Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

cb656

#7067278Napisano: 09.12.2022 19:10:07
psotka napisał(a):

Moze ktos pracuje w księgowości lub zna sie na fakturach?

W pracy moge otrzymać zapomoge z tytulu leczenia. Problem polega na tym ze od roku jezdze na zabiegi do lekarza prywatnie, wydalam juz tysiace a nie dostalam ani 1 paragonu ani faktury. Kolezanki z pracy mnie nakrecily ze mogłabym dostac od pracodawcy dofinansowanie ale skoro nie mam faktur to gucio z tego. Recepcjonistka doktora powiedziala ze zbiorczo nie moga mi wystawić faktury za te kilka miesiacy bo rozliczają sie miesiecznie. Ale ja ani 1 nie dostalam paragonu. Nie bylo kasy fiskalnej ani wydruku ktorego nie zabralam (wszak konkursowicz wie ze paragon rzecz swieta). 

Czy lekarz prywatnie ma obowiązek wystawic fakture? Albo paragon? Czy jest jakas opcja? Nie to zebym sie wyklocala ale kolezanka za leczenie u dentysty dostala fakture. Moze ktos ma rozeznanie jak wygladaja przepisy w tym zakresie.

Przećwiczyłem to parę lat temu u dentysty emotka Jak się nie upomnisz o fakturę, to po prostu jesteś poza oficjalnym obiegiem. Kasa idzie do kieszeni lekarza, a w rozliczeniach z fiskusem wcale tego nie wykazuje. Od tamtej pory złośliwie i uparcie proszę o fakturę za każdą wizytę. To mafia kombinatorów, ci niby "lekarze" emotka
1 maryal 0

noemi

#7067454Napisano: 11.12.2022 00:13:32
Emememe napisał(a):

Czy ktoś dostał jakiegoś maila od Tyskiego ze szczegółami odnośnie godziny odjazdu pociągu? Twierdzą, że takie maile były wysyłane w poniedzialek, a na mojej skrzynce nie ma nic.


Ja też nie dostałam jeszcze emaila o godzinie odjazdu. Jakby ktoś dostał, poproszę o informacje. 
Kto jeszcze się wybiera z Gdyni? emotka  
1 Emememe 0

boss75

#7067502Napisano: 11.12.2022 16:17:13
noemi napisał(a):

Emememe napisał(a):

Czy ktoś dostał jakiegoś maila od Tyskiego ze szczegółami odnośnie godziny odjazdu pociągu? Twierdzą, że takie maile były wysyłane w poniedzialek, a na mojej skrzynce nie ma nic.


Ja też nie dostałam jeszcze emaila o godzinie odjazdu. Jakby ktoś dostał, poproszę o informacje. 
Kto jeszcze się wybiera z Gdyni? emotka  
Ja będę z Gdyni

0 0

as32572

#7067518Napisano: 11.12.2022 19:32:46
Czy ktoś wie czyj to autograf, nie pamiętam z jakiego konkursu/loterii. Piłka Nike.
0 0

rufus

#7067523Napisano: 11.12.2022 19:40:22
as32572 napisał(a):

Czy ktoś wie czyj to autograf, nie pamiętam z jakiego konkursu/loterii. Piłka Nike.

To jakis losowy bazgroł.emotka
0 0

as32572

#7067524Napisano: 11.12.2022 19:45:36
rufus napisał(a):

To jakis losowy bazgroł.emotka

Być może, zastanawia mnie jednak czyj miał być, bo napewno nie jest mój emotka
0 0

aguagu

#7067525Napisano: 11.12.2022 19:47:12
as32572 napisał(a):

Czy ktoś wie czyj to autograf, nie pamiętam z jakiego konkursu/loterii. Piłka Nike.

Obstawiam Nawałkę emotka
1 as32572 0

mia

#7067526Napisano: 11.12.2022 19:50:54
Czy działa wam normalnie OLX? Jak chcę dodać ogłoszenie, to przy wyborze kategorii wyskakuje błąd. emotka
Nie wiem, czy to tylko u mnie, czy jakieś przeciążenie mają...
0 0

sabaka

#7067527Napisano: 11.12.2022 19:53:13
mia napisał(a):

Czy działa wam normalnie OLX? Jak chcę dodać ogłoszenie, to przy wyborze kategorii wyskakuje błąd. emotka
Nie wiem, czy to tylko u mnie, czy jakieś przeciążenie mają...

Sprawdziłam, u mnie po wybraniu kategorii przy dodawaniu ogłoszenia nic nie wywala, działa normalnie.
1 mia 0

mia

#7067528Napisano: 11.12.2022 19:54:55
sabart napisał(a):

mia napisał(a):

Czy działa wam normalnie OLX? Jak chcę dodać ogłoszenie, to przy wyborze kategorii wyskakuje błąd. emotka
Nie wiem, czy to tylko u mnie, czy jakieś przeciążenie mają...

Sprawdziłam, u mnie po wybraniu kategorii przy dodawaniu ogłoszenia nic nie wywala, działa normalnie.

Dzięki, trzeba mi zmienić przeglądarkę pewnie...
0 0

as32572

#7067529Napisano: 11.12.2022 19:56:26
aguagu napisał(a):

as32572 napisał(a):

Czy ktoś wie czyj to autograf, nie pamiętam z jakiego konkursu/loterii. Piłka Nike.

Obstawiam Nawałkę emotka

No tak wygląda jak Nawałka do góry nogami emotka dzięki!
1 aguagu 0

kupila88

#7067548Napisano: 11.12.2022 23:11:50
Czy ktoś zna kogoś pracującego w poczcie kwiatowej?
0 0

boss75

#7067613Napisano: 12.12.2022 12:47:32
Drodzy  konkursowicze. Czesto każdy z nas kupuje rożne produkty na loterie, konkursy. Często tez mamy zbyt dużo tych produktów .
Od lat pomagam wujkowi ,którego los nie oszczedzał.Jest to moja dalsza rodzina.Wujek został sam, żyje z renty 560 zl.
Żyjemy w chorym kraju.Głupio mi pisać, ale może ktoś ma ochote pomóc w zbiórce (artykuły spożywcze)
Pomagam  mu  zawsze w okresie Świąt.
Jeśli ktoś chciałby pomóc to podam paczkomat 
Z góry dziękuję za wysłuchanie
Pozdrawiam  boss75
0 0

asther

#7068270Napisano: 15.12.2022 07:47:19
Doradźcie mi co mam z sobą począć bo finalnie dorosłe życie mnie przerosło. Mam 20 lat, wepchałam się w kredyty z których nie potrafię wyjść, pracuję na cały etat, do tego studiuję, wynajmuję pokój zamiast całego mieszkania by oszczędzać pieniądze a i tak nie mam wystarczających funduszy na spłatę zaległości
1 andii 0

Emememe

#7068273Napisano: 15.12.2022 08:08:18
asther napisał(a):

Doradźcie mi co mam z sobą począć bo finalnie dorosłe życie mnie przerosło. Mam 20 lat, wepchałam się w kredyty z których nie potrafię wyjść, pracuję na cały etat, do tego studiuję, wynajmuję pokój zamiast całego mieszkania by oszczędzać pieniądze a i tak nie mam wystarczających funduszy na spłatę zaległości


Jest taka grupa na Facebooku: Pokonaj swoje długi, tam ludzie chętnie Ci doradzą, jak to wszystko ogarnąć emotka
https://www.faceb...wojedlugi/?ref=share
Śledzę ją z ciekawości i padają tam dość rozsądne i sensowne rady. Jesteś młoda, więc dasz radę to ogarnąć, nie wiem jakiego rzędu to są długi, ale może warto np poświęcić te 3 msc wakacji na pracę za granicą i trochę przyspieszyć spłatę? emotka
1 andii 0

boss75

#7068278Napisano: 15.12.2022 08:48:52
Ma ktoś kod na wysyłkę InPost?Przygarnę lub kupię po taniości
0 0

androm

#7068286Napisano: 15.12.2022 09:37:50
Emememe napisał(a):

asther napisał(a):

Doradźcie mi co mam z sobą począć bo finalnie dorosłe życie mnie przerosło. Mam 20 lat, wepchałam się w kredyty z których nie potrafię wyjść, pracuję na cały etat, do tego studiuję, wynajmuję pokój zamiast całego mieszkania by oszczędzać pieniądze a i tak nie mam wystarczających funduszy na spłatę zaległości


Jest taka grupa na Facebooku: Pokonaj swoje długi, tam ludzie chętnie Ci doradzą, jak to wszystko ogarnąć emotka
https://www.faceb...wojedlugi/?ref=share
Śledzę ją z ciekawości i padają tam dość rozsądne i sensowne rady. Jesteś młoda, więc dasz radę to ogarnąć, nie wiem jakiego rzędu to są długi, ale może warto np poświęcić te 3 msc wakacji na pracę za granicą i trochę przyspieszyć spłatę? emotka

najlepiej to wyjechać w wakacje, ale za granicę, jakieś zbiory owoców czy coś, zupełnie inna płaca za to niż jakbyś robiła w Polsce
tylko uważaj żebyś nie wpadła w jakiś handel ludźmi czy coś
0 0

magdalena-chili

#7068294Napisano: 15.12.2022 10:04:58
androm napisał(a):

Emememe napisał(a):

asther napisał(a):

Doradźcie mi co mam z sobą począć bo finalnie dorosłe życie mnie przerosło. Mam 20 lat, wepchałam się w kredyty z których nie potrafię wyjść, pracuję na cały etat, do tego studiuję, wynajmuję pokój zamiast całego mieszkania by oszczędzać pieniądze a i tak nie mam wystarczających funduszy na spłatę zaległości


Jest taka grupa na Facebooku: Pokonaj swoje długi, tam ludzie chętnie Ci doradzą, jak to wszystko ogarnąć emotka
https://www.faceb...wojedlugi/?ref=share
Śledzę ją z ciekawości i padają tam dość rozsądne i sensowne rady. Jesteś młoda, więc dasz radę to ogarnąć, nie wiem jakiego rzędu to są długi, ale może warto np poświęcić te 3 msc wakacji na pracę za granicą i trochę przyspieszyć spłatę? emotka

najlepiej to wyjechać w wakacje, ale za granicę, jakieś zbiory owoców czy coś, zupełnie inna płaca za to niż jakbyś robiła w Polsce
tylko uważaj żebyś nie wpadła w jakiś handel ludźmi czy coś

Nie znam lokalizacji, ale zawsze dobrą inwestycją była inwestycja w siebie. Nauka. Studia? Doszkalanie? Nie wiem co robisz zawodowo, ale może zmiana pracy? Więcej pracy, praca po godzinach? Moj Tato kiedyś pracował na 2 etaty żeby Siostra miała wymarzone liceum. Potraktuj to jako tymczasowa inwestycja.... 
Wakacje do sprawdzonej pracy - tez super pomysł. 
0 0

asther

#7068499Napisano: 15.12.2022 22:09:12
magdalena-chili napisał(a):

w siebie. Nauka. Studia? Doszkalanie? Nie wiem co robisz zawodowo, ale może zmiana pracy? Więcej pracy, praca po godzinach? Moj Tato kiedyś pracował na 2 etaty żeby Siostra miała wymarzone liceum. P

studiuję, cały czas się dokształcam, pracuję. Narazie pracuję w banku jako doradca klienta, śmiechem żartem studiuję finanse i rachunkowość więc niby powinnam umieć wyjść z długów, ale idzie to mocno średnio. Kwestia tego że moje długi to obecnie 25 moich wypłat, lecą odsetki od tego a też za część wypłaty muszę się utrzymać. 
magdalena-chili napisał(a):

Wakacje do sprawdzonej pracy - tez super pomysł. 

Będzie trzeba chyba tak zrobić, 3 miesiące wakacji pomogłoby mi spłacić chociaż część długów. 

Poleca ktoś jakieś agencje pracy zagranicznej, które nie oszukają mnie na pieniądze a wyjazd z nimi będzie bezpieczny?  
0 0

DAIKOKU

#7068517Napisano: 16.12.2022 07:30:09
jesli ktos potrzebuje info w temacie Tyskie z Gdyni to prosze o email przekieruje tresc. Dodatkowo p.podobnie nie dojade do Gdyni emotka  a bardzo chcialabym Was poznać emotka  choc troszke osobiscie... wiec p.podobnie oddam bilet /wyjazd po17:00 w niedziele/ ...no chyba ze partner bardzo bedzie chcial miec foto z lokomotywą emotka
1 cb656 0