Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

dala

#6834540 Napisano: 30.12.2021 18:27:23
melancholia napisał(a):

glena napisał(a):

583 010 ?

Niestety, też błąd. Wydaje mi się, że w środku to R, nie wiem tylko, czym jest ten pierwszy znak. Już nawet myslałam, że to skród od Sąd Rejonowy 3, ale to wydział rodziny i nieletnich, a ja nie mam nic wspólnego z takimi sprawami.

Mnie się wydaje, że to jest 523 010. Listonosz najpierw napisal 1 (chyba się pomylił), a potem na to naniósł 2.
2 paula9891, mia 0

paula9891

#6834541 Napisano: 30.12.2021 18:27:59
tereniagno napisał(a):

melancholia napisał(a):

glena napisał(a):

583 010 ?

Niestety, też błąd. Wydaje mi się, że w środku to R, nie wiem tylko, czym jest ten pierwszy znak. Już nawet myslałam, że to skród od Sąd Rejonowy 3, ale to wydział rodziny i nieletnich, a ja nie mam nic wspólnego z takimi sprawami.

Też myślę, że to dotyczy spraw spadkowych.Mogło ciągnąc się tyle czasu.

A próbowałaś zamiast 8, wpisać 2? Bo mi tak wyglada

zielonaszpilka

#6834543 Napisano: 30.12.2021 18:28:31
melancholia napisał(a):

glena napisał(a):

583 010 ?

Niestety, też błąd. Wydaje mi się, że w środku to R, nie wiem tylko, czym jest ten pierwszy znak. Już nawet myslałam, że to skród od Sąd Rejonowy 3, ale to wydział rodziny i nieletnich, a ja nie mam nic wspólnego z takimi sprawami.

A nie masz dzieci, które powinny odrzucić spadek po tobie?
0 0

melancholia

#6834544 Napisano: 30.12.2021 18:36:37
zielonaszpilka napisał(a):

melancholia napisał(a):

glena napisał(a):

583 010 ?

Niestety, też błąd. Wydaje mi się, że w środku to R, nie wiem tylko, czym jest ten pierwszy znak. Już nawet myslałam, że to skród od Sąd Rejonowy 3, ale to wydział rodziny i nieletnich, a ja nie mam nic wspólnego z takimi sprawami.

A nie masz dzieci, które powinny odrzucić spadek po tobie?

Wszyscy w mojej rodzinie odrzucili, pomagał nam radca prawny, więc nie sądzę, że coś przeoczyliśmy. 

Próbowałam tam wpisać i 2 i 5, ale dalej nic mi nie wyszukuje. No trudno... muszę jakoś wytrzymać do jutra, aż odbiorę z poczty  emotka
0 1 sylwiabe

zielonaszpilka

#6834545 Napisano: 30.12.2021 18:40:57
melancholia napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

melancholia napisał(a):

glena napisał(a):

583 010 ?

Niestety, też błąd. Wydaje mi się, że w środku to R, nie wiem tylko, czym jest ten pierwszy znak. Już nawet myslałam, że to skród od Sąd Rejonowy 3, ale to wydział rodziny i nieletnich, a ja nie mam nic wspólnego z takimi sprawami.

A nie masz dzieci, które powinny odrzucić spadek po tobie?

Wszyscy w mojej rodzinie odrzucili, pomagał nam radca prawny, więc nie sądzę, że coś przeoczyliśmy. Próbowałam tam wpisać i 2 i 5, ale dalej nic mi nie wyszukuje. No trudno... muszę jakoś wytrzymać do jutra, aż odbiorę z poczty 

Oby, bo żeby odrzucić spadek w imieniu osoby małoletniej trzeba mieć zgodę sądu rodzinnego. Do dziedziczenia powołane są też dzieci, które w chwili śmierci spadkodawcy były poczęte, a jeszcze nie narodzone. Jeśli to wszystko robiliście tak, jak powinno to pewnie chodzi o coś innego.

A spróbuj wpisać numer pomiajajc te pierwsze 2 lub 3 znaki. Może to rzeczywiście jakis skrót sądu/wydziału
2 brucee, nkba 0

mama2006

#6834548 Napisano: 30.12.2021 18:55:58
Nie ma jak to kupić na dwa paragony Kucharka ( bo w dobrej cenie), a na paragonie -Vegeta.  emotka
0 0

melancholia

#6834549 Napisano: 30.12.2021 18:56:46
zielonaszpilka napisał(a):

melancholia napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

melancholia napisał(a):

glena napisał(a):

583 010 ?

Niestety, też błąd. Wydaje mi się, że w środku to R, nie wiem tylko, czym jest ten pierwszy znak. Już nawet myslałam, że to skród od Sąd Rejonowy 3, ale to wydział rodziny i nieletnich, a ja nie mam nic wspólnego z takimi sprawami.

A nie masz dzieci, które powinny odrzucić spadek po tobie?

Wszyscy w mojej rodzinie odrzucili, pomagał nam radca prawny, więc nie sądzę, że coś przeoczyliśmy. Próbowałam tam wpisać i 2 i 5, ale dalej nic mi nie wyszukuje. No trudno... muszę jakoś wytrzymać do jutra, aż odbiorę z poczty 

Oby, bo żeby odrzucić spadek w imieniu osoby małoletniej trzeba mieć zgodę sądu rodzinnego. Do dziedziczenia powołane są też dzieci, które w chwili śmierci spadkodawcy były poczęte, a jeszcze nie narodzone. Jeśli to wszystko robiliście tak, jak powinno to pewnie chodzi o coś innego.A spróbuj wpisać numer pomiajajc te pierwsze 2 lub 3 znaki. Może to rzeczywiście jakis skrót sądu/wydziału

Tak, przez to wszystko radca nas przeprowadził, żeby zabezpieczyć dzieci. No i to było jakieś 2 lata temu, od tamtej pory zdążyłam już o tym zapomnieć. Bo wszystkie dokumenty na odrzucenie spadku mamy zabezpieczone.

Jedyne co mi na myśl przychodzi, to miesiąc temu moja mama była świadkiem w sprawie u swojego byłego pracodawcy, który pozwał swoją byłą żonę, też tam zatrudnioną, podobno chce od niej jakiegoś zwrotu pieniędzy. Sprawa ciągnie się latami, a ten były szef wciąż ją przeciąga i nie chce żadnej ugody. Powołuje na świadków, kogo się da. Ja go osobiście nie znam, ale on chyba wie, jak się nazywam i że mieszkam pod jednym adresem z mamą. Przeszło mi przez myśl, że i mnie powołał jako córkę byłej pracownicy, żeby dalej to ciągnąć... myślałam, że sobie sprawdzę po numerze przesyłki, gdzie była nadana, bo jak w mieście, w którym toczy się tamta sprawa, to trochę bym się uspokoiła... no ale żadnej opcji z tym numerem mi nie wyszukuje. Z drugiej strony to może dostałabym to wezwanie w jednym terminie z mamą, a nie miesiąc po jej zeznaniach. A że jestem osobą nerwową i nie lubię takich niejasnych sytuacji, to do jutra wypiję chyba litry melisy.

melancholia

#6834557 Napisano: 30.12.2021 19:44:32
bruce napisał(a):

Współczuję i rozumiem doskonale Twój niepokój. emotka Ja ugrzęzłam w takich sprawach spadkowych i na razie wygrzebać się nie umiem. Pisma z rozmaitych sądów dostaję praktycznie prawie co tydzień. Nawet nie podejrzewałam, jakie błędy są w pismach urzędowych, księgach wieczystych, dokumentacji sądowej itp. emotka Wspomniałaś o radcy prawnym. Może warto jego zapytać? Trzymam kciuki, aby szybko i pomyślnie się to zakończyło. emotka

Dzięki emotka Ja jestem taką panikarą, że już dawno chyba bym siedziała u jakiegoś adwokata, no ale faktycznie najpierw muszę się dowiedzieć co to. Może naprawdę tylko wezwanie na świadka. Chociaż to i tak nie na moje nerwy, bo za bardzo się przejmuję takimi sprawami. Banki, urzędy, sądy, zawsze mnie stresują. Podziwiam ludzi, którzy latami muszą rozwiązywać jakieś sprawy. Chyba za dużo reportaży interwencyjnych oglądam, gdzie ludzie są w coś wrabiani emotka
1 brucee 0

ziolko

#6834582 Napisano: 30.12.2021 22:51:36
Nie dość, że kolejny rok kiepski pod względem wygranych, to jeszcze wyniki mi się pogorszyły i jutro muszę iść do lekarzaemotka emotka emotka
Kiedy będzie zmiana na lepsze? Echh... emotka

agaluna

#6834698 Napisano: 31.12.2021 14:48:12
Kurier DPD, który zaznacza w systemie nieobecność odbiorcy, mimo że byłam w domu o tej godzinie emotka  pewnie mój instax przez to wróci do Sulejówka...  emotka
0 0

diabkate

#6834700 Napisano: 31.12.2021 14:53:31
agaluna napisał(a):

Kurier DPD, który zaznacza w systemie nieobecność odbiorcy, mimo że byłam w domu o tej godzinie emotka  pewnie mój instax przez to wróci do Sulejówka...  emotka

Zgłoś w centrali. Ja rozumiem, że gość się na sylwestra może spieszyć, ale bez przesady...
0 0

agaluna

#6834703 Napisano: 31.12.2021 15:00:19
diabkate napisał(a):

agaluna napisał(a):

Kurier DPD, który zaznacza w systemie nieobecność odbiorcy, mimo że byłam w domu o tej godzinie emotka  pewnie mój instax przez to wróci do Sulejówka...  emotka

Zgłoś w centrali. Ja rozumiem, że gość się na sylwestra może spieszyć, ale bez przesady...

Dostarczyć miał wczoraj, a konsultanci pracowali do 14  emotka  Dodatkowo mam dwie sprzeczne informacje w systemie, bo mam maila, że ma być dzisiaj kolejna próba doręczenia a z drugiej strony Avanti już mi pisze, że trzeba dzwonić bo jest zwrot do oddziału, ech... 
0 0

diabkate

#6834704 Napisano: 31.12.2021 15:06:20
DPD nie podaje numeru do kuriera?
0 0

moskala22

#6834708 Napisano: 31.12.2021 15:16:03
diabkate napisał(a):

DPD nie podaje numeru do kuriera?

Ja mam zawsze numer w wiadomości 
0 0

agaluna

#6834709 Napisano: 31.12.2021 15:17:50
diabkate napisał(a):

DPD nie podaje numeru do kuriera?

Mam w mailu tylko imię kuriera, a numeru brak, więc pozostaje mi czekać emotka
1 brucee 0

diabkate

#6834710 Napisano: 31.12.2021 15:21:07
moskala22 napisał(a):

diabkate napisał(a):

DPD nie podaje numeru do kuriera?

Ja mam zawsze numer w wiadomości 

No tak mi się coś kojarzyło, że dostawałam wiadomość z imieniem kuriera i jego numerem, ale nie byłam pewna, czy też w DPD takie wysyłają.
0 0

diabkate

#6834716 Napisano: 31.12.2021 15:45:46
Wkurza mnie, że mojej bliskiej okolicy nie ma wielu sklepów, gdzie mają fajne konkursy.  emotka
1 greka 0

DAIKOKU

#6834806 Napisano: 01.01.2022 12:21:15
Kurier DPD wraca z przesylkami na baze, powinien podjac kolejna probe dostarczenia albo odbior osobiscie na bazie polecam.
0 0

tereniagno

#6834873 Napisano: 01.01.2022 19:48:31
diabkate napisał(a):

moskala22 napisał(a):

diabkate napisał(a):

DPD nie podaje numeru do kuriera?

Ja mam zawsze numer w wiadomości 

No tak mi się coś kojarzyło, że dostawałam wiadomość z imieniem kuriera i jego numerem, ale nie byłam pewna, czy też w DPD takie wysyłają.

DPD  wysyła wiadomość i nr tel. do kuriera.
To mi się podoba, ale z moim kurierem DPD jest spoko.
Najgorszym jest DHL-zostawia awizo w skrzynce.
Ostatnio był tak bezczelny, że zadzwonił żebym zeszła na klatkę po paczkęemotka
Oczywiście, że nie poszłam i powiedziałam, że ma przynieść do domuemotka
0 0

mampytanie

#6834879 Napisano: 01.01.2022 20:30:09
tereniagno napisał(a):

diabkate napisał(a):

moskala22 napisał(a):

diabkate napisał(a):

DPD nie podaje numeru do kuriera?

Ja mam zawsze numer w wiadomości 

No tak mi się coś kojarzyło, że dostawałam wiadomość z imieniem kuriera i jego numerem, ale nie byłam pewna, czy też w DPD takie wysyłają.

DPD  wysyła wiadomość i nr tel. do kuriera.To mi się podoba, ale z moim kurierem DPD jest spoko.
Najgorszym jest DHL-zostawia awizo w skrzynce.
Ostatnio był tak bezczelny, że zadzwonił żebym zeszła na klatkę po paczkęemotka
Oczywiście, że nie poszłam i powiedziałam, że ma przynieść do domuemotka

Z DHL u mnie zawsze jest e-mail i kurierzy dzwonią (lub wysyłają mi sms).
A co do wnoszenia / odbierania paczek w innym miejscu - dla mnie to nie problem, w końcu oni to też ludzie, którzy często wstają bardzo wcześnie (większość z nas wciąż jeszcze smacznie śpi), jadą na bazę, ładują paczki, potem je rozwożą, odbierają od klientów ich paczki, rozliczają się z pobrań, często do domu wracają późno. Wiem, co mówię, bo współpracuję z kilkoma firmami kurierskimi, co tydzień wysyłamy po kilkaset paczek i widzę / rozmawiam z kurierami na ten temat. Wielu z nich wstaje przed 4, by dojechać z 20-30km na bazę, a wracają po dniu pracy z bazy około godziny 17-19. Gdybym musiała zejść po paczkę, nie widziałabym zatem w tym problemu (zawsze można prosić do spotkania się w połowie klatki schodowej). 
0 0