Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

marzenier

#6868673 Napisano: 06.07.2022 16:24:53
To może prosto...
Drogiej Marioli/Mariolce konkursowi przyjaciele/konkursowi koledzy i koleżanki 
Myślę, że kto ją znał, to widział o jej konkursowej pasji...Z resztą ludzie gadali, gadają i gadać będę i nic z tym się nie zrobi...
1 nataszka 0

privatedo

#6868687 Napisano: 06.07.2022 16:57:18
Proponuje zmodyfikowac propozycje od Mia: 
Mariolka nic nie zapełni pustki po Tobie - konkursowi przyjaciele 

cudaczek121

#6868691 Napisano: 06.07.2022 17:15:31
mia napisał(a):

ziolko napisał(a):

mia napisał(a):

Moja wersja:
Mariolakal, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z e-konków

Hmm... trzeba też brać pod uwagę, że taki napis może wzbudzić niezdrową ciekawość części ludzi - w sensie nicka i nazwy forum. 

A co nas obchodzi niezdrowa ciekawość ludzi? emotka Więc może być sama Mariolka. Tu się zgodzę, bo wygląda trochę jak literówka.
Na wiązance dla Delvito, też był nick...

A nie moze byc taki sam napis jak u Niej tylko zmiana nicka na Mariolką?
1 mia 0

avantanowa

#6868694 Napisano: 06.07.2022 17:30:15
ja bym po prostu dala: Twoi przyjaciele na zawsze
1 mama2006 0

cudaczek121

#6868700 Napisano: 06.07.2022 17:45:10
Jejku nie mogę odzalowac tej Marioli:( To byl taki Dusza- Czlowiek
1 mama2006 0

caramela

#6868712 Napisano: 06.07.2022 18:29:18
Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 
0 0

cb656

#6868724 Napisano: 06.07.2022 19:33:56
caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

Hm... Ja na przykład nie widzę w tym niczego niestosownego, wszystko zależy jedynie od tego, jak czyste i szczere są intencje.
 Sprawianie ludziom bezinteresownej przyjemności nigdy nie było złe. Lubiliście gościa? Znacie go dobrze, by ocenić, jak zareaguje na takie coś? No to jazda! Niech zapamięta miły akcent.

cudaczek121

#6868727 Napisano: 06.07.2022 19:38:31
caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)
1 cb656 0

cb656

#6868734 Napisano: 06.07.2022 19:54:19
mia napisał(a):

...może być sama Mariolka.

Jestem NA TAK emotka Jest to naturalne i optymalne. Wszyscy tutaj tak właśnie się zwracali do Marioli. Właśnie w takiej formie. Nie per 'mariolakal", tylko po prostu po imieniu. Jak to jest w zwyczaju w odniesieniu do bliskich... emotka
0 0

cb656

#6868736 Napisano: 06.07.2022 20:04:31
androm napisał(a):

ziolko napisał(a):

Mariolakal, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z e-konków

Mariola, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z forum.

Mariolka, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z sieci.

Słowo SIEĆ może być alegorią konkursowej pasji. Bo że wpadła w nią, jak śliwka w kompot albo jak szprotka w sieć - to pewne! emotka
A przy tym nie trzeba postronnym ludziom mącić w głowie jakimiś ekonkami. Kogo to interesuje? emotka
2 mia, mm.ii 0

caramela

#6868740 Napisano: 06.07.2022 20:26:04
cb656 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

Hm... Ja na przykład nie widzę w tym niczego niestosownego, wszystko zależy jedynie od tego, jak czyste i szczere są intencje.
 Sprawianie ludziom bezinteresownej przyjemności nigdy nie było złe. Lubiliście gościa? Znacie go dobrze, by ocenić, jak zareaguje na takie coś? No to jazda! Niech zapamięta miły akcent.

No właśnie nie jesteśmy pewni. Nic nie mówi na ten temat. I właśnie nie jestem przekonana do imprezy niespodzianki, dla mnie osobiście takie coś trzeba uzgodnić z drugą stroną, nie wiadomo czy kogoś to nie gryzie od środka. Ja osobiście bym nie chciała, nie lubię takiej akcji "wyciągania" różnych rzeczy ku uciesze publiczności. Dzięki za odpowiedź emotka  
0 0

caramela

#6868742 Napisano: 06.07.2022 20:29:17
cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka  
0 0

cb656

#6868744 Napisano: 06.07.2022 20:38:52
caramela napisał(a):

No właśnie nie jesteśmy pewni. Nic nie mówi na ten temat. I właśnie nie jestem przekonana do imprezy niespodzianki, dla mnie osobiście takie coś trzeba uzgodnić z drugą stroną, nie wiadomo czy kogoś to nie gryzie od środka. Ja osobiście bym nie chciała, nie lubię takiej akcji "wyciągania" różnych rzeczy ku uciesze publiczności. Dzięki za odpowiedź emotka  

Cóż... Wychodzi na to, że więzi łączące emeryta z załogą były liche. To odpuść akcję, bo to nie ma sensu moim zdaniem. emotka
0 0

mandarynka16

#6868745 Napisano: 06.07.2022 20:39:56
caramela napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka  

Jak macie ochotę to róbcie, to będzie mega miła niespodzianka dla tej osoby
0 0

monnikk

#6868746 Napisano: 06.07.2022 20:47:57
caramela napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka  

Chyba wszystko zależy od tego, jak dobrze zna się tę osobę. Mój tata w tym roku po 40 latach pracy w jednym miejscu też przeszedł na emeryturę. Było to dla niego bardzo trudne przeżycie, choć miał nadal pracować jakąś część etatu. Współpracownicy zorganizowali mu miesiąc przed emeryturą niespodziankę-pożegnalny poczęstunek, dostał książkę i kartkę o tresci w stylu: teraz to czas na ryby, hobby a nie na pracę. Było mu przykro, bo trochę wyglądało to tak, jakby już go tam nie chcieli. Znam cześć tych ludzi i wiem, że chcieli dobrze. Ale wyszło, jak wyszło.  Jeśli ktoś się cieszy na "nowe życie",  pewnie chętnie będzie świętować, jak ktoś nie wyobraża sobie życia poza pracą, przejście na emeryturę to bardzo trudny temat. 
1 cb656 0

cudaczek121

#6868751 Napisano: 06.07.2022 21:11:42
monnikk napisał(a):

caramela napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka  

Chyba wszystko zależy od tego, jak dobrze zna się tę osobę. Mój tata w tym roku po 40 latach pracy w jednym miejscu też przeszedł na emeryturę. Było to dla niego bardzo trudne przeżycie, choć miał nadal pracować jakąś część etatu. Współpracownicy zorganizowali mu miesiąc przed emeryturą niespodziankę-pożegnalny poczęstunek, dostał książkę i kartkę o tresci w stylu: teraz to czas na ryby, hobby a nie na pracę. Było mu przykro, bo trochę wyglądało to tak, jakby już go tam nie chcieli. Znam cześć tych ludzi i wiem, że chcieli dobrze. Ale wyszło, jak wyszło.  Jeśli ktoś się cieszy na "nowe życie",  pewnie chętnie będzie świętować, jak ktoś nie wyobraża sobie życia poza pracą, przejście na emeryturę to bardzo trudny temat. 

Moja mama tez w tym.roku obchodziła 40 lat pracy zawodowej. Niestety, w jej przypadku przejście na emeryturę ma charakter jedynie symboliczny, bo z samej głodowej emerytury, nie przeżyłaby, niestety,:(
0 0

caramela

#6868752 Napisano: 06.07.2022 21:15:06
cb656 napisał(a):

caramela napisał(a):

No właśnie nie jesteśmy pewni. Nic nie mówi na ten temat. I właśnie nie jestem przekonana do imprezy niespodzianki, dla mnie osobiście takie coś trzeba uzgodnić z drugą stroną, nie wiadomo czy kogoś to nie gryzie od środka. Ja osobiście bym nie chciała, nie lubię takiej akcji "wyciągania" różnych rzeczy ku uciesze publiczności. Dzięki za odpowiedź emotka  

Cóż... Wychodzi na to, że więzi łączące emeryta z załogą były liche. To odpuść akcję, bo to nie ma sensu moim zdaniem. emotka

Może nie nazwałabym liche, ale takie neutralne emotka  myślę że chyba tu trzeba jakoś delikatnie zacząć temat czy coś planuje 
0 0

caramela

#6868756 Napisano: 06.07.2022 21:35:20
monnikk napisał(a):

caramela napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

caramela napisał(a):

Potrzebuje porady, czy stosowne jest robienie w pracy przyjęcia niespodzianki dla osoby odchodzącej na emeryturę? 

To zależy od atmosfery i stosunkow panujących w pracy. Moja mama pracuje w przedszkolu i gdy ona i jej koleżanki przechodziły na emeryturę, to kazda przyniosła do pracy ciasto i w sumie tak świętowały. Jeśli darzycie szczególną sympatia odchodzącego na emeryturę pracownika, to na pewno osoba się ucieszy:)

To jak najbardziej rozumiem, Twoja mama sama chciała się podzielić tym przeżyciem z koleżankami emotka  tylko tu chodzi bardziej o aspekt, czy nam wypada robic taką imprezę gdy nie specjalnie wiemy jak ta osoba zaareguje. Dla innych ten etap jest wyczekiwany, dla innych może być przygnębiający. Ja uważam że nie bardzo wypada takie rzeczy robić, bez uzgodnienia z drugą stroną. Dziękuje Ci za odpowiedź emotka  

Chyba wszystko zależy od tego, jak dobrze zna się tę osobę. Mój tata w tym roku po 40 latach pracy w jednym miejscu też przeszedł na emeryturę. Było to dla niego bardzo trudne przeżycie, choć miał nadal pracować jakąś część etatu. Współpracownicy zorganizowali mu miesiąc przed emeryturą niespodziankę-pożegnalny poczęstunek, dostał książkę i kartkę o tresci w stylu: teraz to czas na ryby, hobby a nie na pracę. Było mu przykro, bo trochę wyglądało to tak, jakby już go tam nie chcieli. Znam cześć tych ludzi i wiem, że chcieli dobrze. Ale wyszło, jak wyszło.  Jeśli ktoś się cieszy na "nowe życie",  pewnie chętnie będzie świętować, jak ktoś nie wyobraża sobie życia poza pracą, przejście na emeryturę to bardzo trudny temat. 

Bardzo Ci dziękuję za to co napisałaś. Dużo mi to nakreśliło. Właśnie świadomie czy nie świadomie nie chciałabym osobiście urazić tej osoby. Wiem, że to taka trochę ciężka sprawa. W każdym razie dziekuje Wam za odpowiedzi emotka  
1 cb656 0

mia

#6868759 Napisano: 06.07.2022 21:37:03
Obiecane wieczorne podsumowanie.
Razem ze mną wpłaciło 53 osoby - w sumie zebrano 860 zł.

Jesli ktos jeszcze chciałby się dorzucić (choc oczywiście zostanie jeszcze poza kwiatami i zniczem nadwyżka na jakis cel charytatywny), to bardzo proszę o wpłaty do dzisiaj - tak żeby przelewy zaksięgowały się jutro do południa. emotka

cudaczek121

#6868768 Napisano: 06.07.2022 22:49:28
cb656 napisał(a):

androm napisał(a):

ziolko napisał(a):

Mariolakal, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z e-konków

Mariola, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z forum.

Mariolka, nikt nie zapełni pustki po Tobie - przyjaciele z sieci.

Słowo SIEĆ może być alegorią konkursowej pasji. Bo że wpadła w nią, jak śliwka w kompot albo jak szprotka w sieć - to pewne! emotka
A przy tym nie trzeba postronnym ludziom mącić w głowie jakimiś ekonkami. Kogo to interesuje? emotka

Ty też poznałeś Mariolę osobiście na tym pamiętnym zlocie Mkcafe:) Ile lat temu to było, nie pamiętam nawet
1 cb656 0