znieść naprawdę wszystko. Cel, jaki nam przyświeca, każe zapomnieć o niewiarygodnym bólu i przejściach cesarki.  emotka emotka emotka  

I pewnie nigdy nie zrozumiem fenomenu cesarki na żądane?!?!?! Przerabiałam oba rodzaje.W jednym boli przed i w trakcie-potem mniej.Przy drugim wariancie boli jak diabli PO...Właśnie wtedy ,gdy jesteś najbardziej potrzebna maluchowi.Ruszyć się człowiek nie może bez prochów.Ale zaraz się zastanawiasz,kurczę wezmę a jak zaszkodzę młodemu?? Na plus-po cc zero żółtaczki!!Po naturalnym mąż mogł się zastanawiać,czy nie zapatrzyłam się na kogoś baaaardzo ,,opalonego"... emotka
Ogólnie-DZIEWCZYNY POWODZENIA,BĘDZIE DOBRZE!!

u mnie po cc - 2 syn miał żółtaczkę więc chyba na to nie ma reguły.
Ja nie miałam możliwości naturalnie i nie miałam na życzenie - 1 syn waga 4900g 60cm, ułożony pośladkowo, 2 syn - 2 lata po 1cc, wielowodzie, ułożony pośladkowo, 3 córka waga 4030, 59cm - 2 lata po 2cc, prawidłowo ułożona ale doszły żylaki i tarczyca więc znowu tylko cięcie. 
I tak jak wcześniej pisałam każda cc w innym szpitalu i dużo zależy od personelu. Ale dzieci wynagradzają cały ten ból emotka

Gość: gryfnobabka

#6626742 Napisano: 03.08.2019 08:40:26
mama-l-k-m napisał(a):

1mariusz napisał(a):

bruce napisał(a):

margobb napisał(a):

Pierwsza miałam dokladnie taką, jak opisujesz. emotka  dlatego zero obaw przed drugą... która okazała się straszna (mało powiedziane). 

W temacie: Cieszę się, że już jest o niebo lepiej :)

Dawne cesarki też inaczej wyglądały, niż obecne. emotka  Ja bardzo ciężko przechodziłam obie (choć ta druga zaskoczyła mnie mocno emotka ), pozbieranie się po operacji stanowiło dla mnie nie lada wyzwanie, bo organizm nie był w stanie sobie poradzić z tak dużą utratą krwi. Podziwiam Maa, że tak szybko się pozbierała i mogła brać leki przeciwbólowe, bo np. ja nie mogłam. 
Trzymaj się i powtarzaj sobie, że kobieta jest w stanie znieść naprawdę wszystko. Cel, jaki nam przyświeca, każe zapomnieć o niewiarygodnym bólu i przejściach cesarki.  emotka emotka emotka  

I pewnie nigdy nie zrozumiem fenomenu cesarki na żądane?!?!?! Przerabiałam oba rodzaje.W jednym boli przed i w trakcie-potem mniej.Przy drugim wariancie boli jak diabli PO...Właśnie wtedy ,gdy jesteś najbardziej potrzebna maluchowi.Ruszyć się człowiek nie może bez prochów.Ale zaraz się zastanawiasz,kurczę wezmę a jak zaszkodzę młodemu?? Na plus-po cc zero żółtaczki!!Po naturalnym mąż mogł się zastanawiać,czy nie zapatrzyłam się na kogoś baaaardzo ,,opalonego"... emotka
Ogólnie-DZIEWCZYNY POWODZENIA,BĘDZIE DOBRZE!!

u mnie po cc - 2 syn miał żółtaczkę więc chyba na to nie ma reguły.
Ja nie miałam możliwości naturalnie i nie miałam na życzenie - 1 syn waga 4900g 60cm, ułożony pośladkowo, 2 syn - 2 lata po 1cc, wielowodzie, ułożony pośladkowo, 3 córka waga 4030, 59cm - 2 lata po 2cc, prawidłowo ułożona ale doszły żylaki i tarczyca więc znowu tylko cięcie. 
I tak jak wcześniej pisałam każda cc w innym szpitalu i dużo zależy od personelu. Ale dzieci wynagradzają cały ten ból emotka


Nawet na naszym konkursowym forum jest gdzieś wątek "Konkursowiczki w ciąży". Myślę, że będzie on odpowiedni do dyskusji o porodach, utracie krwi, wadze dzieci itd. Wybaczcie, ale wątek "Dziś cieszę się" niekoniecznie dotyczy waszych porodów sprzed lat emotka Nie chcę nikogo urazić, ale jak każda z forumowiczek zacznie tu opisywać jak rodziła... Naprawdę nie wszystkich to interesuje. Tak wiem, że nie muszę czytać... Dlatego proponuję przeniesienie dyskusji do wątku o ciążach, który będzie odpowiedni, a osoby niezainteresowane porodami nie będą po prostu na niego wchodzić. Miłego dnia i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam.