Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

Claudia77

#6858600 Napisano: 10.05.2022 17:31:08
emanuela24 napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

Czy ktoś z forumowiczów był w Chorwacji samochodem? Nie ukrywam, że ta trasa km 1500 mnie przerażaemotka  - i jak ogólnie wrażenia z pobytu tam? , a może ktoś ma fajną, sprawdzoną miejscówkę? ( przy plaży, z basenem...)))

Ja byłam w 2017  emotka  polecam grupe na fejsie Chorwacja - podróże (Cronomania). Tam znajdziesz duzo wskazówek.

jestem na grupię i czytam, a Tobie jak się podobało? W jakiej miejscowści byłaś?
0 0

olunka

#6858602 Napisano: 10.05.2022 17:36:25
Claudia77 napisał(a):

olunka napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

Czy ktoś z forumowiczów był w Chorwacji samochodem? Nie ukrywam, że ta trasa km 1500 mnie przerażaemotka  - i jak ogólnie wrażenia z pobytu tam? , a może ktoś ma fajną, sprawdzoną miejscówkę? ( przy plaży, z basenem...)))

mozna trase podzielic na pół i się przespac na Węgrzech

mamy taki zamiar gdzieś się zatrzymać właśnie

Jak bedziesz planować nocleg to najlepiej w miejscowości gdzie sa male lokalne termy, super jest po podrozy odpoczac ze 2 godzinki, ja jezdze na Węgry praktycznie co toku, jak masz pytania to pisz
1 Claudia77 0

emanuela24

#6858604 Napisano: 10.05.2022 17:45:37
Claudia77 napisał(a):

emanuela24 napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

Czy ktoś z forumowiczów był w Chorwacji samochodem? Nie ukrywam, że ta trasa km 1500 mnie przerażaemotka  - i jak ogólnie wrażenia z pobytu tam? , a może ktoś ma fajną, sprawdzoną miejscówkę? ( przy plaży, z basenem...)))

Ja byłam w 2017  emotka  polecam grupe na fejsie Chorwacja - podróże (Cronomania). Tam znajdziesz duzo wskazówek.

jestem na grupię i czytam, a Tobie jak się podobało? W jakiej miejscowści byłaś?

Noclegi- Karlobag, Sukosan. Byliśmy w małych cichych miejscowościach by wypocząć, bez tłumów,wrzasków i pisków. Na zwiedzanie i w tłumy ludzi jezdziliśmy do Zadaru. Pogoda super, ludzie przesympatyczni, plaże czyste i co dla nas ważne z małą ilością osób  emotka  Jednego tylko dnia podjechaliśmy do miejscowości oddalonej o jakies 20 kilometrów- to luuuudzi- wciśnięcie się w ten tłum graniczyło z cudem (udało nam się usiąść tak że nogi mieliśmy w wodzie)  emotka z migreną wróciłam emotka  byliśmy w szczycie sezonu. Ogólnie polecam i jeszcze tam wrócę ale zapewne pojadę do Sukosanu - lubimy ciszę, spokój i pól pięknej plaży dla siebie  emotka  My mieszkamy w  Starogardzie Gdańskim. Trasa super, ale my następnym razem zrobimy sobie nocleg gdzieś przy granicy.
0 0

Gość:

#6858706 Napisano: 11.05.2022 11:24:21
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi wytłumaczyć, na jakiej zasadzie działają karty przepłacone otrzymane jako nagroda.
Czy trzeba je blokować, czy po upływie ważności rachunek jest samoistnie zamykany i czy jest przypisany do nas? Ponieważ nie mam rozeznania w tym temacie, a kończy mi się ważność karty?
0 0

pioge7

#6858709 Napisano: 11.05.2022 11:28:24
andzik napisał(a):

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi wytłumaczyć, na jakiej zasadzie działają karty przepłacone otrzymane jako nagroda.Czy trzeba je blokować, czy po upływie ważności rachunek jest samoistnie zamykany i czy jest przypisany do nas? Ponieważ nie mam rozeznania w tym temacie, a kończy mi się ważność karty?

Karty przedpłacone działają jak zwykle karty bankowe. Jeśli masz na pin powinnaś go otrzymać w kopercie lub ustawić sama. Po wykorzystaniu środków niczym się nie przejmujesz. Kartę możesz wyrzucić. To samo jak się skończy jej termin. Żadnych umów czy czegoś nie zawierasz z bankiem więc nie musisz się przejmować zamknięciem konta czy czegoś. 
0 0

magdalena-chili

#6858710 Napisano: 11.05.2022 11:29:10
andzik napisał(a):

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi wytłumaczyć, na jakiej zasadzie działają karty przepłacone otrzymane jako nagroda.Czy trzeba je blokować, czy po upływie ważności rachunek jest samoistnie zamykany i czy jest przypisany do nas? Ponieważ nie mam rozeznania w tym temacie, a kończy mi się ważność karty?

po terminie ważności karty staje ona zwyczajnie nieaktywna, ewentualne środki przepadają,
raczej w banku/firmie wydającej kartę dane karta-Twoje nazwisko itp. są nadal powiązane, czyli to "przypisanie" o którym piszesz nadal jest. Bo to też są wymogi trzymania danych przez instytucje finansowe. 
0 0

Gość:

#6858713 Napisano: 11.05.2022 11:36:21
Dziękuję za odp.
Pozdrawiam. emotka

pannajaska

#6859448 Napisano: 14.05.2022 19:23:13
Podpowiedzcie gdzie kupujecie wkłady do aparatów Instax zeby wyszło najbardziej ekonomicznie
0 0

mia

#6861075 Napisano: 24.05.2022 12:19:09
Szukam osoby, która zostawiła sobie odkurzacz ręczny Tefal od Columbita i może coś powiedzieć na temat jego jakości.emotka
Nie mogę się zdecydować, czy zostawić go sobie, czy sprzedać.
Albo może ktoś z Waszych znajomych taki ma? Jak go wypróbuję, to będzie już do ewentualnej sprzedazy jako używany... emotka

Dokładnie jest to model: TEFAL X-Touch TX9736.
0 0

lb

#6861427 Napisano: 25.05.2022 18:36:14

@gnieszk@

#6863759 Napisano: 07.06.2022 22:14:55
Czy jest na sali prawnik/student prawa? emotka Chodzi mi o pomoc w sprawie odzyskania zadatku przy odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
0 0

nitka310

#6864671 Napisano: 13.06.2022 18:07:11
Hej,
Ma ktoś sprawdzone ciasto na pizze? Z synem zawsze jemu na grubym cieście, ale za wszystkie przepisy będę wdzięczna:) mam blachę do pizzy na 30 cm czy coś koło tego ale mam też drugie pytanie na czym wy wstawiacie pizze do piekarnika? Linki mile widziane emotka
0 0

ziolko

#6864677 Napisano: 13.06.2022 18:35:34
nitka310 napisał(a):

Hej,
Ma ktoś sprawdzone ciasto na pizze? Z synem zawsze jemu na grubym cieście, ale za wszystkie przepisy będę wdzięczna:) mam blachę do pizzy na 30 cm czy coś koło tego ale mam też drugie pytanie na czym wy wstawiacie pizze do piekarnika? Linki mile widziane emotka

Polecam pizzę na zakwasie - jest pyszna  https://www.smili...iwek-infuzowana-thc/ W linku jest przepis na całą pizzę, ale korzystam tylko z ciasta. 
Ma trochę inny smak, niż ta tradycyjna na drożdżach. Poza tym trzeba poświęcić jej więcej czasu, ale za to smak wynagradza czekanie.
Zakwas możesz dostać od kogoś ze swoich okolic albo sama go zrobić.
Polecam zakwasową mapę Polski - tam poszukasz kogoś z okolic. 
Albo grupę chlebową emotka  Tam na pewno ludzie mają zakwas https://www.faceb...ps/299794987358962 
Pizzę piekę na kamieniu - dokładnie na granicie polerowanym z jednej strony. Można kupić taki u kamieniarza. Nie wiem, ile teraz kosztuje, bo swój mam od kilku lat. 
Piekę na nim pizze, chelby itp. 
Pizza piecze się na takim kamieniu o wiele szybciej, niż na zwykłej blaszce. 
1 cb656 0

nitka310

#6864690 Napisano: 13.06.2022 19:49:35
ziolko napisał(a):

nitka310 napisał(a):

Hej,
Ma ktoś sprawdzone ciasto na pizze? Z synem zawsze jemu na grubym cieście, ale za wszystkie przepisy będę wdzięczna:) mam blachę do pizzy na 30 cm czy coś koło tego ale mam też drugie pytanie na czym wy wstawiacie pizze do piekarnika? Linki mile widziane emotka

Polecam pizzę na zakwasie - jest pyszna  https://www.smili...iwek-infuzowana-thc/ W linku jest przepis na całą pizzę, ale korzystam tylko z ciasta. 
Ma trochę inny smak, niż ta tradycyjna na drożdżach. Poza tym trzeba poświęcić jej więcej czasu, ale za to smak wynagradza czekanie.
Zakwas możesz dostać od kogoś ze swoich okolic albo sama go zrobić.
Polecam zakwasową mapę Polski - tam poszukasz kogoś z okolic. 
Albo grupę chlebową emotka  Tam na pewno ludzie mają zakwas https://www.faceb...ps/299794987358962 
Pizzę piekę na kamieniu - dokładnie na granicie polerowanym z jednej strony. Można kupić taki u kamieniarza. Nie wiem, ile teraz kosztuje, bo swój mam od kilku lat. 
Piekę na nim pizze, chelby itp. 
Pizza piecze się na takim kamieniu o wiele szybciej, niż na zwykłej blaszce. 

Dziękuję:) przeczytałam i brzmi dobrze emotka  super, że jest podany przepis bez zakwasu z drożdżami bo właśnie takie mam w domu emotka
0 0

Monika11

#6865139 Napisano: 16.06.2022 09:11:21
sabanerro napisał(a):

Podpowiecie jak odczepić zawleczkę, aby nie otworzyć puszki? Chciałam puścić parę zgłoszeń, piwa oddać, ale się tylko marnuje napój bo mimo że obracam, podważam jakoś na różne sposoby to się rozszczelnia no...

Przekręcasz delikatnie na bok , podważasz delikatnie  i obcinaczem do paznokci odcinasz najpierw jeden bok, później drugi  emotka
3 cb656, sabaka, mia 0

cb656

#6865151 Napisano: 16.06.2022 10:44:04
sabanerro napisał(a):

Podpowiecie jak odczepić zawleczkę, aby nie otworzyć puszki? Chciałam puścić parę zgłoszeń, piwa oddać, ale się tylko marnuje napój bo mimo że obracam, podważam jakoś na różne sposoby to się rozszczelnia no...

Pomysłowość* ludzka zdumiewa mnie praktycznie codziennie emotka
Abstrahując od faktu, że ktoś chce zjeść ciastko i mieć ciastko emotka zastanawiam się, jak po zerwaniu takiej zawleczki otworzyć później puszkę, by dorwać się do jej zawartości, hę?! emotka O to niech się już martwi szczęśliwiec obdarowany taką puszką, co nie? emotka emotka

P.S. Kupowanie piwa w puszkach jest nieekonomiczne, to zawsze droższe jest od butelkowanego. Za butelkę szklaną (zwrotną, bo na przykład Heineken czy Perła są bezzwrotne, cóż za bezsens emotka ) dostać można 50 groszy zwrotu kaucji, a jedna puszka aluminiowa w skupie złomu waży jakieś gramy, to nie ta kategoria wagowo-cenowa, co szkło.

Hm, gdyby to chodziło o kapsel z butelki, to znam rozwiązanie zastępcze, czyli takie ustrojstwo, którym można butelkę zamknąć ponownie do późniejszego użycia, by zawartość nie wywietrzała, ale w przypadku puszek to nie...
Bo akcji pod hasłem "kupuję puszkę dla zdobycia kodu, a zawartość nie ma dla mnie znaczenia" po prostu nie biorę pod uwagę ze względów ekonomicznych... Na takie poświęcenie dla jakiejś loterii nigdy bym się nie zdobył...

USTROJSTWO do otwierania/zamykania butelek emotka



------
*) "pomysłowość" czytana jako kombinatoryka entego poziomu. emotka
0 0

cb656

#6865169 Napisano: 16.06.2022 12:58:20
sabanerro napisał(a):

Dla mnie nieekonomiczne jest kupowanie w butelkach, bo wstydzę się zwracać, ale ja to z tych niealkoholowych...

O jejciu... emotka emotka

29renata

#6865679 Napisano: 20.06.2022 19:03:53
Który parking przy lotnisku Chopina w Warszawie możecie polecić?
0 0

bajm

#6865739 Napisano: 21.06.2022 07:40:34
29renata napisał(a):

Który parking przy lotnisku Chopina w Warszawie możecie polecić?

Wydaje mi się że te wszystkie parkingi są podobne. Zwróć uwagę na to, żeby było do niego łatwo dojechać od Ciebie 
1 29renata 0

picola1

#6865783 Napisano: 21.06.2022 10:48:16
pytanie do Warszawiaków:) czym najłatwiej i najtaniej dojechać z dworca głównego na stadion (chodzi o koncert)
0 0