Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

isana123

#6846383 Napisano: 24.02.2022 09:35:15
to jest bardzo optymistyczne "1 bombka i koniec".
Nie widzę tej jednej bombki na Ukrainie. Widzę strach ludzi, masową ucieczkę i nowego Hitlera, któremu odbiło emotka

moskala22

#6846412 Napisano: 24.02.2022 10:23:40
isana123 napisał(a):

Czy w świecie konkursów wojna nie istnieje? emotka Nie boicie się? Nie mówię teraz o nagrodach, konkursach itp...
Mówię o naszym życiu, które zaraz się zmieni. Mam w głowie rok 1939 emotka

W zeszłym tygodniu planowałam urlop wakacyjny z mężem, dziś boje się tego, co będzie „jutro”
0 0

koniczynka123

#6846415 Napisano: 24.02.2022 10:25:13
isana123 napisał(a):

to jest bardzo optymistyczne "1 bombka i koniec".Nie widzę tej jednej bombki na Ukrainie. Widzę strach ludzi, masową ucieczkę i nowego Hitlera, któremu odbiło emotka

Myślę że bardzo optymistyczne, bo nikt nie będzie musiał znowu przeżywać to co poprzednie pokolenie, to potworne cierpienie, głód, etc. Po
prostu znikniemy. A putin to może sobie straszyć...
Ps. Znam dobrze rosyjski (wymóg tamtych lat) i oglądam co naprawdę tam
się dzieje, samym sianiem strachu putin zrobił więcej roboty niż
wyimaginowanym atakiem.
0 0

kukuleczka

#6846425 Napisano: 24.02.2022 10:39:13
Pomimo, że obudziłam się w ciepłym łóżko, wyszłam z domu spoglądając w piękne bezchmurne niebo jest mi smutno.
Ciężko mi uwierzyć, że doszło do takiej sytuacji- w świecie, który tak poszedł do przodu w wielu dziedzinach i na wielu płaszczyznach. Kiedy narody stały się mądrzejsze... Znam wielu Ukraińców, to wspaniali ludzie tak jak my i jest mi po prostu tak po ludzku ich żal, bo mają na Ukrainie swoich bliskich i przyjaciół emotka

koniczynka123

#6846427 Napisano: 24.02.2022 10:44:59
kukuleczka napisał(a):

Pomimo, że obudziłam się w ciepłym łóżko, wyszłam z domu spoglądając w piękne bezchmurne niebo jest mi smutno. Ciężko mi uwierzyć, że doszło do takiej sytuacji- w świecie, który tak poszedł do przodu w wielu dziedzinach i na wielu płaszczyznach. Kiedy narody stały się mądrzejsze... Znam wielu Ukraińców, to wspaniali ludzie tak jak my i jest mi po prostu tak po ludzku ich żal, bo mają na Ukrainie swoich bliskich i przyjaciół emotka

Nawet na forum mamy ukrainki (pozdrawiam szczególnie M emotka ), już nie wspomnę że u mnie we wsi też mieszkają. Same widzicie nie trzeba wojny, bo strachem putin zrobił co chciał

nitka310

#6846483 Napisano: 24.02.2022 12:30:42
Tak, boję się. Trudno będzie teraz myśleć o czymś innym bo jesteśmy tak blisko tego wszystkiego. Dla mnie już samo słowo wojna powoduje strach. Teraz przeczytałam że P powiedział, że kraje wspierające Ukrainę dostaną odpowiedź militarną od Rosji... szok, jeden wariat doprowadzi do... (nie chce nawet pisać tych słów).

isana123

#6846484 Napisano: 24.02.2022 12:40:45
nitka310 napisał(a):

Tak, boję się. Trudno będzie teraz myśleć o czymś innym bo jesteśmy tak blisko tego wszystkiego. Dla mnie już samo słowo wojna powoduje strach. Teraz przeczytałam że P powiedział, że kraje wspierające Ukrainę dostaną odpowiedź militarną od Rosji... szok, jeden wariat doprowadzi do... (nie chce nawet pisać tych słów).

i mamy tu piękną zagrywkę.
Nie pomogliście Ukrainie - to mi apetyt rośnie i biorę się za Was.
Pomogliście Ukrainie - to ja się biorę za Was.
Tak czy siak.... wynik jest jeden.

nitka310

#6846486 Napisano: 24.02.2022 12:52:43
isana123 napisał(a):

nitka310 napisał(a):

Tak, boję się. Trudno będzie teraz myśleć o czymś innym bo jesteśmy tak blisko tego wszystkiego. Dla mnie już samo słowo wojna powoduje strach. Teraz przeczytałam że P powiedział, że kraje wspierające Ukrainę dostaną odpowiedź militarną od Rosji... szok, jeden wariat doprowadzi do... (nie chce nawet pisać tych słów).

i mamy tu piękną zagrywkę. Nie pomogliście Ukrainie - to mi apetyt rośnie i biorę się za Was.
Pomogliście Ukrainie - to ja się biorę za Was.
Tak czy siak.... wynik jest jeden.

Dokładnie  emotka  covid, dał popalić całemu światu. Pandemia już się kończy (taką mam nadzieję) a teraz może być jeszcze gorzej, przez jednego człowiekaemotka

agnesse

#6846487 Napisano: 24.02.2022 12:59:36
Pomagajmy jak tylko możemy. Są różne zbiórki na pomoc dla Ukrainy np. pah
0 0

earthling

#6846505 Napisano: 24.02.2022 13:32:18

Kiedys wojsko z chłopaków robilo mezczyzn, a teraz?  

Ciekawa perspektywa na to, co znaczy być mężczyzną - bezmyślnie wykonującym rozkazy mięsem armatnim...

koniczynka123

#6846510 Napisano: 24.02.2022 13:50:55
earthling napisał(a):

Kiedys wojsko z chłopaków robilo mezczyzn, a teraz?  

Ciekawa perspektywa na to, co znaczy być mężczyzną - bezmyślnie wykonującym rozkazy mięsem armatnim...

No można i tak opacznie zrozumieć moje słowa... Mam znajomych w WOT( + 2 wojskowych bratanków) i przynajmniej tam są osoby, które mają konkretną wiedzę. Myślisz że pokolenie które umie obsługiwać tylko joystick albo strzela do siebie na zlotach farbą walczyłoby z najeźdźcą ?           
1 kumulacja 0

melancholia

#6846511 Napisano: 24.02.2022 13:51:47
Straszne, bo moi pradziadkowie i dziadkowie też uciekali z Ukrainy przez wojnę. Pamiętam opowieści babci. Jak znaleźli schronienie w lesie, a jej siostra, która była wtedy niemowlakiem, płakała tak głośno, że inni ludzie w tej kryjówce, chcieli ją udusić, żeby nikt ich nie usłyszał. To okropne, co strach robi z ludźmi. Wiem, że to naiwne, ale żałuję, że świat nie może się po prostu zatrzymać, że żołnierze nie mogą odmówić tych działań przeciwko ludzkości. Że społeczeństwo nie może odwrócić się od tego wszystkiego i zostawić polityków na lodzie z tymi ich wojnami. 

Claudia77

#6846526 Napisano: 24.02.2022 14:25:30
koniczynka123 napisał(a):

earthling napisał(a):

Kiedys wojsko z chłopaków robilo mezczyzn, a teraz?  

Ciekawa perspektywa na to, co znaczy być mężczyzną - bezmyślnie wykonującym rozkazy mięsem armatnim...

No można i tak opacznie zrozumieć moje słowa... Mam znajomych w WOT( + 2 wojskowych bratanków) i przynajmniej tam są osoby, które mają konkretną wiedzę. Myślisz że pokolenie które umie obsługiwać tylko joystick albo strzela do siebie na zlotach farbą walczyłoby z najeźdźcą ?           

bo już dawno powinno być zabronione tworzenie potęg i wojsk militarnych na całym świecie i nie byłoby problemu,  żołnierze jedynie powinni być do pomocy krajom np. w przypadkach klęsk żywiołowych lub tym podobnym sytuacjom. Nie byłoby zbrojeń, nie byłoby czym wojować, a tak hulaj dusza piekła nie ma....nigdy się to nie skończy, zawsze znajdzie się jakiś wariat...

privatedo

#6846607 Napisano: 25.02.2022 00:06:24
Zbrojenie = kasa 
z kasy nikt nie zrezygnuje 
jestem daleko, daleko ale serce boli… czlowiek, czlowiekowi zgotowal ten los. 

Claudia77

#6846647 Napisano: 25.02.2022 11:33:37
1940bruce1973 napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

 Same widzicie nie trzeba wojny, bo strachem putin zrobił co chciał

Kurczę, a tu jeszcze ta elektrownia... emotka
Już przed laty przeżyliśmy jedną awarię...  emotka

a świat stoi i patrzy...historia jednak lubi się powtarzać...
1 brucee 0

kalina590

#6846650 Napisano: 25.02.2022 11:49:38
Claudia77 napisał(a):

a świat stoi i patrzy...historia jednak lubi się powtarzać...

Raczej historia ich niczego nie nauczyła  emotka

fineessa

#6846652 Napisano: 25.02.2022 11:51:40
Moja siostra siedzi i płacze bo ma małe dziecko, jak wojna przyjdzie do nas męża jej zabiorą do wojska, zostanie sama. Nie mogę już patrzeć na jej łzy..,emotka

cudaczek121

#6846815 Napisano: 26.02.2022 15:22:44
fineessa napisał(a):

Moja siostra siedzi i płacze bo ma małe dziecko, jak wojna przyjdzie do nas męża jej zabiorą do wojska, zostanie sama. Nie mogę już patrzeć na jej łzy..,emotka

Nie dajmy się zwariować, no bez przesady. U nas to co najwyżej może być wojna polsko-polska, ale nie taka w rozumieniu Putina.

edzia21

#6846838 Napisano: 26.02.2022 19:18:24
Czy ktoś z Was przechodził przez proces składania reklamacji na POCZCIE POLSKIEJ z racji niedostarczenia listu poleconego priorytetowego w zakładanym terminie? List nadałam w poniedziałek, do dzisiaj nie został dostarczony. Czy udało się komuś uzyskać odszkodowanie? Oczywiście, żeby dodać mojej sytuacji "dramatyzmu" - w środku paragon dotyczący nagrody o wartości 5 tys. emotka
2 brucee, cb656 0

mia

#6846841 Napisano: 26.02.2022 19:40:36
edzia21 napisał(a):

Czy ktoś z Was przechodził przez proces składania reklamacji na POCZCIE POLSKIEJ z racji niedostarczenia listu poleconego priorytetowego w zakładanym terminie? List nadałam w poniedziałek, do dzisiaj nie został dostarczony. Czy udało się komuś uzyskać odszkodowanie? Oczywiście, żeby dodać mojej sytuacji "dramatyzmu" - w środku paragon dotyczący nagrody o wartości 5 tys. emotka

Nie ma czegoś takiego, jak reklamacja listu priorytetowego. Poczta zakłada, że priorytet powinien dotrzeć szybciej, ale nie gwarantuje tego.
Możesz reklamować najwyżej niedostarczenie listu , ale to dopiero po 14 dniach od nadania.

Edit:
Reklamację zgłasza się w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi.
1)   Usługę uważa się za niewykonaną jeśli doręczenie przesyłki lub zawiadomienia o próbie jej doręczenia nie nastąpiło w terminie 14 dni od dnia nadania, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, albo w przypadku utraty przesyłki, przy czym za utraconą uważa się przesyłkę niedoręczoną w terminie 30 dni od dnia nadania.
2)   Usługę uważa się za nienależycie wykonaną w przypadku ubytku zawartości lub uszkodzenia zawartości przesyłki oraz w przypadku doręczenia przesyłki najszybszej kategorii (priorytet) w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania.
1 edzia21 0