Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

Frama

#7072133 Napisano: 03.01.2023 08:18:38
pioge7 napisał(a):

Podpowie ktoś co może być nie tak? 
Otóż wcześniej tego nie zauważałem, dopiero od 2 tygodni może zacząłem to zauważać. 
Papier i tusz cały czas używam ten sam. 
Po drukowaniu dwustronnym tekst z drugiej strony prześwituje mi na wcześniejszą stronę. Czy to wina papieru czy drukarki? Ma ktoś jakieś pomysły czego to moze być wina?
Myślę nad kupnem nowej ryzy i to sprawdzić czy wina papieru ale dopiero jutro mogę kupić nową. I się zastanawiam czy coś nie tak z drukarką...



Mnie to wygląda na cienki papier. Przy tych cenach papieru, które teraz są ja szukam najtańszego i zdarzyło mi się, że też był taki problem - z prześwitami. Zobacz na opakowaniu gramaturę papieru, najczęściej taki zwykły papier ma 80g, czasem 70g - bardzo cienki, ale np. pollux ma 90g i to jest wyraźnie grubszy papier i droższy przy okazji:) 
0 0

nanajka81

#7072134 Napisano: 03.01.2023 08:36:34
pioge7 napisał(a):

Podpowie ktoś co może być nie tak? 
Otóż wcześniej tego nie zauważałem, dopiero od 2 tygodni może zacząłem to zauważać. 
Papier i tusz cały czas używam ten sam. 
Po drukowaniu dwustronnym tekst z drugiej strony prześwituje mi na wcześniejszą stronę. Czy to wina papieru czy drukarki? Ma ktoś jakieś pomysły czego to moze być wina?
Myślę nad kupnem nowej ryzy i to sprawdzić czy wina papieru ale dopiero jutro mogę kupić nową. I się zastanawiam czy coś nie tak z drukarką...



a zmieniales papier w ostatnim czasie? bo mi to wygląda na kiepską jakość papieru.
0 0

pioge7

#7072135 Napisano: 03.01.2023 08:39:13
Frama napisał(a):

Mnie to wygląda na cienki papier. Przy tych cenach papieru, które teraz są ja szukam najtańszego i zdarzyło mi się, że też był taki problem - z prześwitami. Zobacz na opakowaniu gramaturę papieru, najczęściej taki zwykły papier ma 80g, czasem 70g - bardzo cienki, ale np. pollux ma 90g i to jest wyraźnie grubszy papier i droższy przy okazji:) 

lata temu był na promocji w kauflandzie 80g. Kupiłem całe 2 kartony i na nim jechałem cały czas. Zawsze było wszystko ok, dopiero teraz zauważyłem, że jest prześwit, a papier mam dobre 5 lat już ten sam.

Znajoma mówi, że może drukarka podaje za dużo tuszu... I nie wiem czy w tym też problem może być. Ostatnio mi szwankuje właśnie i nie wiem czy to może być problem.
0 0

pioge7

#7072136 Napisano: 03.01.2023 08:40:10
nanajka81 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Podpowie ktoś co może być nie tak? 
Otóż wcześniej tego nie zauważałem, dopiero od 2 tygodni może zacząłem to zauważać. 
Papier i tusz cały czas używam ten sam. 
Po drukowaniu dwustronnym tekst z drugiej strony prześwituje mi na wcześniejszą stronę. Czy to wina papieru czy drukarki? Ma ktoś jakieś pomysły czego to moze być wina?
Myślę nad kupnem nowej ryzy i to sprawdzić czy wina papieru ale dopiero jutro mogę kupić nową. I się zastanawiam czy coś nie tak z drukarką...



a zmieniales papier w ostatnim czasie? bo mi to wygląda na kiepską jakość papieru.

cały czas ten sam. emotka
byłem jednak dziś w mieście, kupiłem POL SPEED i coś druknę to sprawdzę.
0 0

kachakacha

#7072152 Napisano: 03.01.2023 10:05:43
pioge7 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):


a zmieniales papier w ostatnim czasie? bo mi to wygląda na kiepską jakość papieru.

cały czas ten sam. emotka
byłem jednak dziś w mieście, kupiłem POL SPEED i coś druknę to sprawdzę.

Nie zmieniłeś jakości wydruku? Może teraz masz wysoką jakość?
1 nanajka81 0

pioge7

#7072153 Napisano: 03.01.2023 10:18:03
kachakacha napisał(a):

pioge7 napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

a zmieniales papier w ostatnim czasie? bo mi to wygląda na kiepską jakość papieru.

cały czas ten sam. emotka
byłem jednak dziś w mieście, kupiłem POL SPEED i coś druknę to sprawdzę.

Nie zmieniłeś jakości wydruku? Może teraz masz wysoką jakość?

Nie… jedynie co ostatnio robiłem, to czyszczenie głowic (nie wiem czy się to tak profesjonalnie na to mówi) bo miałem wyłączoną z kontaktu przed świetami ok. 4 dni, i po włączeniu źle drukowały kolory, po wyczyszczeniu wróciło do normy drukowanie kolorów ale takie coś zaczęło się drukować. 
0 0

nikos

#7072154 Napisano: 03.01.2023 10:19:26
pioge7 napisał(a):

Frama napisał(a):

Mnie to wygląda na cienki papier. Przy tych cenach papieru, które teraz są ja szukam najtańszego i zdarzyło mi się, że też był taki problem - z prześwitami. Zobacz na opakowaniu gramaturę papieru, najczęściej taki zwykły papier ma 80g, czasem 70g - bardzo cienki, ale np. pollux ma 90g i to jest wyraźnie grubszy papier i droższy przy okazji:) 

lata temu był na promocji w kauflandzie 80g. Kupiłem całe 2 kartony i na nim jechałem cały czas. Zawsze było wszystko ok, dopiero teraz zauważyłem, że jest prześwit, a papier mam dobre 5 lat już ten sam.

Znajoma mówi, że może drukarka podaje za dużo tuszu... I nie wiem czy w tym też problem może być. Ostatnio mi szwankuje właśnie i nie wiem czy to może być problem.

Wejdź w ustawienia drukowania i pokombinuj z jakością wydruku, normalna, a nawet ekonomiczna. Powinno pomóc. Możesz wyciągnąć też kartridż z tuszem i zobaczyć czy nie jest bardziej ubrudzony tuszem. Przetrzyj dysze, włóż, zmień ustawienia i daj znać jak poszło emotka
2 pioge7, cb656 0

pioge7

#7072170 Napisano: 03.01.2023 11:05:56
nikos napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Frama napisał(a):

Mnie to wygląda na cienki papier. Przy tych cenach papieru, które teraz są ja szukam najtańszego i zdarzyło mi się, że też był taki problem - z prześwitami. Zobacz na opakowaniu gramaturę papieru, najczęściej taki zwykły papier ma 80g, czasem 70g - bardzo cienki, ale np. pollux ma 90g i to jest wyraźnie grubszy papier i droższy przy okazji:) 

lata temu był na promocji w kauflandzie 80g. Kupiłem całe 2 kartony i na nim jechałem cały czas. Zawsze było wszystko ok, dopiero teraz zauważyłem, że jest prześwit, a papier mam dobre 5 lat już ten sam.

Znajoma mówi, że może drukarka podaje za dużo tuszu... I nie wiem czy w tym też problem może być. Ostatnio mi szwankuje właśnie i nie wiem czy to może być problem.

Wejdź w ustawienia drukowania i pokombinuj z jakością wydruku, normalna, a nawet ekonomiczna. Powinno pomóc. Możesz wyciągnąć też kartridż z tuszem i zobaczyć czy nie jest bardziej ubrudzony tuszem. Przetrzyj dysze, włóż, zmień ustawienia i daj znać jak poszło emotka

Dzięki za rady 
Pobawię się po pracy emotka  mam nadzieję że pomoże 
1 nikos 0

gosia112a

#7072211 Napisano: 03.01.2023 13:49:55
Dzis dwójka dzieci potrzebowała fanty na loterię do szkoły. Jakie to bylo przyjemne, nie kupować tylko dać dwie rzeczy wygrane kiedyś w konkursach emotka  

gosia112a

#7072212 Napisano: 03.01.2023 13:51:03
Kiedy ruszą się nowe konkursy? Mam głód emotka  w grudniu nie miałam całkiem czasu i odpuściłam konkursy i teraz czuje niedosyt 

oldziaczek

#7072225 Napisano: 03.01.2023 14:42:15
gosia112a napisał(a):

Kiedy ruszą się nowe konkursy? Mam głód emotka  w grudniu nie miałam całkiem czasu i odpuściłam konkursy i teraz czuje niedosyt 

Też na to czekam, siedzę na L4 i mi się nuuuuudzi, a konkursów ni ma emotka
0 0

atyde25

#7072801 Napisano: 05.01.2023 16:12:46
Właśnie oglądałam story na insta u pewnej no dość znanej osoby z reality show jak to brzmi:P
I mam mieszane uczucia co do wypowiedzi.Była w biedrze i nagle przed nią weszła pani pochodzenia ukraińskiego.I coś ,że tu ona stała a nie stała.I coś zaczęła w swoim języku pokrzykiwać do niej.Do tej celebrytki.I ona wysnuła wniosek,że wszystkie osoby z obcych krajów przebywające w naszym powyżej 6 miesięcy powinny się uczyć języka polskiego.Jestem wstrząśnięta lekko zmieszana jak drink Bonda.A argumentowała tym,że jak polacy pracują w Wielkiej Brytanii nie mówią tam do tubylców po polsku.Ale co ja tam wiem nie znam się może na życiu.
Ja dziś gadałam po polsku do młodziutkiej ukraińki też by to mogło źle być odebrane.Też w biedrze jak ten sklep łączy narody.
Oni w większości i tak nie mówią po uraińsku tylko po rosyjsku ale to szczegół:P
0 0

dwaburekoty

#7072807 Napisano: 05.01.2023 16:47:01
atyde25 napisał(a):

Właśnie oglądałam story na insta u pewnej no dość znanej osoby z reality show jak to brzmi:P
I mam mieszane uczucia co do wypowiedzi.Była w biedrze i nagle przed nią weszła pani pochodzenia ukraińskiego.I coś ,że tu ona stała a nie stała.I coś zaczęła w swoim języku pokrzykiwać do niej.Do tej celebrytki.I ona wysnuła wniosek,że wszystkie osoby z obcych krajów przebywające w naszym powyżej 6 miesięcy powinny się uczyć języka polskiego.Jestem wstrząśnięta lekko zmieszana jak drink Bonda.A argumentowała tym,że jak polacy pracują w Wielkiej Brytanii nie mówią tam do tubylców po polsku.Ale co ja tam wiem nie znam się może na życiu.
Ja dziś gadałam po polsku do młodziutkiej ukraińki też by to mogło źle być odebrane.Też w biedrze jak ten sklep łączy narody.
Oni w większości i tak nie mówią po uraińsku tylko po rosyjsku ale to szczegół:P

Wschód Ukrainy faktycznie mówi po rosyjsku, ale cała środkowa i zachodnią po ukraińsku. Ukraińcy coraz bardziej świadomie podchodzą do kwestii swojego języka. Za Poroszenki wyszła ustawa, zgodnie z którą prezydentem nie mogła zostać osoba nie mówiaca po ukraińsku (Janukowycz nie mówił, Zelenski się uczył w czasie kampanii wyborczej, bo sam jest z Kriwoho Rohu, gdzie mówi się po rosyjskim). Nie mówię po ukraińsku, chociaż rozumiem, we Lwowie w 2014 zwrócono mi uwagę, że to Ukraina a nie Rosja i mam nie zwracać się do nich po rosyjsku. W Chmielnickim po 2016 też na mnie już zaczęli krzywo patrzeć. Myślę że te zmiany będą postępować coraz szybciej i wielu by się obraziło, gdyby usłyszało, że "większość i tak mówi po rosyjsku a nie ukraińsku" emotka

mandarynka16

#7072808 Napisano: 05.01.2023 16:54:50
gosia112a napisał(a):

Kiedy ruszą się nowe konkursy? Mam głód emotka  w grudniu nie miałam całkiem czasu i odpuściłam konkursy i teraz czuje niedosyt 

Od poniedziałku ruszają piniaty kinder emotka
1 jomajd86 0

rare85

#7072823 Napisano: 05.01.2023 17:41:35
mandarynka16 napisał(a):

gosia112a napisał(a):

Kiedy ruszą się nowe konkursy? Mam głód emotka  w grudniu nie miałam całkiem czasu i odpuściłam konkursy i teraz czuje niedosyt 

Od poniedziałku ruszają piniaty kinder emotka

Hm, chyba w tym roku nie będzie pisania, bo na stronie głównej jest napis LOTERIA

cb656

#7072824 Napisano: 05.01.2023 17:43:57
oldziaczek napisał(a):

siedzę na L4 i mi się nuuuuudzi, a konkursów ni ma emotka

Na L4 powinno się leżeć emotka Wskazuje na to sama nazwa: Leżeć (na) 4 literach... emotka

gosia112a

#7072839 Napisano: 05.01.2023 18:28:54
Dobrze napisał(a):

oldziaczek napisał(a):

siedzę na L4 i mi się nuuuuudzi, a konkursów ni ma emotka

Na L4 powinno się leżeć emotka Wskazuje na to sama nazwa: Leżeć (na) 4 literach... emotka

0 0

gosia112a

#7072842 Napisano: 05.01.2023 18:40:21
Ooooo napisał(a):

gosia112a napisał(a):

Kiedy ruszą się nowe konkursy? Mam głód emotka  w grudniu nie miałam całkiem czasu i odpuściłam konkursy i teraz czuje niedosyt 

Od poniedziałku ruszają piniaty kinder emotka

0 0

gosia112a

#7072881 Napisano: 05.01.2023 21:58:20
Czy też czujecie że jesteście uzależnieni od tego forum?;) kilka razy dziennie muszę tu zajrzeć 

pikawka

#7072882 Napisano: 05.01.2023 22:11:52
gosia112a napisał(a):

Czy też czujecie że jesteście uzależnieni od tego forum?;) kilka razy dziennie muszę tu zajrzeć 

Ja to samo emotka  
1 kumulacja 0