Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

aleksandra008

#6842221 Napisano: 03.02.2022 08:16:49
agusiac87 napisał(a):

Dzień doberek Moi kochani jaki możecie termometr polecić?
Zależy mi na innym niż douszny  - obecnie mam Braun douszny i sprawdza się rewelacyjnie, jednak widzę że jak coś się dzieje w uchu to pokazuje wyższa temperaturę, a na czole dotykowo nie wyczuwam podniesionej temp. Dlatego chce kupić drugi termometr inny niż douszny. 

Co polecacie z własnego doświadczenia? ( pomijając rtęciowe bo ich nie w użytku już ... )

Rtęciowy. Serio najlepszy nawet w pewnym specjalistycznym szpitalu każą brać ze sobą termometr rtęciowy jak przyjmują. W niektórych chorobach temperatura podnosi się nieznacznie a te bezdotykowe tego nie łapią.
1 sambolera 0

nitka310

#6842227 Napisano: 03.02.2022 09:00:08
agusiac87 napisał(a):

Dzień doberek Moi kochani jaki możecie termometr polecić?
Zależy mi na innym niż douszny  - obecnie mam Braun douszny i sprawdza się rewelacyjnie, jednak widzę że jak coś się dzieje w uchu to pokazuje wyższa temperaturę, a na czole dotykowo nie wyczuwam podniesionej temp. Dlatego chce kupić drugi termometr inny niż douszny. 

Co polecacie z własnego doświadczenia? ( pomijając rtęciowe bo ich nie w użytku już ... )

W domu mam geratherm non contact. Osobiście mogę polecić, bo od 3 lat mierzy dobrze emotka  (nie mam instrukcji przy sobie wiec nie wiem czy w uchu też mierzy). Pomiar temperatury i różnych cieczy, otoczenia też ma, co się czasami przydaje w innych sytuacjach niż gorączka emotka
1 agusiac87 0

byekitty

#6842234 Napisano: 03.02.2022 09:25:00
agusiac87 napisał(a):

Dzień doberek Moi kochani jaki możecie termometr polecić?
Zależy mi na innym niż douszny  - obecnie mam Braun douszny i sprawdza się rewelacyjnie, jednak widzę że jak coś się dzieje w uchu to pokazuje wyższa temperaturę, a na czole dotykowo nie wyczuwam podniesionej temp. Dlatego chce kupić drugi termometr inny niż douszny. 

Co polecacie z własnego doświadczenia? ( pomijając rtęciowe bo ich nie w użytku już ... )

Microlife NC200, następca Microlife NC 150 - mam oba i stabilnie pokazują temperaturę (w przeciwieństwie do np. polecanych rossmaxów). Poczytaj opinie! Ja bardzo polecam oba.
0 0

kerocna

#6842239 Napisano: 03.02.2022 09:28:31
byekitty napisał(a):

agusiac87 napisał(a):

Dzień doberek Moi kochani jaki możecie termometr polecić?Zależy mi na innym niż douszny  - obecnie mam Braun douszny i sprawdza się rewelacyjnie, jednak widzę że jak coś się dzieje w uchu to pokazuje wyższa temperaturę, a na czole dotykowo nie wyczuwam podniesionej temp. Dlatego chce kupić drugi termometr inny niż douszny. 

Co polecacie z własnego doświadczenia? ( pomijając rtęciowe bo ich nie w użytku już ... )

Microlife NC200, następca Microlife NC 150 - mam oba i stabilnie pokazują temperaturę (w przeciwieństwie do np. polecanych rossmaxów). Poczytaj opinie! Ja bardzo polecam oba.

Również posiadam Microlife NC 150 i bardzo polecam.
1 agusiac87 0

agusiac87

#6842358 Napisano: 03.02.2022 16:01:57
aleksandra008 napisał(a):

agusiac87 napisał(a):

Dzień doberek Moi kochani jaki możecie termometr polecić?Zależy mi na innym niż douszny  - obecnie mam Braun douszny i sprawdza się rewelacyjnie, jednak widzę że jak coś się dzieje w uchu to pokazuje wyższa temperaturę, a na czole dotykowo nie wyczuwam podniesionej temp. Dlatego chce kupić drugi termometr inny niż douszny. 

Co polecacie z własnego doświadczenia? ( pomijając rtęciowe bo ich nie w użytku już ... )

Rtęciowy. Serio najlepszy nawet w pewnym specjalistycznym szpitalu każą brać ze sobą termometr rtęciowy jak przyjmują. W niektórych chorobach temperatura podnosi się nieznacznie a te bezdotykowe tego nie łapią.

Dzięki.
Wiem że rteciowy najlepszy ale nie mam dostępu do takiego więc wykluczam to. 
0 0

ziolko

agusiac87

#6842411 Napisano: 03.02.2022 20:34:48
ziolko napisał(a):

agusiac87 są szklane bez rtęci. Przykłady:
1 - https://www.doz.p...y_bezrteciowy_1_szt.
2 - https://www.doz.p...therm_Classic_1_szt.
3 - https://www.doz.p...bezrteciowy_1_szt. 

Dziękuję.
Czy miałaś lub używasz któregokolwiek z nich ?
Tak pytam bo ja kiedyś też miałam taki szklany bezrteciowy i naprawdę musiałam się " napocic " żeby strzepnac to dziadostwo. W sytuacji kiedy potrzebuje czasem dziecku mierzyć temperaturę  często żeby mieć pod kontrolą czy nie dobija do 40 st   to wtedy to.jwst naprawdę upierdliwe i mega uciążliwe w używaniu. 
1 sambolera 0

ziolko

#6842593 Napisano: 04.02.2022 17:47:17
agusiac87 niestety raczej nie miałam żadnego z tych.
Co prawda w domu mam jakiś "starego" typu, ale nie wiem, czy jest on jeszcze z rtęcią czy już nie. 
Przypuszczam, że nie, bo faktycznie trzeba nieźle się namęczyć, żeby go strząsnąć. 
Dlatego dla wygody używam elektronicznego i mierzę temperaturę pod językiem. 
0 0

zaczytana-pola

#6842597 Napisano: 04.02.2022 17:58:12
agusiac87 napisał(a):

ziolko napisał(a):

agusiac87 są szklane bez rtęci. Przykłady:1 - https://www.doz.p...y_bezrteciowy_1_szt.
2 - https://www.doz.p...therm_Classic_1_szt.
3 - https://www.doz.p...bezrteciowy_1_szt. 

Dziękuję.
Czy miałaś lub używasz któregokolwiek z nich ?
Tak pytam bo ja kiedyś też miałam taki szklany bezrteciowy i naprawdę musiałam się " napocic " żeby strzepnac to dziadostwo. W sytuacji kiedy potrzebuje czasem dziecku mierzyć temperaturę  często żeby mieć pod kontrolą czy nie dobija do 40 st   to wtedy to.jwst naprawdę upierdliwe i mega uciążliwe w używaniu. 

Mam bezrtęciowy i też mam problem, żeby zbic temperaturę na nim. Wkurza mnie niemiłosiernie. 
0 0

Cleo92

#6842643 Napisano: 04.02.2022 22:56:36
Hej, jestem nowa na forum i nie wiem w jakim wątku mogę napisać taki post.
Mam kilka paragonów na konkurs Oreo, chętnie komuś oddam za darmo może ktoś chciałby skorzystac i wziąć udział w konkursie? emotka
0 0

ziolko

#6842645 Napisano: 04.02.2022 23:03:45
Cleo92 napisał(a):

Hej, jestem nowa na forum i nie wiem w jakim wątku mogę napisać taki post.Mam kilka paragonów na konkurs Oreo, chętnie komuś oddam za darmo może ktoś chciałby skorzystac i wziąć udział w konkursie? emotka

Hej
W temacie https://www.e-kon...rona=1365#p6842628 
0 0

Cleo92

#6842647 Napisano: 04.02.2022 23:27:36
ziolko napisał(a):

Cleo92 napisał(a):

Hej, jestem nowa na forum i nie wiem w jakim wątku mogę napisać taki post.Mam kilka paragonów na konkurs Oreo, chętnie komuś oddam za darmo może ktoś chciałby skorzystac i wziąć udział w konkursie? emotka

HejW temacie https://www.e-kon...rona=1365#p6842628 

Niestety nie mam dostępu do tego wątku emotka
"Dostęp do wątku tylko dla osób które zarejestrowały się minimum 30 dni temu"
0 0

byekitty

#6842658 Napisano: 05.02.2022 08:36:33
Cleo92 jest wątek oddam za darmo, masz tam dostęp? ---> https://www.e-kon...-za-darmo?strona=739
1 cb656 0

Cleo92

#6842754 Napisano: 05.02.2022 22:29:57
byekitty napisał(a):

Cleo92 jest wątek oddam za darmo, masz tam dostęp? ---> https://www.e-kon...-za-darmo?strona=739

Tak, już pisze ogłoszenie. Dzięki emotka  
1 byekitty 0

@gnieszk@

#6843776 Napisano: 10.02.2022 20:51:44
Może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę  emotka
Byłam dzisiaj z w Biedrze. Jak zwykle brak miejsc na parkingu. Stanęłam tak, że zastawiałam wjazd ewentualnej dostawie. Ale uznałam, że najwyżej powiedzą przez ten ich mikrofon, że kierowca auta o takim numerze ma  odjechać. Zresztą jeszcze jedno auto też tam stało. Ludzi w sklepie chmara. Kasowałam na samoobsługowej i wtedy podeszła do mnie kasjerka i poprosiła żebym odjechała autem bo kierowca nie może wjechać. Męczy mnie teraz skąd ona wiedziała, że to moje auto. Nie pytała innych ludzi tylko podeszła prosto do mnie.
Ps . Auto o nietypowym kolorze. Ja podobna do nikogo
0 0

mietowa

#6843777 Napisano: 10.02.2022 20:55:40
@gnieszk@ napisał(a):

Może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę  emotka Byłam dzisiaj z w Biedrze. Jak zwykle brak miejsc na parkingu. Stanęłam tak, że zastawiałam wjazd ewentualnej dostawie. Ale uznałam, że najwyżej powiedzą przez ten ich mikrofon, że kierowca auta o takim numerze ma  odjechać. Zresztą jeszcze jedno auto też tam stało. Ludzi w sklepie chmara. Kasowałam na samoobsługowej i wtedy podeszła do mnie kasjerka i poprosiła żebym odjechała autem bo kierowca nie może wjechać. Męczy mnie teraz skąd ona wiedziała, że to moje auto. Nie pytała innych ludzi tylko podeszła prosto do mnie.
Ps . Auto o nietypowym kolorze. Ja podobna do nikogo

Może po prostu mają kamery na parkingu i sprawdzili nagranie.
1 joan 0

@gnieszk@

#6843778 Napisano: 10.02.2022 20:58:49
mietowa napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

Może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę  emotka Byłam dzisiaj z w Biedrze. Jak zwykle brak miejsc na parkingu. Stanęłam tak, że zastawiałam wjazd ewentualnej dostawie. Ale uznałam, że najwyżej powiedzą przez ten ich mikrofon, że kierowca auta o takim numerze ma  odjechać. Zresztą jeszcze jedno auto też tam stało. Ludzi w sklepie chmara. Kasowałam na samoobsługowej i wtedy podeszła do mnie kasjerka i poprosiła żebym odjechała autem bo kierowca nie może wjechać. Męczy mnie teraz skąd ona wiedziała, że to moje auto. Nie pytała innych ludzi tylko podeszła prosto do mnie.Ps . Auto o nietypowym kolorze. Ja podobna do nikogo

Może po prostu mają kamery na parkingu i sprawdzili nagranie.

Pewnie mają. Tylko jakoś logiczniejszy byłby dla mnie komunikat na sklepie niż analizowanie nagrania, namierzenie kierowcy w sklepie i łapanie go. Co takie proste nie jest tym bardziej że nie byłam ubrana też nijak a nie  charakterystycznie.
0 0

mietowa

#6843779 Napisano: 10.02.2022 21:01:12
@gnieszk@ napisał(a):

mietowa napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

Może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę  emotka Byłam dzisiaj z w Biedrze. Jak zwykle brak miejsc na parkingu. Stanęłam tak, że zastawiałam wjazd ewentualnej dostawie. Ale uznałam, że najwyżej powiedzą przez ten ich mikrofon, że kierowca auta o takim numerze ma  odjechać. Zresztą jeszcze jedno auto też tam stało. Ludzi w sklepie chmara. Kasowałam na samoobsługowej i wtedy podeszła do mnie kasjerka i poprosiła żebym odjechała autem bo kierowca nie może wjechać. Męczy mnie teraz skąd ona wiedziała, że to moje auto. Nie pytała innych ludzi tylko podeszła prosto do mnie.Ps . Auto o nietypowym kolorze. Ja podobna do nikogo

Może po prostu mają kamery na parkingu i sprawdzili nagranie.

Pewnie mają. Tylko jakoś logiczniejszy byłby dla mnie komunikat na sklepie niż analizowanie nagrania, namierzenie kierowcy w sklepie i łapanie go. 

Może chodzi o to, żeby Cię osobiście poprosić - komunikat można zlać na te kilka minut emotka
0 0

@gnieszk@

#6843781 Napisano: 10.02.2022 21:02:25
cb656 napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

Stanęłam tak, że zastawiałam wjazd ewentualnej dostawie (...) Męczy mnie teraz skąd ona wiedziała, że to moje auto. Nie pytała innych ludzi tylko podeszła prosto do mnie.

Pytanie pomocnicze: jaki masz kolor włosów? emotka Bo jeśli byłaś jedyną Klientką-blondynką, trudno byłoby wybrać w tej sytuacji kogoś innego... emotka

Nijaki 😉
1 cb656 0

@gnieszk@

#6843783 Napisano: 10.02.2022 21:10:00
mietowa napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

mietowa napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

Może ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę  emotka Byłam dzisiaj z w Biedrze. Jak zwykle brak miejsc na parkingu. Stanęłam tak, że zastawiałam wjazd ewentualnej dostawie. Ale uznałam, że najwyżej powiedzą przez ten ich mikrofon, że kierowca auta o takim numerze ma  odjechać. Zresztą jeszcze jedno auto też tam stało. Ludzi w sklepie chmara. Kasowałam na samoobsługowej i wtedy podeszła do mnie kasjerka i poprosiła żebym odjechała autem bo kierowca nie może wjechać. Męczy mnie teraz skąd ona wiedziała, że to moje auto. Nie pytała innych ludzi tylko podeszła prosto do mnie.Ps . Auto o nietypowym kolorze. Ja podobna do nikogo

Może po prostu mają kamery na parkingu i sprawdzili nagranie.

Pewnie mają. Tylko jakoś logiczniejszy byłby dla mnie komunikat na sklepie niż analizowanie nagrania, namierzenie kierowcy w sklepie i łapanie go. 

Może chodzi o to, żeby Cię osobiście poprosić - komunikat można zlać na te kilka minut emotka Być 

Być może. Może tak gdybam bo ja bym akurat nie olała. Dlatego taki komunikat wydawał mi się logiczniejszy niż identyfikacja i łapanie osoby, która może latać między alejkami. Ja akurat byłam przy kasie więc chwilowo statyczna. Mieli łatwiej. 
Jakoś bardziej ma dla mnie sens komunikat na sklepie niż ten do pracownicy w stylu Na dziale mrożonki jest nijako ubrana nijaka kobita, powiedz jej, że ma odjechać autem.  Stop! Jest teraz przy pieczywie i ciągle się przemieszcza. 
0 0