Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

sks900

#6851788 Napisano: 28.03.2022 22:37:55
cb656 napisał(a):

sks900 napisał(a):

Obecnie największe zło to rosjanie putina.

Ale oczywiście posiadłeś umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawda? emotka

Wiesz, że putin ma ogromne poparcie w rosji, rosjanie zawsze będą za tę wojnę odpowiedzialni.
0 1 cb656

sks900

#6851790 Napisano: 28.03.2022 22:44:50
cb656 napisał(a):

sks900 napisał(a):

Obecnie największe zło to rosjanie putina.

Ale oczywiście posiadłeś umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawda? emotka

Napisz wprost, chcesz, żeby Ukraina wygrała wojnę i zadała ruskim jak największe straty?
0 1 cb656

mia

#6851795 Napisano: 28.03.2022 23:03:52
cb656 napisał(a):

sks900 napisał(a):

Napisz wprost, chcesz, żeby Ukraina wygrała wojnę i zadała ruskim jak największe straty?

Napisz wprost: jestem głupi, niczego nie kumam. Tak będzie uczciwiej po prostu. emotka

emotka Trafiony, zatopiony.
1 cb656 0

FBsebastian3

#6851802 Napisano: 29.03.2022 00:11:03
cb656 napisał(a):

FBsebastian3 napisał(a):

Przyszli Rosjanie to ratował siostry częstując  winem i prezentami (...)dziewczyny że wsi siedziały na górnych belkach od stodoły. Chroniły się przed przemocą jak mężczyźni szli w pole

Nooo... Straszne to jest. Nieporównywalne z niczym. Ne, ne, ne... emotka
Zbrodnia w Gorajcu – zbrodnia dokonana przez POLSKI 2 Samodzielny Batalion Operacyjny Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 6 kwietnia 1945 na ukraińskich mieszkańcach wsi Gorajec
Zbrodnia w Lachawie
– zbrodnia dokonana przez jednostkę ludowego Wojska Polskiego (oddział manewrowy 28 pułku piechoty) 1 stycznia 1946 na ukraińskich mieszkańcach wsi Lachawa.
Uroczysko „Baran” w Kąkolewnicy koło Radzynia Podlaskiego zwane przez okoliczną ludność Małym Katyniem. Nie jest znana liczba osób, na których wykonano egzekucje. Najostrożniejsi mówią o kilkuset ofiarach, ale inni podają 1300 do 1800 zabitych. Zamordowano tam też 30 młodych mężczyzn aresztowanych w kościele w Trzebieszowie, oraz żołnierzy z oddziałów zza Bugu, w tym z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty.
Zbrodnie w Zawadce Morochowskiej – zbrodnie dokonane 25 stycznia, 28 marca i 13 kwietnia 1946 we wsi Zawadka Morochowska przez oddziały ludowego Wojska Polskiego na ukraińskiej ludności cywilnej.

...i tak dalej. Mnożyć można w nieskończoność.
Zrozumcie wreszcie podstawową prawdę: LUDZIE SĄ ŹLI W SWOJEJ NATURZE BEZ WZGLĘDU NA NARODOWOŚĆ!!!!!
Trzeba tępić ZŁO, a nie narodowość.   emotka

Jakoś blado to wygląda przy prawie 100000 Polaków zabijanych na 365 sposobów przez Ukraińców - Wołyń.. Nie szukaj na siłę wojennych przypadków bo są nieuniknione. Szczególnie gdy idzie się pod zabór i na potrzeby zmienia się historie. Mówimy tutaj o okrucieństwie "wyzwolicieli" i "przyjaciół 
0 1 cb656

Claudia77

#6851806 Napisano: 29.03.2022 06:22:11
FBsebastian3 napisał(a):

cb656 napisał(a):

FBsebastian3 napisał(a):

Przyszli Rosjanie to ratował siostry częstując  winem i prezentami (...)dziewczyny że wsi siedziały na górnych belkach od stodoły. Chroniły się przed przemocą jak mężczyźni szli w pole

Nooo... Straszne to jest. Nieporównywalne z niczym. Ne, ne, ne... emotka Zbrodnia w Gorajcu – zbrodnia dokonana przez POLSKI 2 Samodzielny Batalion Operacyjny Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 6 kwietnia 1945 na ukraińskich mieszkańcach wsi Gorajec
Zbrodnia w Lachawie
– zbrodnia dokonana przez jednostkę ludowego Wojska Polskiego (oddział manewrowy 28 pułku piechoty) 1 stycznia 1946 na ukraińskich mieszkańcach wsi Lachawa.
Uroczysko „Baran” w Kąkolewnicy koło Radzynia Podlaskiego zwane przez okoliczną ludność Małym Katyniem. Nie jest znana liczba osób, na których wykonano egzekucje. Najostrożniejsi mówią o kilkuset ofiarach, ale inni podają 1300 do 1800 zabitych. Zamordowano tam też 30 młodych mężczyzn aresztowanych w kościele w Trzebieszowie, oraz żołnierzy z oddziałów zza Bugu, w tym z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty.
Zbrodnie w Zawadce Morochowskiej – zbrodnie dokonane 25 stycznia, 28 marca i 13 kwietnia 1946 we wsi Zawadka Morochowska przez oddziały ludowego Wojska Polskiego na ukraińskiej ludności cywilnej.

...i tak dalej. Mnożyć można w nieskończoność.
Zrozumcie wreszcie podstawową prawdę: LUDZIE SĄ ŹLI W SWOJEJ NATURZE BEZ WZGLĘDU NA NARODOWOŚĆ!!!!!
Trzeba tępić ZŁO, a nie narodowość.   emotka

Jakoś blado to wygląda przy prawie 100000 Polaków zabijanych na 365 sposobów przez Ukraińców - Wołyń.. Nie szukaj na siłę wojennych przypadków bo są nieuniknione. Szczególnie gdy idzie się pod zabór i na potrzeby zmienia się historie. Mówimy tutaj o okrucieństwie "wyzwolicieli" i "przyjaciół 

jak świat światem ludzie zawsze zabijali i będą to robić, gdy tylko dać im  jakikolwiek powód. Nie trzeba wojen ani wyzwoleń, bo dziś brat brata, ojciec syna, matka dziecko,itd. ...świat się kończy. Nie ma drogi do pokoju, to pokój jest drogą....
1 brucee 0

icotynato

#6851826 Napisano: 29.03.2022 09:29:27
 
0 0

icotynato

#6851827 Napisano: 29.03.2022 09:32:28
0 0

FBsebastian3

#6851829 Napisano: 29.03.2022 09:50:42
icotynato napisał(a):

 już w zeszłym roku była afera naboru bo pierwsze miejsca na uczelniach zajęli z maxymalne ilością punktów Ukaincy. Powód to tinteresowne władze uczelni, które za obcojrajowca dostają większą kasę. Ponoć przeliczają na punkty świadectwo ukończenia szkoły średniej. 

1 Ferdia 0

icotynato

#6851835 Napisano: 29.03.2022 10:18:55
A ja jestem jeszcze ciekawa czy Ci co wzieli uchodźców pod dach i Ci co im wynajmują zgłosili ich do płacenia za śmieci? Czy my w przyszłym roku dostaniemy 100% podwyżki za śmieci? 

icotynato

#6851850 Napisano: 29.03.2022 11:34:22
domenicasun napisał(a):

Wkurza mnie, że w naszym kraju wszystko bardzo szybko wymyka się spod kontroli. Sanepid, skarbówka nie działają. Można już legalnie pracować nielegalnie i zamieszczać ogłoszenia w mediach społecznościowych z cennikami za wykonanie w nie wiadomo jakich warunkach sterylności paznokci, fryzur, pielmieni i wareników z mięsem, twarogiem. To wszystko bez książeczki zdrowia, zezwolenia. Wkurza mnie, że odbywa się to kosztem osób, które płacą czynsze za wynajem lokali, odprowadzają składki do ZUS, wypłacają pensje pracownikom i jeszcze nie podniosły się po pandemii. Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

U nas na komers nie mozna przynieść własnych ciast i sałatek-bo sanepid...ale ta sama szkola codziennie robi kanapki dla uchodzców i tu już sanepid nie obowiazuje

monisss

#6851859 Napisano: 29.03.2022 12:02:19
domenicasun napisał(a):

Wkurza mnie, że w naszym kraju wszystko bardzo szybko wymyka się spod kontroli. Sanepid, skarbówka nie działają. Można już legalnie pracować nielegalnie i zamieszczać ogłoszenia w mediach społecznościowych z cennikami za wykonanie w nie wiadomo jakich warunkach sterylności paznokci, fryzur, pielmieni i wareników z mięsem, twarogiem. To wszystko bez książeczki zdrowia, zezwolenia. Wkurza mnie, że odbywa się to kosztem osób, które płacą czynsze za wynajem lokali, odprowadzają składki do ZUS, wypłacają pensje pracownikom i jeszcze nie podniosły się po pandemii. Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

tak.. ja też słyszę już zakrawające o chore sytuacje.. np. jedna ze szkół dała znać do zrozumienia rodzicom, że to oni powinni płacić za obiady nowym uczniom z Ukrainy, tak samo wyprawkę dla tych dzieci kupują rodzice.. w pracy u męża też robią zbiórki.. pracownik ma fundować środki higieny osobistej.. wiecie.. wszystko pięknie ładnie.. ale ile jesteśmy w stanie to wytrzymać? a kredyty w górę tak , ze niektórzy Polacy pewnie nie utrzymają tych kredytów.. mam tego pecha, że mam kredyt i na prawdę zaczyna być nieciekawie w dalszej perspektywie podwyżek stóp procentowych ... 

silvia8

#6851864 Napisano: 29.03.2022 12:10:31
monisss napisał(a):

domenicasun napisał(a):

Wkurza mnie, że w naszym kraju wszystko bardzo szybko wymyka się spod kontroli. Sanepid, skarbówka nie działają. Można już legalnie pracować nielegalnie i zamieszczać ogłoszenia w mediach społecznościowych z cennikami za wykonanie w nie wiadomo jakich warunkach sterylności paznokci, fryzur, pielmieni i wareników z mięsem, twarogiem. To wszystko bez książeczki zdrowia, zezwolenia. Wkurza mnie, że odbywa się to kosztem osób, które płacą czynsze za wynajem lokali, odprowadzają składki do ZUS, wypłacają pensje pracownikom i jeszcze nie podniosły się po pandemii. Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

tak.. ja też słyszę już zakrawające o chore sytuacje.. np. jedna ze szkół dała znać do zrozumienia rodzicom, że to oni powinni płacić za obiady nowym uczniom z Ukrainy, tak samo wyprawkę dla tych dzieci kupują rodzice.. w pracy u męża też robią zbiórki.. pracownik ma fundować środki higieny osobistej.. wiecie.. wszystko pięknie ładnie.. ale ile jesteśmy w stanie to wytrzymać? a kredyty w górę tak , ze niektórzy Polacy pewnie nie utrzymają tych kredytów.. mam tego pecha, że mam kredyt i na prawdę zaczyna być nieciekawie w dalszej perspektywie podwyżek stóp procentowych ... 

Moja koleżanka pojechała z synem do ZOO w trójmieście, ich nie wpuścili, tylko dzieci z Ukrainy mogły wejść.

fineessa

#6851907 Napisano: 29.03.2022 16:27:55
silvia8 napisał(a):

monisss napisał(a):

domenicasun napisał(a):

Wkurza mnie, że w naszym kraju wszystko bardzo szybko wymyka się spod kontroli. Sanepid, skarbówka nie działają. Można już legalnie pracować nielegalnie i zamieszczać ogłoszenia w mediach społecznościowych z cennikami za wykonanie w nie wiadomo jakich warunkach sterylności paznokci, fryzur, pielmieni i wareników z mięsem, twarogiem. To wszystko bez książeczki zdrowia, zezwolenia. Wkurza mnie, że odbywa się to kosztem osób, które płacą czynsze za wynajem lokali, odprowadzają składki do ZUS, wypłacają pensje pracownikom i jeszcze nie podniosły się po pandemii. Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

tak.. ja też słyszę już zakrawające o chore sytuacje.. np. jedna ze szkół dała znać do zrozumienia rodzicom, że to oni powinni płacić za obiady nowym uczniom z Ukrainy, tak samo wyprawkę dla tych dzieci kupują rodzice.. w pracy u męża też robią zbiórki.. pracownik ma fundować środki higieny osobistej.. wiecie.. wszystko pięknie ładnie.. ale ile jesteśmy w stanie to wytrzymać? a kredyty w górę tak , ze niektórzy Polacy pewnie nie utrzymają tych kredytów.. mam tego pecha, że mam kredyt i na prawdę zaczyna być nieciekawie w dalszej perspektywie podwyżek stóp procentowych ... 

Moja koleżanka pojechała z synem do ZOO w trójmieście, ich nie wpuścili, tylko dzieci z Ukrainy mogły wejść.

Szukam pracy w księgowości już od kilku miesięcy. U mnie w mniejszym miasteczku pracy w księgowości po prostu nie ma. Ostatnio pojawiła się oferta na stronie PUP, 3 miejsca pracy, dobra płaca, no oferta idealna. Dzwonię wiec żeby uzyskać numer telefonu do pracodawcy i co słyszę? „Proszę Panią ale to jest oferta dla Ukraińców”!!! Jak dla Polaków oferty pracy nie było…Powoli zaczyna mnie to wszystko przytłaczać.

mietowa

#6851910 Napisano: 29.03.2022 16:55:43
domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

lasiglasty

#6851916 Napisano: 29.03.2022 17:07:17
fineessa napisał(a):

Szukam pracy w księgowości już od kilku miesięcy. U mnie w mniejszym miasteczku pracy w księgowości po prostu nie ma. Ostatnio pojawiła się oferta na stronie PUP, 3 miejsca pracy, dobra płaca, no oferta idealna. Dzwonię wiec żeby uzyskać numer telefonu do pracodawcy i co słyszę? „Proszę Panią ale to jest oferta dla Ukraińców”!!! Jak dla Polaków oferty pracy nie było…Powoli zaczyna mnie to wszystko przytłaczać.

A próbowałaś pracy w InFakt? Tam cały czas szukają księgowych do pracy zdalnej. Mój mąż prowadzi u nich księgowość i jego księgowa nie narzeka na brak klientów. Aplikować można przez ich stronę. 
0 0

mandarynka16

#6851922 Napisano: 29.03.2022 17:39:24
silvia8 napisał(a):

monisss napisał(a):

domenicasun napisał(a):

Wkurza mnie, że w naszym kraju wszystko bardzo szybko wymyka się spod kontroli. Sanepid, skarbówka nie działają. Można już legalnie pracować nielegalnie i zamieszczać ogłoszenia w mediach społecznościowych z cennikami za wykonanie w nie wiadomo jakich warunkach sterylności paznokci, fryzur, pielmieni i wareników z mięsem, twarogiem. To wszystko bez książeczki zdrowia, zezwolenia. Wkurza mnie, że odbywa się to kosztem osób, które płacą czynsze za wynajem lokali, odprowadzają składki do ZUS, wypłacają pensje pracownikom i jeszcze nie podniosły się po pandemii. Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

tak.. ja też słyszę już zakrawające o chore sytuacje.. np. jedna ze szkół dała znać do zrozumienia rodzicom, że to oni powinni płacić za obiady nowym uczniom z Ukrainy, tak samo wyprawkę dla tych dzieci kupują rodzice.. w pracy u męża też robią zbiórki.. pracownik ma fundować środki higieny osobistej.. wiecie.. wszystko pięknie ładnie.. ale ile jesteśmy w stanie to wytrzymać? a kredyty w górę tak , ze niektórzy Polacy pewnie nie utrzymają tych kredytów.. mam tego pecha, że mam kredyt i na prawdę zaczyna być nieciekawie w dalszej perspektywie podwyżek stóp procentowych ... 

Moja koleżanka pojechała z synem do ZOO w trójmieście, ich nie wpuścili, tylko dzieci z Ukrainy mogły wejść

Dzisiaj najczęściej powielanym fejkiem mającym zniechęcić nas do Ukraińców jest właśnie ten tekst o zoo. Nie spodziewałam się, że go też tu zobaczę emotka

fineessa

#6851943 Napisano: 29.03.2022 19:13:03
lasiglasty napisał(a):

fineessa napisał(a):

Szukam pracy w księgowości już od kilku miesięcy. U mnie w mniejszym miasteczku pracy w księgowości po prostu nie ma. Ostatnio pojawiła się oferta na stronie PUP, 3 miejsca pracy, dobra płaca, no oferta idealna. Dzwonię wiec żeby uzyskać numer telefonu do pracodawcy i co słyszę? „Proszę Panią ale to jest oferta dla Ukraińców”!!! Jak dla Polaków oferty pracy nie było…Powoli zaczyna mnie to wszystko przytłaczać.

A próbowałaś pracy w InFakt? Tam cały czas szukają księgowych do pracy zdalnej. Mój mąż prowadzi u nich księgowość i jego księgowa nie narzeka na brak klientów. Aplikować można przez ich stronę. 

O nie słyszałam o tym. Zapoznam się z firmą.
0 0

sledzik860

#6851946 Napisano: 29.03.2022 19:25:20
mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?


A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

mietowa

#6851948 Napisano: 29.03.2022 19:35:41
sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

Ależ oczywiście, że są tacy, którzy mają majątki. Zapewniam Cię, że nie zobaczysz ich na organizowanych obecnie halach, w których znajduje się 60 łóżek. Nie będą też mieszkać u kogoś kątem, a to z prostego powodu - to żadna przyjemność, a jedynie ostateczność. Dla każdego z nas. A skoro mowa o oszczędnościach - poczytaj sobie, ilu Polaków je ma i w jakiej wysokości. A przecież Ukraina jest, jak mówisz, uboższym krajem.

"media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy."

Większość jest w Polsce od 2-3 tygodni. Kiedy mieli "wziąć się do pracy"? W sumie nawet nie wiem, jak to skomentować, zwłaszcza to wspomnienie traumy w umniejszający jej znaczenie sposób. Twoje słowa wskazują tylko, że nie masz pojęcia, z czym zmagają się ci ludzie. Uwierz, bo nie życzę przekonania się na własnej skórze, że większość natychmiast wróciłaby do swojego dotychczasowego życia, bez tych naszych darmowych tramwajów i wejść do zoo. Ech, ludzie, ludzie... 

caramela

#6851950 Napisano: 29.03.2022 19:44:27
sledzik860 napisał(a):

mietowa napisał(a):

domenicasun napisał(a):

 Rozumiem jak ciężko jest uchodźcom, zwłaszcza tym, którzy uciekli do nas z rejonów objętych działaniami wojennymi. Ale... nie wszystko na raz, od razu i za darmo.

Z ciekawości zapytam - skąd ma wziąć pieniądze ktoś, kto uciekł od bombardowania z dzieckiem pod pachą i jedną torbą i kto jest w Polsce od dwóch czy trzech tygodni? Ktoś, kto w tym momencie nie ma co jeść i gdzie mieszkać, ba! nawet gdzie przenocować, kto stoi bez grosza przy duszy w obcym mieście w obcym kraju? Jakie widzisz rozwiązanie? I skoro nie "od razu", to kiedy Twoim zdaniem ta pomoc byłaby wskazana?

A czy nie uważasz, że ci ludzie nie mieli dotychczas żadnych majątków ? No bez przesady. Ukraina jest uboższym krajem to prawda, ale tam też ludzie jakoś funkcjonowali przez lata,pracowali na swoje emerytury, oszczędzali, tam też jest cywilizacja, są banki, w większości myślę, że tożsame z naszymi bankami. To tylko przykład. Natomiast ja odnoszę wrażenie, że media szczególnie nadto głaszczą tych ludzi i tworzą narrację typu "nic nie musicie robić, macie traumę, my to rozumiemy i wam wszystko damy". Wielu uchodźców mam wrażenie to łapie. Niestety, ale ci ludzie powinni wziąć się do pracy. A każda pomoc winna być poprzedzona wnikliwą analizą finansową tych ludzi, by móc rozróżnić potrzebujących od "cwaniaków". Ja tu tego nie widzę.

Nie generalizuje wszystkich, ale połowa ma lepsze oszczędności niż kilka osób tutaj razem wziętych. Samo to że w bankach większość klientów ostatni czasy mówi łamaną polszczyzną. Więc raczej nie idą tam po kredyt na 30 lat. A poza tym sami swoi nie spieszą się z pomocą wobec własnych rodaków. Wiem, bo widzę na codzień. Rozumiem traumę, pomoc ale powoli wychodzi na to że Polak zawsze musi ustąpić, mieć gorszą pracę itp. Teraz jest dobrze ale jak przyjdą podwyżki za prąd, gadanie, śmieci a pensja ani drgnie nie będzie tak kolorowo. 
1 Ferdia 0